Puchar Świata w biathlonie 2013/2014 – Le Grand-Bornand - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Puchar Świata w biathlonie 2013/2014 – Le Grand-Bornand.

Puchar Świata w biathlonie 2013/2014 – Le Grand-Bornand

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Puchar Świata w biathlonie 2013/2014 – Le Grand-Bornand
Hochfilzen Oberhof
Data 12 – 15 grudnia
Gospodarz Le Grand-Bornand
Liczba konkurencji 6
Zwycięzcy
Sprint Szwajcaria Selina Gasparin

Norwegia Johannes Thingnes Bø
Bieg pościgowy Ukraina Wałentyna Semerenko

Norwegia Johannes Thingnes Bø
Sztafeta  Niemcy

 Rosja
Mapa konturowa Europy, na dole nieco na lewo znajduje się punkt z opisem „Le Grand-Bornand”
Położenie na mapie Europy

Zawody pucharu świata w biathlonie w Le Grand-Bornand były trzecimi w sezonie 2013/2014 w tej dyscyplinie sportu. Konkurencje zostały rozegrane między 12 grudnia a 15 grudnia. Rywalizacja odbywała się w sprincie, biegu pościgowym oraz w sztafecie.

Program zawodów

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
12 grudnia Sztafeta kobiet 14:30 CET 92 (23 sztafety)
13 grudnia Sztafeta mężczyzn 14:30 CET 96 (24 sztafety)
14 grudnia Sprint kobiet 10:30 CET 98
14 grudnia Sprint mężczyzn 14:30 CET 103
15 grudnia Bieg pościgowy kobiet 11:15 CET 60
15 grudnia Bieg pościgowy mężczyzn 13:15 CET 60

Zestawienie medalistów

Mężczyźni

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Sprint (10 km)
szczegóły
Norwegia Johannes Thingnes Bø
Norwegia (NOR)
Czechy Ondřej Moravec
Czechy (CZE)
Francja Martin Fourcade
Francja (FRA)
Bieg pościgowy (12,5 km)
szczegóły
Norwegia Johannes Thingnes Bø
Norwegia (NOR)
Niemcy Erik Lesser
Niemcy (DEU)
Rosja Anton Szypulin
Rosja (RUS)
Sztafeta (4×7,5 km)
szczegóły
 Rosja
Iwan Czeriezow
Aleksandr Łoginow
Jewgienij Garaniczew
Anton Szypulin
 Niemcy
Erik Lesser
Andreas Birnbacher
Arnd Peiffer
Simon Schempp
 Austria
Christoph Sumann
Daniel Mesotitsch
Dominik Landertinger
Simon Eder

Kobiety

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Sprint (7,5 km)
szczegóły
Szwajcaria Selina Gasparin
Szwajcaria (SUI)
Finlandia Kaisa Mäkäräinen
Finlandia (FIN)
Ukraina Wałentyna Semerenko
Ukraina (UKR)
Bieg pościgowy (10 km)
szczegóły
Ukraina Wałentyna Semerenko
Ukraina (UKR)
Rosja Irina Starych
Rosja (RUS)
Norwegia Tiril Eckhoff
Norwegia (NOR)
Sztafeta (4×6 km)
szczegóły
 Niemcy
Franziska Preuß
Andrea Henkel
Franziska Hildebrand
Laura Dahlmeier
 Ukraina
Julija Dżima
Wita Semerenko
Wałentyna Semerenko
Ołena Pidhruszna
 Norwegia
Tiril Eckhoff
Fanny Welle-Strand Horn
Synnøve Solemdal
Tora Berger

