Puchar Świata w biathlonie 2013/2014 – Rasen-Antholz - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Puchar Świata w biathlonie 2013/2014 – Rasen-Antholz.

Puchar Świata w biathlonie 2013/2014 – Rasen-Antholz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Puchar Świata w biathlonie 2013/2014 – Rasen-Antholz
Ruhpolding Pokljuka
Data 16 – 19 stycznia
Gospodarz Anterselva
Liczba konkurencji 6
Zwycięzcy
Sprint Francja Anaïs Bescond

Włochy Lukas Hofer
Niemcy Simon Schempp
Bieg pościgowy Niemcy Andrea Henkel

Niemcy Simon Schempp
Sztafeta bieg kobiet został odwołany

 Francja
Mapa konturowa Europy, blisko centrum po lewej na dole znajduje się punkt z opisem „Rasen-Antholz”
Położenie na mapie Europy

Zawody pucharu świata w biathlonie w Rasen-Antholz były szóstymi w sezonie 2013/2014 w tej dyscyplinie sportu. Konkurencje zostały rozegrane między 16 stycznia a 19 stycznia. Rywalizacja odbywała się w sprincie, biegu pościgowym oraz w sztafecie.

Program zawodów

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
16 stycznia Sprint kobiet 14:30 CET 105
17 stycznia Sprint mężczyzn 14:50 CET 100
18 stycznia Bieg pościgowy kobiet 11:45 CET 60
18 stycznia Bieg pościgowy mężczyzn 14:30 CET 60
19 stycznia Sztafeta kobiet 11:15 CET 4x23
19 stycznia Sztafeta mężczyzn 14:15 CET 4x24

Zestawienie medalistów

Mężczyźni

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Sprint (10 km)
szczegóły
Włochy Lukas Hofer Włochy (ITA)
Niemcy Simon Schempp Niemcy (GER)
Niemcy Arnd Peiffer
Niemcy (GER)
Bieg pościgowy (12,5 km)
szczegóły
Niemcy Simon Schempp
Niemcy (GER)
Francja Jean-Guillaume Béatrix
Francja (FRA)
Norwegia Henrik L'Abée-Lund
Norwegia (NOR)
Sztafeta (4×7,5 km)
szczegóły
 Francja
Simon Fourcade
Alexis Bœuf
Jean-Guillaume Béatrix
Martin Fourcade
 Szwecja
Tobias Arwidson
Björn Ferry
Fredrik Lindström
Carl Johan Bergman
 Niemcy
Erik Lesser
Andreas Birnbacher
Arnd Peiffer
Simon Schempp

Kobiety

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Sprint (7,5 km)
szczegóły
Francja Anaïs Bescond
Francja (FRA)
Niemcy Andrea Henkel
Niemcy (GER)
Białoruś Darja Domraczewa
Białoruś (BLR)
Bieg pościgowy (10 km)
szczegóły
Niemcy Andrea Henkel
Niemcy (GER)
Białoruś Nadieżda Skardino
Białoruś (BLR)
Norwegia Tora Berger
Norwegia (NOR)
Sztafeta (4×6 km)
szczegóły
Bieg odwołany z powodu mgły

