Puchar Świata w biathlonie 1987/1988 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Puchar Świata w biathlonie 1987/1988.

Puchar Świata w biathlonie 1987/1988

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Puchar Świata w biathlonie 1987/1988
1986/1987 1988/1989
Data 17 grudnia 1987 – 20 marca 1988
Miejsce rozpoczęcia Austria Hochfilzen
Miejsce zakończenia Finlandia Jyväskylä
Zwycięzcy
Generalna Fritz Fischer

Norwegia Anne Elvebakk
Puchar Narodów
Puchar Narodów  RFN M

Puchar Świata w biathlonie 1987/1988 to 11. sezon w historii tej dyscypliny sportu. Pierwsze zawody odbyły się 17 grudnia 1987 r. w austriackim Hochfilzen, zaś sezon zakończył się 20 marca 1988 w fińskim Jyväskylä. Najważniejszą imprezą sezonu były igrzyska olimpijskie w Calgary (startowali tylko mężczyźni) oraz mistrzostwa świata w Chamonix (zorganizowane ponieważ biathlon kobiecy nie znalazł się w programie ZIO).

Wśród panów triumf odniósł Fritz Fischer z RFN. Drugi w klasyfikacji był Norweg Eirik Kvalfoss, a trzecie miejsce zajął reprezentant Włoch Johann Passler. W Pucharze Narodów triumfowali zawodnicy RFN.

Klasyfikację generalną pań wygrała Norweżka Anne Elvebakk, która wyprzedziła swoją rodaczkę Elin Kristiansen i Nadeżdę Aleksiewą z Bułgarii.

Kalendarz

Mężczyźni

Wyniki

1. Austria Hochfilzen, 17.12.1987 – 20.12.1987
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
17 grudnia 1987 Bieg indywidualny (20 km) Fritz Fischer Aleksandr Popow Włochy Johann Passler
19 grudnia 1987 Sprint (10 km) zawody przeniesione do Keuruu
20 grudnia 1987 Sztafeta (4 × 7,5 km) zawody odwołane
2. Włochy Anterselva, 21.1.1988 – 24.1.1988
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
21 stycznia 1988 Bieg indywidualny (20 km) Frank-Peter Roetsch Norwegia Eirik Kvalfoss Włochy Andreas Zingerle
23 stycznia 1988 Sprint (10 km) Włochy Johann Passler Fritz Fischer Francja Hervé Flandin
24 stycznia 1988 Sztafeta (4 × 7,5 km)  NRD I
Frank Luck
Frank-Peter Roetsch
Matthias Jacob
André Sehmisch
 NRD II
Jürgen Wirth
Raik Dittrich
Birk Anders
Maik Dietz
 Norwegia
Geir Einang
Frode Løberg
Sylfest Glimsdal
Eirik Kvalfoss
3. Ruhpolding, 28.1.1988 – 31.1.1988
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
28 stycznia 1988 Bieg indywidualny (20 km) Ernst Reiter Włochy Andreas Zingerle Czechosłowacja Jan Matouš
30 stycznia 1988 Sprint (10 km) Stefan Höck Włochy Johann Passler Peter Angerer
31 stycznia 1988 Sztafeta (4 × 7,5 km)  RFN
Ernst Reiter
Stefan Höck
Peter Angerer
Fritz Fischer
 Czechosłowacja
Jaromír Šimůnek
František Chládek
Jiří Holubec
Jan Matouš
 Stany Zjednoczone
Josh Thompson
Curt Schreiner
Darin Binning
Lyle Nelson
Igrzyska olimpijskie Kanada Calgary, 20.2.1988 – 26.2.1988
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
20 lutego 1988 Bieg indywidualny (20 km) Frank-Peter Roetsch Walerij Miedwiedcew Włochy Johann Passler
23 lutego 1988 Sprint (10 km) Frank-Peter Roetsch Walerij Miedwiedcew Siergiej Czepikow
26 lutego 1988 Sztafeta (4 × 7,5 km)  ZSRR
Dmitrij Wasiljew
Siergiej Czepikow
Aleksandr Popow
Walerij Miedwiedcew
 RFN
Ernst Reiter
Stefan Höck
Fritz Fischer
Peter Angerer
 Włochy
Werner Kiem
Gottlieb Taschler
Johann Passler
Andreas Zingerle
5. Norwegia Holmenkollen, 11.3.1988 – 13.3.1988
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
11 marca 1988 Bieg indywidualny (20 km) Norwegia Gisle Fenne Siergiej Antonow Włochy Andreas Zingerle
12 marca 1988 Sprint (10 km) Frank-Peter Roetsch Peter Angerer Norwegia Geir Einang
13 marca 1988 Sztafeta (4 × 7,5 km)  Norwegia
Geir Einang
Gisle Fenne
Frode Løberg
Eirik Kvalfoss
 RFN
Franz Wudy
Stefan Höck
Peter Angerer
Herbert Fritzenwenger
 NRD I
Frank Luck
Frank-Peter Roetsch
Jürgen Wirth
André Sehmisch
6. Finlandia Keuruu, 15.3.1988
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
15 marca 1988 Sprint (10 km) Norwegia Eirik Kvalfoss Władimir Draczow Fritz Fischer
7. Finlandia Jyväskylä, 17.3.1988 – 20.3.1988
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
17 marca 1988 Bieg indywidualny (20 km) Norwegia Eirik Kvalfoss Siergiej Antonow Austria Alfred Eder
19 marca 1988 Sprint (10 km) Austria Franz Schuler Norwegia Eirik Kvalfoss Austria Alfred Eder
20 marca 1988 Sztafeta (4 × 7,5 km)  RFN
Franz Wudy
Stefan Höck
Georg Fischer
Herbert Fritzenwenger
 Norwegia
Frode Løberg
Gisle Fenne
Sylfest Glimsdal
Eirik Kvalfoss
 ZSRR
Nikołaj Charitonow
Andriej Niepiein
Leonid Riezcow
Siergiej Antonow

