Puchar Świata w biathlonie 2008/2009 - Östersund 2008 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Puchar Świata w biathlonie 2008/2009 - Östersund 2008.

Puchar Świata w biathlonie 2008/2009 - Östersund 2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mapa lokalizacyjna Europy
Östersund
Östersund
Miejsce rozgrywania zawodów

Puchar Świata w Östersund odbył się w dniach 3-7 grudnia 2008. Rozegrane zostały po 3 konkurencje biathlonowe z podziałem na mężczyzn i kobiety.

Biegi indywidualne - 3.12.2008, 4.12.2008

Mężczyźni

Michael Greis – zwycięzca biegu indywidualnego mężczyzn
Michael Greis – zwycięzca biegu indywidualnego mężczyzn

Do zawodów zgłoszonych zostało 120 zawodników. Na starcie wycofał się Austria Simon Eder, a dwóch zawodników nie ukończyło trasy. Byli to Słowenia Vasja Rupnik i Węgry Károly Gombos. Wszystkie strzały trafione uzyskali Niemcy Daniel Graf (23. miejsce) i Ukraina Ołeh Bereżnyj (41. miejsce). Najlepszy czas biegu uzyskał Polska Tomasz Sikora (12. miejsce)



Wyniki: Uwzględniono tylko miejsca punktowane

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Niemcy Michael Greis 58:52,5 1/20
2 Norwegia Alexander Os 59:43,0 2/20
3 Norwegia Emil H. Svendsen 59:47,5 2/20
4 Ukraina Serhij Sedniew 1:00:25,4 1/20
5 Austria Daniel Mesotitsch 1:00:43,5 2/20
6 Ukraina Andrij Deryzemla 1:00:58,7 1/20
7 Norwegia Halvard Hanevold 1:01:00,0 1/20
8 Austria Christoph Sumann 1:01:00,3 1/20
9 Szwecja Carl J. Bergman 1:01:04,6 2/20
10 Ukraina Wjaczesław Derkacz 1:01:13,3 1/20
11 Rosja Iwan Czeriezow 1:01:15,0 1/20
12 Polska Tomasz Sikora 1:01:17,9 4/20
13 Rosja Maksim Czudow 1:01:18,2 2/20
14 Białoruś Aleksander Syman 1:01:30,4 1/20
15 Stany Zjednoczone Lowell Bailey 1:02:04,1 1/20
16 Norwegia Frode Andresen 1:02:07,2 4/20
17 Szwecja Björn Ferry 1:02:08,1 3/20
18 Rosja Nikołaj Krugłow 1:02:09,8 2/20
19 Rosja Andriej Makowiejew 1:02:16,9 3/20
20 Niemcy Michael Rösch 1:02:27,4 4/20
21 Czechy Roman Dostál 1:02:39,4 3/20
22 Austria Friedrich Pinter 1:02:36,0 3/20
23 Niemcy Daniel Graf 1:02:36,8 0/20
24 Norwegia Ole E. Bjørndalen 1:02:45,8 5/20
25 Norwegia Lars Berger 1:03:02,6 5/20
26 Austria Dominik Landertinger 1:03:08,9 4/20
27 Niemcy Alexander Wolf 1:03:18,4 4/20
28 Francja Vincent Jay 1:03:26,4 3/20
29 Słowacja Marek Matiaško 1:03:28,5 3/20
30 Włochy Markus Windisch 1:03:32,0 2/20
31 Niemcy Andreas Birnbacher 1:03:36,0 4/20
32 Czechy Ondřej Moravec 1:03:37,0 3/20
33 Japonia Hidenori Isa 1:03:44,3 3/20
34 Włochy Christian Martinelli 1:03:46,2 2/20
35 Szwecja David Ekholm 1:03:48,1 3/20
36 Estonia Roland Lessing 1:03:53,9 2/20
37 Łotwa Kristaps Libietis 1:03:55,6 1/20
38 Białoruś Rustam Waliullin 1:03:58,0 5/20
39 Ukraina Ołeksandr Biłanenko 1:04:05,0 2/20
40 Łotwa Ilmārs Bricis 1:04:05,2 2/20
... ... ... ...
94 Polska Łukasz Szczurek 1:08:36,7 5/20
100 Polska Adam Kwak 1:10:07,4 7/20
103 Polska Tomasz Puda 1:10:51,4 3/20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniona została tylko pierwsza dziesiątka

