Puchar Świata w biathlonie 2008/2009 - Chanty-Mansyjsk 2009 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Puchar Świata w biathlonie 2008/2009 - Chanty-Mansyjsk 2009.

Puchar Świata w biathlonie 2008/2009 - Chanty-Mansyjsk 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mapa lokalizacyjna świata
Chanty-Mansyjsk
Chanty-Mansyjsk
Miejsce rozgrywania zawodów

Puchar Świata w Chanty-Mansyjsku odbył się w dniach 26-29 marca 2009. Rozegrane zostały po 3 konkurencje biathlonowe z podziałem na mężczyzn i kobiety. To ostatnie zawody Pucharu Świata w tym sezonie.

Sprinty – 26.03, 27.03

Mężczyźni

Arnd Peiffer - zwycięzca biegu sprinterskiego
Arnd Peiffer - zwycięzca biegu sprinterskiego

Do zawodów zostało zgłoszonych 78 zawodników. W czasie biegu wycofał się Estonia Indrek Tobreluts.



Wyniki: Uwzględniono tylko miejsca punktowane

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Niemcy Arnd Peiffer 25:51,1 0/10
2 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 26:14,2 1/10
3 Austria Christoph Sumann 26:18,4 0/10
4 Norwegia Emil Hegle Svendsen 26:20,3 1/10
5 Niemcy Andreas Birnbacher 26:24,4 1/10
6 Szwajcaria Simon Hallenbarter 26:27,7 0/10
7 Niemcy Michael Greis 26:28,9 1/10
8 Austria Dominik Landertinger 26:32,0 0/10
9 Szwecja Björn Ferry 26:45,2 0/10
10 Austria Friedrich Pinter 26:46,6 0/10
11 Niemcy Alexander Wolf 26:49,4 1/10
12 Rosja Maksim Czudow 26:50,9 1/10
13 Austria Daniel Mesotitsch 26:51,0 0/10
14 Norwegia Halvard Hanevold 26:54,8 1/10
15 Rosja Andriej Makowiejew 26:55,3 2/10
16 Rosja Jewgienij Ustiugow 26:56,1 0/10
17 Czechy Michal Šlesingr 26:59,0 0/10
18 Polska Tomasz Sikora 27:01,3 1/10
19 Norwegia Rune Brattsveen 27:03,5 1/10
20 Austria Tobias Eberhard 27:05,7 0/10
21 Czechy Jaroslav Soukup 27:09,2 0/10
22 Ukraina Wjaczesław Derkacz 27:17,2 2/10
23 Stany Zjednoczone Tim Burke 27:17,5 2/10
24 Białoruś Rustam Waliullin 27:17,9 2/10
25 Austria Simon Eder 27:20,3 2/10
26 Rosja Iwan Czeriezow 27:20,6 3/10
27 Niemcy Simon Schempp 27:22,6 1/10
28 Rosja Artiom Gusiew 27:22,9 0/10
29 Słowenia Klemen Bauer 27:23,1 2/10
30 Ukraina Ołeksandr Biłanenko 27:26,2 0/10
31 Kanada Jean-Philippe Leguellec 27:26,5 2/10
32 Niemcy Christoph Knie 27:35,5 0/10
33 Szwajcaria Ivan Joller 27:35,9 0/10
34 Niemcy Daniel Böhm 27:38,3 1/10
35 Niemcy Christoph Stephan 27:38,7 1/10
36 Norwegia Ronny Hafsas 27:39,7 2/10
37 Norwegia Alexander Os 27:41,0 3/10
38 Słowacja Pavol Hurajt 27:44,2 2/10
39 Ukraina Serhij Sedniew 27:48,8 1/10
40 Czechy Zdeněk Vítek 27:51,4 1/10