Wyniki

Sprint mężczyzn

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Hofer, LukasLukas Hofer  Włochy 1 (0+1) 24:44,9
Schempp, SimonSimon Schempp  Niemcy 0 (0+0) 24:44,9
Peiffer, ArndArnd Peiffer  Niemcy 0 (0+0) 24:49,2 +4,3
4. Landertinger, DominikDominik Landertinger  Austria 1 (1+0) 24:58,8 +13,9
5. Fourcade, MartinMartin Fourcade  Austria 2 (2+0) 25:10,2 +25,3
6. Ferry, BjörnBjörn Ferry  Szwecja 1 (1+0) 25:16,0 +31,1
7. Béatrix, Jean-GuillaumeJean-Guillaume Béatrix  Francja 0 (0+0) 25:19,1 +34,2
8. Green, BrendanBrendan Green  Kanada 0 (0+0) 25:21,5 +36,6
9. Anew, KrasimirKrasimir Anew  Bułgaria 0 (0+0) 25:26,3 +41,4
10. L'Abée-Lund, HenrikHenrik L'Abée-Lund  Norwegia 1 (0+1) 25:32,4 +47,5
11. Fak, JakovJakov Fak  Słowenia 1 (0+1) 25:33,3 +48,4
12. Stephan, ChristophChristoph Stephan  Niemcy 1 (0+1) 25:38,3 +53,4
13. Pinter, FriedrichFriedrich Pinter  Austria 1 (0+1) 25:38,9 +54,0
14. Szypulin, AntonAnton Szypulin  Rosja 1 (0+1) 25:40,7 +55,8
15. Fourcade, SimonSimon Fourcade  Francja 0 (0+0) 25:43,0 +58,1
16. Łapszyn, TimofiejTimofiej Łapszyn  Rosja 1 (0+1) 25:44,1 +59,2
17. Moravec, OndřejOndřej Moravec  Czechy 0 (0+0) 25:48,4 +1:03,5
18. Lesser, ErikErik Lesser  Niemcy 2 (1+1) 25:53,8 +1:08,9
19. Bailey, LowellLowell Bailey  Stany Zjednoczone 2 (0+2) 25:55,1 +1:10,2
20. Bjørndalen, Ole EinarOle Einar Bjørndalen  Norwegia 3 (1+2) 25:55,7 +1:10,8
21. Kauppinen, JarkkoJarkko Kauppinen  Finlandia 0 (0+0) 25:57,3 +1:12,4
22. Smith, NathanNathan Smith  Stany Zjednoczone 1 (1+0) 26:00,8 +1:15,9
23. Sawicki, JanJan Sawicki  Kazachstan 0 (0+0) 26:01,1 +1:16,2
24. Bjøntegaard, ErlendErlend Bjøntegaard  Norwegia 2 (1+1) 26:02,8 +1:17,9
25. Krupčík, TomášTomáš Krupčík  Czechy 0 (0+0) 26:03,3 +1:18,4
26. Os, AlexanderAlexander Os  Norwegia 1 (0+1) 26:04,3 +1:19,4
27. Birkeland, Lars HelgeLars Helge Birkeland  Norwegia 0 (0+0) 26:04,7 +1:19,8
28. Iliew, WładimirWładimir Iliew  Bułgaria 2 (1+1) 26:05,0 +1:20,1
29. Garaniczew, JewgienijJewgienij Garaniczew  Rosja 2 (2+0) 26:05,3 +1:20,4
30. Arwidson, TobiasTobias Arwidson  Szwecja 1 (1+0) 26:08,1 +1:23,2
31. Nowikau, SiarhiejSiarhiej Nowikau  Białoruś 0 (0+0) 26:08,5 +1:23,6
32. Fillon Maillet, QuentinQuentin Fillon Maillet  Francja 1 (1+0) 26:10,3 +1:25,4
33. Eder, SimonSimon Eder  Austria 2 (1+1) 26:10,7 +1:25,8
34. Martinelli, ChristianChristian Martinelli  Włochy 1 (1+0) 26:11,9 +1:27,0
35. Kilczycki, WitalijWitalij Kilczycki  Ukraina 1 (1+0) 26:17,9 +1:33,0
36. Windisch, MarkusMarkus Windisch  Włochy 2 (0+2) 26:20,2 +1:35,3
37. Sumann, ChristophChristoph Sumann  Austria 3 (1+2) 26:21,5 +1:36,6
38. Eberhard, TobiasTobias Eberhard  Austria 1 (1+0) 26:23,1 +1:38,2
39. Desthieux, SimonSimon Desthieux  Francja 2 (0+2) 26:24,5 +1:39,6
40. Slepow, AleksiejAleksiej Slepow  Rosja 3 (1+2) 26:26,5 +1:41,6
41. Mesotitsch, DanielDaniel Mesotitsch  Austria 3 (0+3) 26:27,9 +1:43,0
42. Toivanen, AhtiAhti Toivanen  Finlandia 0 (0+0) 26:31,6 +1:46,7
43. Birnbacher, AndreasAndreas Birnbacher  Niemcy 3 (1+2) 26:34,4 +1:49,5
44. Pantow, AntonAnton Pantow  Kazachstan 1 (1+0) 26:35,0 +1:50,1
45. Darożka, AlaksandrAlaksandr Darożka  Białoruś 1 (0+1) 26:36,4 +1:51,5
46. Soukup, JaroslavJaroslav Soukup  Czechy 2 (1+1) 26:37,1 +1:52,2
47. Böhm, DanielDaniel Böhm  Niemcy 2 (2+0) 26:40,8 +1:55,9
48. Weger, BenjaminBenjamin Weger  Szwajcaria 1 (1+0) 26:41,4 +1:56,5
49. Makowiejew, AndriejAndriej Makowiejew  Rosja 3 (2+1) 26:41,9 +1:57,0
50. Burke, TimTim Burke  Stany Zjednoczone 3 (1+2) 26:42,1 +1:57,2
Pozostali Polacy
Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
67. Pływaczyk, KrzysztofKrzysztof Pływaczyk  Polska 2 (0+2) 27:12,6 +2:27,7
82. Szczurek, ŁukaszŁukasz Szczurek  Polska 1 (0+1) 27:46,8 +3:01,9

