Puchar Świata w biathlonie 2008/2009 - Hochfilzen 2008 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Puchar Świata w biathlonie 2008/2009 - Hochfilzen 2008.

Puchar Świata w biathlonie 2008/2009 - Hochfilzen 2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mapa lokalizacyjna Europy
Hochfilzen
Hochfilzen
Miejsce rozgrywania zawodów

Puchar Świata w Hochfilzen odbył się w dniach 12 - 14 grudnia 2008. Rozegrane zostały po 3 konkurencje biathlonowe z podziałem na mężczyzn i kobiety.

Sprint – 12.12.2008

Mężczyźni

Emil Hegle Svendsen – zwycięzca sprintu mężczyzn
Emil Hegle Svendsen – zwycięzca sprintu mężczyzn

Do zawodów zgłoszonych zostało 125 zawodników. Z zawodów wycofał się Stany Zjednoczone Tim Burke. Nikt nie wycofał się podczas wyścigu.



Wyniki: Uwzględniono tylko miejsca punktowane

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Norwegia Emil H. Svendsen 26:08,1 0/10
2 Rosja Iwan Czeriezow 26:34,4 1/10
3 Norwegia Alexander Os 26:41,0 1/10
4 Polska Tomasz Sikora 26:44,0 2/10
5 Szwecja Björn Ferry 26:44,5 1/10
6 Szwecja Mattias Nilsson 26:47,2 0/10
7 Rosja Maksim Czudow 26:51,5 1/10
8 Niemcy Michael Greis 26:51,8 2/10
9 Austria Christoph Sumann 26:55,0 1/10
10 Niemcy Andreas Birnbacher 27:07,0 1/10
11 Niemcy Alexander Wolf 27:07,3 2/10
12 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 27:07,6 2/10
12 Czechy Tomáš Holubec 27:07,6 0/10
14 Stany Zjednoczone Jay Hakkinen 27:09,1 1/10
15 Szwajcaria Thomas Frei 27:10,4 0/10
16 Rosja Nikołaj Krugłow 27:12,2 2/10
17 Kanada Jean-Ph. Leguellec 27:12,5 1/10
17 Norwegia Halvard Hanevold 27:12,9 1/10
19 Białoruś Siergiej Nowikow 27:14,7 0/10
20 Szwecja Carl J. Bergman 27:16,1 1/10
21 Ukraina Roman Pryma 27:16,5 1/10
22 Norwegia Stian Eckhoff 27:18,0 0/10
22 Austria Daniel Mesotitsch 27:18,0 2/10
24 Niemcy Michael Rösch 27:18,5 2/10
25 Francja Jean-G. Béatrix 27:19,1 0/10
26 Szwecja Jörgen Brink 27:22,8 3/10
27 Niemcy Toni Lang 27:23,7 4/10
28 Francja Vincent Jay 27:24,1 0/10
29 Rosja Andriej Makowiejew 27:31,1 2/10
30 Francja Simon Fourcade 27:32,6 0/10
31 Włochy Markus Windisch 27:33,0 1/10
32 Białoruś Rustam Waliullin 27:36,6 2/10
33 Włochy Mattia Cola 27:39,0 1/10
34 Ukraina Andrij Deryzemla 27:39,2 1/10
35 Rosja Maksim Maksimow 27:42,3 2/10
36 Austria Julian Eberhard 27:44,6 3/10
37 Niemcy Christoph Stephan 27:47,2 3/10
38 Austria Tobias Eberhard 27:47,3 3/10
39 Włochy Christian De Lorenzi 27:50,9 4/10
40 Norwegia Ronny Hafsas 27:53,4 4/10
... ... ... ...
84 Polska Łukasz Szczurek 29:05,1 2/10
90 Polska Adam Kwak 29:11,5 2/10
108 Polska Tomasz Puda 30:40,9 1/10

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniona została tylko pierwsza dziesiątka

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Norwegia Emil H. Svendsen 216
2 Polska Tomasz Sikora 186
3 Niemcy Michael Greis 164
4 Norwegia Alexander Os 154
5 Norwegia Ole E. Bjørndalen 143
6 Rosja Iwan Czeriezow 141
7 Norwegia Halvard Hanevold 127
8 Rosja Maksim Czudow 108
9 Austria Daniel Mesotitsch 105
10 Szwecja Carl J. Bergman 104
10 Niemcy Alexander Wolf 104
... ... ...
72 Polska Łukasz Szczurek 0
72 Polska Adam Kwak 0
72 Polska Tomasz Puda 0

Kobiety

Simone Hauswald – zwyciężczyni sprintu kobiet
Simone Hauswald – zwyciężczyni sprintu kobiet

Do zawodów zgłoszonych zostało 115 zawodniczek. Nikt nie wycofał się podczas wyścigu.