Klasyfikacja po zawodach

Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Norwegia Ole Einar Bjørndalen 978
2. Polska Tomasz Sikora 854
3. Norwegia Emil Hegle Svendsen 758
4. Rosja Maksim Czudow 758
5. Niemcy Michael Greis 747
6. Rosja Iwan Czeriezow 682
7. Austria Christoph Sumann 673
8. Szwecja Carl Johan Bergman 613
9. Szwecja Björn Ferry 572
10. Norwegia Halvard Hanevold 564
... ... ...
106 Polska Łukasz Szczurek 0
106 Polska Adam Kwak 0
106 Polska Tomasz Puda 0
106 Polska Sebastian Witek 0

Kobiety

Tina Bachmann – zwyciężczyni sprintu kobiet
Tina Bachmann – zwyciężczyni sprintu kobiet

Do zawodów zostało zgłoszonych 52 zawodniczki. Nikt nie wycofał się w czasie wyścigu.



Wyniki: Uwzględniono tylko miejsca punktowane

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Niemcy Tina Bachmann 20:49,8 0/10
2 Niemcy Simone Hauswald 20:53,5 0/10
3 Szwecja Anna Carin Zidek 21:09,1 0/10
4 Niemcy Magdalena Neuner 21:12,2 2/10
5 Ukraina Wiktorija Semerenko 21:24,2 0/10
6 Rosja Olga Wiłuchina 21:30,3 0/10
7 Rosja Olga Zajcewa 21:33,1 2/10
8 Białoruś Darja Domraczawa 21:38,4 2/10
9 Francja Marie Dorin 21:38,8 1/10
10 Rosja Anna Bułygina 21:39,3 1/10
11 Włochy Michela Ponza 21:46,9 1/10
12 Rumunia Éva Tófalvi 21:47,2 0/10
13 Norwegia Solveig Rogstad 21:48,9 0/10
14 Niemcy Juliane Döll 21:50,8 1/10
15 Norwegia Tora Berger 21:56,3 1/10
16 Norwegia Julie Bonnevie-Svendsen 21:57,6 2/10
17 Polska Magdalena Gwizdoń 22:11,5 1/10
18 Francja Marie-Laure Brunet 22:12,8 1/10
19 Szwecja Helena Jonsson 22:13,5 2/10
20 Niemcy Kati Wilhelm 22:15,2 2/10
21 Białoruś Nadzieżda Skardino 22:17,1 0/10
22 Niemcy Andrea Henkel 22:20,3 3/10
23 Niemcy Martina Beck 22:25,0 2/10
24 Kanada Zina Kocher 22:29,5 2/10
25 Rosja Swietłana Slepcowa 22:29,7 3/10
26 Ukraina Wałentyna Semerenko 22:31,8 2/10
27 Włochy Katja Haller 22:32,5 0/10
28 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 22:33,1 1/10
29 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 22:34,6 2/10
30 Ukraina Ołena Pidhruszna 22:35,5 1/10
31 Estonia Eveli Saue 22:38,6 2/10
32 Rosja Oksana Nieupokojewa 22:41,4 3/10
33 Słowenia Teja Gregorin 22:44,0 2/10
34 Norwegia Synnøve Solemdal 22:45,3 2/10
35 Białoruś Olga Nazarowa 22:51,2 2/10
36 Mołdawia Natalia Lewczenkowa 22:53,7 1/10
37 Czechy Veronika Vítková 22:54,7 3/10
38 Rosja Jana Romanowa 22:57,3 3/10
39 Szwecja Anna Maria Nilsson 22:57,4 3/10
40 Francja Sandrine Bailly 23:02,3 3/10
... ... ... ...
42 Polska Krystyna Pałka 23:03,4 2/10
44 Polska Agnieszka Grzybek 23:14,0 2/10

