Puchar Świata w biathlonie 2008/2009 - Pokljuka/Hochfilzen 2008 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Puchar Świata w biathlonie 2008/2009 - Pokljuka/Hochfilzen 2008.

Puchar Świata w biathlonie 2008/2009 - Pokljuka/Hochfilzen 2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mapa lokalizacyjna Europy
Hochfilzen
Hochfilzen
Pokljuka
Pokljuka
Położenie na mapie Europy

Puchar Świata w Hochfilzen odbył się w dniach 18-21 grudnia 2008 w zastępstwie zawodów w Pokljuce. Rozgrywane były po 3 konkurencje biathlonowe z podziałem na mężczyzn i kobiety.

Biegi indywidualne – 18.12.2008

Mężczyźni

Maksim Czudow – zwycięzca biegu indywidualnego mężczyzn
Maksim Czudow – zwycięzca biegu indywidualnego mężczyzn

Do biegu zostało zgłoszonych 124 zawodników. Na starcie wycofał się Austria Dominik Landertinger. Nikt nie wycofał się podczas wyścigu.



Wyniki: Uwzględniono tylko miejsca punktowane

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Rosja Maksim Czudow 56:00,3 1/20
2 Rosja Iwan Czeriezow 56:47,9 2/20
3 Szwecja Björn Ferry 56:48,8 1/20
4 Niemcy Michael Greis 56:54,7 1/20
5 Ukraina Roman Pryma 57:08,3 1/20
6 Austria Christoph Sumann 57:11,1 2/20
7 Austria Daniel Mesotitsch 57:24,7 1/20
8 Szwecja Carl Johan Bergman 57:52,2 2/20
9 Włochy Christian De Lorenzi 57:52,4 2/20
10 Ukraina Ołeksandr Biłanenko 57:57,2 0/20
11 Rosja Dmitrij Jaroszenko 58:02,7 2/20
12 Niemcy Alexander Wolf 58:08,8 2/20
13 Rosja Nikołaj Krugłow 58:09,4 2/20
14 Niemcy Toni Lang 58:22,9 3/20
15 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 58:25,0 3/20
16 Chorwacja Jakov Fak 58:28,2 2/20
17 Estonia Roland Lessing 58:37,1 0/20
18 Norwegia Emil Hegle Svendsen 58:38,7 2/20
19 Białoruś Aleksander Syman 58:48,3 2/20
20 Polska Tomasz Sikora 58:50,3 4/20
21 Norwegia Hans Martin Gjedrem 58:50,9 4/20
22 Czechy Tomáš Holubec 58:54,3 1/20
23 Czechy Zdeněk Vítek 58:58,8 2/20
24 Ukraina Serhij Sedniew 59:03,7 2/20
25 Niemcy Andreas Birnbacher 59:09,8 3/20
26 Włochy Nicola Pozzi 59:12,7 1/20
27 Ukraina Ołeh Bereżnyj 59:14,6 1/20
28 Francja Lois Habert 59:24,8 2/20
29 Niemcy Michael Rösch 59:30,1 3/20
30 Białoruś Siarhiej Nowikau 59:36,6 2/20
30 Słowenia Janez Marič 59:36,6 3/20
32 Norwegia Alexander Os 59:36,7 4/20
33 Czechy Michal Šlesingr 59:36,9 2/20
34 Ukraina Wjaczesław Derkacz 59:42,3 3/20
35 Francja Vincent Defrasne 59:44,6 3/20
36 Francja Jean-Guillaume Béatrix 59:54,2 2/20
37 Francja Martin Fourcade 59:55,8 2/20
38 Szwajcaria Simon Hallenbarter 1:00:02,5 2/20
39 Norwegia Halvard Hanevold 1:00:10,7 3/20
40 Kanada Jean-Philippe Leguellec 1:00:11,6 2/20
... ... ... ...
52 Polska Adam Kwak 1:00:59,9 1/20
97 Polska Sebastian Witek 1:04:26,3 5/20
101 Polska Łukasz Szczurek 1:05:20,6 4/20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniona została tylko pierwsza dziesiątka