Wyniki: Uwzględniono tylko miejsca punktowane

Miejsce Zawodniczka Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Niemcy Simone Hauswald 23:04,3 0/10
2 Rosja Swietłana Slepcowa 23:18,4 2/10
3 Niemcy Andrea Henkel 23:22,6 1/10
4 Rosja Jekatierina Jurjewa 23:26,9 1/10
5 Szwecja Helena Jonsson 23:28,1 0/10
6 Norwegia Tora Berger 23:29,6 1/10
7 Niemcy Martina Beck 23:34,3 0/10
8 Rosja Albina Achatowa 23:38,8 1/10
9 Białoruś Darja Domraczawa 23:41,4 1/10
10 Szwecja Anna Carin Zidek 23:45,3 2/10
11 Polska Magdalena Gwizdoń 23:47,6 1/10
12 Chińska Republika Ludowa Liu Xianying 23:48,9 1/10
13 Rumunia Éva Tófalvi 23:49,0 1/10
14 Rosja Olga Miedwiedcewa 23:52,3 1/10
15 Norwegia Julie Bonnevie-Svendsen 23:52,4 1/10
16 Niemcy Kathrin Hitzer 23:54,3 0/10
17 Norwegia Solveig Rogstad 23:57,0 1/10
18 Rosja Natalja Sokołowa 23:57,3 1/10
19 Niemcy Kati Wilhelm 23:58,4 2/10
20 Mołdawia Natalia Lewczenkowa 24:05,8 1/10
21 Niemcy Magdalena Neuner 24:15,3 2/10
22 Włochy Michela Ponza 24:15,9 0/10
23 Chińska Republika Ludowa Wang Chunli 24:18,0 2/10
24 Francja Pauline Macabies 24:24,9 1/10
25 Rosja Oksana Nieupokojewa 24:25,3 2/10
26 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 24:29,3 1/10
27 Czechy Zdeňka Vejnarová 24:31,8 1/10
28 Słowenia Andreja Mali 24:32,2 1/10
29 Francja Marie Dorin 24:33,8 0/10
30 Rumunia Mihaela Purdea 24:34,1 1/10
31 Rosja Olga Zajcewa 24:36,9 3/10
32 Litwa Diana Rasimovičiūtė 24:37,7 1/10
33 Ukraina Lilija Wajhina-Jefremowa 24:37,9 2/10
34 Białoruś Olga Kudraszowa 24:38,5 0/10
35 Chińska Republika Ludowa Kong Yingchao 24:40,2 2/10
36 Norwegia Anne Ingstadbjørg 24:40,4 1/10
37 Słowenia Teja Gregorin 24:45,9 2/10
38 Norwegia Ann Kristin Aafedt Flatland 24:46,5 2/10
39 Kazachstan Jelena Chrustalewa 24:46,6 1/10
40 Szwecja Sofia Domeij 24:47,3 3/10
... ... ... ...
49 Polska Agnieszka Grzybek 25:02,2 2/10
70 Polska Magdalena Nykiel 25:32,6 2/10
80 Polska Paulina Bobak 25:56,2 2/10

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Rosja Jekatierina Jurjewa 169
2 Norwegia Tora Berger 166
3 Rosja Swietłana Slepcowa 165
4 Niemcy Martina Beck 164
5 Niemcy Kati Wilhelm 157
6 Niemcy Andrea Henkel 147
7 Szwecja Helena Jonsson 142
8 Niemcy Magdalena Neuner 134
9 Białoruś Darja Domraczawa 128
10 Chińska Republika Ludowa Liu Xianying 117
... ... ...
18 Polska Magdalena Gwizdoń 85
34 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 35
62 Polska Magdalena Nykiel 0
62 Polska Paulina Bobak 0
62 Polska Karolina Pitoń 0
62 Polska Agnieszka Grzybek 0

Biegi indywidualne – 13.12.2008

Mężczyźni

Emil Hegle Svendsen – zwycięzca biegu na dochodzenie mężczyzn
Emil Hegle Svendsen – zwycięzca biegu na dochodzenie mężczyzn

Do zawodów zgłoszonych zostało 60 zawodników. Przed startem wycofał się Łotwa Jānis Bērziņš. Nikt nie wycofał się podczas wyścigu.



