Puchar Świata w biathlonie 2008/2009 - Ruhpolding 2009 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Puchar Świata w biathlonie 2008/2009 - Ruhpolding 2009.

Puchar Świata w biathlonie 2008/2009 - Ruhpolding 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mapa lokalizacyjna Europy
Ruhpolding
Ruhpolding
Miejsce rozgrywania zawodów

Puchar Świata w Ruhpolding odbył się w dniach 14-18 stycznia 2009. Rozegrane zostały po 3 konkurencje biathlonowe z podziałem na mężczyzn i kobiety.

Sztafety – 14.01, 15.01

Mężczyźni

Reprezentacja Norwegii – zwycięzca sztafety mężczyzn
Reprezentacja Norwegii – zwycięzca sztafety mężczyzn

Do zawodów zostało zgłoszonych 22 reprezentacje. Nikt się nie wycofał.

Miejsce Reprezentacja Czas Liczba rund karnych Liczba dodatkowych
doładowań karabinu
1  Norwegia 1:24:54,0 0 5
2  Niemcy 1:26:14,2 0 10
3  Austria 1:26:37,1 0 13
4  Włochy 1:26:58,0 0 12
5  Stany Zjednoczone 1:26:59,9 0 9
6  Francja 1:27:04,5 0 6
7  Rosja 1:27:09,8 0 9
8  Czechy 1:28:17,8 2 9
9  Szwecja 1:28:28,6 3 13
10  Słowacja 1:29:34,6 0 11
11  Słowenia 1:30:02,1 2 18
12  Finlandia 1:30:09,1 0 6
13  Estonia 1:30:11,4 2 10
14  Polska
Adam Kwak
Krzysztof Pływaczyk
Tomasz Sikora
Łukasz Szczurek
1:30:26,4 0 8
15  Szwajcaria 1:30:41,1 2 11
16  Ukraina 1:31:11,1 1 7
17  Łotwa 1:31:37,8 1 7
18  Bułgaria 1:32:52,4 1 13
19  Japonia 1:32:56,2 4 14
20  Białoruś 1:35:24,1 2 12
21  Wielka Brytania 1:37:35,1 2 14
22  Korea Południowa 1:38:23,0 6 15

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodnik Punkty
1  Austria 222
2  Rosja 190
3  Norwegia 182
4  Niemcy 177
5  Szwecja 156
6  Francja 156
7  Ukraina 138
8  Włochy 133
9  Białoruś 127
10  Słowenia 125
... ... ...
22  Polska 52

Kobiety

Reprezentacja Niemiec – zwycięzca sztafety kobiet
Reprezentacja Niemiec – zwycięzca sztafety kobiet

Do zawodów zostało zgłoszonych 19 reprezentacji. Nikt się nie wycofał.

Miejsce Reprezentacja Czas Liczba rund karnych Liczba dodatkowych
doładowań karabinu
1  Niemcy 1:16:41,2 0 6
2  Rosja 1:17:18,7 0 4
3  Szwecja 1:17:37,7 0 5
4  Chiny 1:19:02,3 0 14
5  Ukraina 1:19:38,9 1 8
6  Norwegia 1:20:05,8 2 10
7  Francja 1:20:18,6 2 9
8  Białoruś 1:20:28,3 0 9
9  Włochy 1:20:31,7 0 2
10  Rumunia 1:21:31,0 1 9
11  Słowacja 1:21:59,5 0 9
12  Czechy 1:22:08,7 2 7
13  Polska
Krystyna Pałka
Magdalena Nykiel
Weronika Nowakowska-Ziemniak
Agnieszka Grzybek
1:22:34,6 0 9
14  Finlandia 1:22:38,3 1 14
15  Kazachstan 1:25:43,1 1 12
16  Korea Południowa 1:26:22,8 0 4
17  Łotwa 1:30:01,9 3 17
18  Wielka Brytania 1:31:28,9 2 16
19  Chorwacja 1:32:19,8 2 11

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodnik Punkty
1  Rosja 234
2  Niemcy 205
3  Francja 175
4  Ukraina 174
5  Szwecja 156
6  Chiny 147
7  Białoruś 142
8  Polska 140
9  Norwegia 128
10  Rumunia 119

Sprint – 16.01, 17.01

Mężczyźni

Ole Einar Bjørndalen – zwycięzca sprintu mężczyzn
Ole Einar Bjørndalen – zwycięzca sprintu mężczyzn

Do zawodów zgłoszono 124 zawodników. Przed startem wycofali się Francja Jean-Guillaume Béatrix, Chorwacja Jakov Fak i Szwecja Jörgen Brink, a w czasie wyścigu wycofał się Francja Alexis Bœuf.