Sprint kobiet

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Bescond, AnaïsAnaïs Bescond  Francja 1 (0+1) 20:30,2
Henkel, AndreaAndrea Henkel  Niemcy 0 (0+0) 20:36,9 +6,7
Domraczewa, DarjaDarja Domraczewa  Białoruś 2 (0+2) 20:40,3 +10,1
4. Dunklee, SusanSusan Dunklee  Stany Zjednoczone 0 (0+0) 20:40,9 +10,7
5. Romanowa, JanaJana Romanowa  Rosja 0 (0+0) 20:42,0 +11,8
6. Berger, ToraTora Berger  Norwegia 1 (0+1) 20:42,7 +12,5
7. Preuß, FranziskaFranziska Preuß  Niemcy 1 (0+1) 20:49,1 +18,9
8. Skardino, NadieżdaNadieżda Skardino  Białoruś 0 (0+0) 20:54,3 +24,1
9. Mäkäräinen, KaisaKaisa Mäkäräinen  Finlandia 2 (2+0) 21:01,0 +30,8
10. Wiłuchina, OlgaOlga Wiłuchina  Rosja 1 (0+1) 21:05,5 +35,3
11. Horn, Fanny Welle-StrandFanny Welle-Strand Horn  Norwegia 0 (0+0) 21:05,8 +35,6
12. Gregorin, TejaTeja Gregorin  Słowenia 1 (0+1) 21:08,3 +38,1
13. Flatland, Ann KristinAnn Kristin Flatland  Norwegia 2 (1+1) 21:09,7 +39,5
14. Eckhoff, TirilTiril Eckhoff  Norwegia 2 (0+2) 21:10,2 +40,0
15. Gereková, JanaJana Gereková  Słowacja 1 (0+1) 21:11,5 +41,3
16. Kuźmina, AnastasijaAnastasija Kuźmina  Słowacja 2 (1+1) 21:13,4 +43,2
17. Starych, IrinaIrina Starych  Rosja 2 (1+1) 21:16,7 +46,5
18. Laukkanen, MariMari Laukkanen  Finlandia 2 (0+2) 21:17,2 +47,0
19. Gasparin, SelinaSelina Gasparin  Szwajcaria 2 (1+1) 21:17,8 +47,6
20. Hojnisz, MonikaMonika Hojnisz  Polska 1 (0+1) 21:18,6 +48,4
21. Dahlmeier, LauraLaura Dahlmeier  Niemcy 2 (2+0) 21:20,5 +50,3
21. Brunet, Marie-LaureMarie-Laure Brunet  Francja 0 (0+0) 21:20,5 +50,3
23. Strömstedt, Anna-KarinAnna-Karin Strömstedt  Szwecja 1 (0+1) 21:20,7 +50,5
24. Burdyga, NataljaNatalja Burdyga  Ukraina 1 (0+1) 21:31,9 +1:01,7
25. Mali, AndrejaAndreja Mali  Słowenia 0 (0+0) 21:32,2 +1:02,0
26. Wierer, DorotheaDorothea Wierer  Włochy 2 (0+2) 21:36,9 +1:06,7
27. Landová, JitkaJitka Landová  Czechy 1 (0+1) 21:39,8 +1:09,6
28. Kalinczyk, LudmiłaLudmiła Kalinczyk  Białoruś 1 (0+1) 21:41,0 +1:10,8
29. Solemdal, SynnøveSynnøve Solemdal  Norwegia 2 (1+1) 21:41,2 +1:11,0
30. Chaoqing, SongSong Chaoqing  Chiny 1 (0+1) 21:41,9 +1:11,7
31. Boilley, SophieSophie Boilley  Francja 0 (0+0) 21:44,2 +1:14,0
32. Ponza, MichelaMichela Ponza  Włochy 0 (0+0) 21:48,8 +1:18,6
33. Pałka, KrystynaKrystyna Pałka  Polska 1 (1+0) 21:49,3 +1:19,1
34. Vítková, VeronikaVeronika Vítková  Czechy 2 (1+1) 21:51,2 +1:21,0
35. Chevalier, AnaïsAnaïs Chevalier  Francja 1 (1+0) 21:51,8 +1:21,6
36. Nowakowska-Ziemniak, WeronikaWeronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 3 (0+3) 21:52,8 +1:22,6
37. Hauser, LisaLisa Hauser  Austria 1 (0+1) 21:56,8 +1:26,6
38. Szumiłowa, JekatierinaJekatierina Szumiłowa  Rosja 1 (0+1) 22:01,2 +1:31,0
39. Hildebrand, FranziskaFranziska Hildebrand  Niemcy 3 (1+2) 22:02,2 +1:32,0
40. Bolliet, MarineMarine Bolliet  Francja 1 (0+1) 22:02,5 +1:32,3
41. Tófalvi, ÉvaÉva Tófalvi  Rumunia 3 (1+2) 22:04,2 +1:34,0
42. Suprun, InnaInna Suprun  Ukraina 1 (1+0) 22:06,7 +1:36,5
43. Jialin, TangTang Jialin  Chiny 1 (1+0) 22:10,9 +1:40,7
44. Sloof, ChardineChardine Sloof  Holandia 0 (0+0) 22:17,3 +1:47,1
45. Bobak, PaulinaPaulina Bobak  Polska 1 (0+1) 22:20,7 +1:50,5
46. Heinicke, MeganMegan Heinicke  Kanada 2 (0+2) 22:20,9 +1:50,7
47. Wiszniewska (biathlonistka), GalinaGalina Wiszniewska (biathlonistka)  Kazachstan 2 (0+2) 22:21,3 +1:51,1
48. Dubarezawa, NastassiaNastassia Dubarezawa  Białoruś 3 (1+2) 22:22,7 +1:52,5
49. Soulié, LaureLaure Soulié  Andora 1 (1+0) 22:23,4 +1:53,2
50. Hinz, VanessaVanessa Hinz  Niemcy 1 (0+1) 22:24,9 +1:54,7
51. Ringen, EliseElise Ringen  Norwegia 3 (1+2) 22:25,9 +1:55,7
52. Puskarčíková, EvaEva Puskarčíková  Czechy 2 (1+1) 22:29,6 +1:59,4
53. Gwizdoń, MagdalenaMagdalena Gwizdoń  Polska 3 (1+2) 22:30,2 +2:00,0