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Niemcy Michael Greis 60
2 Norwegia Alexander Os 54
3 Norwegia Emil H. Svendsen 48
4 Ukraina Serhij Sedniew 43
5 Austria Daniel Mesotitsch 40
6 Ukraina Andrij Deryzemla 38
7 Norwegia Halvard Hanevold 36
8 Austria Christoph Sumann 34
9 Szwecja Carl J. Bergman 32
10 Ukraina Wjaczesław Derkacz 31
... ... ...
12 Polska Tomasz Sikora 29
41 Polska Łukasz Szczurek 0
41 Polska Adam Kwak 0
41 Polska Tomasz Puda 0

Kobiety

Helena Jonsson - zwyciężczyni Biegu indywidualnego kobiet
Helena Jonsson - zwyciężczyni Biegu indywidualnego kobiet

Do zawodów zgłoszone zostały 104 zawodniczki. Na starcie wycofały się Polska Agnieszka Grzybek, Nowa Zelandia Sarah Murphy i Bułgaria Nina Klenowska, a trasy nie ukończyła Finlandia Mari Laukkanen. Wszystkie strzały trafione uzyskały Szwecja Helena Jonsson (1. miejsce), Ukraina Oksana Chwostenko (5. miejsce) i Białoruś Ludmiła Ananko (19. miejsce).



Wyniki: Uwzględniono tylko miejsca punktowane

Miejsce Zawodniczka Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Szwecja Helena Jonsson 45:05,1 0/20
2 Niemcy Kati Wilhelm 45:44,8 1/20
3 Rosja Jekatierina Jurjewa 46:15,4 1/20
4 Niemcy Magdalena Neuner 46:20,5 1/20
5 Ukraina Oksana Chwostenko 46:38,8 0/20
6 Chińska Republika Ludowa Liu Xianying 47:00,0 1/20
7 Norwegia Tora Berger 47:12,7 2/20
8 Niemcy Martina Beck 47:41,8 1/20
9 Ukraina Wiktorija Semerenko 47:45,5 2/20
10 Białoruś Darja Domraczawa 47:52,2 3/20
11 Niemcy Andrea Henkel 48:05,0 3/20
12 Norwegia Anne Ingstadbjørg 48:06,1 1/20
13 Szwecja Anna Carin Zidek 48:09,3 4/20
14 Norwegia Julie Bonnevie-Svendsen 48:16,2 2/20
15 Mołdawia Natalia Lewczenkowa 48:22,7 2/20
16 Norwegia Liv-Kjersti Eikeland 48:32,0 2/20
17 Białoruś Nadzieżda Skardino 48:40,0 1/20
18 Rosja Swietłana Slepcowa 48:42,1 5/20
19 Białoruś Ludmiła Ananko 48:46,7 0/20
20 Francja Marie-Laure Brunet 48:49,0 2/20
21 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 49:08,1 2/20
22 Ukraina Lilija Wajhina-Jefremowa 49:09,9 4/20
23 Łotwa Madara Līduma 49:10,4 3/20
24 Czechy Magda Rezlerová 49:15,0 3/20
25 Niemcy Anne Preußler 49:17,9 2/20
26 Ukraina Wałentyna Semerenko 49:20,2 4/20
27 Rosja Albina Achatowa 49:22,6 2/20
28 Białoruś Olga Kudraszowa 49:23,9 2/20
29 Ukraina Ołena Pidhruszna 49:34,3 2/20
30 Rosja Olga Zajcewa 49:38,2 3/20
31 Włochy Katja Haller 49:44,0 1/20
32 Chińska Republika Ludowa Dong Xue 49:50,7 3/20
33 Chińska Republika Ludowa Kong Yingchao 49:53,4 3/20
34 Bułgaria Pawlina Filipowa 49:58,7 2/20
35 Włochy Michela Ponza 50:03,8 1/20
36 Szwecja Sofia Domeij 50:19,8 5/20
37 Rumunia Éva Tófalvi 50:35,6 4/20
38 Norwegia Solveig Rogstad 50:41,9 4/20
39 Rosja Anna Bułygina 50:42,0 5/20
40 Niemcy Kathrin Hitzer 50:45,7 4/20
... ... ... ...
61 Polska Magdalena Nykiel 53:10,0 5/20
73 Polska Paulina Bobak 54:38,4 6/20
100 Polska Magdalena Gwizdoń 59:29,6 13/20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Szwecja Helena Jonsson 60
2 Niemcy Kati Wilhelm 54
3 Rosja Jekatierina Jurjewa 48
4 Niemcy Magdalena Neuner 43
5 Ukraina Oksana Chwostenko 40
6 Chińska Republika Ludowa Liu Xianying 38
7 Norwegia Tora Berger 36
8 Niemcy Martina Beck 34
9 Ukraina Wiktorija Semerenko 32
10 Białoruś Darja Domraczawa 31
... ... ...
21 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 20
41 Polska Magdalena Nykiel 0
41 Polska Paulina Bobak 0
41 Polska Magdalena Gwizdoń 0