Wyniki

Sprint mężczyzn

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Johannes Thingnes Bø  Norwegia 0+0 22:06,7
Ondřej Moravec  Czechy 0+0 22:39,6 +32,9
Martin Fourcade  Francja 0+1 22:43,8 +37,1
4. Dmitrij Małyszko  Rosja 0+0 22:46,4 +39,7
5. Simon Schempp  Niemcy 0+0 22:47,3 +40,6
6. Daniel Mesotitsch  Austria 0+0 22:48,6 +41,9
7. Lukas Hofer  Włochy 1+0 22:49,5 +42,8
8. Fredrik Lindström  Szwecja 0+1 22:53,4 +46,7
9. Erik Lesser  Niemcy 0+0 22:54,5 +47,8
10. Anton Szypulin  Rosja 1+0 22:56,1 +49,4
11. Benjamin Weger  Szwajcaria 0+0 22:58,9 +52,2
12. Lars Berger  Norwegia 0+2 23:00,3 +53,6
13. Henrik L'Abée-Lund  Norwegia 0+1 23:00,4 +53,7
14. Dominik Landertinger  Austria 0+0 23:01,6 +54,9
15. Friedrich Pinter  Austria 0+0 23:07,1 +1:00,4
16. Nathan Smith  Kanada 0+1 23:15,1 +1:08,4
17. Aleksandr Łoginow  Rosja 1+0 23:16,5 +1:09,8
18. Florian Graf  Niemcy 1+0 23:16,6 +1:09,9
19. Christoph Sumann  Austria 0+0 23:17,3 +1:10,6
20. Alexis Bœuf  Francja 1+1 23:19,4 +1:12,7
21. Simon Eder  Austria 1+1 23:22,2 +1:15,5
22. Christoph Stephan  Niemcy 0+1 23:22,4 +1:15,7
23. Jewgienij Garaniczew  Rosja 1+0 23:23,4 +1:16,7
24. Michal Krčmář  Czechy 0+0 23:24,9 +1:18,2
25. Aleksiej Wołkow  Rosja 1+0 23:25,7 +1:19,0
26. Matej Kazár  Słowacja 1+0 23:25,9 +1:19,2
27. Carl Johan Bergman  Szwecja 2+0 23:28,2 +1:21,5
28. Tim Burke  Stany Zjednoczone 0+2 23:28,8 +1:22,1
29. Björn Ferry  Szwecja 1+1 23:29,2 +1:22,5
30. Simon Desthieux  Francja 0+2 23:33,0 +1:26,3
31. Scott Perras  Kanada 1+0 23:34,7 +1:28,0
32. Tomáš Hasilla  Słowacja 0+0 23:36,5 +1:29,8
33. Andrejs Rastorgujevs  Łotwa 1+1 23:38,7 +1:32,0
34. Artem Pryma  Ukraina 0+1 23:46,7 +1:40,0
35. Lowell Bailey  Stany Zjednoczone 1+1 23:47,2 +1:40,5
36. Jean-Guillaume Béatrix  Francja 1+2 23:48,3 +1:41,6
37. Pavol Hurajt  Słowacja 1+0 23:50,0 +1:43,3
38. Simon Hallenbarter  Szwajcaria 0+1 23:52,1 +1:45,4
39. Tobias Arwidson  Szwecja 0+1 23:54,2 +1:47,5
40. Arnd Peiffer  Niemcy 0+2 23:54,3 +1:47,6
41. Markus Windisch  Włochy 0+1 23:55,2 +1:48,5
42. Andreas Birnbacher  Niemcy 0+3 23:59,8 +1:53,1
43. Jauhienij Abramienka  Białoruś 0+2 24:00,8 +1:54,1
44. Klemen Bauer  Słowenia 0+2 24:01,2 +1:54,5
45. Dominik Windisch  Włochy 3+0 24:01,8 +1:55,1
46. Andrij Deryzemla  Ukraina 1+2 24:03,2 +1:56,5
47. Claudio Böckli  Szwajcaria 0+1 24:03,6 +1:56,9
48. Iwan Czeriezow  Rosja 0+2 24:03,8 +1:57,1
49. Jean-Philippe Leguellec  Kanada 0+2 24:09,8 +2:03,1
50. Ivan Joller  Szwajcaria 0+1 24:12,7 +2:06,0
Pozostali Polacy
Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
85. Pływaczyk, KrzysztofKrzysztof Pływaczyk  Polska 3 (0+3) 25:20,3 +3:13,6
101. Guzik, GrzegorzGrzegorz Guzik  Polska 4 (4+0) 27:06,0 +4:59,3