Bieg na dochodzenie mężczyzn

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Schempp, SimonSimon Schempp  Niemcy 2 (1+0+1+0) 31:20,6
Béatrix, Jean-GuillaumeJean-Guillaume Béatrix  Francja 1 (0+0+0+1) 31:22,1 +0:01,5
L'Abée-Lund, HenrikHenrik L'Abée-Lund  Norwegia 2 (0+0+2+0) 31:25,4 +0:04,8
4. Bjørndalen, Ole EinarOle Einar Bjørndalen  Norwegia 0 (0+0+1+0) 31:28,6 +0:08,0
5. Peiffer, ArndArnd Peiffer  Niemcy 3 (0+1+1+1) 31:29,2 +0:08,6
6. Ferry, BjörnBjörn Ferry  Szwecja 2 (0+0+1+1) 31:31,2 +0:10,6
7. Anew, KrasimirKrasimir Anew  Bułgaria 0 (0+0+0+0) 31:38,7 +0:18,1
8. Landertinger, DominikDominik Landertinger  Austria 4 (0+2+1+1) 31:43,5 +0:22,9
9. Fourcade, MartinMartin Fourcade  Francja 4 (1+1+1+1) 31:44,2 +0:23,6
10. Fourcade, SimonSimon Fourcade  Francja 1 (0+0+0+1) 31:45,2 +0:24,6
11. Łapszyn, TimofiejTimofiej Łapszyn  Rosja 2 (0+0+2+0) 31:46,9 +0:26,3
12. Bailey, LowellLowell Bailey  Stany Zjednoczone 2 (0+0+1+1) 31:50,9 +0:30,3
13. Moravec, OndřejOndřej Moravec  Czechy 1 (0+0+0+1) 31:52,6 +0:32,0
14. Fillon Maillet, QuentinQuentin Fillon Maillet  Francja 1 (0+0+0+1) 31:54,6 +0:34,0
15. Iliew, WładimirWładimir Iliew  Bułgaria 0 (0+0+0+0) 31:58,5 +0:37,9
16. Lesser, ErikErik Lesser  Niemcy 1 (0+1+0+0) 32:11,8 +0:51,2
17. Fak, JakovJakov Fak  Słowenia 2 (1+0+1+0) 32:20,3 +0:59,7
18. Green, BrendanBrendan Green  Kanada 4 (0+1+1+2) 32:24,5 +1:03,9
19. Bjøntegaard, ErlendErlend Bjøntegaard  Norwegia 3 (0+0+1+2) 32:24,9 +1:04,3
20. Hofer, LukasLukas Hofer  Włochy 6 (2+2+2+0) 32:29,0 +1:08,4
21. Eder, SimonSimon Eder  Austria 3 (0+1+1+1) 32:31,6 +1:11,0
22. Desthieux, SimonSimon Desthieux  Francja 2 (0+0+1+1) 32:35,8 +1:15,2
23. Makowiejew, AndriejAndriej Makowiejew  Rosja 2 (1+0+0+1) 32:47,3 +1:26,7
24. Os, AlexanderAlexander Os  Norwegia 3 (0+1+1+1) 32:47,6 +1:27,0
25. Garaniczew, JewgienijJewgienij Garaniczew  Rosja 3 (0+1+1+1) 32:53,3 +1:32,7
26. Smith, NathanNathan Smith  Kanada 3 (0+1+0+2) 32:55,8 +1:35,2
27. Birnbacher, AndreasAndreas Birnbacher  Niemcy 2 (0+1+1+0) 32:56,2 +1:35,6
28. Pinter, FriedrichFriedrich Pinter  Austria 4 (0+1+2+1) 32:56,6 +1:36,0
29. Sumann, ChristophChristoph Sumann  Austria 2 (0+0+1+1) 33:02,9 +1:42,3
30. Kauppinen, JarkkoJarkko Kauppinen  Finlandia 2 (0+0+1+1) 33:13,1 +1:52,5
31. Sawicki, JanJan Sawicki  Kazachstan 1 (1+0+0+0) 33:18,3 +1:57,7
32. Windisch, MarkusMarkus Windisch  Włochy 3 (0+1+1+1) 33:24,5 +2:03,9
33. Böhm, DanielDaniel Böhm  Niemcy 2 (1+1+0+0) 33:27,4 +2:06,8
34. Eng, MartinMartin Eng  Norwegia 2 (1+0+1+1) 33:44,3 +2:23,7
35. Slepow, AleksiejAleksiej Slepow  Rosja 4 (1+1+1+2) 34:01,3 +2:40,7
36. Weger, BenjaminBenjamin Weger  Szwajcaria 4 (2+2+0+0) 34:21,1 +3:00,5
37. Mesotitsch, DanielDaniel Mesotitsch  Austria 5 (2+1+2+0) 34:27,3 +3:06,7
38. Lindström, FredrikFredrik Lindström  Szwecja 6 (1+1+1+3) 34:30,4 +3:09,8
39. Kilczycki, WitalijWitalij Kilczycki  Ukraina 3 (0+1+1+1) 34:35,7 +3:15,1
40. Pantow, AntonAnton Pantow  Kazachstan 2 (0+1+0+1) 34:53,5 +3:32,9
41. Darożka, AlaksandrAlaksandr Darożka  Białoruś 4 (0+0+1+3) 34:55,4 +3:34,8
42. Eberhard, TobiasTobias Eberhard  Austria 7 (0+2+2+3) 34:55,8 +3:35,2
43. Krupčík, TomášTomáš Krupčík  Czechy 5 (1+1+2+1) 34:56,1 +3:35,5
44. De Lorenzi, ChristianChristian De Lorenzi  Włochy 4 (2+0+1+1) 34:58,2 +3:37,6
45. Böckli, ClaudioClaudio Böckli  Szwajcaria 3 (1+1+0+1) 35:06,3 +3:45,7
46. Martinelli, ChristianChristian Martinelli  Włochy 5 (2+0+2+1) 35:06,9 +3:46,3
47. Currier, RussellRussell Currier  Stany Zjednoczone 4 (1+1+1+1) 35:24,7 +4:04,1
48. Nowikau, SiarhiejSiarhiej Nowikau  Białoruś 5 (0+1+2+2) 35:42,3 +4:21,7
49. Ladau, JuryjJuryj Ladau  Białoruś 4 (2+0+1+1) 35:45,4 +4:24,8
DNF Kõiv, KauriKauri Kõiv  Estonia 7 (2+2+2+1)