Sprint - 6.12.2008

Mężczyźni

Emil Hegle Svendsen - zwycięzca Sprintu mężczyzn
Emil Hegle Svendsen - zwycięzca Sprintu mężczyzn

Do zawodów zgłoszonych zostało 120 zawodników. Na starcie wycofali się Niemcy Andreas Birnbacher i Łotwa Kaspars Dumbris. Nikt nie wycofał się w trakcie wyścigu.



Wyniki: Uwzględniono tylko miejsca punktowane

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Norwegia Emil H. Svendsen 25:42,3 1/10
2 Polska Tomasz Sikora 25:55,0 1/10
3 Francja Simon Fourcade 26:10,4 0/10
4 Norwegia Ole E. Bjørndalen 26:10,5 1/10
5 Włochy Christian De Lorenzi 26:11,9 0/10
6 Norwegia Ronny Hafsås 26:16,7 1/10
7 Włochy Markus Windisch 26:22,0 0/10
8 Rosja Iwan Czeriezow 26:23,4 0/10
9 Białoruś Rustam Waliullin 26:26,9 1/10
10 Szwecja Carl J. Bergman 26:27,7 1/10
11 Norwegia Halvard Hanevold 26:30,3 1/10
12 Czechy Roman Dostál 26:37,6 0/10
13 Kanada Jean P. Leguellec 26:39,2 0/10
14 Niemcy Michael Greis 26:39,3 2/10
15 Niemcy Alexander Wolf 26:40,9 1/10
16 Norwegia Alexander Os 26:47,1 3/10
17 Norwegia Frode Andresen 26:55,1 3/10
18 Szwajcaria Matthias Simmen 26:56,2 2/10
19 Niemcy Christoph Stephan 26:56,8 2/10
20 Austria Daniel Mesotitsch 26:57,2 1/10
21 Rosja Andriej Makowiejew 26:58,0 1/10
22 Rosja Nikołaj Krugłow 26:58,1 2/10
23 Rosja Dmitrij Jaroszenko 26:58,6 1/10
24 Stany Zjednoczone Jay Hakkinen 27:03,8 1/10
25 Czechy Jaroslav Soukup 27:04,9 2/10
26 Rosja Maksim Czudow 27:09,1 0/10
27 Ukraina Roman Pryma 27:10,7 2/10
28 Ukraina Wjaczesław Derkacz 27:11,1 1/10
29 Białoruś Siergiej Nowikow 27:13,0 1/10
30 Białoruś Aleksandr Syman 27:15,5 0/10
31 Norwegia Lars Berger 27:16,0 2/10
32 Szwecja Magnus Jonsson 27:17,4 2/10
33 Estonia Indrek Tobreluts 27:17,9 1/10
34 Czechy Tomáš Holubec 27:19,0 2/10
35 Słowacja Pavol Hurajt 27:20,1 0/10
36 Szwecja Björn Ferry 27:22,4 3/10
37 Austria Christoph Sumann 27:23,5 1/10
38 Chorwacja Jakov Fak 27:23,7 2/10
39 Kanada Robin Clegg 27:24,6 1/10
40 Francja Vincent Defrasne 27:24,7 2/10
... ... ... ...
61 Polska Adam Kwak 27:49,3 1/10
86 Polska Łukasz Szczurek 28:40,2 2/10
101 Polska Tomasz Puda 29:28,0 1/10

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniona została tylko pierwsza dziesiątka

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Norwegia Emil H. Svendsen 108
2 Niemcy Michael Greis 87
3 Polska Tomasz Sikora 83
4 Norwegia Alexander Os 79
5 Norwegia Halvard Hanevold 66
6 Rosja Iwan Czeriezow 64
7 Szwecja Carl J. Bergman 63
8 Austria Daniel Mesotitsch 61
9 Norwegia Ole E. Bjørndalen 60
10 Czechy Roman Dostál 49
... ... ...
59 Polska Łukasz Szczurek 0
59 Polska Adam Kwak 0
59 Polska Tomasz Puda 0

Kobiety

Wang Chunli - zwyciężczyni Sprintu kobiet
Wang Chunli - zwyciężczyni Sprintu kobiet

Do zawodów zgłoszonych zostało 106 zawodniczek. Na starcie wycofała się Białoruś Ludmiła Ananko. Żadna z uczestniczek nie wycofała się w trakcie wyścigu.