Klasyfikacja po zawodach

Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Szwecja Helena Jonsson 904
2. Niemcy Kati Wilhelm 893
3. Niemcy Magdalena Neuner 832
4. Norwegia Tora Berger 826
5. Rosja Olga Zajcewa 789
6. Niemcy Andrea Henkel 767
7. Białoruś Darja Domraczawa 713
8. Niemcy Martina Beck 632
9. Rumunia Éva Tófalvi 631
10. Rosja Swietłana Slepcowa 609
... ... ...
24 Polska Magdalena Gwizdoń 309
40 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 153
51 Polska Agnieszka Grzybek 99
52 Polska Krystyna Pałka 97
75 Polska Paulina Bobak 29
94 Polska Magdalena Nykiel 0
94 Polska Karolina Pitoń 0

Biegi na dochodzenie – 28.03

Mężczyźni

Emil Hegle Svendsen – zwycięzca biegu na dochodzenie mężczyzn
Emil Hegle Svendsen – zwycięzca biegu na dochodzenie mężczyzn

Do zawodów zostało zgłoszonych 60 zawodników. Na starcie wycofali się Niemcy Christoph Stephan, Norwegia Lars Berger i Ukraina Andrij Deryzemla.



Wyniki: Uwzględniono tylko najlepszych dwudziestu zawodników

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Norwegia Emil Hegle Svendsen 33:03,3 2/20
2 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 33:03,4 2/20
3 Austria Christoph Stephan 33:27,1 2/20
4 Niemcy Michael Greis 33:47,3 3/20
5 Szwecja Björn Ferry 33:47,4 1/20
6 Czechy Michal Šlesingr 34:01,8 1/20
7 Rosja Jewgienij Ustiugow 34:08,9 3/20
8 Stany Zjednoczone Tim Burke 34:11,7 1/20
9 Polska Tomasz Sikora 34:18,6 3/20
10 Niemcy Simon Schempp 34:19,1 1/20
11 Niemcy Andreas Birnbacher 34:21,4 3/20
12 Rosja Maksim Czudow 34:23,0 3/20
13 Austria Simon Eder 34:25,4 1/20
14 Austria Daniel Mesotitsch 34:44,6 4/20
15 Niemcy Arnd Peiffer 34:46,8 4/20
16 Rosja Artiom Gusiew 34:55,1 2/20
17 Słowacja Pavol Hurajt 34:59,5 2/20
18 Szwajcaria Simon Hallenbarter 35:07,8 4/20
19 Francja Martin Fourcade 35:13,2 2/20
20 Francja Simon Fourcade 35:24,0 1/20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniona została tylko pierwsza dziesiątka

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 1032
2 Polska Tomasz Sikora 863
3 Norwegia Emil Hegle Svendsen 818
4 Niemcy Michael Greis 790
5 Rosja Maksim Czudow 773
6 Austria Christoph Sumann 721
7 Rosja Iwan Czeriezow 701
8 Szwecja Carl Johan Bergman 616
9 Norwegia Björn Ferry 612
10 Norwegia Alexander Os 567
... ... ...
108 Polska Łukasz Szczurek 0
108 Polska Adam Kwak 0
108 Polska Tomasz Puda 0

Kobiety

Magdalena Neuner – zwyciężczyni biegu na dochodzenie kobiet
Magdalena Neuner – zwyciężczyni biegu na dochodzenie kobiet

Do konkursu zgłoszonych zostało 60 zawodniczek. Na starcie wycofały się Rosja Swietłana Slepcowa
Mołdawia Natalia Lewczenkowa, Polska Krystyna Pałka, Białoruś Ludmiła Kalinczik i Rumunia Dana Plotogea.