Klasyfikacje

Klasyfikacja generalna
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Fritz Fischer 171
2. Norwegia Eirik Kvalfoss 167
3. Włochy Johann Passler 160
4. Peter Angerer 151
5. Włochy Andreas Zingerle 148
6. Czechosłowacja Jan Matouš 147
7. Finlandia Tapio Piipponen 146
8. Frank-Peter Roetsch 142
9. Norwegia Gisle Fenne 125
10. Siergiej Antonow 121
Miejsce Zawodnik Punkty
11. Austria Alfred Eder 115
12. Stefan Höck 114
13. Herbert Fritzenwenger 111
14. Franz Wudy 103
15. Ernst Reiter 99
16. Stany Zjednoczone Josh Thompson 95
17. Francja Francis Mougel 73
18. Leonid Riezcow 67
19. Władimir Draczow 64
20. Norwegia Frode Løberg 63

Kobiety

Wyniki

1. Austria Hochfilzen, 17.12.1987 – 20.12.1987
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
17 grudnia 1987 Bieg indywidualny (15 km) Norwegia Anne Elvebakk Szwecja Eva Korpela Norwegia Siri Grundnes
19 grudnia 1987 Sprint (7,5 km) zawodu przeniesione do Keuruu
20 grudnia 1987 Sztafeta (3 × 7,5 km) zawody odwołane
2. Włochy Anterselva, 21.1.1988 – 24.1.1988
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
21 stycznia 1988 Bieg indywidualny (15 km) Norwegia Elin Kristiansen Nadeżda Aleksiewa Francja Marie-Pierre Baby
23 stycznia 1988 Sprint (7,5 km) Iwa Szkodrewa Norwegia Anne Elvebakk Martina Stede
24 stycznia 1988 Sztafeta (3 × 7,5 km)  Stany Zjednoczone
Nancy Bell-Johnstone
Pam Nordheim
Patrice Jankowski
 Bułgaria
Cwetana Krastewa
Iwa Szkodrewa
Nadeżda Aleksiewa
 RFN
Martina Stede
Dorina Pieper
Petra Schaaf
3. Ruhpolding, 28.1.1988 – 31.1.1988
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
26 stycznia 1988 Bieg indywidualny (15 km) Iwa Szkodrewa Petra Schaaf Inga Kesper
28 stycznia 1988 Sprint (7,5 km) Cwetana Krastewa Petra Schaaf Marija Manołowa
29 stycznia 1988 Sztafeta (3 × 7,5 km)  Bułgaria
Cwetana Krastewa
Marija Manołowa
Nadeżda Aleksiewa
 RFN
Martina Stede
Inga Kesper
Petra Schaaf
 Stany Zjednoczone
Mary Ostergren
Joan Smith
Julie Newman
Mistrzostwa świata Francja Chamonix, 18.2.1988 – 20.2.1988
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
18 lutego 1988 Sprint (7,5 km) Petra Schaaf Szwecja Eva Korpela Norwegia Anne Elvebakk
19 lutego 1988 Sztafeta (3 × 7,5 km)  ZSRR
Jelena Gołowina
Kaija Parve
