For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Polska na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968.

Polska na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Polska na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968
Polska
Kod MKOl

POL

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1968
Meksyk
Chorąży

Waldemar Baszanowski

Liczba zawodników

177 w 113 konkurencjach w 16 dyscyplinach

Medale
Pozycja: 11.
Złoto
5
Srebro
2
Brąz
11
Razem
18
Występy Polaków na Letnich Igrzysk Olimpijskich 1968
Sportowcy Lp. złoto srebro brąz 4 m. 5 m. 6 m. 7 m. 8 m. Punkty
176 11. 5 2 11 6 10 9 8 7 240

Zdobyte medale

Medale według dni
Dzień Data
Gold medal.svg
Silver medal.svg
Bronze medal.svg
GoldSilverBronze medals.svg
Dzień 0 12.10
Dzień 1 13.10 0 0 1 1
Dzień 2 14.10 0 0 0 0
Dzień 3 15.10 1 0 2 3
Dzień 4 16.10 0 0 0 0
Dzień 5 17.10 1 0 2 3
Dzień 6 18.10 1 0 1 2
Dzień 7 19.10 0 0 1 1
Dzień 8 20.10 0 0 0 0
Dzień 9 21.10 0 0 0 0
Dzień 10 22.10 0 0 0 0
Dzień 11 23.10 1 0 0 1
Dzień 12 24.10 0 0 2 2
Dzień 13 25.10 0 0 2 2
Dzień 14 26.10 1 2 0 3
Dzień 15 27.10 0 0 0 0
Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data
Gold medal.svg
Złoto
Waldemar Baszanowski
Weightlifting pictogram.svg
Podnoszenie ciężarów
waga lekka 437,5 15 października
Gold medal.svg
Złoto
Jerzy Pawłowski
Fencing pictogram.svg
Szermierka
szabla 5:4 17 października
Gold medal.svg
Złoto
Irena Szewińska
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
bieg na 200 m 22,5 18 października
Gold medal.svg
Złoto
Józef Zapędzki
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
pistolet szybkostrzelny 593 OR 23 października
Gold medal.svg
Złoto
Jerzy Kulej
Boxing pictogram.svg
Boks
waga lekkopółśrednia 5:0 26 października
Silver medal.svg
Srebro
Artur Olech
Boxing pictogram.svg
Boks
waga musza 0:5 26 października
Silver medal.svg
Srebro
Józef Grudzień
Boxing pictogram.svg
Boks
waga lekka 0:5 26 października
Bronze medal.svg
Brąz
Henryk Trębicki
Weightlifting pictogram.svg
Podnoszenie ciężarów
waga kogucia 357,5 13 października
Bronze medal.svg
Brąz
Marian Zieliński
Weightlifting pictogram.svg
Podnoszenie ciężarów
waga lekka 420,0 15 października
Bronze medal.svg
Brąz
Irena Szewińska
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
bieg na 100 m 11,1 15 października
Bronze medal.svg
Brąz
Janusz Kierzkowski
Cycling (track) pictogram.svg
Kolarstwo
wyścig na 1000 m 1:04.63 17 października
Bronze medal.svg
Brąz
Norbert Ozimek
Weightlifting pictogram.svg
Podnoszenie ciężarów
waga półciężka 472,5 17 października
Bronze medal.svg
Brąz
Marek Gołąb
Weightlifting pictogram.svg
Podnoszenie ciężarów
waga lekkociężka 495,0 18 października
Bronze medal.svg
Brąz
Bohdan Andrzejewski
Kazimierz Barburski
Michał Butkiewicz
Bohdan Gonsior
Henryk Nielaba
Fencing pictogram.svg
Szermierka
szpada drużynowo 9:3 19 października
Bronze medal.svg
Brąz
Hubert Skrzypczak
Boxing pictogram.svg
Boks
waga papierowa 1:4 24 października
Bronze medal.svg
Brąz
Stanisław Dragan
Boxing pictogram.svg
Boks
waga półciężka 1:4 24 października
Bronze medal.svg
Brąz
Halina Aszkiełowicz
Krystyna Czajkowska
Krystyna Jakubowska
Krystyna Krupa
Józefa Ledwig
Jadwiga Marko-Książek
Barbara Niemczyk
Krystyna Ostromęcka
Elżbieta Porzec
Zofia Szcześniewska
Wanda Wiecha
Lidia Żmuda
Volleyball (indoor) pictogram.svg
Siatkówka
turniej kobiet 12 (5-2) 25 października
Bronze medal.svg
Brąz
Egon Franke
Adam Lisewski
Ryszard Parulski
Zbigniew Skrudlik
Witold Woyda
Fencing pictogram.svg
Szermierka
floret drużynowo 9:6 25 października