Bieg na dochodzenie kobiet

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Henkel, AndreaAndrea Henkel  Niemcy 0 (0+0+0+0) 31:04,5
Skardino, NadieżdaNadieżda Skardino  Białoruś 0 (0+0+0+0) 31:06,1 +0:01,6
Berger, ToraTora Berger  Norwegia 3 (1+0+2+0) 31:11,1 +0:06,6
4. Eckhoff, TirilTiril Eckhoff  Norwegia 2 (0+0+1+1) 31:12,3 +0:07,8
5. Domraczewa, DarjaDarja Domraczewa  Białoruś 4 (0+0+2+2) 31:35,2 +0:30,7
6. Gregorin, TejaTeja Gregorin  Słowenia 3 (0+0+3+0) 31:47,9 +0:43,4
7. Dahlmeier, LauraLaura Dahlmeier  Niemcy 1 (0+1+0+0) 31:50,9 +0:46,4
8. Kuźmina, AnastasijaAnastasija Kuźmina  Słowacja 4 (1+0+1+2) 32:10,3 +1:05,8
9. Mäkäräinen, KaisaKaisa Mäkäräinen  Finlandia 3 (0+0+0+3) 32:10,3 +1:05,8
10. Chaoqing, SongSong Chaoqing  Chiny 0 (0+0+0+0) 32:30,5 +1:26,0
11. Bescond, AnaïsAnaïs Bescond  Francja 0 (0+0+0+4) 32:34,8 +1:30,3
12. Flatland, Ann KristinAnn Kristin Flatland  Norwegia 4 (1+0+2+1) 32:34,9 +1:30,4
13. Brunet, Marie-LaureMarie-Laure Brunet  Francja 2 (0+0+1+1) 32:44,3 +1:39,8
14. Gereková, JanaJana Gereková  Słowacja 3 (2+1+0+0) 32:47,0 +1:42,5
15. Nowakowska-Ziemniak, WeronikaWeronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 4 (0+2+2+0) 32:47,3 +1:42,8
16. Wiłuchina, OlgaOlga Wiłuchina  Rosja 3 (1+1+0+1) 32:53,8 +1:49,3
17. Hildebrand, FranziskaFranziska Hildebrand  Niemcy 2 (1+0+0+1) 33:02,1 +1:57,6
18. Hojnisz, MonikaMonika Hojnisz  Polska 3 (1+1+0+1) 33:03,4 +1:58,9
19. Szumiłowa, JekatierinaJekatierina Szumiłowa  Rosja 3 (1+0+0+2) 33:04,6 +2:00,1
20. Wierer, DorotheaDorothea Wierer  Włochy 2 (0+0+1+1) 33:05,3 +2:00,8
21. Preuß, FranziskaFranziska Preuß  Niemcy 5 (1+1+2+1) 33:12,2 +2:07,7
22. Starych, IrinaIrina Starych  Rosja 5 (0+1+2+2) 33:31,6 +2:27,1
23. Kalinczyk, LudmiłaLudmiła Kalinczyk  Białoruś 3 (0+0+1+2) 33:35,4 +2:30,9
24. Dunklee, SusanSusan Dunklee  Stany Zjednoczone 5 (0+1+3+1) 33:52,1 +2:47,6
25. Tófalvi, ÉvaÉva Tófalvi  Rumunia 4 (0+2+0+2) 33:53,0 +2:48,5
