Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim.

Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim - rozgrywany corocznie cykl zawodów w łyżwiarstwie szybkim pod patronatem Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej (ISU). Pierwsza edycja odbyła się w sezonie 1985/1986, chociaż do 1996 roku zawody dla mężczyzn i kobiet odbywały się osobno[1]. Początkowo w programie Pucharu Świata znajdowały się cztery konkurencje dla kobiet: 500, 1000, 1500 i 3000 m oraz cztery dla mężczyzn: 500, 1000, 1500 i 5000 m. Już w sezonie 1986/1987 wprowadzono łączną konkurencję 3000 m/5000 m dla kobiet i 5000 m/10 000 m dla mężczyzn, odpowiednio zamiast 3000 m i 5000 m. Następna zmiana nastąpiła dopiero w sezonie 2003/2004, kiedy wprowadzono rywalizację na dystansie 100 m. Z pomysłu tego zrezygnowano już w sezonie 2008/2009, w międzyczasie (sezon 2005/2006) wprowadzając rywalizację w biegu drużynowym. Ostatnią nowinką w programie PŚ są zawody w starcie masowym, wprowadzone w sezonie 2011/2012.

Pierwsze trójki

Mężczyźni

Generalna

Sezon Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
2011/2012 Holandia Kjeld Nuis Holandia Stefan Groothuis Stany Zjednoczone Shani Davis
2012/2013 Holandia Jorrit Bergsma Holandia Jan Smeekens Stany Zjednoczone Shani Davis
2013/2014 Stany Zjednoczone Shani Davis Holandia Koen Verweij Holandia Jorrit Bergsma
2014/2015 Rosja Pawieł Kuliżnikow Belgia Bart Swings Norwegia Sverre Lunde Pedersen
2015/2016 Holandia Kjeld Nuis Belgia Bart Swings Rosja Pawieł Kuliżnikow
2016/2017 Holandia Kjeld Nuis Holandia Jorrit Bergsma Holandia Kai Verbij
2017/2018 Norwegia Håvard Holmefjord Lorentzen Rosja Dienis Juskow Norwegia Sverre Lunde Pedersen

100 m

Sezon Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
2003/2004 Yu Fengtong Kanada Mark Nielsen Japonia Jōji Katō
2004/2005 Yu Fengtong Japonia Yūya Oikawa Kanada Mark Nielsen
2005/2006 Japonia Yūya Oikawa Finlandia Mika Poutala Korea Południowa Lee Kang-seok
2006/2007 Japonia Yūya Oikawa Polska Maciej Ustynowicz Finlandia Pekka Koskela
2007/2008 Korea Południowa Lee Kang-seok Finlandia Mika Poutala Japonia Jōji Katō
2008/2009 Japonia Yūya Oikawa Yu Fengtong Korea Południowa Lee Kang-seok