Wyniki: Uwzględniono tylko najlepszą dwudziestkę

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Norwegia Emil H. Svendsen 35:46,3 3/20
2 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 35:55,7 2/20
3 Polska Tomasz Sikora 35:58,3 3/20
4 Rosja Nikołaj Krugłow 36:26,2 2/20
5 Szwecja Björn Ferry 36:27,1 3/20
6 Włochy Christian De Lorenzi 36:27,2 1/20
7 Niemcy Michael Greis 36:40,9 3/20
8 Kanada Jean-Philippe Leguellec 36:51,3 2/20
9 Austria Christoph Sumann 37:00,5 3/20
10 Francja Vincent Jay 37:04,1 1/20
11 Niemcy Alexander Wolf 37:05,5 3/20
12 Szwecja Carl Johan Bergman 37:14,8 4/20
13 Rosja Maksim Maksimow 37:15,3 3/20
14 Rosja Maksim Czudow 37:16,0 3/20
15 Norwegia Stian Eckhoff 37:32,4 3/20
16 Szwajcaria Matthias Simmen 37:33,4 2/20
17 Ukraina Andrij Deryzemla 37:34,4 3/20
18 Szwajcaria Ivan Joller 37:35,3 0/20
19 Włochy Markus Windisch 37:38,8 2/20
20 Niemcy Christoph Stephan 37:39,6 3/20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniona została tylko pierwsza dziesiątka

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Norwegia Emil H. Svendsen 276
2 Polska Tomasz Sikora 234
3 Niemcy Michael Greis 200
4 Norwegia Ole E. Bjørndalen 197
5 Norwegia Alexander Os 172
6 Norwegia Halvard Hanevold 147
7 Rosja Iwan Czeriezow 143
8 Rosja Nikołaj Krugłow 142
9 Szwecja Björn Ferry 140
10 Rosja Maksim Czudow 135
... ... ...
75 Polska Łukasz Szczurek 0
75 Polska Adam Kwak 0
75 Polska Tomasz Puda 0

Kobiety

Martina Beck – zwyciężczyni biegu na dochodzenie kobiet
Martina Beck – zwyciężczyni biegu na dochodzenie kobiet

Do zawodów zgłoszonych zostało 60 zawodniczek. Przed startem wycofała się Polska Agnieszka Grzybek, a podczas wyścigu wycofały się Białoruś Darja Domraczawa i Ukraina Wiktorija Semerenko.



Wyniki: Uwzględniono tylko najlepszą dwudziestkę

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Niemcy Martina Beck 33:41,2 1/20
2 Rosja Swietłana Slepcowa 33:59,5 4/20
3 Niemcy Simone Hauswald 34:00,4 5/20
4 Rosja Albina Achatowa 34:08,0 3/20
5 Norwegia Tora Berger 34:12,8 3/20
6 Szwecja Helena Jonsson 34:17,2 3/20
7 Rosja Jekatierina Jurjewa 34:35,7 5/20
8 Chińska Republika Ludowa Liu Xianying 34:37,0 4/20
9 Niemcy Kati Wilhelm 34:45,3 3/20
10 Polska Magdalena Gwizdoń 34:46,1 3/20
11 Niemcy Andrea Henkel 34:58,0 6/20
12 Rosja Olga Miedwiedcewa 35:27,7 5/20
13 Szwecja Anna Carin Zidek 35:30,8 7/20
14 Mołdawia Natalia Lewczenkowa 35:30,9 2/20
15 Rosja Olga Zajcewa 35:31,2 3/20
16 Norwegia Julie Bonnevie-Svendsen 35:35,5 5/20
17 Ukraina Oksana Chwostenko 35:46,5 2/20
18 Rosja Natalja Sokołowa 35:48,9 5/20
19 Kazachstan Jelena Chrustalewa 35:58,4 1/20
20 Słowenia Teja Gregorin 36:02,5 3/20
... ... ... ...
44 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 38:30,1 9/20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Niemcy Martina Beck 224
2 Rosja Swietłana Slepcowa 219
3 Norwegia Tora Berger 206
4 Rosja Jekatierina Jurjewa 205
5 Niemcy Kati Wilhelm 189
6 Szwecja Helena Jonsson 180
7 Niemcy Andrea Henkel 177
8 Chińska Republika Ludowa Liu Xianying 151
9 Niemcy Magdalena Neuner 149
10 Rosja Albina Achatowa 130
... ... ...
14 Polska Magdalena Gwizdoń 116
37 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 35
65 Polska Magdalena Nykiel 0
65 Polska Paulina Bobak 0
65 Polska Karolina Pitoń 0
65 Polska Agnieszka Grzybek 0

