Puchar Świata w biathlonie 2008/2009 - Trondheim 2009 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Puchar Świata w biathlonie 2008/2009 - Trondheim 2009.

Puchar Świata w biathlonie 2008/2009 - Trondheim 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mapa lokalizacyjna Europy
Trondheim
Trondheim
Miejsce zawodów na mapie Europy

Puchar Świata w Trondheim odbył się w dniach 19-22 marca 2009. Rozegrane zostały po 3 konkurencje biathlonowe z podziałem na mężczyzn i kobiety.

Sprinty – 19.03

Mężczyźni

Michael Greis – zwycięzca sprintu mężczyzn
Michael Greis – zwycięzca sprintu mężczyzn

Do zawodów zostało zgłoszonych 105 zawodników. W czasie biegu wycofał się Holandia Herbert Cool, przed wyścigiem wycofali się Polska Krzysztof Pływaczyk i Austria Julian Eberhard, natomiast zdyskwalifikowany został Norwegia Frode Andresen.



Wyniki: Uwzględniono tylko miejsca punktowane

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Niemcy Michael Greis 26:11,3 0/10
2 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 26:29,6 1/10
3 Austria Simon Eder 26:43,1 0/10
4 Rosja Maksim Czudow 26:48,7 0/10
5 Norwegia Alexander Os 26:51,9 1/10
6 Rosja Iwan Czeriezow 26:58,1 0/10
7 Szwecja Björn Ferry 27:01,2 0/10
8 Norwegia Lars Berger 27:04,3 2/10
9 Stany Zjednoczone Tim Burke 27:08,8 1/10
10 Estonia Roland Lessing 27:10,8 0/10
11 Norwegia Emil Hegle Svendsen 27:14,0 2/10
12 Norwegia Halvard Hanevold 27:17,0 1/10
13 Polska Tomasz Sikora 27:17,3 1/10
14 Austria Friedrich Pinter 27:22,5 0/10
15 Słowacja Pavol Hurajt 27:23,6 1/10
16 Rosja Andriej Makowiejew 27:24,3 0/10
17 Szwajcaria Simon Hallenbarter 27:24,8 0/10
18 Austria Dominik Landertinger 27:25,6 1/10
19 Austria Christoph Sumann 27:26,2 2/10
20 Stany Zjednoczone Lowell Bailey 27:28,9 0/10
21 Szwecja Carl Johan Bergman 27:31,3 1/10
22 Czechy Tomáš Holubec 27:35,4 1/10
23 Francja Martin Fourcade 27:38,5 0/10
24 Austria Daniel Mesotitsch 27:41,3 1/10
25 Czechy Michal Šlesingr 27:45,3 1/10
26 Słowenia Janez Marič 27:46,5 2/10
27 Austria Tobias Eberhard 27:47,3 1/10
28 Niemcy Michael Rösch 27:49,3 2/10
29 Rosja Jewgienij Ustiugow 27:49,3 2/10
30 Finlandia Paavo Puurunen 27:51,9 2/10
31 Szwecja David Ekholm 27:57,5 2/10
31 Słowenia Klemen Bauer 27:58,0 3/10
31 Chorwacja Jakov Fak 27:58,8 0/10
34 Szwajcaria Thomas Frei 27:59,5 0/10
35 Białoruś Siergiej Nowikow 28:02,2 0/10
36 Czechy Jaroslav Soukup 28:03,5 1/10
37 Włochy Mattia Cola 28:08,4 1/10
38 Niemcy Alexander Wolf 28:09,0 1/10
39 Rosja Maksim Maksimow 28:09,0 1/10
40 Niemcy Andreas Birnbacher 28:13,2 2/10
... ... ... ...
90 Polska Łukasz Szczurek 30:33,3 2/10
97 Polska Adam Kwak 31:31,2 1/10