Sprint kobiet

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Selina Gasparin  Szwajcaria 0+0 20:51,4
Kaisa Mäkäräinen  Finlandia 0+1 20:59,7 +8,3
Wałentyna Semerenko  Ukraina 0+1 21:02,9 +11,5
4. Gabriela Soukalová  Czechy 0+1 21:04,6 +13,2
5. Olga Wiłuchina  Rosja 0+0 21:10,7 +19,3
6. Franziska Preuß  Niemcy 0+0 21:16,8 +25,4
7. Franziska Hildebrand  Niemcy 0+0 21:16,8 +25,4
8. Ołena Pidhruszna  Ukraina 1+0 21:17,6 +26,2
9. Krystyna Pałka  Polska 0+0 21:18,5 +27,1
10. Laura Dahlmeier  Niemcy 0+0 21:18,7 +27,3
11. Tiril Eckhoff  Norwegia 0+1 21:26,0 +34,6
12. Irina Starych  Rosja 0+1 21:29,3 +37,9
13. Andrea Henkel  Niemcy 0+1 21:30,1 +38,7
14. Wita Semerenko  Ukraina 0+0 21:31,1 +39,7
15. Julija Dżima  Ukraina 0+1 21:31,7 +40,3
16. Anastasija Kuźmina  Słowacja 1+1 21:32,5 +41,1
17. Veronika Vítková  Czechy 0+1 21:33,4 +42,0
18. Réka Ferencz  Rumunia 0+0 21:40,3 +48,9
19. Natalja Burdyga  Ukraina 1+0 21:41,5 +50,1
20. Andreja Mali  Słowenia 0+0 21:41,6 +50,2
21. Anaïs Bescond  Francja 0+2 21:41,7 +50,3
22. Fanny Welle-Strand Horn  Norwegia 1+1 21:45,9 +54,5
23. Teja Gregorin  Słowenia 0+1 21:46,9 +55,5
24. Karin Oberhofer  Włochy 0+1 21:49,0 +57,6
25. Eva Puskarčíková  Czechy 0+0 21:49,1 +57,7
26. Rosanna Crawford  Kanada 1+0 21:52,5 +1:01,1
27. Desisława Stojanowa  Bułgaria 0+0 21:56,9 +1:05,5
28. Jana Romanowa  Rosja 0+1 21:59,6 +1:08,2
29. Jana Gereková  Słowacja 1+1 22:01,2 +1:09,8
30. Michela Ponza  Włochy 0+0 22:01,3 +1:09,9
31. Olga Zajcewa  Rosja 1+1 22:02,5 +1:11,1
32. Dorothea Wierer  Włochy 0+1 22:03,1 +1:11,7
33. Lisa Hauser  Austria 0+0 22:04,1 +1:12,7
34. Marija Panfiłowa  Ukraina 0+0 22:09,6 +1:18,2
35. Sophie Boilley  Francja 0+1 22:10,9 +1:19,5
36. Galina Wiszniewska  Kazachstan 0+0 22:13,0 +1:21,6
37. Mari Laukkanen  Finlandia 2+1 22:14,2 +1:22,8
38. Evi Sachenbacher-Stehle  Niemcy 1+1 22:14,4 +1:23,0
39. Darja Jurlova  Estonia 0+1 22:15,5 +1:24,1
40. Megan Imrie  Kanada 1+1 22:17,8 +1:26,4
41. Paulina Bobak  Polska 0+0 22:19,7 +1:28,3
42. Laure Soulié  Andora 0+0 22:20,1 +1:28,7
43. Magdalena Gwizdoń  Polska 1+2 22:22,5 +1:31,1
44. Tora Berger  Norwegia 0+3 22:23,4 +1:32l0
45. Zina Kocher  Kanada 1+2 22:26,4 +1:35,0
46. Marte Olsbu  Norwegia 2+0 22:26,4 +1:35,0
47. Jekatierina Głazyrina  Rosja 1+1 22:27,5 +1:36,1
48. Anna-Karin Strömstedt  Szwecja 0+2 22:27,8 +1:36,4
49. Kadri Lehtla  Estonia 1+1 22:30,9 +1:39,5
50. Megan Heinicke  Kanada 1+2 22:32,6 +1:41,2
Pozostałe Polki
Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
89. Karolina Batożyńska  Polska 1 (0+1) 24:09,7 +3:18,3