Wyniki: Uwzględniono tylko miejsca punktowane

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 23:25,8 0/10
2 Austria Dominik Landertinger 23:59,2 0/10
3 Norwegia Emil Hegle Svendsen 24:01,1 1/10
4 Włochy Christian De Lorenzi 24:21,8 0/10
5 Szwecja Carl Johan Bergman 24:23,0 1/10
6 Słowenia Janez Marič 24:23,1 1/10
7 Niemcy Michael Rösch 24:23,3 1/10
8 Austria Friedrich Pinter 24:26,5 0/10
9 Niemcy Andreas Birnbacher 24:27,9 0/10
10 Rosja Maksim Czudow 24:32,6 1/10
11 Austria Christoph Sumann 24:32,8 0/10
12 Norwegia Alexander Os 24:41,0 2/10
12 Polska Tomasz Sikora 24:41,0 1/10
14 Norwegia Ronny Hafsas 24:42,4 3/10
15 Francja Vincent Defrasne 24:45,4 0/10
16 Włochy Markus Windisch 24:46,4 1/10
17 Czechy Michal Šlesingr 24:46,7 0/10
18 Rosja Iwan Czeriezow 24:47,3 1/10
19 Czechy Zdeněk Vítek 24:51,9 1/10
20 Norwegia Halvard Hanevold 24:54,3 2/10
21 Rosja Maksim Maksimow 24:54,7 1/10
22 Stany Zjednoczone Jay Hakkinen 24:56,1 0/10
23 Francja Martin Fourcade 24:56,1 1/10
24 Austria Daniel Mesotitsch 24:57,7 1/10
25 Szwecja Björn Ferry 24:59,6 2/10
26 Francja Simon Fourcade 25:05,3 1/10
27 Norwegia Frode Andresen 25:06,6 3/10
28 Rosja Jewgienij Ustiugow 25:06,7 1/10
29 Szwecja Magnus Jonsson 25:08,0 2/10
30 Niemcy Arnd Peiffer 25:11,2 1/10
31 Łotwa Ilmārs Bricis 25:11,5 0/10
32 Austria Simon Eder 25:12,6 2/10
33 Japonia Hidenori Isa 25:13,8 1/10
34 Norwegia Lars Berger 25:13,8 4/10
35 Szwajcaria Simon Hallenbarter 25:17,4 2/10
36 Estonia Roland Lessing 25:20,5 1/10
37 Niemcy Christoph Stephan 25:23,7 2/10
38 Estonia Priit Viks 25:24,2 0/10
39 Białoruś Rustam Waliullin 25:25,1 3/10
40 Niemcy Michael Greis 25:27,1 3/10
... ... ... ...
85 Polska Adam Kwak 26:59,8 0/10
87 Polska Łukasz Szczurek 27:08,8 2/10
92 Polska Sebastian Witek 27:27,3 2/10

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Norwegia Emil H. Svendsen 406
2 Polska Tomasz Sikora 393
3 Norwegia Ole E. Bjørndalen 348
4 Rosja Maksim Czudow 333
5 Szwecja Carl Johan Bergman 327
6 Norwegia Alexander Os 305
7 Niemcy Michael Greis 282
8 Szwecja Björn Ferry 281
9 Austria Christoph Sumann 275
10 Rosja Iwan Czeriezow 251
... ... ...
92 Polska Łukasz Szczurek 0
92 Polska Adam Kwak 0
92 Polska Tomasz Puda 0
92 Polska Sebastian Witek 0


Kobiety

Magdalena Neuner – zwyciężczyni sprintu kobiet
Magdalena Neuner – zwyciężczyni sprintu kobiet

Do zawodów zostało zgłoszonych 109 zawodniczek. Przed startem wycofały się Francja Marie-Laure Brunet, Łotwa Gerda Krūmiņa i Niemcy Simone Hauswald, a w czasie wyścigu Ukraina Nina Karasewicz i Chorwacja Anamarija Brajdić.