500 m

Sezon Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
1985/1986 Stany Zjednoczone Dan Jansen Uwe-Jens Mey Stany Zjednoczone Nick Thometz
1986/1987 Stany Zjednoczone Nick Thometz Japonia Akira Kuroiwa Stany Zjednoczone Dan Jansen
1987/1988 Uwe-Jens Mey Stany Zjednoczone Dan Jansen Stany Zjednoczone Nick Thometz
1988/1989 Uwe-Jens Mey Stany Zjednoczone Dan Jansen Korea Południowa Bae Ki-tae
1989/1990 Uwe-Jens Mey Stany Zjednoczone Dan Jansen Korea Południowa Bae Ki-tae
1990/1991 Niemcy Uwe-Jens Mey Japonia Yasunori Miyabe Japonia Toshiyuki Kuroiwa
1991/1992 Stany Zjednoczone Dan Jansen Japonia Yasunori Miyabe
Japonia Toshiyuki Kuroiwa
1992/1993 Stany Zjednoczone Dan Jansen Rosja Siergiej Klewczenia Białoruś Ihar Żalazouski
1993/1994 Stany Zjednoczone Dan Jansen Japonia Manabu Horii Rosja Siergiej Klewczenia
1994/1995 Japonia Hiroyasu Shimizu Japonia Manabu Horii Norwegia Grunde Njøs
1995/1996 Japonia Manabu Horii Rosja Siergiej Klewczenia Japonia Yasunori Miyabe
1996/1997 Japonia Hiroyasu Shimizu Japonia Manabu Horii Rosja Siergiej Klewczenia
1997/1998 Kanada Jeremy Wotherspoon Kanada Mike Ireland Japonia Hiroyasu Shimizu
1998/1999 Kanada Jeremy Wotherspoon Stany Zjednoczone Casey FitzRandolph Kanada Mike Ireland
1999/2000 Kanada Jeremy Wotherspoon Japonia Hiroyasu Shimizu Kanada Mike Ireland
2000/2001 Japonia Hiroyasu Shimizu Kanada Jeremy Wotherspoon Japonia Toyoki Takeda
2001/2002 Kanada Jeremy Wotherspoon Japonia Toyoki Takeda Stany Zjednoczone Casey FitzRandolph
2002/2003 Kanada Jeremy Wotherspoon Holandia Erben Wennemars Japonia Jōji Katō
2003/2004 Kanada Jeremy Wotherspoon Rosja Dmitrij Łobkow Japonia Hiroyasu Shimizu
2004/2005 Kanada Jeremy Wotherspoon Japonia Jōji Katō Rosja Dmitrij Łobkow
2005/2006 Korea Południowa Lee Kang-seok Rosja Dmitrij Dorofiejew Stany Zjednoczone Joey Cheek
2006/2007 Stany Zjednoczone Tucker Fredricks Japonia Keiichirō Nagashima Finlandia Pekka Koskela
2007/2008 Kanada Jeremy Wotherspoon Korea Południowa Lee Kang-seok Rosja Dmitrij Łobkow
2008/2009 Yu Fengtong Japonia Keiichirō Nagashima Stany Zjednoczone Tucker Fredricks
2009/2010 Stany Zjednoczone Tucker Fredricks Holandia Jan Smeekens Finlandia Mika Poutala
2010/2011 Korea Południowa Lee Kang-seok Korea Południowa Lee Kyu-hyeok Japonia Jōji Katō
2011/2012 Korea Południowa Mo Tae-bum Finlandia Pekka Koskela Stany Zjednoczone Tucker Fredricks
2012/2013 Holandia Jan Smeekens Japonia Jōji Katō Holandia Michel Mulder
2013/2014 Holandia Ronald Mulder Holandia Michel Mulder Holandia Jan Smeekens
2014/2015 Rosja Pawieł Kuliżnikow Kanada Laurent Dubreuil Rosja Rusłan Muraszow
2015/2016 Rosja Pawieł Kuliżnikow Rosja Rusłan Muraszow Kanada Gilmore Junio
2016/2017 Holandia Dai Dai Ntab Rosja Rusłan Muraszow Holandia Ronald Mulder
2017/2018 Norwegia Håvard Holmefjord Lorentzen Holandia Hein Otterspeer Holandia Ronald Mulder
2018/2019 Rosja Pawieł Kuliżnikow Japonia Tatsuya Shinhama Norwegia Håvard Holmefjord Lorentzen
2019/2020 Japonia Tatsuya Shinhama Rosja Wiktor Musztakow Kanada Laurent Dubreuil

