Puchar Świata w biathlonie 2008/2009 - Vancouver 2009 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Puchar Świata w biathlonie 2008/2009 - Vancouver 2009.

Puchar Świata w biathlonie 2008/2009 - Vancouver 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mapa lokalizacyjna świata
Vancouver
Vancouver
Miejsce rozgrywania zawodów

Puchar Świata w Vancouver-Whistler odbył się w dniach 11-15 marca 2009. Rozegrane zostały po 3 konkurencje biathlonowe z podziałem na mężczyzn i kobiety.

Biegi indywidualne – 11.03

Mężczyźni

Vincent Jay – zwycięzca biegu indywidualnego mężczyzn
Vincent Jay – zwycięzca biegu indywidualnego mężczyzn

Do biegu zostało zgłoszonych 91 zawodników. Na starcie wycofał się Niemcy Christoph Stephan. Nikt nie wycofał się podczas wyścigu.



Wyniki: Uwzględniono tylko miejsca punktowane

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Francja Vincent Jay 49:53,9 0/20
2 Niemcy Daniel Böhm 50:12,9 1/20
3 Stany Zjednoczone Jeremy Teela 50:17,2 1/20
4 Niemcy Michael Greis 50:30,9 2/20
5 Austria Simon Eder 50:31,3 1/20
6 Norwegia Frode Andresen 50:33,3 2/20
7 Norwegia Ronny Hafsås 50:45,2 3/20
8 Francja Vincent Defrasne 51:01,6 0/20
9 Szwecja Carl Johan Bergman 51:08,3 2/20
10 Szwajcaria Ivan Joller 51:38,2 0/20
11 Polska Tomasz Sikora 51:42,7 2/20
12 Szwecja Mattias Nilsson 51:47,5 3/20
13 Austria Christoph Sumann 51:48,6 3/20
14 Niemcy Alexander Wolf 51:59,0 3/20
15 Rosja Maksim Czudow 52:00,1 2/20
16 Rosja Jewgienij Ustiugow 52:00,3 2/20
17 Niemcy Arnd Peiffer 52:04,6 2/20
18 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 52:12,3 4/20
19 Rosja Iwan Czeriezow 52:13,4 3/20
20 Francja Jean Guillaume Beatrix 52:18,6 1/20
21 Białoruś Siarhiej Nowikau 52:20,3 2/20
22 Włochy Christian Martinelli 52:24,2 2/20
23 Stany Zjednoczone Tim Burke 52:33,8 3/20
24 Niemcy Simon Schempp 52:34,2 3/20
25 Ukraina Wjaczesław Derkacz 52:35,6 2/20
26 Niemcy Michael Rösch 52:36,6 3/20
27 Czechy Michal Šlesingr 52:42,0 2/20
28 Ukraina Serhij Sedniew 52:46,1 2/20
29 Kanada Robin Clegg 52:51,3 3/20
30 Norwegia Hans Martin Gjedrem 52:53,8 3/20
31 Ukraina Andrij Deryzemla 52:55,7 2/20
32 Austria Friedrich Pinter 53:02,9 3/20
33 Kanada Jean-Philippe Leguellec 53:07,0 3/20
34 Rosja Maksim Maksimow 53:09,7 3/20
35 Norwegia Halvard Hanevold 53:14,4 4/20
36 Czechy Zdenek Vitek 53:18,0 4/20
37 Francja Simon Fourcade 53:18,8 4/20
38 Białoruś Siergiej Sadownikow 53:24,9 2/20
39 Szwajcaria Thomas Frei 53:37,0 3/20
40 Białoruś Jauhienij Abramienka 53:38,9 2/20
... ... ... ...
82 Polska Krzysztof Pływaczyk 58:06,7 5/20
85 Polska Łukasz Szczurek 58:19,1 5/20
86 Polska Adam Kwak 58:50,4 4/20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniona została tylko pierwsza dziesiątka