26. Chevalier, AnaïsAnaïs Chevalier  Francja 3 (0+0+3+0) 33:53,5 +2:49,0
27. Vítková, VeronikaVeronika Vítková  Czechy 3 (1+1+0+1) 33:55,5 +2:51,0
28. Horn, Fanny Welle-StrandFanny Welle-Strand Horn  Norwegia 6 (3+2+1+0) 33:57,4 +2:52,9
29. Mali, AndrejaAndreja Mali  Słowenia 2 (0+0+1+1) 33:59,5 +2:55,0
30. Gasparin, SelinaSelina Gasparin  Szwajcaria 7 (2+3+2+0) 33:59,6 +2:55,1
31. Nieczkasowa, GalinaGalina Nieczkasowa  Rosja 1 (0+0+1+0) 34:00,7 +2:56,2
32. Gwizdoń, MagdalenaMagdalena Gwizdoń  Polska 3 (0+0+1+2) 34:15,5 +3:11,0
33. Pałka, KrystynaKrystyna Pałka  Polska 4 (2+0+0+2) 34:17,1 +3:12,6
34. Bobak, PaulinaPaulina Bobak  Polska 2 (0+1+0+1) 34:24,3 +3:19,8
35. Dubarezawa, NastassiaNastassia Dubarezawa  Białoruś 4 (0+0+2+2) 34:27,2 +3:22,7
36. Bolliet, MarineMarine Bolliet  Francja 4 (0+0+1+3) 34:40,2 +3:35,7
37. Laukkanen, MariMari Laukkanen  Finlandia 7 (1+0+2+4) 34:48,4 +3:43,9
38. Högberg, ElisabethElisabeth Högberg  Szwecja 2 (0+0+1+1) 34:54,7 +3:50,2
39. Jialin, TangTang Jialin  Chiny 2 (0+0+2+0) 34:59,4 +3:54,9
40. Ponza, MichelaMichela Ponza  Włochy 1 (1+0+0+0) 35:10,9 +4:06,4
41. Hinz, VanessaVanessa Hinz  Niemcy 5 (0+0+3+2) 35:13,6 +4:09,1
42. Sanfilippo, FedericaFederica Sanfilippo  Włochy 3 (1+0+1+1) 35:21,2 +4:16,7
43. Boilley, SophieSophie Boilley  Francja 4 (1+1+1+1) 35:26,5 +4:22,0
44. Strömstedt, Anna-KarinAnna-Karin Strömstedt  Szwecja 8 (2+2+1+3) 35:31,9 +4:27,4
45. Landová, JitkaJitka Landová  Czechy 6 (0+2+3+1) 35:34,6 +4:30,1
46. Hauser, LisaLisa Hauser  Austria 5 (2+0+2+1) 35:37,1 +4:32,6
47. Suprun, InnaInna Suprun  Ukraina 4 (2+0+2+0) 35:42,1 +4:37,6
48. Studebaker, SaraSara Studebaker  Stany Zjednoczone 4 (1+1+1+1) 36:10,3 +5:05,8
49. Sloof, ChardineChardine Sloof  Holandia 2 (0+0+0+2) 36:28,6 +5:24,1
50. Erzen, AnjaAnja Erzen  Słowenia 5 (1+1+1+2) 36:33,4 +5:28,9
DNF Wiszniewska (biathlonistka), GalinaGalina Wiszniewska (biathlonistka)  Kazachstan 6 (2+1+3+)