1000 m

Sezon Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
1985/1986 Stany Zjednoczone Dan Jansen Stany Zjednoczone Nick Thometz Stany Zjednoczone Erik Henriksen
1986/1987 Stany Zjednoczone Nick Thometz Japonia Akira Kuroiwa Stany Zjednoczone Dan Jansen
1987/1988 Stany Zjednoczone Dan Jansen Stany Zjednoczone Nick Thometz Holandia Jan Ykema
1988/1989 Uwe-Jens Mey Stany Zjednoczone Dan Jansen Korea Południowa Bae Ki-tae
1989/1990 Uwe-Jens Mey Stany Zjednoczone Dan Jansen Olaf Zinke
1990/1991 Ihar Żalazouski Japonia Toshiyuki Kuroiwa Aleksandr Klimow
1991/1992 Białoruś Ihar Żalazouski Japonia Toshiyuki Kuroiwa Japonia Yasunori Miyabe
1992/1993 Białoruś Ihar Żalazouski Stany Zjednoczone Dan Jansen Rosja Siergiej Klewczenia
1993/1994 Stany Zjednoczone Dan Jansen Rosja Siergiej Klewczenia Białoruś Ihar Żalazouski
1994/1995 Japonia Yukinori Miyabe Korea Południowa Kim Yun-man Japonia Yasunori Miyabe
1995/1996 Norwegia Ådne Søndrål Japonia Junichi Inoue Holandia Gerard van Velde
1996/1997 Japonia Manabu Horii Stany Zjednoczone Casey FitzRandolph Rosja Siergiej Klewczenia
1997/1998 Kanada Jeremy Wotherspoon Holandia Jan Bos Kanada Sylvain Bouchard
1998/1999 Kanada Jeremy Wotherspoon Holandia Jan Bos Japonia Yukinori Miyabe
1999/2000 Kanada Jeremy Wotherspoon Holandia Jakko Jan Leeuwangh Holandia Jan Bos
2000/2001 Japonia Hiroyasu Shimizu Norwegia Ådne Søndrål Kanada Mike Ireland
2001/2002 Kanada Jeremy Wotherspoon Holandia Jan Bos Norwegia Ådne Søndrål
2002/2003 Holandia Erben Wennemars Holandia Gerard van Velde Holandia Jan Bos
2003/2004 Holandia Erben Wennemars Holandia Gerard van Velde Holandia Beorn Nijenhuis
2004/2005 Holandia Erben Wennemars Holandia Beorn Nijenhuis Holandia Gerard van Velde
2005/2006 Stany Zjednoczone Shani Davis Stany Zjednoczone Joey Cheek Kanada Jeremy Wotherspoon
2006/2007 Holandia Erben Wennemars Korea Południowa Lee Kyu-hyeok Stany Zjednoczone Shani Davis
2007/2008 Stany Zjednoczone Shani Davis Kanada Denny Morrison Holandia Jan Bos
2008/2009 Stany Zjednoczone Shani Davis Kanada Denny Morrison Holandia Stefan Groothuis
2009/2010 Stany Zjednoczone Shani Davis Holandia Mark Tuitert Holandia Stefan Groothuis
2010/2011 Holandia Stefan Groothuis Korea Południowa Lee Kyu-hyeok Stany Zjednoczone Shani Davis
2011/2012 Stany Zjednoczone Shani Davis Holandia Stefan Groothuis Holandia Kjeld Nuis
2012/2013 Holandia Kjeld Nuis Stany Zjednoczone Shani Davis Holandia Hein Otterspeer
2013/2014 Stany Zjednoczone Shani Davis Kanada Denny Morrison Holandia Kjeld Nuis
2014/2015 Rosja Pawieł Kuliżnikow Holandia Kjeld Nuis Niemcy Nico Ihle
2015/2016 Holandia Kjeld Nuis Rosja Pawieł Kuliżnikow Holandia Gerben Jorritsma
2016/2017 Holandia Kjeld Nuis Kanada Vincent De Haître Holandia Kai Verbij
2017/2018 Holandia Kjeld Nuis Norwegia Håvard Holmefjord Lorentzen Holandia Kai Verbij
2018/2019 Holandia Kjeld Nuis Holandia Kai Verbij Rosja Pawieł Kuliżnikow
2019/2020 Holandia Thomas Krol Holandia Kai Verbij Kanada Laurent Dubreuil