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Polska Tomasz Sikora 726
2 Norwegia Ole E. Bjørndalen 696
3 Rosja Maksim Czudow 635
4 Norwegia Emil H. Svendsen 599
5 Niemcy Michael Greis 538
6 Austria Christoph Sumann 531
7 Rosja Iwan Czeriezow 523
8 Szwecja Carl Johan Bergman 509
9 Norwegia Alexander Os 464
10 Szwecja Björn Ferry 443
... ... ...
103 Polska Łukasz Szczurek 0
103 Polska Adam Kwak 0
103 Polska Tomasz Puda 0
103 Polska Sebastian Witek 0

Kobiety

Simone Hauswald – zwyciężczyni biegu indywidualnego kobiet
Simone Hauswald – zwyciężczyni biegu indywidualnego kobiet

Do zawodów zostało zgłoszonych 80 zawodniczek. Przed startem wycofały się Francja Marie-Laure Brunet i Włochy Dorothea Wierter. W czasie wyścigu wycofały się Nowa Zelandia Sarah Murphy oraz Chińska Republika Ludowa Song Chaoqing.



Wyniki: Uwzględniono tylko miejsca punktowane

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Niemcy Simone Hauswald 42:44,6 0/20
2 Rosja Olga Zajcewa 43:23,9 1/20
3 Ukraina Wiktorija Semerenko 43:50,4 1/20
4 Niemcy Magdalena Neuner 44:24,1 3/20
5 Niemcy Andrea Henkel 44:26,0 2/20
6 Francja Sandrine Bailly 44:51,5 2/20
7 Norwegia Tora Berger 45:05,1 2/20
8 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 45:14,4 2/20
9 Słowenia Anastasija Kuźmina 45:15,6 2/20
10 Włochy Michela Ponza 45:27,2 1/20
11 Estonia Eveli Saue 45:33,1 1/20
12 Ukraina Oksana Chwostenko 45:42,2 1/20
13 Norwegia Anne Ingstadbjørg 45:43,5 1/20
14 Rumunia Éva Tófalvi 46:01,9 2/20
15 Słowenia Teja Gregorin 46:07,3 2/20
16 Ukraina Wałentyna Semerenko 46:08,7 3/20
17 Francja Pauline Macabies 46:08,9 2/20
18 Szwecja Jenny Jonsson 46:20,5 0/20
19 Francja Julie Carraz-Collin 46:30,8 2/20
20 Niemcy Juliane Döll 46:42,8 3/20
21 Francja Sylvie Becaert 46:48,0 3/20
22 Niemcy Martina Beck 46:48,5 3/20
23 Chińska Republika Ludowa Liu Xianying 46:51,5 3/20
24 Szwecja Helena Jonsson 46:53,2 4/20
25 Rosja Swietłana Slepcowa 46:57,3 4/20
26 Rosja Jana Romanowa 47:00,2 3/20
27 Francja Marie Dorin 47:04,9 2/20
28 Rosja Oksana Nieupokojewa 47:07,1 3/20
29 Słowenia Andreja Mali 47:07,1 2/20
30 Mołdawia Natalia Lewczenkowa 47:08,7 2/20
31 Słowacja Ľubomíra Kalinová 47:09,1 1/20
32 Czechy Zdeňka Vejnarová 47:13,0 2/20
33 Białoruś Nadzieżda Skardino 47:20,2 2/20
34 Ukraina Ołena Pidhruszna 47:28,2 3/20
35 Białoruś Olga Nazarowa 47:48,0 3/20
36 Norwegia Kari Henneseid Eie 47:54,9 3/20
37 Chińska Republika Ludowa Wang Chunli 48:01,2 5/20
38 Litwa Diana Rasimovičiūtė 48:02,1 4/20
39 Białoruś Ludmiła Kalinczik 48:02,9 3/20
40 Niemcy Kati Wilhelm 48:03,4 5/20
... ... ... ...
42 Polska Agnieszka Grzybek 48:09,3 3/20
46 Polska Magdalena Gwizdoń 48:22,1 3/20
55 Polska Krystyna Pałka 49:58,4 6/20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Niemcy Kati Wilhelm 730
2 Szwecja Helena Jonsson 720
3 Niemcy Magdalena Neuner 669
4 Norwegia Tora Berger 624
5 Niemcy Andrea Henkel 592
6 Rosja Olga Zajcewa 564
7 Rosja Swietłana Slepcowa 555
8 Białoruś Darja Domraczawa 535
9 Niemcy Martina Beck 533
10 Chińska Republika Ludowa Liu Xianying 503
... ... ...
26 Polska Magdalena Gwizdoń 211
42 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 121
51 Polska Agnieszka Grzybek 84
74 Polska Paulina Bobak 26
84 Polska Krystyna Pałka 8
89 Polska Magdalena Nykiel 0
89 Polska Karolina Pitoń 0