Bieg pościgowy mężczyzn

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Początkowa
strata
Wynik Strata
Bø, Johannes ThingnesJohannes Thingnes Bø  Norwegia 1 (0+1+0+0) 0:00 31:43,7
Lesser, ErikErik Lesser  Niemcy 0 (0+0+0+0) 0:48 32:21,2 +37,5
Szypulin, AntonAnton Szypulin  Rosja 1 (0+0+1+0) 0:49 32:22,8 +39,1
4. Bergman, Carl JohanCarl Johan Bergman  Szwecja 1 (0+1+0+0) 1:22 32:25,4 +41,7
5. Weger, BenjaminBenjamin Weger  Szwajcaria 2 (1+1+0+0) 0:52 32:30,2 +46,5
6. Łoginow, AleksandrAleksandr Łoginow  Rosja 1 (0+1+0+0) 1:10 32:35,3 +51,6
7. Stephan, ChristophChristoph Stephan  Niemcy 1 (0+1+0+0) 1:16 32:39,4 +55,7
8. Smith, NathanNathan Smith  Kanada 2 (1+0+0+1) 1:08 32:41,2 +57,5
9. Garaniczew, JewgienijJewgienij Garaniczew  Rosja 1 (0+0+0+1) 1:17 32:41,8 +58,1
10. Hofer, LukasLukas Hofer  Włochy 3 (0+1+1+1) 0:43 32:41,8 +58,1
11. Mesotitsch, DanielDaniel Mesotitsch  Austria 2 (0+0+1+1) 0:42 32:45,3 +1:01,6
12. Moravec, OndřejOndřej Moravec  Czechy 2 (0+0+1+1) 0:33 32:49,6 +1:05,9
13. Eder, SimonSimon Eder  Austria 2 (0+0+2+0) 1:16 32:54,2 +1:10,5
14. Małyszko, DmitrijDmitrij Małyszko  Rosja 2 (1+0+0+1) 0:40 32:54,5 +1:10,8
15. Bailey, LowellLowell Bailey  Stany Zjednoczone 0 (0+0+0+0) 1:41 32:54,7 +1:11,0
16. Burke, TimTim Burke  Stany Zjednoczone 2 (0+0+1+1) 1:22 32:55,3 +1:11,6
17. Fourcade, MartinMartin Fourcade  Francja 3 (1+1+0+1) 0:37 33:07,3 +1:23,6
18. Lindström, FredrikFredrik Lindström  Szwecja 3 (0+1+0+2) 0:47 33:07,7 +1:24,0
19. Schempp, SimonSimon Schempp  Niemcy 2 (0+1+1+0) 0:41 33:09,6 +1:25,9
20. Ferry, BjörnBjörn Ferry  Szwecja 1 (1+0+0+0) 1:23 33:11,9 +1:28,2
21. Berger, LarsLars Berger  Norwegia 4 (0+0+2+2) 0:54 33:14,2 +1:30,5
22. Landertinger, DominikDominik Landertinger  Austria 3 (0+0+1+2) 0:55 33:14,5 +1:30,8
23. Wołkow, AleksiejAleksiej Wołkow  Rosja 1 (0+0+1+0) 1:19 33:22,9 +1:39,2
24. Sumann, ChristophChristoph Sumann  Austria 2 (0+1+1+0) 1:11 33:27,0 +1:43,3
25. Pinter, FriedrichFriedrich Pinter  Austria 4 (1+1+0+2) 1:00 33:32,9 +1:49,2
26. Desthieux, SimonSimon Desthieux  Francja 2 (0+0+2+0) 1:26 33:36,0 +1:52,3
27. Birnbacher, AndreasAndreas Birnbacher  Niemcy 0 (0+0+0+0) 1:53 33:37,5 +1:53,8
28. Czeriezow, IwanIwan Czeriezow  Rosja 1 (0+0+0+1) 1:57 33:43,0 +1:59,3
29. L'Abée-Lund, HenrikHenrik L'Abée-Lund  Norwegia 4 (0+0+3+1) 0:54 33:43,2 +1:59,5
30. Bœuf, AlexisAlexis Bœuf  Francja 4 (0+1+1+2) 1:13 33:52,6 +2:08,9
31. Rastorgujevs, AndrejsAndrejs Rastorgujevs  Łotwa 3 (0+0+1+2) 1:32 33:53,0 +2:09,3
32. Deryzemla, AndrijAndrij Deryzemla  Ukraina 2 (0+0+0+2) 1:57 34:00,5 +2:16,8
33. Leguellec, Jean-PhilippeJean-Philippe Leguellec  Kanada 0 (0+0+0+0) 2:03 34:02,7 +2:19,0
34. Béatrix, Jean-GuillaumeJean-Guillaume Béatrix  Francja 2 (0+0+1+1) 1:42 34:10,2 +2:26,5
35. Os, AlexanderAlexander Os  Norwegia 1 (1+0+0+0) 2:15 34:14,9 +2:31,2
36. Abramienka, JauhienijJauhienij Abramienka  Białoruś 1 (0+1+0+0) 1:54 34:23,5 +2:39,8
37. Maillet, Quentin FillonQuentin Fillon Maillet  Francja 2 (1+0+0+1) 2:11 34:25,7 +2:42,0
38. Bauer, KlemenKlemen Bauer  Słowenia 3 (0+0+1+2) 1:55 34:26,1 +2:42,4
39. Kazár, MatejMatej Kazár  Słowacja 4 (1+1+1+1) 1:19 34:30,9 +2:47,2
40. Bjøntegaard, ErlendErlend Bjøntegaard  Norwegia 3 (1+2+0+0) 2:14 34:41,6 +2:57,9
41. Iliew, WładimirWładimir Iliew  Bułgaria 3 (1+1+1+0) 2:07 34:52,4 +3:08,7
42. Hurajt, PavolPavol Hurajt  Słowacja 3 (0+0+1+2) 1:43 34:52,5 +3:08,8
43. Peiffer, ArndArnd Peiffer  Niemcy 4 (1+0+2+1) 1:48 34:56,5 +3:12,8
44. Semenow, SerhijSerhij Semenow  Ukraina 2 (0+1+1+0) 2:07 34:58,8 +3:15,1
45. Krčmář, MichalMichal Krčmář  Czechy 4 (1+1+2+0) 1:18 35:07,2 +3:23,5
46. Windisch, DominikDominik Windisch  Włochy 5 (0+2+2+1) 1:55 35:07,9 +3:24,2
47. Hallenbarter, SimonSimon Hallenbarter  Szwajcaria 3 (0+0+1+2) 1:45 35:10,7 +3:27,0
48. Perras, ScottScott Perras  Kanada 5 (1+1+1+2) 1:28 35:12,9 +3:29,2
49. Joller, IvanIvan Joller  Szwajcaria 1 (0+0+0+1) 2:06 35:37,2 +3:53,5
50. Soukup, JaroslavJaroslav Soukup  Czechy 4 (1+1+1+1) 2:07 35:44,7 +4:01,0