Wieniera Czernyszowa
 Norwegia
Elin Kristiansen
Mona Bollerud
Anne Elvebakk
 Szwecja
Inger Björkbom
Sabiene Karlsson
Eva Korpela
20 lutego 1988 Bieg indywidualny (15 km) Norwegia Anne Elvebakk Norwegia Elin Kristiansen Wieniera Czernyszowa
5. Norwegia Holmenkollen, 11.3.1988 – 14.3.1988
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
11 marca 1988 Bieg indywidualny (15 km) Norwegia Elin Kristiansen Nadeżda Aleksiewa Norwegia Helga Øvsthus
13 marca 1988 Sprint (7,5 km) Norwegia Mona Bollerud Norwegia Anne Elvebakk Norwegia Elin Kristiansen
14 marca 1988 Sztafeta (3 × 7,5 km)  Bułgaria
Cwetana Krastewa
Iwa Szkodrewa
Nadeżda Aleksiewa
 Norwegia
Elin Kristiansen
Anne Elvebakk
Mona Bollerud
 Finlandia
Katri Toumaalia
Taina Murtomäki
Seija Hyytiäinen
5. Finlandia Keuruu, 15.3.1988
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
15 marca 1988 Sprint (7,5 km) Norwegia Synnøve Thoresen Nadeżda Aleksiewa Finlandia Tuija Vuoksiala
6. Finlandia Jyväskylä, 18.3.1988 – 20.3.1988
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
18 marca 1988 Bieg indywidualny (15 km) Marija Manołowa Norwegia Anne Elvebakk Norwegia Elin Kristiansen
19 marca 1988 Sprint (7,5 km) Norwegia Helga Øvsthus Cwetana Krastewa Marija Manołowa
20 marca 1988 Sztafeta (3 × 7,5 km)  Norwegia
Synnøve Thoresen
Elin Kristiansen
Helga Øvsthus
 Bułgaria
Cwetana Krastewa
Iwa Szkodrewa
Nadeżda Aleksiewa
 RFN
Martina Stede
Inga Kesper
Petra Schaaf

Klasyfikacje

Klasyfikacja generalna
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Norwegia Anne Elvebakk 202
2. Norwegia Elin Kristiansen 195
3. Nadeżda Aleksiewa 178
4. Petra Schaaf 174
5. Iwa Szkodrewa 170
6. Marija Manołowa 156
7. Cwetana Krastewa 153
8. Norwegia Helga Øvsthus 137
9. Martina Stede 127
10. Francja Véronique Claudel 127
Miejsce Zawodniczka Punkty
11. Dorina Pieper 125
12. Norwegia Mona Bollerud 113
13. Inga Kesper 111
14. Francja Marie-Pierre Baby 107
15. Norwegia Synnøve Thoresen 105
16. Szwecja Eva Korpela 103
17. Finlandia Tuija Vuoksiala 101
18. Szwecja Sabiene Karlsson 95
19. Stany Zjednoczone Patrice Jankowski 86
20. Finlandia Seija Hyytiäinen 79
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Puchar Świata w biathlonie 1987/1988
Listen to this article