1500 m

Sezon Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
1985/1986 Austria Michael Hadschieff Szwecja Hans Magnusson Stany Zjednoczone Dave Silk
1986/1987 Szwecja Hans Magnusson Austria Michael Hadschieff Holandia Hein Vergeer
1987/1988 André Hoffmann Austria Michael Hadschieff Norwegia Rolf Falk Larssen
1988/1989 Austria Michael Hadschieff
Stany Zjednoczone Eric Flaim
Peter Adeberg
1989/1990 Norwegia Johann Olav Koss Holandia Ben van der Burg Austria Michael Hadschieff
1990/1991 Norwegia Johann Olav Koss Niemcy Peter Adeberg Niemcy Markus Tröger
1991/1992 Holandia Falko Zandstra Norwegia Johann Olav Koss Niemcy Peter Adeberg
1992/1993 Holandia Rintje Ritsma Niemcy Peter Adeberg Holandia Falko Zandstra
1993/1994 Holandia Falko Zandstra Norwegia Ådne Søndrål Holandia Rintje Ritsma
1994/1995 Kanada Neal Marshall Holandia Rintje Ritsma Holandia Jeroen Straathof
1995/1996 Japonia Hiroyuki Noake Kanada Neal Marshall Holandia Martin Hersman
1996/1997 Holandia Rintje Ritsma Kanada Neal Marshall Japonia Hiroyuki Noake
1997/1998 Holandia Ids Postma Norwegia Ådne Søndrål Holandia Rintje Ritsma
1998/1999 Norwegia Ådne Søndrål Holandia Ids Postma Holandia Rintje Ritsma
1999/2000 Norwegia Ådne Søndrål Holandia Ids Postma Holandia Rintje Ritsma
2000/2001 Rosja Aleksandr Kibałko Norwegia Ådne Søndrål Holandia Rintje Ritsma
2001/2002 Norwegia Ådne Søndrål Holandia Erben Wennemars Stany Zjednoczone Derek Parra
2002/2003 Rosja Jewgienij Łalenkow Stany Zjednoczone Derek Parra Holandia Erben Wennemars
2003/2004 Holandia Mark Tuitert Holandia Erben Wennemars Rosja Jewgienij Łalenkow
2004/2005 Holandia Mark Tuitert Holandia Erben Wennemars Holandia Beorn Nijenhuis
2005/2006 Stany Zjednoczone Chad Hedrick Kanada Denny Morrison Włochy Enrico Fabris
2006/2007 Holandia Erben Wennemars Włochy Enrico Fabris Kanada Denny Morrison
2007/2008 Stany Zjednoczone Shani Davis Holandia Simon Kuipers Holandia Mark Tuitert
2008/2009 Stany Zjednoczone Shani Davis Stany Zjednoczone Trevor Marsicano Norwegia Håvard Bøkko
2009/2010 Stany Zjednoczone Shani Davis Norwegia Håvard Bøkko Kanada Denny Morrison
2010/2011 Stany Zjednoczone Shani Davis Norwegia Håvard Bøkko Holandia Stefan Groothuis
2011/2012 Norwegia Håvard Bøkko Holandia Kjeld Nuis Stany Zjednoczone Shani Davis
2012/2013 Polska Zbigniew Bródka Belgia Bart Swings Norwegia Håvard Bøkko
2013/2014 Holandia Koen Verweij Rosja Dienis Juskow Stany Zjednoczone Shani Davis
2014/2015 Kanada Denny Morrison Norwegia Sverre Lunde Pedersen Holandia Kjeld Nuis
2015/2016 Rosja Dienis Juskow Holandia Kjeld Nuis Stany Zjednoczone Joey Mantia
2016/2017 Holandia Kjeld Nuis Rosja Dienis Juskow Holandia Patrick Roest
2017/2018 Rosja Dienis Juskow Norwegia Sverre Lunde Pedersen Holandia Thomas Krol
2018/2019 Rosja Dienis Juskow Korea Południowa Kim Min-seok Holandia Kjeld Nuis
2019/2020 Holandia Kjeld Nuis Ning Zhongyan Holandia Thomas Krol