Bieg pościgowy kobiet

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Początkowa
strata
Wynik Strata
Wałentyna Semerenko  Ukraina 1 (1+0+0+0) 0:12 28:05,4
Irina Starych  Rosja 0 (0+0+0+0) 0:38 28:09,6 +4,2
Tiril Eckhoff  Norwegia 1 (0+0+1+0) 0:35 28:20,9 +15,5
4. Gabriela Soukalová  Czechy 1 (0+0+0+1) 0:13 28:27,3 +21,9
5. Laura Dahlmeier  Niemcy 0 (0+0+0+0) 0:27 28:34,0 +28,6
6. Selina Gasparin  Szwajcaria 2 (1+0+1+0) 0:00 28:42,5 +37,1
7. Olga Zajcewa  Rosja 0 (0+0+0+0) 1:11 28:45,7 +40,3
8. Anaïs Bescond  Francja 1 (0+1+0+0) 0:50 28:45,8 +40,8
9. Olga Wiłuchina  Rosja 2 (0+0+1+1) 0:19 29:02,2 +56,8
10. Ołena Pidhruszna  Ukraina 3 (0+0+0+3) 0:26 29:09,2 +1:03,8
11. Franziska Preuß  Niemcy 3 (2+0+0+1) 0:25 29:10,2 +1:04,8
12. Wita Semerenko  Ukraina 1 (0+0+1+0) 0:40 29:12,9 +1:07,5
13. Jana Romanowa  Rosja 1 (0+1+0+0) 1:08 29:23,2 +1:17,8
14. Julija Dżima  Ukraina 2 (0+0+1+1) 0:40 29:23,7 +1:18,3
15. Kaisa Mäkäräinen  Finlandia 4 (0+0+3+1) 0:08 29:33,0 +1:27,6
16. Franziska Hildebrand  Niemcy 3 (0+0+1+2) 0:25 29:35,5 +1:30,1
17. Anastasija Kuźmina  Słowacja 5 (3+2+0+0) 0:41 29:39,4 +1:34,0
18. Krystyna Pałka  Polska 3 (1+0+1+1) 0:27 29:48,6 +1:43,2
19. Rosanna Crawford  Kanada 3 (2+0+1+0) 1:01 29:52,9 +1:47,5
20. Fanny Welle-Strand Horn  Norwegia 4 (2+1+0+1) 0:55 29:54,0 +1:48,6
21. Marte Olsbu  Norwegia 1 (0+0+1+0) 1:35 30:01,5 +1:56,1
22. Magdalena Gwizdoń  Polska 3 (1+0+2+0) 1:31 30:02,6 +1:57,2
23. Karin Oberhofer  Włochy 3 (1+0+1+1) 0:58 30:03,0 +1:57,6
24. Teja Gregorin  Słowenia 3 (0+0+2+1) 0:56 30:08,9 +2:03,5
25. Jekatierina Głazyrina  Rosja 1 (0+0+1+0) 1:36 30:10,2 +2:04,8
26. Michela Ponza  Włochy 0 (0+0+0+0) 1:10 30:11,0 +2:05,6
27. Dorothea Wierer  Włochy 4 (0+1+2+1) 1:12 30:24,7 +2:19,3
28. Sophie Boilley  Francja 2 (0+0+1+1) 1:20 30:26,4 +2:21,0
29. Veronika Vítková  Czechy 5 (3+0+1+1) 0:42 30:26,6 +2:21,2
30. Réka Ferencz  Rumunia 2 (0+1+0+1) 0:49 30:26,6 +2:21,2
31. Evi Sachenbacher-Stehle  Niemcy 4 (1+0+2+1) 1:23 30:27,0 +2:21,6
32. Andrea Henkel  Niemcy 5 (0+1+2+2) 0:39 30:28,2 +2:22,8
33. Megan Heinicke  Kanada 2 (1+0+1+0) 1:41 30:30,6 +2:25,2
34. Natalja Burdyga  Ukraina 5 (1+4+0+0) 0:50 30:32,0 +2:26,6
35. Eva Puskarčíková  Czechy 3 (1+0+0+2) 0:58 30:32,7 +2:27,3
36. Jana Gereková  Słowacja 5 (1+1+1+2) 1:10 30:34,6 +2:29,2
37. Laure Soulié  Andora 2 (0+0+0+2) 1:29 30:42,1 +2:36,7
38. Tora Berger  Norwegia 3 (1+1+0+1) 1:32 30:45,4 +2:40,0
39. Galina Wiszniewska  Kazachstan 3 (0+2+0+1) 1:22 31:08,6 +3:03,2
40. Marine Bolliet  Francja 2 (2+0+0+0) 1:45 31:09,8 +3:04,4
41. Megan Imrie  Kanada 4 (0+0+3+1) 1:26 31:10,1 +3:04,7
42. Lisa Hauser  Austria 3 (0+0+1+2) 1:13 31:31,9 +3:26,5
43. Andreja Mali  Słowenia 5 (0+1+2+2) 0:50 31:36,4 +3:31,0
44. Mari Laukkanen  Finlandia 5 (0+2+2+1) 1:23 31:42,9 +3:37,5
45. Paulina Bobak  Polska 2 (1+0+1+0) 1:28 31:44,9 +3:39,5
46. Anna-Karin Strömstedt  Szwecja 5 (0+1+1+3) 1:36 31:45,8 +3:40,4
47. Marie-Laure Brunet  Francja 4 (0+1+2+1) 2:08 31:54,1 +3:48,7
48. Kadri Lehtla  Estonia 3 (1+1+1+0) 1:40 31:54,5 +3:49,1
49. Zhang Yan  Chiny 2 (2+0+0+0) 1:46 32:09,3 +4:03,9
50. Nicole Gontier  Włochy 4 (0+2+1+1) 1:52 32:10,9 +4:05,5