Wyniki: Uwzględniono tylko miejsca punktowane

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Niemcy Magdalena Neuner 23:26,6 1/10
2 Niemcy Kati Wilhelm 23:26,8 0/10
3 Białoruś Darja Domraczawa 23:40,6 0/10
4 Chińska Republika Ludowa Wang Chunli 23:54,9 0/10
5 Rosja Swietłana Slepcowa 23:58,8 1/10
6 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 24:04,1 1/10
7 Rosja Jekatierina Jurjewa 24:08,0 1/10
8 Rosja Olga Zajcewa 24:15,3 1/10
9 Szwecja Helena Jonsson 24:16,1 0/10
10 Szwecja Anna Carin Zidek 24:20,0 1/10
11 Chińska Republika Ludowa Liu Xianying 24:22,1 1/10
12 Chińska Republika Ludowa Song Chaoqing 24:34,3 0/10
13 Norwegia Tora Berger 24:34,7 1/10
14 Rosja Olga Miedwiedcewa 24:42,2 2/10
15 Rosja Albina Achatowa 24:46,2 0/10
16 Norwegia Julie Bonnevie-Svendsen 24:47,7 1/10
17 Francja Marie Dorin 24:49,6 0/10
18 Niemcy Andrea Henkel 24:53,5 2/10
19 Szwecja Sofia Domeij 24:53,6 2/10
20 Mołdawia Natalia Lewczenkowa 24:54,5 0/10
21 Francja Sandrine Bailly 24:59,5 1/10
22 Białoruś Olga Kudraszowa 25:15,7 0/10
23 Szwecja Anna Maria Nilsson 25:15,8 2/10
24 Białoruś Olga Nazarowa 25:16,7 1/10
25 Niemcy Kathrin Hitzer 25:18,1 3/10
26 Rosja Anna Bułygina 25:19,1 3/10
27 Słowenia Teja Gregorin 25:19,3 0/10
28 Czechy Zdeňka Vejnarová 25:22,0 1/10
29 Ukraina Wiktorija Semerenko 25:24,2 3/10
30 Rumunia Éva Tófalvi 25:24,8 2/10
31 Polska Magdalena Gwizdoń 25:26,2 2/10
32 Norwegia Liv-Kjersti Eikeland 25:26,7 1/10
33 Słowacja Anastasija Kuźmina 25:27,8 2/10
34 Polska Agnieszka Grzybek 25:28,1 1/10
35 Kanada Zina Kocher 25:30,0 2/10
36 Czechy Veronika Vítková 25:30,1 2/10
37 Niemcy Martina Beck 25:31,5 2/10
38 Ukraina Wałentyna Semerenko 25:31,5 3/10
39 Białoruś Ludmiła Kalinczik 25:34,1 1/10
40 Chińska Republika Ludowa Liu Yuanyuan 25:34,5 3/10
... ... ... ...
46 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 25:36,7 2/10
53 Polska Krystyna Pałka 25:51,5 1/10
74 Polska Paulina Bobak 26:46,6 2/10

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Rosja Swietłana Slepcowa 441
2 Rosja Jekatierina Jurjewa 407
3 Szwecja Helena Jonsson 363
4 Niemcy Magdalena Neuner 349
5 Niemcy Kati Wilhelm 341
6 Rosja Albina Achatowa 313
7 Norwegia Tora Berger 308
8 Niemcy Andrea Henkel 289
9 Chińska Republika Ludowa Liu Xianying 286
10 Niemcy Martina Beck 282
... ... ...
21 Polska Magdalena Gwizdoń 183
52 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 35
61 Polska Agnieszka Grzybek 28
65 Polska Paulina Bobak 21
77 Polska Magdalena Nykiel 0
77 Polska Karolina Pitoń 0
77 Polska Krystyna Pałka 0

Bieg na dochodzenie – 18.01

Mężczyźni

Ole Einar Bjørndalen – zwycięzca biegu na dochodzenie mężczyzn
Ole Einar Bjørndalen – zwycięzca biegu na dochodzenie mężczyzn

Do zawodów zostało zgłoszonych 60 zawodników. Na starcie wycofali się Norwegia Alexander Os, Norwegia Halvard Hanevold, Białoruś Rustam Waliullin i Rosja Dmitrij Jaroszenko, a w czasie wyścigu Łotwa Ilmārs Bricis.