Wyniki: Uwzględniono tylko miejsca punktowane

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Chińska Republika Ludowa Wang Chunli 22:48,1 0/10
2 Norwegia Tora Berger 22:49,5 0/10
3 Niemcy Magdalena Neuner 22:52,9 0/10
4 Ukraina Wiktorija Semerenko 22:56,7 0/10
5 Rosja Swietłana Slepcowa 22:59,7 1/10
6 Niemcy Kati Wilhelm 23:14,8 1/10
7 Norwegia Solveig Rogstad 23:18,6 0/10
8 Niemcy Martina Beck 23:19,5 1/10
9 Rumunia Éva Tófalvi 23:22,1 1/10
10 Białoruś Darja Domraczawa 23:23,3 1/10
11 Polska Magdalena Gwizdoń 23:28,9 1/10
12 Niemcy Andrea Henkel 23:30,2 2/10
13 Mołdawia Natalia Lewczenkowa 23:33,6 0/10
14 Ukraina Oksana Chwostenko 23:38,4 0/10
15 Chińska Republika Ludowa Dong Xue 23:49,8 1/10
16 Słowenia Andreja Mali 23:53,1 0/10
17 Rosja Jekatierina Jurjewa 23:54,3 0/10
18 Rosja Albina Achatowa 23:57,5 1/10
19 Chińska Republika Ludowa Liu Xianying 23:57,8 1/10
20 Rosja Oksana Nieupokojewa 23:59,7 0/10
21 Niemcy Kathrin Hitzer 24:01,3 1/10
22 Chińska Republika Ludowa Kong Yingchao 24:02,4 1/10
23 Norwegia Ann K. A. Flatland 24:06,2 0/10
24 Francja Sylvie Becaert 24:08,1 2/10
25 Białoruś Nadzieżda Skardino 24:14,7 0/10
26 Francja Sandrine Bailly 24:16,6 2/10
27 Łotwa Madara Līduma 24:17,8 2/10
28 Włochy Michela Ponza 24:19,7 0/10
29 Francja Marie L. Brunet 24:25,2 2/10
30 Białoruś Olga Kudraszowa 24:30,1 0/10
31 Szwecja Helena Jonsson 24:30,5 3/10
32 Czechy Magda Rezlerová 24:31,7 2/10
33 Francja Julie Carraz-Collin 24:33,6 1/10
34 Ukraina Wałentyna Semerenko 24:34,0 3/10
35 Rosja Olga Miedwiedcewa 24:36,7 0/10
36 Estonia Eveli Saue 24:37,0 1/10
37 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 24:37,5 2/10
38 Rosja Olga Zajcewa 24:39,8 2/10
39 Rumunia Mihaela Purdea 24:40,3 1/10
40 Norwegia Julie Bonnevie-Svendsen 24:41,7 2/10
... ... ... ...
47 Polska Magdalena Nykiel 24:52,1 1/10
67 Polska Paulina Bobak 25:36,2 2/10
74 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 25:51,4 4/10
88 Polska Karolina Pitoń 26:35,9 2/10

Klasyfikacja po zawodach

Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Niemcy Kati Wilhelm 92
2 Niemcy Magdalena Neuner 91
3 Norwegia Tora Berger 90
4 Ukraina Wiktorija Semerenko 75
5 Rosja Jekatierina Jurjewa 72
6 Szwecja Helena Jonsson 70
7 Niemcy Martina Beck 68
8 Ukraina Oksana Chwostenko 67
9 Rosja Swietłana Slepcowa 63
10 Białoruś Darja Domraczawa 62
... ... ...
22 Polska Magdalena Gwizdoń 30
35 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 20
54 Polska Magdalena Nykiel 0
54 Polska Paulina Bobak 0
54 Polska Karolina Pitoń 0

Biegi na dochodzenie - 7.12.2008

Mężczyźni

Do zawodów zostało zgłoszonych 60 zawodników. Na starcie wycofał się Austria Julian Eberhard. Żaden z uczestników nie wycofał się w trakcie wyścigu.