Sztafeta mężczyzn

Lp. Reprezentacja Zawodnicy Strzelanie Czas zawodnika Czas
drużyny
Strata
1 2
 Rosja Iwan Czeriezow 0+0 0+2 19:01,0 1:14:01,8
Aleksandr Łoginow 0+0 0+2 18:20,7
Jewgienij Garaniczew 0+0 0+1 18:35,5
Anton Szypulin 0+0 0+0 18:04,6
 Niemcy Erik Lesser 0+0 0+2 18:26,0 1:14:02,1 +0,3
Andreas Birnbacher 0+1 0+0 18:41,3
Arnd Peiffer 0+0 0+1 18:24,9
Simon Schempp 0+0 0+1 18:29,9
 Austria Christoph Sumann 0+0 0+1 18:56,6 1:14:28,6 +26,8
Daniel Mesotitsch 0+0 0+2 18:25,9
Dominik Landertinger 0+0 0+1 18:31,2
Simon Eder 0+0 0+3 18:34,9
4.  Szwecja Tobias Arwidson 0+0 0+2 19:32,4 1:14:30,3 +28,5
Björn Ferry 0+0 0+2 18:34,6
Fredrik Lindström 0+2 0+1 18:25,2
Carl Johan Bergman 0+1 0+0 17:58,1
5.  Norwegia Lars Helge Birkeland 0+1 0+0 18:40,2 1:14:34,0 +32,2
Henrik L'Abée-Lund 0+0 0+2 18:43,4
Erlend Bjøntegaard 0+2 0+0 18:41,2
Johannes Thingnes Bø 0+0 0+3 18:29,2
6.  Francja Alexis Bœuf 0+2 0+0 19:00,7 1:15:08,7 +1:06,9
Jean-Guillaume Béatrix 0+0 0+3 18:26,0
Simon Desthieux 0+1 0+1 19:02,2
Martin Fourcade 0+0 0+2 18:39,8
7.  Szwajcaria Ivan Joller 0+1 0+1 19:16,8 1:15:59,7 +1:57,9
Benjamin Weger 0+0 0+0 18:29,9
Claudio Böckli 0+1 0+0 18:51,0
Simon Hallenbarter 0+1 0+0 19:22,0
8.  Stany Zjednoczone Lowell Bailey 0+0 0+2 18:39,2 1:15:59,9 +1:58,1
Tim Burke 0+2 0+2 18:48,3
Jeremy Teela 0+2 0+0 19:29,5
Leif Nordgren 0+2 0+1 19:02,9
9.  Czechy Lukáš Kristejn 0+1 0+0 19:13,6 1:16:42,9 +2:41,1
Jaroslav Soukup 0+0 0+1 19:00,3
Michal Krčmář 0+0 0+1 19:22,2
Ondřej Moravec 0+0 0+1 19:06,8
10.  Ukraina Ołeksandr Biłanenko 0+0 0+1 19:18,9 1:17:13,7 +3:11,9
Andrij Deryzemla 0+1 0+2 18:43,6
Serhij Sedniew 0+0 1+3 19:42,2
Serhij Semenow 0+0 0+2 19:29,0
11.  Słowenia Simon Kočevar 0+0 0+1 20:00,6 1:17:39,6 +3:37,8
Klemen Bauer 0+3 0+3 19:32,3
Janez Marič 0+2 0+3 19:34,3
Jakov Fak 0+0 0+0 18:32,4
12.  Słowacja Pavol Hurajt 0+2 0+0 18:54,2 1:17:40,8 +3:39,0
Matej Kazár 0+3 1+3 19:43,2
Miroslav Matiaško 0+1 0+2 19:36,9
Tomáš Hasilla 0+1 0+3 19:26,5
13.  Włochy Christian De Lorenzi 3+3 0+1 20:46,0 1:18:41,1 +4:39,3
Dominik Windisch 0+2 0+1 19:01,1
Christian Martinelli 0+3 1+3 20:15,6
Lukas Hofer 0+1 0+0 18:38,4
14.  Estonia Daniil Steptšenko 0+1 0+2 19:41,5 1:18:43,6 +4:41,8
Indrek Tobreluts 0+1 1+3 19:32,0
Kauri Kõiv 0+0 0+0 19:04,4
Roland Lessing 1+3 1+3 20:25,7
15.  Białoruś Jauhienij Abramienka 0+0 0+3 18:52,3 1:19:30,6 +5:28,8
Siarhiej Nowikau 0+0 0+1 19:16,0
Uładzimir Czapielin 0+3 0+2 19:36,1
Juryj Ladau 2+3 0+2 21:12,3
16.  Kazachstan Jan Sawicki 0+2 0+1 19:15,0 1:18:56,7 +4:54,9
Siergiej Naumik 0+0 0+1 19:58,9
Aleksandr Trifonow 0+0 0+0 20:09,1
Anton Pantow 0+1 0+2 20:07,6
17.  Bułgaria Iwan Złatew 0+2 0+3 19:45,7 1:19:43,9 +5:42,1
Władimir Iliew 0+0 2+3 19:51,3
Mirosław Kenanow 0+1 0+0 19:57,0
Michaił Kleczerow 0+0 0+1 20:09,9
18.  Łotwa Andrejs Rastorgujevs 0+0 0+2 18:39,5 1:19:55,9 +5:54,1
Rolands Pužulis 0+2 0+0 19:42,3
Toms Praulitis 1+3 0+2 21:09,5
Edgars Piksons 0+2 1+3 20:24,6
19.  Japonia Mikito Tachizaki 0+1 0+3 19:38,1 1:20:05,5 +6:03,7
Hidenori Isa 0+0 0+2 19:22,1
Junji Nagai 0+1 0+0 19:39,2
Yuki Nakajima 0+0 2+3 21:26,1
20.  Finlandia Jarkko Kauppinen 0+2 0+3 20:22,2 LAP
Ahti Toivanen 0+3 0+2 20:12,7
Olli Hiidensalo 0+3 0+1 19:50,3
Ville Simola 0+0 0+2
21.  Wielka Brytania Kevin Kane 0+2 0+1 20:37,1 LAP
Lee-Steve Jackson 1+3 0+2 20:21,8
Marcel Laponder 0+0 0+2 20:32,1
Scott Dixon 0+2 0+0
22.  Chiny Ren Long 0+0 0+3 19:59,7 LAP
Cheng Fangming 0+0 0+1 19:50,0
Tang Jinle 1+3 0+1 21:11,6
Li Xuezhi 0+3 2+3
23.  Rumunia Remus Faur 0+1 0+2 20:35,8 LAP
Roland Gerbacea 0+0 2+3 22:16,0
Ștefan Gavrilă 0+1 1+3 20:51,0
Cornel Puchianu 0+0 1+3
24.  Korea Południowa Jun Je-uk 0+2 0+1 20:19,8 LAP
Lee In-bok 0+3 0+0 20:58,9
Kim Yong-gyu 0+2 2+3 21:50,2
Lee Su-young 0+1 2+3