Sztafeta mężczyzn

Lp. Reprezentacja Zawodnicy Strzelanie Czas zawodnika Czas
drużyny
Strata
1 2
 Francja Simon Fourcade 0+0 0+2 19:17,4 1:14:34,1
Alexis Bœuf 0+2 0+0 19:13,7
Jean-Guillaume Béatrix 0+0 0+0 18:18,7
Martin Fourcade 0+0 0+0 17:44,3
 Szwecja Tobias Arwidson 1+3 0+1 20:34,3 1:14:36,7 +2,6
Björn Ferry 0+0 0+0 18:24,0
Fredrik Lindström 0+0 0+1 17:50,9
Carl Johan Bergman 0+0 0+0 17:47,5
 Niemcy Erik Lesser 0+1 0+2 19:14,8 1:15:12,9 +38,8
Andreas Birnbacher 0+1 1+3 19:38,2
Arnd Peiffer 0+0 0+1 17:56,4
Simon Schempp 0+2 0+0 18:23,5
4.  Norwegia Alexander Os 0+0 0+1 19:14,6 1:16:08,7 +1:34,6
Henrik L'Abée-Lund 0+1 0+2 18:41,2
Martin Eng 0+1 2+3 19:45,8
Erlend Bjøntegaard 0+0 0+3 18:27,1
5.  Austria Christoph Sumann 0+0 0+2 19:56,4 1:17:07,5 +2:33,4
Friedrich Pinter 0+0 0+3 19:53,7
Simon Eder 0+1 0+1 19:01,5
Dominik Landertinger 0+1 0+0 18:15,9
6.  Kanada Jean-Philippe Leguellec 0+0 0+0 19:29,5 1:17:15,5 +2:41,4
Scott Perras 0+1 0+3 19:24,0
Brendan Green 0+2 0+0 18:47,8
Nathan Smith 0+2 2+3 19:34,2
7.  Białoruś Siarhiej Nowikau 0+2 0+1 20:19,5 1:17:34,1 +3:00,0
Uładzimir Czapielin 0+2 0+3 19:40,6
Alaksandr Darożka 0+0 0+1 19:07,7
Jauhienij Abramienka 0+0 0+1 18:26,3
8.  Rosja Iwan Czeriezow 0+2 0+2 20:42,7 1:17:39,1 +3:05,0
Aleksiej Slepow 0+0 0+2 18:49,2
Andriej Makowiejew 0+1 0+3 19:19,3
Timofiej Łapszyn 0+0 1+3 18:47,9
9.  Szwajcaria Benjamin Weger 1+3 1+3 20:52,1 1:18:56,9 +4:22,8
Claudio Böckli 0+1 0+1 19:42,1
Ivan Joller 0+0 0+3 19:37,0
Simon Hallenbarter 0+1 0+0 18:45,7
10.  Słowacja Pavol Hurajt 0+1 0+0 20:13,7 1:19:15,6 +4:41,5
Tomáš Hasilla 0+0 1+3 20:20,1
Matej Kazár 0+2 0+2 19:15,6
Miroslav Matiaško 0+2 0+2 19:26,2
11.  Bułgaria Michaił Kleczerow 0+0 0+2 20:08,9 1:19:29,9 +4:55,8
Władimir Iliew 0+0 1+3 19:52,8
Iwan Złatew 0+1 1+3 20:46,5
Krasimir Anew 0+0 0+0 18:41,7
12.  Czechy Michal Šlesingr 0+2 0+0 20:27,7 1:19:40,0 +5:05,9
Tomáš Krupčík 0+2 0+3 20:54,4
Jaroslav Soukup 0+1 0+1 19:44,4
Ondřej Moravec 0+0 0+0 18:33,5
13.  Ukraina Ołeksandr Biłanenko 0+3 0+1 20:24,9 LAP
Witalij Kilczycki 0+0 0+1 19:37,5
Rusłan Tkałenko 0+2 3+3 21:37,1
Artem Tyszczenko 0+0 0+0
14.  Słowenia Peter Dokl 1+3 0+3 22:14,3 LAP
Janez Marič 0+0 1+3 20:47,2
Jakov Fak 0+0 0+1 18:45,2
Klemen Bauer 0+1 0+3
15.  Kazachstan Jan Sawicki 0+1 0+2 19:57,9 LAP
Siergiej Naumik 0+2 0+2 21:28,3
Aleksandr Trifonow 1+3 0+0 21:22,6
Anton Pantow 0+3 0+0
16.  Finlandia Jarkko Kauppinen 0+1 0+1 21:19,2 LAP
Olli Hiidensalo 0+1 0+3 20:21,0
Sami Orpana 0+2 0+2 20:37,6
Ville Simola 2+3 0+0
17.  Korea Południowa Jun Je-uk 0+0 0+0 20:22,4 LAP
Lee In-bok 0+2 0+1 21:05,0
Lee Su-young 0+3 1+3 21:17,6
Kim Yong-gyu 0+2 0+2
18.  Rumunia Roland Gerbacea 0+3 1+3 22:05,9 LAP
Cornel Puchianu 0+0 0+1 20:10,1
Ștefan Gavrilă 0+2 1+3 21:58,0
Casius Gerbacea 0+1 0+3
19.  Estonia Katev Ermits 1+3 0+0 22:47,9 LAP
Indrek Tobreluts 0+1 1+3 21:45,5
Kauri Kõiv 0+0 1+3 20:16,3
Roland Lessing 0+3 0+3
20.  Chiny Ren Long 0+2 1+3 22:01,7 LAP
Tang Jinte 0+2 0+0 22:04,5
Li Xuezhi 0+0 0+1 19:59,9
Cheng Fangming 0+3 0+2
21.  Serbia Emir Hrkalović 0+2 0+1 22:54,6 LAP
Milanko Petrović 0+2 0+3 20:29,0
Damir Rastić 0+1 2+3 21:37,1
Edin Hodžić 0+2 1+3
22.  Łotwa Rolands Pužulis 0+1 0+0 22:03,1 LAP
Toms Praulītis 0+0 1+3 23:03,9
Aleksandrs Patrijuks 0+1 4+3 24:52,8
Edgars Piksons 0+0
DNF  Włochy Daniel Taschler 0+0 0+1 20:03,4 DNF
Christian De Lorenzi 0+3 0+1 19:43,6
Christian Martinelli 1+3 4+3 DNF
Lukas Hofer
DNS  Wielka Brytania Lee-Steve Jackson DNS
Kevin Kane
Marcel Laponder
Scott Dixon