Klasyfikacja po zawodach

Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Norwegia Ole Einar Bjørndalen 804
2. Polska Tomasz Sikora 780
3. Rosja Maksim Czudow 692
4. Niemcy Michael Greis 634
5. Norwegia Emil Hegle Svendsen 629
6. Austria Christoph Sumann 601
7. Rosja Iwan Czeriezow 595
8. Szwecja Carl Johan Bergman 558
9. Norwegia Alexander Os 504
10. Norwegia Halvard Hanevold 487
... ... ...
104 Polska Łukasz Szczurek 0
104 Polska Adam Kwak 0
104 Polska Tomasz Puda 0
104 Polska Sebastian Witek 0

Kobiety

Olga Zajcewa – zwyciężczyni sprintu kobiet
Olga Zajcewa – zwyciężczyni sprintu kobiet

Do zawodów zostało zgłoszonych 81 zawodniczek. Przed wyścigiem wycofały się Chińska Republika Ludowa Song Chaoqing i Ukraina Oksana Chwostenko.



Wyniki: Uwzględniono tylko miejsca punktowane

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Rosja Olga Zajcewa 22:56,9 0/10
2 Szwecja Helena Jonsson 23:02,4 0/10
3 Francja Sylvie Becaert 23:08,0 1/10
4 Chińska Republika Ludowa Wang Chunli 23:16,0 1/10
5 Francja Sandrine Bailly 23:17,6 0/10
6 Francja Marie-Laure Brunet 23:21,0 0/10
7 Ukraina Wiktorija Semerenko 23:32,0 1/10
8 Polska Krystyna Pałka 23:34,6 0/10
9 Białoruś Darja Domraczawa 23:39,2 1/10
10 Niemcy Andrea Henkel 23:40,3 2/10
11 Norwegia Tora Berger 23:48,9 1/10
12 Czechy Magda Rezlerová 23:56,1 1/10
13 Niemcy Kati Wilhelm 23:58,6 1/10
14 Polska Magdalena Gwizdoń 23:59,9 1/10
15 Rosja Anna Bułygina 24:02,2 1/10
16 Norwegia Julie Bonnevie-Svendsen 24:03,8 1/10
17 Francja Marie Dorin 24:08,2 0/10
18 Włochy Michela Ponza 24:09,8 0/10
19 Rumunia Éva Tófalvi 24:11,8 1/10
20 Kanada Zina Kocher 24:12,6 1/10
21 Rosja Swietłana Slepcowa 24:12,7 1/10
22 Chińska Republika Ludowa Liu Xianying 24:18,0 1/10
23 Niemcy Tina Bachmann 24:21,6 2/10
24 Rosja Oksana Nieupokojewa 24:30,2 3/10
25 Niemcy Magdalena Neuner 24:31,1 4/10
26 Rosja Jana Romanowa 24:32,4 1/10
27 Estonia Kadri Lehtla 24:33,6 1/10
28 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 24:33,7 2/10
29 Szwecja Anna Carin Zidek 24:37,7 2/10
30 Norwegia Solveig Rogstad 24:37,8 1/10
31 Norwegia Anne Ingstadbjørg 24:40,3 2/10
31 Finlandia Teija Kuntola 24:41,3 1/10
31 Norwegia Ann Kristin Aafedt Flatland 24:41,8 1/10
34 Niemcy Martina Beck 24:42,3 1/10
35 Szwecja Sofia Domeij 24:44,0 2/10
36 Białoruś Olga Nazarowa 24:45,1 2/10
37 Łotwa Madara Līduma 24:48,4 2/10
38 Niemcy Simone Hauswald 24:51,5 3/10
39 Chińska Republika Ludowa Dong Xue 24:53,0 1/10
40 Słowenia Teja Gregorin 24:54,0 2/10
... ... ... ...
45 Polska Paulina Bobak 25:19,2 1/10
64 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 26:09,0 4/10
69 Polska Agnieszka Grzybek 26:33,6 2/10