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Norwegia Emil H. Svendsen 299
2 Polska Tomasz Sikora 255
3 Niemcy Michael Greis 243
4 Norwegia Ole E. Bjørndalen 223
5 Rosja Iwan Czeriezow 197
6 Rosja Maksim Czudow 195
7 Szwecja Björn Ferry 188
8 Norwegia Alexander Os 181
9 Rosja Nikołaj Krugłow 170
10 Szwecja Carl Johan Bergman 167
... ... ...
81 Polska Łukasz Szczurek 0
81 Polska Adam Kwak 0
81 Polska Tomasz Puda 0
81 Polska Sebastian Witek 0

Kobiety

Albina Achatowa – zwyciężczyni biegu indywidualnego kobiet
Albina Achatowa – zwyciężczyni biegu indywidualnego kobiet

Do zawodów zostało zgłoszonych 109 zawodniczek. Przed startem wycofały się Niemcy Kati Wilhelm i Bułgaria Lilia Pandurowa, a w czasie wyścigu Czechy Zdeňka Vejnarová i Mołdawia Elena Gorohova.



Wyniki: Uwzględniono tylko miejsca punktowane

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Rosja Albina Achatowa 50:03,0 0/20
2 Rumunia Éva Tófalvi 50:20,5 0/20
3 Rosja Swietłana Slepcowa 50:52,9 2/20
4 Niemcy Simone Hauswald 52:13,3 3/20
5 Rosja Olga Miedwiedcewa 52:15,8 2/20
6 Norwegia Solveig Rogstad 52:32,6 1/20
7 Niemcy Magdalena Neuner 52:35,0 3/20
8 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 52:35,2 2/20
9 Chińska Republika Ludowa Liu Xianying 53:00,4 2/20
10 Rosja Olga Zajcewa 53:09,7 3/20
11 Włochy Katja Haller 53:12,1 0/20
12 Chińska Republika Ludowa Wang Chunli 53:23,6 4/20
13 Białoruś Nadzieżda Skardino 53:34,7 1/20
14 Niemcy Martina Beck 53:38,6 2/20
15 Ukraina Oksana Chwostenko 53:59,4 2/20
16 Słowenia Andreja Mali 54:00,9 1/20
17 Białoruś Darja Domraczawa 54:03,6 4/20
18 Chińska Republika Ludowa Kong Yingchao 54:07,7 3/20
19 Szwecja Anna Carin Zidek 54:12,6 5/20
20 Polska Paulina Bobak 54:15,4 0/20
21 Polska Agnieszka Grzybek 54:16,5 2/20
22 Ukraina Wiktorija Semerenko 54:16,8 4/20
23 Rosja Jekatierina Jurjewa 54:26,2 4/20
24 Włochy Michela Ponza 54:27,6 1/20
25 Niemcy Anne Preußler 54:29,6 2/20
26 Rosja Oksana Nieupokojewa 54:34,3 4/20
27 Norwegia Anne Ingstadbjørg 54:35,1 3/20
28 Niemcy Kathrin Hitzer 54:36,1 4/20
29 Szwecja Helena Jonsson 54:40,5 3/20
30 Szwecja Anna Maria Nilsson 55:09,1 3/20
31 Litwa Diana Rasimovičiūtė 55:11,7 2/20
32 Estonia Eveli Saue 55:13,5 4/20
33 Francja Sandrine Bailly 55:17,0 4/20
34 Niemcy Andrea Henkel 55:32,2 6/20
35 Norwegia Ann Kristin Aafedt Flatland 55:34,4 3/20
36 Czechy Magda Rezlerová 55:37,5 4/20
37 Ukraina Lilija Wajhina-Jefremowa 55:41,6 5/20
38 Chińska Republika Ludowa Dong Xue 55:46,8 4/20
39 Estonia Kadri Lehtla 55:52,0 2/20
40 Chińska Republika Ludowa Song Chaoqing 56:00,1 5/20
... ... ... ...
45 Polska Krystyna Pałka 56:30,7 3/20
79 Polska Magdalena Nykiel 59:54,8 5/20
85 Polska Magdalena Gwizdoń 1:00:34,4 8/20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Rosja Swietłana Slepcowa 267
2 Niemcy Martina Beck 251
3 Rosja Jekatierina Jurjewa 223
4 Norwegia Tora Berger 206
5 Szwecja Helena Jonsson 192
6 Rosja Albina Achatowa 190
7 Niemcy Kati Wilhelm 189
8 Niemcy Andrea Henkel 184
9 Chińska Republika Ludowa Liu Xianying 183
10 Niemcy Magdalena Neuner 182
... ... ...
21 Polska Magdalena Gwizdoń 116
40 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 35
52 Polska Paulina Bobak 21
42 Polska Agnieszka Grzybek 20
68 Polska Magdalena Nykiel 0
68 Polska Karolina Pitoń 0