Sztafeta kobiet

Lp. Reprezentacja Zawodniczki Strzelanie Czas zawodnika Czas
drużyny
Strata
1 2
 Niemcy Franziska Preuß 0+1 0+1 16:36,9 1:06:27,8
Andrea Henkel 0+0 0+0 16:29,3
Franziska Hildebrand 0+0 0+1 16:38,0
Laura Dahlmeier 0+0 0+0 16:43,6
 Ukraina Julija Dżima 0+0 0+3 17:10,9 1:06:51,1 +23,3
Wita Semerenko 0+0 0+1 17:05,8
Wałentyna Semerenko 0+0 0+0 16:17,9
Ołena Pidhruszna 0+0 0+0 16:16,5
 Norwegia Tiril Eckhoff 0+1 0+2 16:43,5 1:06:51,6 +23,8
Fanny Welle-Strand Horn 0+1 0+2 16:33,2
Synnøve Solemdal 0+1 0+1 17:03,3
Tora Berger 0+0 0+2 16:31,6
4.  Kanada Rosanna Crawford 0+0 0+1 16:40,1 1:08:03,6 +1:35,8
Megan Imrie 0+0 0+1 16:43,4
Megan Heinicke 0+1 0+2 17:21,3
Zina Kocher 0+3 0+1 17:18,8
5.  Francja Anaïs Bescond 0+1 0+0 16:45,1 1:08:11,6 +1:43,8
Sophie Boilley 0+0 0+1 16:53,8
Anaïs Chevalier 0+0 0+1 17:29,4
Marie-Laure Brunet 0+0 0+0 17:03,3
6.  Rosja Swietłana Slepcowa 0+2 0+1 17:53,4 1:08:28,2 +2:00,4
Jekatierina Głazyrina 0+1 0+0 16:48,2
Jekatierina Szumiłowa 0+0 0+0 16:54,3
Olga Wiłuchina 0+1 0+0 16:52,3
7.  Włochy Dorothea Wierer 0+0 0+1 16:37,9 1:08:58,2 +2:30,4
Nicole Gontier 0+2 0+3 17:36,2
Michela Ponza 0+0 0+1 17:27,2
Karin Oberhofer 0+2 0+1 17:16,9
8.  Stany Zjednoczone Susan Dunklee 0+0 0+1 17:01,8 1:09:11,9 +2:44,1
Sara Studebaker 0+1 0+3 18:00,1
Hannah Dreissigacker 0+0 0+0 16:55,2
Annelies Cook 0+0 0+1 17:14,8
9.  Słowacja Terézia Poliaková 0+3 0+2 18:32,2 1:09:17,7 +2:49,9
Jana Gereková 0+2 0+0 16:46,5
Paulína Fialková 0+0 0+0 17:37,5
Anastasija Kuźmina 0+1 0+2 16:21,5
10.  Czechy Veronika Vítková 0+0 0+0 17:12,5 1:10:05,6 +3:37,8
Eva Puskarčíková 0+1 0+1 17:18,6
Gabriela Soukalová 0+0 0+1 16:21,8
Lucie Charvátová 3+3 0+2 19:12,7
11.  Finlandia Sanna Markkanen 0+2 0+2 18:01,9 1:10:34,9 +4:07,1
Kaisa Mäkäräinen 0+0 0+1 16:15,4
Mari Laukkanen 0+1 1+3 17:37,6
Annukka Siltakorpi 0+0 0+2 18:40,0
12.  Białoruś Nadieżda Skardino 0+0 0+0 16:43,0 1:10:49,1 +4:21,3
Nastassia Dubarezawa 1+3 1+3 19:00,6
Nastassia Kalina 0+1 0+0 17:51,8
Ludmiła Kalinczyk 0+0 0+1 17:13,7
13.  Szwajcaria Selina Gasparin 0+0 0+0 16:28,5 1:11:20,6 +4:52,8
Elisa Gasparin 0+2 0+0 17:32,9
Patricia Jost 0+1 2+3 19:00,1
Aita Gasparin 0+1 0+1 18:19,1
14.  Szwecja Mona Brorsson 0+0 0+0 17:36,8 1:11:24,3 +4:56,5
Anna-Karin Strömstedt 0+1 0+2 17:15,2
Asa Lif 0+1 0+0 18:08,6
Elisabeth Högberg 0+2 0+2 18:23,7
15.  Polska Krystyna Pałka 3+3 0+2 19:04,3 LAP
Magdalena Gwizdoń 0+3 0+1 17:09,3
Karolina Batożyńska 0+0 0+1 18:44,4
Paulina Bobak 0+1 0+1
16.  Estonia Kadri Lehtla 0+0 0+0 17:18,9 LAP
Darja Jurlova 0+3 0+1 17:52,4
Kristel Viigipuu 0+0 1+3 19:05,0
Grete Gaim 0+2 0+0
17.  Chiny Tang Jialin 0+1 0+2 18:00,3 LAP
Zhang Yan 0+0 0+0 17:27,7
Song Chaoqing 0+2 0+1 18:28,6
Wang Yue 0+3 0+3
18.  Austria Iris Schwabl 0+1 0+2 17:44,8 LAP
Lisa Hauser 1+3 0+2 18:21,2
Katharina Innerhofer 0+2 1+3 18:32,8
Fabienne Hartweger 1+3 0+1
19.  Bułgaria Desisława Stojanowa 0+1 0+3 17:59,4 LAP
Emilija Jordanowa 0+1 0+1 17:40,4
Dafinka Koewa 0+2 2+3 19:38,6
Stefani Popowa 0+1 1+3
20.  Kazachstan Galina Wiszniewska 2+3 0+0 18:45,4 LAP
Darja Usanowa 0+0 0+2 18:11,2
Jelena Chrustalowa 0+1 0+0 18:11,5
Marina Lebiediewa 0+3 0+2
21.  Rumunia Réka Ferencz 0+1 0+3 18:13,6 LAP
Luminița Pișcoran 2+3 0+0 19:02,3
Éva Tófalvi 0+0 0+1 17:03,3
Florina Ioana Cîrstea 0+0 1+3
22.  Japonia Fuyuko Suzuki 0+0 0+0 17:36,6 LAP
Miki Kobayashi 0+0 1+3 18:59,8
Rina Suzuki 0+1 0+2 18:59,7
Yuki Nakajima 0+3 0+2
23.  Korea Południowa Mun Ji-hee 0+2 0+1 18:51,4 LAP
Jo In-hee 0+0 0+0 19:11,7
Kim Seon-su 0+2 0+2 19:51,0
Park Ji-ae 0+3 0+0