Wyniki: Uwzględniono tylko najlepszych dwudziestu zawodników

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 36:17,4 1/20
2 Norwegia Emil Hegle Svendsen 36:51,8 1/20
3 Austria Dominik Landertinger 37:03,9 2/20
4 Szwecja Carl Johan Bergman 37:24,0 0/20
5 Rosja Iwan Czeriezow 37:36,8 0/20
6 Niemcy Michael Rösch 37:36,9 3/20
7 Norwegia Lars Berger 37:52,3 2/20
8 Polska Tomasz Sikora 37:58,8 2/20
9 Austria Christoph Sumann 38:10,2 3/20
10 Austria Friedrich Pinter 38:20,9 4/20
11 Czechy Michal Šlesingr 38:22,2 1/20
12 Francja Simon Fourcade 38:26,8 1/20
13 Francja Vincent Defrasne 38:29,4 3/20
14 Niemcy Michael Greis 38:29,8 2/20
15 Francja Martin Fourcade 38:46,6 3/20
16 Włochy Markus Windisch 38:46,6 4/20
17 Włochy Christian De Lorenzi 38:48,0 5/20
18 Austria Simon Eder 38:49,3 2/20
19 Rosja Maksim Maksimow 38:49,8 2/20
20 Rosja Maksim Czudow 38:52,0 6/20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniona została tylko pierwsza dziesiątka

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Norwegia Emil Hegle Svendsen 460
2 Polska Tomasz Sikora 427
3 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 408
4 Szwecja Carl Johan Bergman 370
5 Rosja Maksim Czudow 354
6 Niemcy Michael Greis 309
7 Austria Christoph Sumann 307
8 Norwegia Alexander Os 305
9 Rosja Iwan Czeriezow 291
10 Szwecja Björn Ferry 288
... ... ...
92 Polska Łukasz Szczurek 0
92 Polska Adam Kwak 0
92 Polska Tomasz Puda 0

Kobiety

Magdalena Neuner – zwyciężczyni biegu na dochodzenie kobiet
Magdalena Neuner – zwyciężczyni biegu na dochodzenie kobiet

Do konkursu zgłoszonych zostało 60 zawodniczek. Na starcie wycofały się Czechy Veronika Vítková, Norwegia Solveig Rogstad i Łotwa Madara Līduma, a podczas wyścigu Francja Pauline Macabies.



Wyniki: Uwzględniono tylko najlepszych dwadzieścia zawodniczek

Miejsce Zawodniczka Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Niemcy Magdalena Neuner 32:56,5 4/20
2 Rosja Jekatierina Jurjewa 33:05,4 1/20
3 Niemcy Kati Wilhelm 33:18,2 3/20
4 Norwegia Tora Berger 33:25,5 2/20
5 Rosja Swietłana Slepcowa 33:29,0 4/20
6 Chińska Republika Ludowa Liu Xianying 33:29,7 1/20
7 Szwecja Anna Carin Zidek 33:31,3 2/20
8 Szwecja Helena Jonsson 33:37,5 1/20
9 Rosja Olga Zajcewa 34:02,6 3/20
10 Białoruś Darja Domraczawa 34:07,6 4/20
11 Rosja Albina Achatowa 34:20,0 0/20
12 Chińska Republika Ludowa Wang Chunli 34:36,2 5/20
13 Rumunia Éva Tófalvi 34:37,5 1/20
14 Niemcy Andrea Henkel 34:47,3 2/20
15 Rosja Olga Miedwiedcewa 34:54,5 4/20
16 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 34:55,3 4/20
17 Ukraina Wałentyna Semerenko 34:56,9 1/20
18 Białoruś Olga Nazarowa 35:04,1 0/20
19 Francja Marie Dorin 35:09,9 2/20
20 Chińska Republika Ludowa Song Chaoqing 35:17,5 3/20
... ... ... ...
30 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 36:11,8 2/20
38 Polska Magdalena Gwizdoń 36:33,5 4/20
40 Polska Agnieszka Grzybek 36:39,9 4/20
48 Polska Krystyna Pałka 37:06,9 2/20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Rosja Swietłana Slepcowa 481
2 Rosja Jekatierina Jurjewa 461
3 Niemcy Magdalena Neuner 409
4 Szwecja Helena Jonsson 397
5 Niemcy Kati Wilhelm 389
6 Norwegia Tora Berger 351
7 Rosja Albina Achatowa 343
8 Chińska Republika Ludowa Liu Xianying 324
9 Niemcy Andrea Henkel 316
10 Niemcy Martina Beck 300
... ... ...
22 Polska Magdalena Gwizdoń 186
52 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 46
61 Polska Agnieszka Grzybek 29
66 Polska Paulina Bobak 21
77 Polska Magdalena Nykiel 0
77 Polska Karolina Pitoń 0
77 Polska Krystyna Pałka 0
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Puchar Świata w biathlonie 2008/2009 - Ruhpolding 2009
Listen to this article