Sztafety – 14.12.2008

Mężczyźni

Reprezentacja Rosji – zwycięzca sztafety mężczyzn
Reprezentacja Rosji – zwycięzca sztafety mężczyzn

Do zawodów zgłoszonych zostało 23 reprezentacje. Nikt nie wycofał się z wyścigu.



Wyniki:

Miejsce Reprezentacja Czas Liczba rund karnych Liczba dodatkowych
doładowań karabinu
1  Rosja 1:24:22,9 1 9
2  Austria 1:26:11,0 2 9
3  Ukraina 1:27:01,5 3 12
4  Norwegia 1:27:43,3 2 18
5  Słowenia 1:27:47,1 2 11
6  Szwecja 1:27:52,5 5 16
7  Kanada 1:27:56,2 1 11
8  Białoruś 1:28:18,4 1 11
9  Niemcy 1:28:33,7 3 13
10  Włochy 1:28:37,2 5 21
11  Francja 1:29:12,1 1 13
12  Szwajcaria 1:29:20,2 5 17
13  Czechy 1:29:27,9 2 14
14  Słowacja 1:29:52,0 2 13
15  Stany Zjednoczone 1:30:23,2 4 18
16  Polska
Adam Kwak
Łukasz Szczurek
Tomasz Sikora
Tomasz Puda
1:31:45,8 3 16
17  Estonia 1:32:01,6 5 20
18  Kazachstan 1:32:27,8 3 16
19  Finlandia 1:32:48,7 2 15
20  Łotwa 1:36:30,9 5 8
21  Wielka Brytania 1:38:27,3 4 14
22  Bułgaria 1:39:48,6 9 18
23  Serbia 1:49:32,1 13 19

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniona została tylko pierwsza dziesiątka

Miejsce Zawodnik Punkty
1  Rosja 60
2  Austria 54
3  Ukraina 48
4  Norwegia 43
5  Słowenia 40
6  Szwecja 38
7  Kanada 36
8  Białoruś 34
9  Niemcy 32
10  Włochy 31
... ... ...
16  Polska 25

Kobiety

Reprezentacja Rosji – zwycięzca sztafety kobiet
Reprezentacja Rosji – zwycięzca sztafety kobiet

Do zawodów zgłoszonych zostało 20 reprezentacji. Nikt nie wycofał się z wyścigu.

Miejsce Reprezentacja Czas Liczba rund karnych Liczba dodatkowych
doładowań karabinu
1  Rosja 1:10:49,58 0 6
2  Norwegia 1:12:44,35 1 8
3  Francja 1:12:46,41 0 9
4  Niemcy 1:13:28,51 2 13
5  Ukraina 1:13:35:26 1 13
6  Szwecja 1:13:35,88 0 9
7  Białoruś 1:14:16,16 0 5
8  Chiny 1:15:23,16 2 11
9  Włochy 1:16:27,15 0 5
10  Polska
Magdalena Gwizdoń
Krystyna Pałka
Weronika Nowakowska-Ziemniak
Agnieszka Grzybek
1:16:59,71 3 11
11  Finlandia 1:18:24,51 2 13
12  Kanada 1:18:42,97 1 15
13  Kazachstan 1:19:07,76 1 12
14  Czechy 1:19:25,62 4 20
15  Rumunia 1:19:34:16 3 17
16  Stany Zjednoczone 1:20:01,72 3 11
17  Słowacja 1:22:57,90 3 12
18  Bułgaria 1:24:07,51 1 10
19  Łotwa 1:24:48,13 7 20
20  Korea Południowa 1:24:59,07 6 15

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniona została tylko pierwsza dziesiątka

Miejsce Zawodnik Punkty
1  Rosja 60
2  Norwegia 54
3  Francja 48
4  Niemcy 43
5  Ukraina 40
6  Szwecja 38
7  Białoruś 36
8  Chiny 34
9  Włochy 32
10  Polska 31
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Puchar Świata w biathlonie 2008/2009 - Hochfilzen 2008
Listen to this article