Sprint – 20.12.2008

Mężczyźni

Lars Berger – zwycięzca sprintu mężczyzn
Lars Berger – zwycięzca sprintu mężczyzn

Do biegu zostało zgłoszonych 125 zawodników. Na starcie nie stanęli dwaj znakomici Norwegowie: Emil Hegle Svendsen i Ole Einar Bjørndalen. Nikt się nie wycofał podczas wyścigu.



Wyniki: Uwzględniono tylko miejsca punktowane

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Norwegia Lars Berger 25:23,1 0/10
2 Norwegia Alexander Os 26:01,0 1/10
3 Rosja Dmitrij Jaroszenko 26:02,9 0/10
4 Szwecja Carl Johan Bergman 26:14,7 1/10
5 Francja Vincent Defrasne 26:21,4 0/10
6 Niemcy Michael Greis 26:25,4 0/10
7 Austria Christoph Sumann 26:29,5 1/10
8 Polska Tomasz Sikora 26:35,1 1/10
9 Francja Simon Fourcade 26:35,2 0/10
10 Rosja Iwan Czeriezow 26:37,4 1/10
11 Francja Martin Fourcade 26:38,6 0/10
12 Szwecja Björn Ferry 26:39,1 1/10
13 Austria Tobias Eberhard 26:40,9 0/10
14 Austria Daniel Mesotitsch 26:45,2 1/10
15 Norwegia Stian Eckhoff 26:45,5 1/10
16 Rosja Nikołaj Krugłow 26:46,0 0/10
17 Ukraina Andrij Deryzemla 26:46,1 1/10
18 Francja Vincent Jay 26:48,7 0/10
19 Niemcy Alexander Wolf 26:50,9 1/10
19 Norwegia Halvard Hanevold 26:50,9 1/10
21 Niemcy Christoph Stephan 26:53,5 2/10
21 Francja Alexis Bœuf 26:53,5 0/10
23 Austria Friedrich Pinter 26:54,0 1/10
24 Norwegia Hans Martin Gjedrem 26:54,3 2/10
25 Ukraina Wjaczesław Derkacz 26:55,5 1/10
26 Ukraina Roman Pryma 26:57,1 1/10
27 Białoruś Siarhiej Nowikau 26:57,2 0/10
28 Szwajcaria Simon Hallenbarter 26:57,3 1/10
29 Austria Julian Eberhard 26:58,4 1/10
30 Białoruś Rustam Waliullin 27:00,3 2/10
31 Rosja Andriej Makowiejew 27:03,7 2/10
31 Czechy Michal Šlesingr 27:03,7 1/10
33 Niemcy Michael Rösch 27:04,4 2/10
34 Rosja Maksim Czudow 27:04,7 2/10
35 Norwegia Rune Brattsveen 27:05,4 2/10
36 Włochy Rene Laurent Vuillermoz 27:07,5 1/10
37 Finlandia Paavo Puurunen 27:12,0 1/10
38 Szwajcaria Matthias Simmen 27:14,4 0/10
39 Austria Simon Eder 27:17,6 1/10
40 Rosja Maksim Maksimow 27:17,9 2/10
... ... ... ...
45 Polska Sebastian Witek 27:40,3 0/10
100 Polska Adam Kwak 29:32,8 4/10
109 Polska Tomasz Puda 30:06,4 1/10

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniona została tylko pierwsza dziesiątka

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Norwegia Emil H. Svendsen 299
2 Polska Tomasz Sikora 289
3 Niemcy Michael Greis 281
4 Norwegia Alexander Os 235
5 Rosja Iwan Czeriezow 228
6 Norwegia Ole E. Bjørndalen 223
7 Szwecja Björn Ferry 217
8 Szwecja Carl Johan Bergman 210
9 Rosja Maksim Czudow 202
10 Rosja Nikołaj Krugłow 195
... ... ...
85 Polska Łukasz Szczurek 0
85 Polska Adam Kwak 0
85 Polska Tomasz Puda 0
85 Polska Sebastian Witek 0

Kobiety

Swietłana Slepcowa – zwyciężczyni sprintu kobiet
Swietłana Slepcowa – zwyciężczyni sprintu kobiet

Do zawodów zostało zgłoszonych 107 zawodniczek. Przed startem wycofały się Niemcy Kati Wilhelm i Łotwa Līga Glazere, a w czasie wyścigu Finlandia Teija Kuntola.