5000 m/10 000 m

Sezon Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
1985/1986 Stany Zjednoczone Dave Silk Szwecja Tomas Gustafson Austria Christian Eminger
1986/1987 Norwegia Geir Karlstad Austria Michael Hadschieff Holandia Leo Visser
1987/1988 Szwecja Tomas Gustafson Holandia Gerard Kemkers Holandia Leo Visser
1988/1989 Holandia Gerard Kemkers Norwegia Geir Karlstad Szwecja Tomas Gustafson
1989/1990 Holandia Bart Veldkamp Norwegia Geir Karlstad Norwegia Johann Olav Koss
1990/1991 Norwegia Johann Olav Koss Holandia Leo Visser Holandia Bart Veldkamp
1991/1992 Norwegia Geir Karlstad Norwegia Johann Olav Koss Holandia Falko Zandstra
1992/1993 Holandia Bart Veldkamp Norwegia Johann Olav Koss Holandia Rintje Ritsma
1993/1994 Norwegia Johann Olav Koss Holandia Rintje Ritsma Norwegia Kjell Storelid
1994/1995 Holandia Rintje Ritsma Japonia Keiji Shirahata Holandia Bart Veldkamp
1995/1996 Holandia Rintje Ritsma Holandia Gianni Romme Japonia Keiji Shirahata
1996/1997 Holandia Rintje Ritsma Holandia Gianni Romme Holandia Bob de Jong
1997/1998 Holandia Gianni Romme Norwegia Kjell Storelid Holandia Bob de Jong
1998/1999 Holandia Bart Veldkamp Holandia Bob de Jong Niemcy Frank Dittrich
1999/2000 Holandia Gianni Romme Holandia Bob de Jong Niemcy Frank Dittrich
2000/2001 Holandia Gianni Romme Holandia Carl Verheijen Holandia Bob de Jong
2001/2002 Holandia Gianni Romme Holandia Bob de Jong Holandia Carl Verheijen
2002/2003 Holandia Carl Verheijen Holandia Bob de Jong Holandia Jochem Uytdehaage
2003/2004 Holandia Bob de Jong Holandia Carl Verheijen Stany Zjednoczone Chad Hedrick
2004/2005 Norwegia Øystein Grødum Holandia Bob de Jong Holandia Gianni Romme
2005/2006 Stany Zjednoczone Chad Hedrick Holandia Sven Kramer Holandia Carl Verheijen
2006/2007 Holandia Sven Kramer Holandia Carl Verheijen Włochy Enrico Fabris
2007/2008 Norwegia Håvard Bøkko Holandia Sven Kramer Włochy Enrico Fabris
2008/2009 Holandia Sven Kramer Norwegia Håvard Bøkko Holandia Bob de Jong
2009/2010 Norwegia Håvard Bøkko Rosja Iwan Skobriew Holandia Bob de Jong
2010/2011 Holandia Bob de Jong Rosja Iwan Skobriew Holandia Bob de Vries
2011/2012 Holandia Bob de Jong Holandia Sven Kramer Holandia Jorrit Bergsma
2012/2013 Holandia Jorrit Bergsma Holandia Bob de Jong Holandia Sven Kramer
2013/2014 Holandia Jorrit Bergsma Niemcy Patrick Beckert Holandia Sven Kramer
2014/2015 Holandia Jorrit Bergsma Norwegia Sverre Lunde Pedersen Holandia Bob de Jong
2015/2016 Holandia Sven Kramer Holandia Jorrit Bergsma Norwegia Sverre Lunde Pedersen
2016/2017 Holandia Jorrit Bergsma Kanada Ted-Jan Bloemen Nowa Zelandia Peter Michael
2017/2018 Kanada Ted-Jan Bloemen Norwegia Sverre Lunde Pedersen Holandia Sven Kramer
2018/2019 Rosja Aleksandr Rumiancew Holandia Marcel Bosker Norwegia Sverre Lunde Pedersen
2019/2020 Holandia Patrick Roest Rosja Daniła Siemierikow Kanada Graeme Fish

Start masowy

Sezon Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
2011/2012 Francja Alexis Contin Holandia Jorrit Bergsma Stany Zjednoczone Jonathan Kuck
2012/2013 Holandia Arjan Stroetinga Belgia Bart Swings Kanada Jordan Belchos
2013/2014 Holandia Bob de Vries Holandia Arjan Stroetinga Belgia Bart Swings
2014/2015 Korea Południowa Lee Seung-hoon Belgia Bart Swings Włochy Andrea Giovannini
2015/2016 Holandia Arjan Stroetinga Belgia Bart Swings Włochy Fabio Francolini
2016/2017 Korea Południowa Lee Seung-hoon Włochy Andrea Giovannini Holandia Jorrit Bergsma
2017/2018 Belgia Bart Swings Włochy Andrea Giovannini Korea Południowa Lee Seung-hoon
2018/2019 Korea Południowa Um Cheon-ho Belgia Bart Swings Rosja Rusłan Zacharow
2019/2020 Belgia Bart Swings Stany Zjednoczone Joey Mantia Korea Południowa Chung Jae-won

Bieg drużynowy

Sezon Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
2007/2008  Holandia  Kanada  Norwegia
2008/2009  Kanada  Włochy  Japonia
2009/2010  Norwegia  Holandia  Kanada
2010/2011  Norwegia  Rosja  Stany Zjednoczone
2011/2012  Holandia  Korea Południowa  Niemcy
2012/2013  Holandia  Korea Południowa  Rosja
2013/2014  Holandia  Stany Zjednoczone  Norwegia
2014/2015  Korea Południowa  Holandia  Polska
2015/2016  Holandia  Norwegia  Polska
2016/2017  Holandia  Norwegia  Japonia
2017/2018  Norwegia  Włochy  Japonia
2018/2019  Norwegia  Rosja  Japonia
2019/2020  Rosja  Japonia  Kanada

Sprint drużynowy

Sezon Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
2015/2016  Holandia  Rosja  Kanada
2016/2017  Holandia  Kanada  Niemcy
2017/2018  Norwegia  Rosja  Kanada
2018/2019  Holandia  Norwegia  Rosja
2019/2020  Holandia  Szwajcaria  Kazachstan