Wyniki: Uwzględniono tylko najlepszych dwadzieścia zawodniczek

Miejsce Zawodniczka Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Niemcy Magdalena Neuner 27:53,0 2/20
2 Włochy Michela Ponza 28:21,8 0/20
3 Francja Marie Dorin 28:23,5 1/20
4 Ukraina Wiktorija Semerenko 28:31,6 2/20
5 Norwegia Tora Berger 28:42,1 2/20
6 Szwecja Anna Carin Zidek 28:42,3 4/20
7 Rosja Olga Zajcewa 28:45,4 2/20
8 Norwegia Julie Bonnevie-Svendsen 28:52,6 2/20
9 Niemcy Andrea Henkel 29:15,5 2/20
10 Rosja Anna Bułygina 29:17,7 3/20
11 Francja Marie Laure Brunet 29:39,2 1/20
12 Niemcy Martina Beck 29:52,5 2/20
13 Niemcy Simone Hauswald 29:55,7 7/20
14 Niemcy Tina Bachmann 29:55,7 6/20
15 Rosja Olga Wiłuchina 30:01,3 4/20
16 Szwecja Helena Jonsson 30:15,3 3/20
17 Białoruś Nadzieżda Skardino 30:26,2 0/20
18 Norwegia Solveig Rogstad 30:37,8 3/20
19 Niemcy Kati Wilhelm 30:40,6 5/20
20 Francja Sandrine Bailly 30:59,4 3/20
... ... ... ...
22 Polska Magdalena Gwizdoń 31:09,5 3/20
40 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 33:05,4 6/20
43 Polska Agnieszka Grzybek 33:36,2 5/20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Szwecja Helena Jonsson 915
2 Niemcy Kati Wilhelm 915
3 Niemcy Magdalena Neuner 878
4 Norwegia Tora Berger 866
5 Rosja Olga Zajcewa 813
6 Niemcy Andrea Henkel 799
7 Białoruś Darja Domraczawa 733
8 Niemcy Martina Beck 661
9 Rumunia Éva Tófalvi 635
10 Niemcy Simone Hauswald 617
... ... ...
24 Polska Magdalena Gwizdoń 328
43 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 154
53 Polska Agnieszka Grzybek 99
54 Polska Krystyna Pałka 97
75 Polska Paulina Bobak 29
94 Polska Magdalena Nykiel 0
94 Polska Karolina Pitoń 0

Biegi masowe – 29.03

Mężczyźni

Simon Eder – zwycięzca biegu masowego mężczyzn
Simon Eder – zwycięzca biegu masowego mężczyzn

Do zawodów zostało zgłoszonych 30 zawodników. Nikt nie wycofał się z wyścigu.



Wyniki:

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Austria Simon Eder 37:14,4 0/20
2 Austria Dominik Landertinger 37:26,5 1/20
3 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 37:31,4 3/20
4 Niemcy Andreas Birnbacher 37:42,8 1/20
5 Austria Christoph Sumann 37:42,9 2/20
6 Francja Simon Fourcade 37:48,6 1/20
7 Norwegia Halvard Hanevold 37:54,1 1/20
8 Niemcy Michael Roesch 38:05,7 2/20
9 Polska Tomasz Sikora 38:10,3 2/20
10 Rosja Iwan Czeriezow 38:15,1 3/20
11 Szwecja Björn Ferry 38:22,1 1/20
12 Austria Daniel Mesotitsch 38:42,8 3/20
13 Niemcy Christoph Stephan 38:43,6 3/20
14 Szwecja Carl Johan Bergman 38:45,4 4/20
15 Norwegia Emil Hegle Svendsen 38:52,6 4/20
16 Ukraina Andrij Deryzemla 39:26,3 4/20
17 Francja Vincent Jay 39:33,8 2/20
18 Rosja Maksim Czudow 39:40,1 5/20
19 Rosja Andriej Makowiejew 39:40,5 5/20
20 Austria Friedrich Pinter 39:45,8 6/20
21 Czechy Michal Šlesingr 39:46,1 4/20
22 Niemcy Alexander Wolf 39:52,7 5/20
23 Francja Martin Fourcade 40:22,3 4/20
24 Stany Zjednoczone Tim Burke 40:22,5 5/20
25 Włochy Markus Windisch 40:33,0 3/20
26 Białoruś Rustam Waliullin 40:54,9 3/20
27 Niemcy Michael Greis 41:08,4 8/20
28 Norwegia Alexander Os 41:19,5 8/20
29 Norwegia Lars Berger 42:15,1 6/20
30 Włochy Christian De Lorenzi 42:52,3 7/20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodnik Punkty
1. Norwegia Ole Einar Bjørndalen 1080
2. Polska Tomasz Sikora 870
3. Norwegia Emil Hegle Svendsen 844
4. Niemcy Michael Greis 804
5. Rosja Maksim Czudow 780
6. Austria Christoph Sumann 759
7. Rosja Iwan Czeriezow 730
8. Szwecja Carl Johan Bergman 643
9. Szwecja Björn Ferry 642
10. Norwegia Halvard Hanevold 600
... ... ...
108 Polska Łukasz Szczurek 0
108 Polska Adam Kwak 0
108 Polska Tomasz Puda 0