Wyniki: Uwzględniono tylko miejsca punktowane

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Rosja Swietłana Slepcowa 23:21,8 1/10
2 Rosja Jekatierina Jurjewa 23:24,5 0/10
3 Ukraina Wiktorija Semerenko 23:38,4 0/10
4 Szwecja Helena Jonsson 23:46,1 0/10
5 Rosja Albina Achatowa 23:51,1 0/10
6 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 23:56,9 1/10
7 Niemcy Magdalena Neuner 23:58,7 1/10
8 Niemcy Kathrin Hitzer 24:05,6 0/10
9 Szwecja Anna Carin Zidek 24:18,8 2/10
10 Rosja Anna Bułygina 24:22,6 1/10
11 Rumunia Éva Tófalvi 24:25,9 1/10
12 Chińska Republika Ludowa Liu Xianying 24:28,5 0/10
13 Rosja Olga Zajcewa 24:29,9 1/10
14 Niemcy Martina Beck 24:30,8 1/10
15 Kazachstan Jelena Chrustalewa 24:38,1 1/10
16 Mołdawia Natalia Lewczenkowa 24:38,3 0/10
17 Czechy Veronika Vítková 24:46,5 0/10
18 Białoruś Darja Domraczawa 24:53,5 2/10[
19 Słowenia Andreja Mali 24:54,6 1/10
20 Ukraina Wałentyna Semerenko 24:58,9 3/10
21 Polska Magdalena Gwizdoń 24:59,5 1/10
22 Francja Sylvie Becaert 25:07,0 2/10
23 Białoruś Olga Nazarowa 25:07,4 1/10
24 Ukraina Oksana Chwostenko 25:07,7 1/10
25 Kanada Zina Kocher 25:09,7 2/10
26 Rosja Oksana Nieupokojewa 25:16,8 2/10
27 Francja Julie Carraz-Collin 25:17,4 1/10
28 Norwegia Liv-Kjersti Eikeland 25:21,0 2/10
29 Ukraina Ołena Pidhruszna 25:25,3 1/10
30 Kazachstan Anna Lebiediewa 25:26,2 0/10
31 Białoruś Olga Kudraszowa 25:27,2 2/10
32 Rosja Olga Miedwiedcewa 25:32,0 3/10
33 Francja Pauline Macabies 25:32,2 1/10
34 Włochy Michela Ponza 25:33,1 0/10
35 Estonia Kadri Lehtla 25:34,0 1/10
36 Ukraina Lilija Wajhina-Jefremowa 25:34,2 3/10
37 Francja Marie-Laure Brunet 25:37,2 1/10
38 Słowacja Anastasija Kuźmina 25:38,2 1/10
39 Białoruś Ludmiła Ananko 25:39,4 0/10
40 Norwegia Ann Kristin Aafedt Flatland 25:42,3 3/10
... ... ... ...
47 Polska Paulina Bobak 25:53,9 1/10
60 Polska Krystyna Pałka 26:15,5 1/10
72 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 26:35,8 4/10
85 Polska Agnieszka Grzybek 27:45,7 5/10

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Rosja Swietłana Slepcowa 327
2 Niemcy Martina Beck 278
3 Rosja Jekatierina Jurjewa 277
4 Szwecja Helena Jonsson 235
5 Rosja Albina Achatowa 230
6 Niemcy Magdalena Neuner 218
7 Chińska Republika Ludowa Liu Xianying 212
8 Norwegia Tora Berger 206
9 Rumunia Éva Tófalvi 191
10 Niemcy Kati Wilhelm 189
... ... ...
21 Polska Magdalena Gwizdoń 136
45 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 35
56 Polska Paulina Bobak 21
57 Polska Agnieszka Grzybek 20
72 Polska Magdalena Nykiel 0
72 Polska Karolina Pitoń 0
72 Polska Krystyna Pałka 0

Sztafety – 21.12.2008

Mężczyźni

Reprezentacja Austrii – zwycięzca sztafety mężczyzn
Reprezentacja Austrii – zwycięzca sztafety mężczyzn

Do zawodów zgłoszonych zostało 25 reprezentacji. Przed startem wycofała się  Polska, a w czasie wyścigu  Estonia.