Klasyfikacja po zawodach

Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Szwecja Helena Jonsson 834
2. Niemcy Kati Wilhelm 792
3. Niemcy Magdalena Neuner 739
4. Norwegia Tora Berger 697
5. Rosja Olga Zajcewa 672
6. Niemcy Andrea Henkel 663
7. Białoruś Darja Domraczawa 598
8. Rosja Swietłana Slepcowa 593
9. Niemcy Martina Beck 568
10. Rumunia Éva Tófalvi 553
... ... ...
27 Polska Magdalena Gwizdoń 239
39 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 140
50 Polska Agnieszka Grzybek 99
63 Polska Krystyna Pałka 63
75 Polska Paulina Bobak 26
92 Polska Magdalena Nykiel 0
92 Polska Karolina Pitoń 0

Biegi na dochodzenie – 21.03

Mężczyźni

Ole Einar Bjørndalen – zwycięzca biegu na dochodzenie mężczyzn
Ole Einar Bjørndalen – zwycięzca biegu na dochodzenie mężczyzn

Do zawodów zostało zgłoszonych 60 zawodników. Na starcie wycofali się Łotwa Ilmārs Bricis, Francja Simon Fourcade i Czechy Roman Dostál, a w czasie wyścigu Finlandia Paavo Puurunen.



Wyniki: Uwzględniono tylko najlepszych dwudziestu zawodników

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 34:36,3 2/20
2 Austria Simon Eder 34:01,4 1/20
3 Polska Tomasz Sikora 34:01,6 2/20
4 Niemcy Michael Greis 34:02,1 4/20
5 Czechy Michal Šlesingr 34:13,7 1/20
6 Norwegia Emil Hegle Svendsen 34:14,0 4/20
7 Norwegia Halvard Hanevold 34:14,3 1/20
8 Szwecja Björn Ferry 34:14,7 2/20
9 Norwegia Alexander Os 34:15,8 4/20
10 Austria Dominik Landertinger 34:16,5 2/20
11 Czechy Jaroslav Soukup 34:33,7 0/20
12 Rosja Iwan Czeriezow 34:47,6 4/20
13 Stany Zjednoczone Tim Burke 34:51,1 3/20
14 Niemcy Michael Rösch 34:52,1 3/20
15 Francja Vincent Jay 34:56,3 1/20
16 Niemcy Andreas Birnbacher 34:56,5 2/20
17 Szwecja Mattias Nilsson 34:56,5 0/20
18 Austria Friedrich Pinter 34:56,7 3/20
19 Słowacja Pavol Hurajt 35:01,1 3/20
20 Norwegia Lars Berger 35:04,4 4/20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniona została tylko pierwsza dziesiątka

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 864
2 Polska Tomasz Sikora 828
3 Rosja Maksim Czudow 709
4 Niemcy Michael Greis 677
5 Norwegia Emil Hegle Svendsen 667
6 Rosja Iwan Czeriezow 624
7 Austria Christoph Sumann 607
8 Szwecja Carl Johan Bergman 577
9 Norwegia Alexander Os 536
10 Norwegia Halvard Hanevold 523
... ... ...
104 Polska Łukasz Szczurek 0
104 Polska Adam Kwak 0
104 Polska Tomasz Puda 0

Kobiety

Andrea Henkel – zwyciężczyni biegu na dochodzenie kobiet
Andrea Henkel – zwyciężczyni biegu na dochodzenie kobiet

Do konkursu zgłoszonych zostało 60 zawodniczek. Na starcie wycofały się Rosja Swietłana Slepcowa, Chińska Republika Ludowa Liu Xianying i Ukraina Wałentyna Semerenko.