Kobiety

Generalna

Sezon Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
2011/2012 Kanada Christine Nesbitt Czechy Martina Sáblíková Holandia Ireen Wüst
2012/2013 Holandia Ireen Wüst Kanada Christine Nesbitt Holandia Diane Valkenburg
2013/2014 Stany Zjednoczone Heather Richardson Holandia Ireen Wüst Stany Zjednoczone Brittany Bowe
2014/2015 Stany Zjednoczone Heather Richardson Czechy Martina Sáblíková Stany Zjednoczone Brittany Bowe
2015/2016 Stany Zjednoczone Brittany Bowe Stany Zjednoczone Heather Richardson Czechy Martina Sáblíková
2016/2017 Stany Zjednoczone Heather Richardson Japonia Miho Takagi Czechy Martina Sáblíková
2017/2018 Japonia Miho Takagi Holandia Marrit Leenstra Japonia Nao Kodaira

100 m

Sezon Zwyciężczyni 2. miejsce 3. miejsce
2003/2004 Japonia Shihomi Shin’ya Niemcy Jenny Wolf Wang Manli
2004/2005 Japonia Sayuri Ōsuga Niemcy Jenny Wolf Xing Aihua
2005/2006 Niemcy Jenny Wolf Korea Południowa Lee Sang-hwa Japonia Sayuri Ōsuga
2006/2007 Niemcy Jenny Wolf Niemcy Judith Hesse Korea Południowa Lee Sang-hwa
2007/2008 Niemcy Jenny Wolf Niemcy Judith Hesse Japonia Shihomi Shin’ya
2008/2009 Niemcy Jenny Wolf Holandia Thijsje Oenema Xing Aihua

500 m

Sezon Zwyciężczyni 2. miejsce 3. miejsce
1985/1986 Christa Rothenburger Karin Kania-Enke Norwegia Edel Therese Høiseth
1986/1987 Stany Zjednoczone Bonnie Blair Holandia Ingrid Haringa Norwegia Edel Therese Høiseth
1987/1988 Christa Rothenburger Stany Zjednoczone Bonnie Blair Karin Kania-Enke
1988/1989 Christa Luding Angela Hauck Stany Zjednoczone Bonnie Blair
1989/1990 Angela Hauck
Stany Zjednoczone Bonnie Blair
Holandia Christine Aaftink
1990/1991 Japonia Kyoko Shimazaki Japonia Seiko Hashimoto Stany Zjednoczone Bonnie Blair
1991/1992 Stany Zjednoczone Bonnie Blair Ye Qiaobo Niemcy Angela Hauck
1992/1993 Ye Qiaobo Stany Zjednoczone Bonnie Blair Kanada Susan Auch
1993/1994 Stany Zjednoczone Bonnie Blair Korea Południowa Yu Seon-hui Niemcy Monique Garbrecht
1994/1995 Stany Zjednoczone Bonnie Blair Kanada Susan Auch Rosja Swietłana Żurowa
1995/1996 Rosja Swietłana Żurowa Japonia Tomomi Okazaki Kanada Catriona LeMay
1996/1997 Xue Ruihong Franziska Schenk Japonia Tomomi Okazaki
1997/1998 Kanada Catriona LeMay Doan Kanada Susan Auch Niemcy Sabine Völker
1998/1999 Kanada Catriona LeMay Doan Niemcy Monique Garbrecht Japonia Eriko Sanmiya
1999/2000 Niemcy Monique Garbrecht Japonia Tomomi Okazaki Japonia Eriko Sanmiya
2000/2001 Kanada Catriona LeMay Doan Niemcy Monique Garbrecht-Enfeldt Rosja Swietłana Żurowa
2001/2002 Kanada Catriona LeMay Doan Rosja Swietłana Żurowa Niemcy Sabine Völker
2002/2003 Niemcy Monique Garbrecht-Enfeldt Kanada Catriona LeMay Doan Japonia Sayuri Ōsuga
2003/2004 Wang Manli Holandia Marianne Timmer Japonia Shihomi Shin’ya
2004/2005 Wang Manli Japonia Tomomi Okazaki Białoruś Anżalika Kaciuha
2005/2006 Niemcy Jenny Wolf Rosja Swietłana Żurowa Włochy Chiara Simionato
2006/2007 Niemcy Jenny Wolf Korea Południowa Lee Sang-hwa Wang Beixing
2007/2008 Niemcy Jenny Wolf Holandia Annette Gerritsen Korea Południowa Lee Sang-hwa
2008/2009 Niemcy Jenny Wolf Holandia Margot Boer Korea Południowa Lee Sang-hwa
2009/2010 Niemcy Jenny Wolf Holandia Margot Boer Wang Beixing
2010/2011 Niemcy Jenny Wolf Korea Południowa Lee Sang-hwa Holandia Margot Boer
2011/2012 Yu Jing Korea Południowa Lee Sang-hwa Niemcy Jenny Wolf
2012/2013 Korea Południowa Lee Sang-hwa Niemcy Jenny Wolf Wang Beixing
2013/2014 Rosja Olga Fatkulina Stany Zjednoczone Heather Richardson Korea Południowa Lee Sang-hwa
2014/2015 Japonia Nao Kodaira Korea Południowa Lee Sang-hwa Stany Zjednoczone Heather Richardson
2015/2016 Stany Zjednoczone Heather Richardson-Bergsma Zhang Hong Stany Zjednoczone Brittany Bowe
2016/2017 Japonia Nao Kodaira Japonia Maki Tsuji Japonia Erina Kamiya
2017/2018 Austria Vanessa Herzog Czechy Karolína Erbanová Rosja Angelina Golikowa
2018/2019 Austria Vanessa Herzog Japonia Nao Kodaira Rosja Olga Fatkulina
2019/2020 Japonia Nao Kodaira Rosja Angielina Golikowa Rosja Olga Fatkulina