Sztafeta kobiet

Zawody zostały przerwane tuż przed czwartym strzelaniem. Powodem była mgła, która spowodowała, że zawodniczki nie widziały tarcz[1].

Klasyfikacje po zawodach w Rasen-Antholz

Klasyfikacje generalne
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Francja Martin Fourcade 534
2. Norwegia Emil Hegle Svendsen 413
3. Niemcy Simon Schempp 370
4. Austria Dominik Landertinger 365
5. Norwegia Ole Einar Bjørndalen 319
6. Austria Simon Eder 318
7. Norwegia Johannes Thingnes Bø 315
8. Rosja Anton Szypulin 306
9. Rosja Jewgienij Ustiugow 300
10. Czechy Ondřej Moravec 292
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Norwegia Tora Berger 461
2. Białoruś Darja Domraczewa 455
3. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 444
4. Czechy Gabriela Soukalová 423
5. Ukraina Wałentyna Semerenko 372
6. Rosja Irina Starych 359
7. Norwegia Tiril Eckhoff 349
8. Czechy Veronika Vítková 347
9. Niemcy Andrea Henkel 345
10. Szwajcaria Selina Gasparin 328
Klasyfikacje sprintu
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Francja Martin Fourcade 250
2. Niemcy Arnd Peiffer 153
3. Norwegia Ole Einar Bjørndalen 152
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 186
2. Norwegia Tora Berger 172
3. Szwajcaria Selina Gasparin 171
Klasyfikacje biegu pościgowego
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Norwegia Emil Hegle Svendsen 174
2. Niemcy Simon Schempp 169
3. Francja Martin Fourcade 164
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 187
2. Norwegia Tora Berger 171
3. Norwegia Tiril Eckhoff 171
Klasyfikacje biegu indywidualnego
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Norwegia Emil Hegle Svendsen 83
2. Austria Simon Eder 79
3. Rosja Jewgienij Ustiugow 76
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Czechy Gabriela Soukalová 120
2. Białoruś Darja Domraczewa 92
3. Słowacja Anastasija Kuźmina 84
Klasyfikacje biegu masowego
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Francja Martin Fourcade 60
2. Rosja Aleksiej Wołkow 54
3. Norwegia Tarjei Bø 48
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Norwegia Tora Berger 60
2. Norwegia Synnøve Solemdal 54
3. Białoruś Darja Domraczewa 48

Przypisy

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Puchar Świata w biathlonie 2013/2014 – Rasen-Antholz
Listen to this article