Wyniki: Uwzględniono tylko najlepszych dwadzieścia zawodniczek

Miejsce Zawodniczka Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Niemcy Andrea Henkel 30:08,8 0/20
2 Rosja Olga Zajcewa 30:21,7 1/20
3 Francja Marie-Laure Brunet 30:37,1 1/20
4 Norwegia Tora Berger 30:56,8 1/20
5 Niemcy Kati Wilhelm 30:59,4 1/20
6 Białoruś Darja Domraczawa 31:06,9 2/20
7 Norwegia Julie Bonnevie-Svendsen 31:08,7 1/20
8 Polska Krystyna Pałka 31:08,7 1/20
9 Rumunia Éva Tófalvi 31:10,8 0/20
10 Szwecja Helena Jonsson 31:30,4 4/20
11 Ukraina Wałentyna Semerenko 31:34,7 1/20
12 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 31:35,0 0/20
13 Francja Sylvie Becaert 31:35,1 4/20
14 Polska Magdalena Gwizdoń 31:40,6 1/20
15 Chińska Republika Ludowa Wang Chunli 31:47,4 4/20
16 Niemcy Martina Beck 31:51,9 1/20
17 Francja Sandrine Bailly 32:02,4 3/20
18 Niemcy Magdalena Neuner 32:10,5 4/20
19 Rosja Oksana Nieupokojewa 32:10,7 2/20
20 Niemcy Juliane Döll 32:11,6 1/20
... ... ... ...
38 Polska Paulina Bobak 33:58,9 1/20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Szwecja Helena Jonsson 865
2 Niemcy Kati Wilhelm 832
3 Niemcy Magdalena Neuner 762
4 Norwegia Tora Berger 740
5 Rosja Olga Zajcewa 726
6 Niemcy Andrea Henkel 723
7 Białoruś Darja Domraczawa 636
8 Niemcy Martina Beck 593
9 Rosja Swietłana Slepcowa 593
10 Rumunia Éva Tófalvi 585
... ... ...
26 Polska Magdalena Gwizdoń 266
41 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 140
50 Polska Agnieszka Grzybek 99
51 Polska Krystyna Pałka 97
74 Polska Paulina Bobak 29
92 Polska Magdalena Nykiel 0
92 Polska Karolina Pitoń 0

Biegi masowe – 22.03

Mężczyźni

Ole Einar Bjørndalen – zwycięzca biegu masowego mężczyzn
Ole Einar Bjørndalen – zwycięzca biegu masowego mężczyzn

Do zawodów zostało zgłoszonych 30 zawodników. Nikt nie wycofał się z wyścigu.



Wyniki:

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 41:12,9 0/20
2 Austria Simon Eder 41:52,0 1/20
3 Norwegia Emil Hegle Svendsen 42:06,3 2/20
4 Rosja Iwan Czeriezow 42:19,4 2/20
5 Austria Dominik Landertinger 42:24,0 3/20
6 Niemcy Christoph Stephan 42:26,2 2/20
7 Szwecja Carl Johan Bergman 42:26,3 3/20
8 Niemcy Michael Greis 42:28,0 4/20
9 Francja Vincent Jay 42:35,4 2/20
10 Austria Friedrich Pinter 42:38,5 2/20
11 Czechy Michal Šlesingr 43:01,2 0/20
12 Francja Martin Fourcade 43:13,4 4/20
13 Rosja Maksim Czudow 43:13,5 4/20
14 Szwecja Björn Ferry 43:26,4 4/20
15 Austria Daniel Mesotitsch 43:27,0 4/20
16 Polska Tomasz Sikora 43:44,5 5/20
17 Kanada Jean-Philippe Leguellec 43:47,2 3/20
18 Ukraina Andrij Deryzemla 43:48,2 2/20
19 Niemcy Alexander Wolf 43:51,1 3/20
20 Norwegia Lars Berger 43:54,0 6/20
21 Norwegia Alexander Os 43:55,3 6/20
22 Rosja Andriej Makowiejew 44:03,3 5/20
23 Austria Christoph Sumann 44:15,3 8/20
24 Stany Zjednoczone Tim Burke 44:17,2 4/20
25 Niemcy Michael Rösch 44:54,6 6/20
26 Francja Simon Fourcade 45:06,1 7/20
27 Norwegia Halvard Hanevold 45:18,0 4/20
28 Włochy Markus Windisch 45:31,1 4/20
29 Włochy Christian De Lorenzi 45:34,7 6/20
30 Białoruś Rustam Waliullin 47:02,5 7/20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 924
2 Polska Tomasz Sikora 853
3 Rosja Maksim Czudow 737
4 Norwegia Emil Hegle Svendsen 715
5 Niemcy Michael Greis 711
6 Rosja Iwan Czeriezow 667
7 Austria Christoph Sumann 625
8 Szwecja Carl Johan Bergman 613
9 Norwegia Alexander Os 556
10 Szwecja Björn Ferry 540
... ... ...
104 Polska Łukasz Szczurek 0
104 Polska Sebastian Witek 0
104 Polska Adam Kwak 0
104 Polska Tomasz Puda 0