Kobiety

Simone Hauswald – zwyciężczyni biegu masowego kobiet
Simone Hauswald – zwyciężczyni biegu masowego kobiet

Do zawodów zostało zgłoszonych 30 zawodniczek. Nikt się nie wycofał.



Wyniki:

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Niemcy Simone Hauswald 36:54,6 1/20
2 Szwecja Helena Jonsson 37:09,7 0/20
3 Niemcy Andrea Henkel 37:21,5 3/20
4 Białoruś Darja Domraczawa 37:40,7 2/20
5 Ukraina Wałentyna Semerenko 37:56,0 2/20
6 Niemcy Kati Wilhelm 38:14,9 2/20
7 Rosja Olga Miedwiedcewa 38:20,0 3/20
8 Rosja Olga Zajcewa 38:25,3 4/20
9 Rosja Anna Bułygina 38:37,6 4/20
10 Szwecja Anna Carin Zidek 38:39,0 4/20
11 Niemcy Martina Beck 38:45,8 4/20
12 Niemcy Magdalena Neuner 38:47,9 8/20
13 Norwegia Tora Berger 38:58,1 4/20
14 Włochy Michela Ponza 39:04,2 2/20
15 Norwegia Julie Bonnevie-Svendsen 39:24,8 6/20
16 Słowacja Anastasija Kuźmina 39:30,9 5/20
17 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 39:31,2 4/20
18 Ukraina Wiktorija Semerenko 39:41,8 5/20
19 Francja Sylvie Becaert 39:42,9 5/20
20 Francja Sandrine Bailly 39:59,4 3/20
21 Francja Marie Dorin 40:13,7 4/20
22 Rosja Swietłana Slepcowa 40:26,6 7/20
23 Rosja Oksana Nieupokojewa 40:31,3 6/20
24 Francja Marie Laure Brunet 40:37,2 4/20
25 Rumunia Éva Tófalvi 40:42,4 4/20
26 Słowenia Teja Gregorin 40:48,6 6/20
27 Słowenia Andreja Mali 40:53,0 6/20
28 Polska Magdalena Gwizdoń 41:55,1 4/20
29 Czechy Veronika Vítková 42:14,9 7/20
30 Mołdawia Natalia Lewczenkowa 42:56,8 6/20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Szwecja Helena Jonsson 952
2. Niemcy Kati Wilhelm 952
3. Norwegia Tora Berger 894
4. Niemcy Magdalena Neuner 891
5. Niemcy Andrea Henkel 838
6. Rosja Olga Zajcewa 834
7. Białoruś Darja Domraczawa 776
8. Niemcy Martina Beck 685
9. Niemcy Simone Hauswald 677
10. Szwecja Anna Carin Zidek 645
... ... ...
27 Polska Magdalena Gwizdoń 341
43 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 154
53 Polska Agnieszka Grzybek 99
54 Polska Krystyna Pałka 97
75 Polska Paulina Bobak 29
94 Polska Magdalena Nykiel 0
94 Polska Karolina Pitoń 0
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Puchar Świata w biathlonie 2008/2009 - Chanty-Mansyjsk 2009
Listen to this article