Sprint – 13.03

Mężczyźni

Lars Berger – zwycięzca sprintu
Lars Berger – zwycięzca sprintu

Do zawodów zostało zgłoszonych 92 zawodników. Wszyscy ukończyli bieg.



Wyniki: Uwzględniono tylko miejsca punktowane

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Norwegia Lars Berger 24:06,5 0/10
2 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 24:20,6 0/10
3 Austria Christoph Sumann 24:46,0 0/10
4 Francja Simon Fourcade 24:49,2 0/10
5 Szwecja Jörgen Brink 25:02,5 1/10
6 Słowenia Janez Marič 25:04,2 1/10
7 Niemcy Michael Greis 25:13,6 1/10
8 Rosja Iwan Czeriezow 25:15,2 1/10
9 Austria Daniel Mesotitsch 25:16,5 0/10
10 Białoruś Rustam Waliullin 25:17,3 1/10
11 Francja Martin Fourcade 25:19,5 0/10
12 Szwecja Carl Johan Bergman 25:21,8 2/10
13 Szwecja Fredrik Lindström 25:23,3 0/10
14 Rosja Jewgienij Ustiugow 25:23,8 1/10
15 Polska Tomasz Sikora 25:25,9 1/10
16 Norwegia Frode Andresen 25:26,4 3/10
17 Niemcy Simon Schempp 25:28,9 1/10
18 Szwecja Mattias Nilsson 25:31,2 1/10
19 Włochy Christian De Lorenzi 25:31,6 1/10
20 Austria Simon Eder 25:32,3 2/10
21 Niemcy Daniel Böhm 25:32,3 1/10
22 Niemcy Arnd Peiffer 25:33,9 2/10
23 Szwajcaria Simon Hallenbarter 25:35,1 1/10
24 Czechy Michal Šlesingr 25:35,7 1/10
25 Austria Tobias Eberhard 25:36,4 1/10
26 Norwegia Halvard Hanevold 25:36,9 2/10
27 Rosja Maksim Czudow 25:37,6 2/10
28 Niemcy Alexander Wolf 25:38,9 1/10
29 Austria Friedrich Pinter 25:40,5 2/10
30 Włochy Rene Laurent Vuillermoz 25:40,7 1/10
31 Chorwacja Jakov Fak 25:43,4 1/10
31 Ukraina Wjaczesław Derkacz 25:43,4 1/10
31 Czechy Tomáš Holubec 25:43,4 1/10
34 Rosja Andriej Makowiejew 25:43,8 1/10
35 Szwecja David Ekholm 25:45,5 1/10
36 Słowenia Klemen Bauer 25:46,0 3/10
37 Ukraina Andrij Deryzemla 25:47,2 2/10
38 Norwegia Ronny Hafsås 25:52,9 4/10
39 Białoruś Siarhiej Nowikau 25:54,9 0/10
40 Francja Vincent Defrasne 25:57,2 0/10