Występy Polaków

Boks

Gimnastyka sportowa

  • Łucja Ochmańska - wielobój, 40. miejsce; ćwiczenia wolne, 43. miejsce; poręcze, 44. miejsce; skok przez konia, 44. miejsce; równoważnia, 41. miejsce
  • Wiesława Lech - wielobój, 42. miejsce; ćwiczenia wolne, 47. miejsce; poręcze, 39. miejsce; skok przez konia, 65. miejsce; równoważnia, 38. miejsce
  • Barbara Zięba - wielobój, 46. miejsce; ćwiczenia wolne, 63. miejsce; poręcze, 50. miejsce; skok przez konia, 51. miejsce; równoważnia, 49. miejsce
  • Grażyna Witkowska - wielobój, 55. miejsce; ćwiczenia wolne, 43. miejsce; poręcze, 37. miejsce; skok przez konia, 68. miejsce; równoważnia, 70. miejsce
  • Halina Daniec - wielobój, 67. miejsce; ćwiczenia wolne, 55. miejsce; poręcze, 45. miejsce; skok przez konia, 63. miejsce; równoważnia, 85. miejsce
  • Małgorzata Chojnacka - wielobój, 82. miejsce; ćwiczenia wolne, 65. miejsce; poręcze, 61. miejsce; skok przez konia, 84. miejsce; równoważnia, 88. miejsce
  • Drużyna (Ochmańska, Lech, Zięba, Witkowska, Daniec, Chojnacka) - wielobój, 10. miejsce
  • Wilhelm Kubica - wielobój, 11. miejsce; ćwiczenia wolne, 21. miejsce; koń z łękami, 4. miejsce; kółka, 17. miejsce; poręcze, 9. miejsce; skok przez konia, 18. miejsce; drążek, 8. miejsce
  • Mikołaj Kubica - wielobój, 13. miejsce; ćwiczenia wolne, 24. miejsce; koń z łękami, 8. miejsce; kółka, 13. miejsce; poręcze, 15. miejsce; skok przez konia, 13. miejsce; drążek, 25. miejsce
  • Sylwester Kubica - wielobój, 31. miejsce; ćwiczenia wolne, 26. miejsce; koń z łękami, 27. miejsce; kółka, 58. miejsce; poręcze, 35. miejsce; skok przez konia, 63. miejsce; drążek, 51. miejsce
  • Andrzej Gonera - wielobój, 39. miejsce; ćwiczenia wolne, 61. miejsce; koń z łękami, 43. miejsce; kółka, 28. miejsce; poręcze, 45. miejsce; skok przez konia, 43. miejsce; drążek, 51. miejsce
  • Aleksander Rokosa - wielobój, 44. miejsce; ćwiczenia wolne, 52. miejsce; koń z łękami, 59. miejsce; kółka, 32. miejsce; poręcze, 55. miejsce; skok przez konia, 30. miejsce; drążek, 58. miejsce
  • Jerzy Kruża - wielobój, 53. miejsce; ćwiczenia wolne, 60. miejsce; koń z łękami, 40. miejsce; kółka, 61. miejsce; poręcze, 69. miejsce; skok przez konia, 54. miejsce; drążek, 58. miejsce
  • Drużyna: (W. Kubica, M. Kubica, S. Kubica, Gonera, Rokosa, Kruża) - wielobój, 5. miejsce

Jeździectwo

Kajakarstwo

Kolarstwo

Koszykówka

Mieczysław Łopatka, Bohdan Likszo, Kazimierz Frelkiewicz, Grzegorz Korcz, Włodzimierz Trams, Czesław Malec, Henryk Cegielski, Adam Niemiec, Bolesław Kwiatkowski, Andrzej Pasiorowski, Edward Jurkiewicz, Andrzej Kasprzak - 6. miejsce

Lekka atletyka

Pływanie

Podnoszenie ciężarów

Siatkówka

Skoki do wody

  • Bogusława Pietkiewicz - wieża, 5. miejsce; trampolina, (22. miejsce)
  • Elżbieta Wierniuk - wieża, odpadła w eliminacjach (15. miejsce); trampolina, 11. miejsce
  • Włodzimierz Mejsak - wieża, odpadł w eliminacjach (13. miejsce)
  • Jakub Puchow - wieża, odpadł w eliminacjach (21. miejsce); trampolina, odpadł w eliminacjach (15. miejsce)
  • Jerzy Kowalewski - wieża, odpadł w eliminacjach (22. miejsce); trampolina, odpadł w eliminacjach (21. miejsce)

Strzelectwo

Szermierka

Wioślarstwo

Zapasy

Żeglarstwo

Zobacz też

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Polska na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.

X

Wikiwand 2.0 is here 🎉! We've made some exciting updates - No worries, you can always revert later on