Wyniki:

Miejsce Reprezentacja Czas Liczba rund karnych Liczba dodatkowych
doładowań karabinu
1  Austria 1:21:23,1 0 5
2  Szwecja 1:22:34,3 1 12
3  Francja 1:22:39,4 0 5
4  Niemcy 1:22:41,4 2 9
5  Rosja 1:22:58,8 1 15
6  Ukraina 1:22:58,9 0 12
7  Norwegia 1:23:17,8 2 14
8  Białoruś 1:23:30,1 0 8
9  Czechy 1:24:09,4 3 9
10  Włochy 1:24:28,2 0 12
11  Słowacja 1:24:40,0 0 10
12  Szwajcaria 1:24:41,4 1 15
13  Kanada 1:24:45,3 0 15
14  Stany Zjednoczone 1:26:07,8 2 17
15  Słowenia 1:26:58,9 5 15
16  Łotwa 1:27:19,8 0 3
17  Japonia 1:27:32,4 1 11
18  Finlandia 1:27:32,5 2 13
19  Kazachstan 1:28:00,9 1 13
20  Bułgaria 1:29:42,6 0 14
21  Wielka Brytania 1:34:05,8 2 12
22  Korea Południowa 1:40:47,7 3 16
23  Serbia 1:46:28,4 10 20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniona została tylko pierwsza dziesiątka

Miejsce Zawodnik Punkty
1  Austria 114
2  Rosja 100
3  Szwecja 92
4  Ukraina 86
5  Norwegia 79
6  Francja 78
7  Niemcy 75
8  Białoruś 68
9  Słowenia 66
10  Kanada 64
... ... ...
22  Polska 25

Kobiety

Reprezentacja Rosji – zwycięzca sztafety kobiet
Reprezentacja Rosji – zwycięzca sztafety kobiet

Do zawodów zostało zgłoszonych 21 reprezentacji. Przed startem wycofała się  Kanada oraz  Bułgaria.

Reprezentantki Polski (Krystyna Pałka, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska-Ziemniak, Agnieszka Grzybek) zajęły czwarte miejsce (podczas ostatniej zmiany po pierwszym strzelaniu Polki były drugie!), najlepsze w dotychczasowych startach sztafetowych w historii występów w Pucharze Świata.

Miejsce Reprezentacja Czas Liczba rund karnych Liczba dodatkowych
doładowań karabinu
1  Rosja 1:14:00,34 0 7
2  Niemcy 1:15:43,72 3 8
3  Francja 1:16:14,17 2 7
4  Polska
Krystyna Pałka
Magdalena Gwizdoń
Weronika Nowakowska-Ziemniak
Agnieszka Grzybek
1:16:29,67 0 5
5  Ukraina 1:16:38,62 1 12
6  Białoruś 1:16:51,06 0 8
7  Norwegia 1:17:06,55 2 12
8  Szwecja 1:17:44,36 1 12
9  Rumunia 1:18:39,92 0 12
10  Włochy 1:19:06,19 0 7
11  Chiny 1:19:23,77 0 16
12  Finlandia 1:21:04,25 0 13
13  Czechy 1:21:19,08 2 13
14  Kazachstan 1:21:29,16 2 9
15  Słowacja 1:23:28,56 4 12
16  Łotwa 1:23:28,92 2 14
17  Stany Zjednoczone 1:25:26,80 4 10
18  Korea Południowa 1:13:28,97 6 15
19  Wielka Brytania 1:34:19,70 6 20

Klasyfikacja po zawodach

Miejsce Zawodnik Punkty
1  Rosja 120
2  Niemcy 97
3  Francja 96
4  Norwegia 90
5  Ukraina 80
6  Polska 74
7  Białoruś 74
8  Szwecja 72
9  Chiny 64
10  Włochy 63
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Puchar Świata w biathlonie 2008/2009 - Pokljuka/Hochfilzen 2008
Listen to this article