Klasyfikacja po zawodach

Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Polska Tomasz Sikora 752
2. Norwegia Ole Einar Bjørndalen 750
3. Rosja Maksim Czudow 649
4. Norwegia Emil Hegle Svendsen 599
5. Austria Christoph Sumann 579
6. Niemcy Michael Greis 574
7. Rosja Iwan Czeriezow 557
8. Szwecja Carl Johan Bergman 538
9. Norwegia Alexander Os 464
10. Francja Simon Fourcade 462
... ... ...
104 Polska Łukasz Szczurek 0
104 Polska Adam Kwak 0
104 Polska Tomasz Puda 0
104 Polska Sebastian Witek 0

Kobiety

Helena Jonsson zwyciężczyni sprintu
Helena Jonsson zwyciężczyni sprintu

Do zawodów zostało zgłoszonych 82 zawodniczki. Przed startem wycofały się Chińska Republika Ludowa Song Chaoqing, Ukraina Ołena Pidhruszna oraz Chorwacja Andrijana Stipančić.



Wyniki: Uwzględniono tylko miejsca punktowane

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Szwecja Helena Jonsson 19:43,6 0/10
2 Niemcy Magdalena Neuner 19:44,3 1/10
3 Rosja Olga Zajcewa 19:45,2 0/10
4 Norwegia Tora Berger 19:46,8 0/10
5 Niemcy Andrea Henkel 19:48,2 0/10
6 Ukraina Wiktorija Semerenko 19:57,5 0/10
7 Rumunia Éva Tófalvi 20:06,0 0/10
8 Niemcy Kati Wilhelm 20:06,6 1/10
9 Francja Sandrine Bailly 20:12,2 1/10
10 Białoruś Darja Domraczawa 20:14,2 1/10
11 Słowacja Anastasija Kuźmina 20:17,5 2/10
12 Niemcy Simone Hauswald 20:20,1 1/10
13 Niemcy Martina Beck 20:20,8 0/10
14 Szwecja Anna Maria Nilsson 20:21,3 0/10
15 Francja Pauline Macabies 20:21,9 0/10
16 Rosja Olga Miedwiedcewa 20:26,4 0/10
17 Szwecja Anna Carin Zidek 20:26,8 2/10
18 Chińska Republika Ludowa Dong Xue 20:27,2 0/10
19 Chińska Republika Ludowa Wang Chunli 20:30,0 1/10
20 Polska Krystyna Pałka 20:36,4 1/10
21 Mołdawia Natalia Lewczenkowa 20:42,4 0/10
22 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 20:43,3 1/10
23 Rosja Swietłana Slepcowa 20:44,3 2/10
24 Słowenia Andreja Mali 20:47,4 0/10
25 Francja Sylvie Becaert 20:51,7 2/10
26 Polska Agnieszka Grzybek 20:52,1 1/10
27 Norwegia Solveig Rogstad 20:53,1 0/10
28 Ukraina Oksana Chwostenko 20:56,8 1/10
29 Czechy Magda Rezlerová 20:56,9 1/10
30 Litwa Diana Rasimovičiūtė 20:57,3 2/10
31 Rosja Anna Bułygina 20:57,4 2/10
32 Włochy Michaela Ponza 20:58,1 1/10
33 Szwecja Sofia Domeij 21:00,0 2/10
34 Rosja Jana Romanowa 21:06,2 1/10
35 Norwegia Anne Ingstadbjørg 21:06,9 2/10
36 Rosja Oksana Nieupokojewa 21:11,1 2/10
37 Białoruś Olga Kudraszowa 21:13,5 0/10
38 Stany Zjednoczone Sara Studebaaker 21:18,1 0/10
39 Estonia Eveli Saue 21:18,4 2/10
40 Polska Magdalena Gwizdoń 21:18,9 1/10