1000 m

Sezon Zwyciężczyni 2. miejsce 3. miejsce
1985/1986 Karin Kania-Enke Christa Rothenburger Polska Erwina Ryś-Ferens
1986/1987 Stany Zjednoczone Bonnie Blair Holandia Ingrid Haringa Holandia Christine Aaftink
1987/1988 Christa Rothenburger Stany Zjednoczone Bonnie Blair Karin Kania-Enke
1988/1989 Angela Hauck Christa Luding Constanze Moser
1989/1990 Japonia Seiko Hashimoto Stany Zjednoczone Bonnie Blair Angela Hauck
1990/1991 Niemcy Monique Garbrecht Japonia Seiko Hashimoto Stany Zjednoczone Bonnie Blair
1991/1992 Stany Zjednoczone Bonnie Blair Ye Qiaobo Niemcy Monique Garbrecht
1992/1993 Stany Zjednoczone Bonnie Blair Niemcy Anke Baier Ye Qiaobo
1993/1994 Stany Zjednoczone Bonnie Blair Niemcy Monique Garbrecht Niemcy Angela Hauck
1994/1995 Stany Zjednoczone Bonnie Blair Japonia Shiho Kusunose Niemcy Monique Garbrecht
1995/1996 Stany Zjednoczone Chris Witty Norwegia Edel Therese Høiseth Japonia Shiho Kusunose
1996/1997 Niemcy Franziska Schenk Stany Zjednoczone Chris Witty Niemcy Sabine Völker
1997/1998 Kanada Catriona LeMay Doan Niemcy Franziska Schenk Stany Zjednoczone Chris Witty
1998/1999 Niemcy Monique Garbrecht Stany Zjednoczone Chris Witty Kanada Catriona LeMay Doan
1999/2000 Niemcy Monique Garbrecht Norwegia Edel Therese Høiseth Japonia Eriko Sanmiya
2000/2001 Niemcy Monique Garbrecht-Enfeldt Stany Zjednoczone Chris Witty Japonia Eriko Sanmiya
2001/2002 Niemcy Sabine Völker Stany Zjednoczone Jennifer Rodriguez Japonia Aki Tonoike
2002/2003 Niemcy Monique Garbrecht-Enfeldt Stany Zjednoczone Chris Witty Białoruś Anżalika Kaciuha
2003/2004 Stany Zjednoczone Jennifer Rodriguez Holandia Marianne Timmer Włochy Chiara Simionato
2004/2005 Włochy Chiara Simionato Białoruś Anżalika Kaciuha Holandia Marianne Timmer
2005/2006 Niemcy Anni Friesinger Włochy Chiara Simionato Stany Zjednoczone Jennifer Rodriguez
2006/2007 Włochy Chiara Simionato Kanada Shannon Rempel Niemcy Anni Friesinger
2007/2008 Niemcy Anni Friesinger Holandia Ireen Wüst Kanada Shannon Rempel
2008/2009 Kanada Christine Nesbitt Kanada Kristina Groves Holandia Laurine van Riessen
2009/2010 Kanada Christine Nesbitt Holandia Margot Boer Niemcy Monique Angermüller
2010/2011 Stany Zjednoczone Heather Richardson Kanada Christine Nesbitt Holandia Margot Boer
2011/2012 Kanada Christine Nesbitt Stany Zjednoczone Heather Richardson Holandia Marrit Leenstra
2012/2013 Stany Zjednoczone Heather Richardson Stany Zjednoczone Brittany Bowe Czechy Karolína Erbanová
2013/2014 Stany Zjednoczone Heather Richardson Stany Zjednoczone Brittany Bowe Rosja Olga Fatkulina
2014/2015 Stany Zjednoczone Brittany Bowe Holandia Marrit Leenstra Li Qishi
2015/2016 Stany Zjednoczone Brittany Bowe Stany Zjednoczone Heather Richardson-Bergsma Holandia Marrit Leenstra
2016/2017 Stany Zjednoczone Heather Richardson Japonia Miho Takagi Holandia Marrit Leenstra
2017/2018 Rosja Jekatierina Szychowa Holandia Marrit Leenstra Norwegia Hege Bøkko
2018/2019 Stany Zjednoczone Brittany Bowe Japonia Miho Takagi Japonia Nao Kodaira
2019/2020 Stany Zjednoczone Brittany Bowe Japonia Nao Kodaira Rosja Olga Fatkulina