Klasyfikacje po zawodach w Hochfilzen

Klasyfikacje generalne
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Francja Martin Fourcade 306
2. Austria Simon Eder 177
3. Norwegia Johannes Thingnes Bø 166
4. Niemcy Erik Lesser 153
5. Szwecja Fredrik Lindström 151
6. Rosja Anton Szypulin 150
7. Austria Daniel Mesotitsch 146
8. Norwegia Emil Hegle Svendsen 143
9. Rosja Dmitrij Małyszko 142
10. Norwegia Lars Berger 136
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Czechy Gabriela Soukalová 234
2. Rosja Irina Starych 225
3. Szwajcaria Selina Gasparin 217
4. Ukraina Wałentyna Semerenko 208
5. Rosja Olga Zajcewa 189
6. Ukraina Ołena Pidhruszna 175
7. Ukraina Julija Dżima 174
8. Czechy Veronika Vítková 163
9. Słowacja Anastasija Kuźmina 162
10. Polska Krystyna Pałka 155
Klasyfikacje sprintu
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Francja Martin Fourcade 162
2. Szwecja Fredrik Lindström 108
3. Norwegia Johannes Thingnes Bø 92
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Szwajcaria Selina Gasparin 142
2. Rosja Irina Starych 117
3. Czechy Veronika Vítková 108
Klasyfikacje biegu pościgowego
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Francja Martin Fourcade 84
2. Rosja Anton Szypulin 72
3. Norwegia Johannes Thingnes Bø 60
3. Niemcy Simon Schempp 60
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Ukraina Wałentyna Semerenko 96
2. Rosja Irina Starych 94
3. Ukraina Julija Dżima 81
Klasyfikacje biegu indywidualnego
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Francja Martin Fourcade 60
2. Austria Simon Eder 54
3. Austria Daniel Mesotitsch 48
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Czechy Gabriela Soukalová 60
2. Słowacja Anastasija Kuźmina 54
3. Francja Marie-Laure Brunet 48

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Puchar Świata w biathlonie 2013/2014 – Le Grand-Bornand
Listen to this article