Wyniki: Uwzględniono tylko najlepszych dwudziestu zawodników

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Polska Tomasz Sikora 34:55,5 3/20
2 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 34:58,0 3/20
3 Norwegia Emil H. Svendsen 35:00,4 3/20
4 Niemcy Michael Greis 35:07,7 1/20
5 Francja Simon Fourcade 35:15,5 2/20
6 Norwegia Halvard Hanevold 35:21,6 0/20
7 Niemcy Christoph Stephan 35:28,7 1/20
8 Niemcy Alexander Wolf 35:29,2 2/20
9 Rosja Nikołaj Krugłow 35:30,6 1/20
10 Szwecja Björn Ferry 35:49,0 1/20
11 Stany Zjednoczone Jay Hakkinen 35:58,7 2/20
12 Rosja Maksim Czudow 35:59,7 1/20
13 Białoruś Rustam Waliullin 36:13,1 3/20
14 Norwegia Alexander Os 36:13,5 4/20
15 Włochy Markus Windisch 36:14,0 3/20
16 Austria Daniel Mesotitsch 36:15,2 2/20
17 Kanada Jean-Philippe Leguellec 36:15,3 2/20
18 Rosja Iwan Czeriezow 36:26,9 5/20
19 Norwegia Ronny Hafsas 36:30,2 6/20
20 Rosja Dmitrij Jaroszenko 36:34,6 4/20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniona została tylko pierwsza dziesiątka

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Norwegia Emil H. Svendsen 156
2 Polska Tomasz Sikora 143
3 Niemcy Michael Greis 130
4 Norwegia Ole E. Bjørndalen 114
5 Norwegia Alexander Os 106
6 Norwegia Halvard Hanevold 104
7 Francja Simon Fourcade 88
8 Rosja Iwan Czeriezow 87
9 Austria Daniel Mesotitsch 86
10 Szwecja Carl J. Bergman 83
... ... ...
63 Polska Łukasz Szczurek 0
63 Polska Adam Kwak 0
63 Polska Tomasz Puda 0

Kobiety

Martina Beck – zwyciężczyni biegu na dochodzenie kobiet
Martina Beck – zwyciężczyni biegu na dochodzenie kobiet

Do konkursu zgłoszonych zostało 60 zawodniczek. Na starcie wycofały się Kanada Zina Kocher
i Kazachstan Jelena Chrustalewa. Nikt nie wycofał się w trakcie wyścigu.



Wyniki: Uwzględniono tylko najlepszych dwudziestu zawodniczek

Miejsce Zawodniczka Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Niemcy Martina Beck 32:42,2 0/20
2 Rosja Jekatierina Jurjewa 32:45,0 0/20
3 Rosja Swietłana Slepcowa 33:11,6 3/20
4 Niemcy Kati Wilhelm 33:14,4 3/20
5 Niemcy Andrea Henkel 33:15,2 3/20
6 Norwegia Tora Berger 33:36,0 4/20
7 Rumunia Éva Tófalvi 33:38,3 3/20
8 Białoruś Darja Domraczawa 33:38,6 3/20
9 Rosja Helena Jonsson 33:39,7 0/20
10 Chińska Republika Ludowa Wang Chunli 33:47,4 4/20
11 Norwegia Solveig Rogstad 33:55,7 1/20
12 Ukraina Wiktorija Semerenko 34:16,5 5/20
13 Chińska Republika Ludowa Liu Xianying 34:26,4 2/20
14 Ukraina Oksana Chwostenko 34:26,6 3/20
15 Rosja Olga Miedwiedcewa 34:26,8 0/20
16 Polska Magdalena Gwizdoń 34:27,3 4/20
17 Ukraina Wałentyna Semerenko 34:31,2 3/20
18 Niemcy Magdalena Neuner 34:48,0 6/20
19 Szwecja Anna Carin Zidek 34:52,8 4/20
20 Chińska Republika Ludowa Dong Xue 34:54,7 3/20
... ... ... ...
45 Polska Magdalena Nykiel 36:58,4 2/20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Niemcy Kati Wilhelm 135
2 Niemcy Martina Beck 128
3 Norwegia Tora Berger 128
4 Rosja Jekatierina Jurjewa 126
5 Niemcy Magdalena Neuner 114
6 Rosja Swietłana Slepcowa 111
7 Ukraina Wiktorija Semerenko 104
8 Szwecja Helena Jonsson 102
9 Niemcy Andrea Henkel 99
10 Białoruś Darja Domraczawa 96
... ... ...
18 Polska Magdalena Gwizdoń 55
41 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 20
56 Polska Magdalena Nykiel 0
56 Polska Paulina Bobak 0
56 Polska Karolina Pitoń 0
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Puchar Świata w biathlonie 2008/2009 - Östersund 2008
Listen to this article