1500 m

Sezon Zwyciężczyni 2. miejsce 3. miejsce
1985/1986 Szwecja Annette Carlén-Karlsson Karin Kania-Enke Stany Zjednoczone Katie Class
1986/1987 Holandia Yvonne van Gennip Holandia Marieke Stam Stany Zjednoczone Katie Class
Stany Zjednoczone Leslie Bader
1987/1988 Stany Zjednoczone Bonnie Blair Karin Kania-Enke Polska Erwina Ryś-Ferens
Gabi Zange
1988/1989 Constanze Moser Holandia Marieke Stam Gunda Kleemann
1989/1990 Jacqueline Börner Constanze Moser Austria Emese Hunyady
1990/1991 Niemcy Gunda Kleemann Austria Emese Hunyady Holandia Yvonne van Gennip
1991/1992 Niemcy Gunda Kleemann Austria Emese Hunyady Stany Zjednoczone Bonnie Blair
1992/1993 Niemcy Gunda Niemann Austria Emese Hunyady Niemcy Heike Warnicke
1993/1994 Austria Emese Hunyady Niemcy Gunda Niemann Rosja Swietłana Bażanowa
1994/1995 Niemcy Gunda Niemann Austria Emese Hunyady Holandia Annamarie Thomas
1995/1996 Niemcy Gunda Niemann Japonia Mie Uehara Holandia Annamarie Thomas
1996/1997 Niemcy Gunda Niemann Holandia Tonny de Jong Rosja Swietłana Bażanowa
1997/1998 Niemcy Gunda Niemann-Stirnemann Niemcy Claudia Pechstein Austria Emese Hunyady
1998/1999 Niemcy Gunda Niemann-Stirnemann Niemcy Claudia Pechstein Holandia Tonny de Jong
1999/2000 Niemcy Gunda Niemann-Stirnemann Niemcy Claudia Pechstein Niemcy Anni Friesinger
2000/2001 Niemcy Anni Friesinger Niemcy Gunda Niemann-Stirnemann Niemcy Claudia Pechstein
2001/2002 Niemcy Anni Friesinger Niemcy Claudia Pechstein Kanada Cindy Klassen
2002/2003 Kanada Cindy Klassen Niemcy Claudia Pechstein Stany Zjednoczone Jennifer Rodriguez
2003/2004 Niemcy Anni Friesinger Stany Zjednoczone Jennifer Rodriguez Holandia Renate Groenewold
2004/2005 Kanada Cindy Klassen Stany Zjednoczone Jennifer Rodriguez Niemcy Anni Friesinger
2005/2006 Niemcy Anni Friesinger Kanada Cindy Klassen Holandia Ireen Wüst
2006/2007 Holandia Ireen Wüst Niemcy Anni Friesinger Kanada Kristina Groves
2007/2008 Kanada Kristina Groves Kanada Christine Nesbitt Holandia Ireen Wüst
2008/2009