Kobiety

Tora Berger – zwyciężczyni biegu masowego kobiet
Tora Berger – zwyciężczyni biegu masowego kobiet

Do zawodów zostało zgłoszonych 30 zawodniczek. Nikt się nie wycofał.



Wyniki:

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Norwegia Tora Berger 39:29,7 1/20
2 Niemcy Simone Hauswald 39:30,7 2/20
3 Francja Sandrine Bailly 39:31,8 1/20
4 Białoruś Darja Domraczawa 39:33,7 1/20
5 Niemcy Kati Wilhelm 39:44,9 1/20
6 Rosja Anna Bułygina 39:48,8 2/20
7 Słowacja Anastasija Kuźmina 39:54,6 3/20
8 Francja Marie-Laure Brunet 40:02,5 1/20
9 Rosja Olga Zajcewa 40:07,5 2/20
10 Francja Marie Dorin 40:08,1 1/20
11 Norwegia Solveig Rogstad 40:08,2 0/20
12 Szwecja Helena Jonsson 40:08,5 2/20
13 Słowenia Teja Gregorin 40:09,4 1/20
14 Niemcy Magdalena Neuner 40:14,9 5/20
15 Francja Sylvie Becaert 40:33,0 2/20
16 Niemcy Andrea Henkel 40:37,1 4/20
17 Norwegia Julie Bonnevie-Svendsen 40:39,1 3/20
18 Rumunia Éva Tófalvi 40:49,0 1/20
19 Szwecja Anna Carin Zidek 41:07,0 4/20
20 Niemcy Martina Beck 41:24,3 5/20
21 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 41:38,2 3/20
22 Polska Magdalena Gwizdoń 41:47,3 2/20
23 Rosja Olga Miedwiedcewa 41:48,5 2/20
24 Ukraina Wiktorija Semerenko 42:21,1 4/20
25 Włochy Michela Ponza 42:25,1 2/20
26 Mołdawia Natalia Lewczenkowa 42:41,3 1/20
27 Chińska Republika Ludowa Liu Xianying 42:45,9 5/20
28 Słowenia Andreja Mali 42:48,2 5/20
29 Ukraina Wałentyna Semerenko 42:59,2 6/20
30 Chińska Republika Ludowa Wang Chunli 44:48,8 4/20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Szwecja Helena Jonsson 894
2 Niemcy Kati Wilhelm 872
3 Norwegia Tora Berger 800
4 Niemcy Magdalena Neuner 789
5 Rosja Olga Zajcewa 758
6 Niemcy Andrea Henkel 748
7 Białoruś Darja Domraczawa 679
8 Niemcy Martina Beck 614
9 Rumunia Éva Tófalvi 608
10 Rosja Swietłana Slepcowa 593
... ... ...
26 Polska Magdalena Gwizdoń 285
41 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 140
50 Polska Agnieszka Grzybek 99
51 Polska Krystyna Pałka 97
74 Polska Paulina Bobak 29
92 Polska Magdalena Nykiel 0
92 Polska Karolina Pitoń 0
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Puchar Świata w biathlonie 2008/2009 - Trondheim 2009
Listen to this article