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Szwecja Helena Jonsson 780
2 Niemcy Kati Wilhelm 764
3 Niemcy Magdalena Neuner 723
4 Norwegia Tora Berger 667
5 Niemcy Andrea Henkel 632
6 Rosja Olga Zajcewa 312
7 Rosja Swietłana Slepcowa 573
8 Białoruś Darja Domraczawa 566
9 Niemcy Martina Beck 561
10 Rumunia Éva Tófalvi 531
... ... ...
27 Polska Magdalena Gwizdoń 212
37 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 140
48 Polska Agnieszka Grzybek 99
71 Polska Krystyna Pałka 29
75 Polska Paulina Bobak 26
89 Polska Magdalena Nykiel 0
89 Polska Karolina Pitoń 0

Sztafety – 14.03, 15.03

Mężczyźni

Reprezentacja Szwecji – zwycięzca sztafety mężczyzn
Reprezentacja Szwecji – zwycięzca sztafety mężczyzn

Do zawodów zostało zgłoszonych 16 reprezentacji. Nikt się nie wycofał.

Miejsce Reprezentacja Czas Liczba rund karnych Liczba dodatkowych
doładowań karabinu
1  Szwecja 1:16:18.6 0 6
2  Francja 1:16:24.9 0 3
3  Niemcy 1:16:35.0 0 10
4  Norwegia 1:17:21.0 2 10
5  Austria 1:18:08.7 0 13
6  Ukraina 1:18:08.9 1 13
7  Rosja 1:18:33.1 0 15
8  Białoruś 1:18:38.8 0 7
9  Słowenia 1:19:07.7 0 12
10  Włochy 1:19:15.5 0 9
11  Czechy 1:20:36.7 5 10
12  Stany Zjednoczone 1:20:47.8 1 14
13  Szwajcaria 1:20:48.6 2 10
14  Polska
Adam Kwak
Krzysztof Pływaczyk
Tomasz Sikora
Łukasz Szczurek
1:21:46.7 0 8
15  Kanada 1:22:28.6 4 18
16  Wielka Brytania 1:29:46.8 1 12

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniona została tylko pierwsza dziesiątka

Miejsce Zawodnik Punkty
1  Austria 276
2  Norwegia 254
3  Niemcy 247
4  Francja 226
5  Szwecja 220
6  Ukraina 194
7  Włochy 173
8  Białoruś 166
9  Czechy 163
10  Słowenia 160
... ... ...
20  Polska 108

Kobiety

Reprezentacja Niemiec – zwycięzca sztafety kobiet
Reprezentacja Niemiec – zwycięzca sztafety kobiet

Do zawodów zostało zgłoszonych 14 reprezentacji. Nikt się nie wycofał.

Miejsce Reprezentacja Czas Liczba rund karnych Liczba dodatkowych
doładowań karabinu
1  Niemcy 1:11:49.8 0 6
2  Chiny 1:13:05.0 0 5
3  Rosja 1:13:40.3 1 12
4  Ukraina 1:14:24.6 1 10
5  Szwecja 1:15:01.3 2 10
6  Polska
Krystyna Pałka
Magdalena Gwizdoń
Weronika Nowakowska-Ziemniak
Agnieszka Grzybek
1:15:06.4 0 12
7  Francja 1:15:30.4 1 15
8  Białoruś 1:16:03.5 1 6
9  Kanada 1:16:39.5 0 11
10  Norwegia 1:18:11.9 5 13
11  Włochy 1:18:44.2 2 9
12  Rumunia 1:18:56.6 1 16
13  Stany Zjednoczone 1:21:16.9 0 13
14  Korea Południowa 1:25:18.6 2 16

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniona została tylko pierwsza dziesiątka

Miejsce Zawodnik Punkty
1  Niemcy 288
2  Francja 242
3  Ukraina 232
4  Chiny 217
5  Szwecja 212
6  Norwegia 199
7  Polska 196
8  Białoruś 193
9  Rumunia 160
10  Czechy 150
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Puchar Świata w biathlonie 2008/2009 - Vancouver 2009
Listen to this article