Puchar Świata w biathlonie 2013/2014 – Ruhpolding - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Puchar Świata w biathlonie 2013/2014 – Ruhpolding.

Puchar Świata w biathlonie 2013/2014 – Ruhpolding

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Puchar Świata w biathlonie 2013/2014 – Ruhpolding
Oberhof Rasen-Antholz
Data 8 – 12 stycznia
Gospodarz Ruhpolding
Liczba konkurencji 6
Zwycięzcy
Sztafeta  Rosja

 Austria
Bieg indywidualny Czechy Gabriela Soukalová

Norwegia Emil Hegle Svendsen
Bieg pościgowy Czechy Gabriela Soukalová

Norwegia Emil Hegle Svendsen
Mapa konturowa Europy, blisko centrum na dole znajduje się punkt z opisem „Ruhpolding”
Położenie na mapie Europy

Zawody pucharu świata w biathlonie w Ruhpolding były piątymi w sezonie 2013/2014 w tej dyscyplinie sportu. Konkurencje zostały rozegrane między 8 stycznia a 12 stycznia. Rywalizacja odbywała się w sztafecie, biegu indywidualnym oraz w biegu pościgowym.

Program zawodów

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
8 stycznia Sztafeta kobiet 14:30 CET 84 (21 sztafet)
9 stycznia Sztafeta mężczyzn 14:30 CET 96 (24 sztafety)
10 stycznia Bieg indywidualny kobiet 14:15 CET 101
11 stycznia Bieg indywidualny mężczyzn 12:45 CET 103
12 stycznia Bieg pościgowy kobiet 11:15 CET 60
12 stycznia Bieg pościgowy mężczyzn 13:25 CET 60

Zestawienie medalistów

Mężczyźni

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Bieg indywidualny (20 km)
szczegóły
Norwegia Emil Hegle Svendsen
Norwegia (NOR)
Rosja Aleksiej Wołkow
Rosja (RUS)
Rosja Jewgienij Ustiugow
Rosja (RUS)
Bieg pościgowy (12,5 km)
szczegóły
Norwegia Emil Hegle Svendsen
Norwegia (NOR)
Słowenia Jakov Fak
Słowenia (SVN)
Rosja Jewgienij Garaniczew
Rosja (RUS)
Sztafeta (4×7,5 km)
szczegóły
 Austria
Christoph Sumann
Daniel Mesotitsch
Simon Eder
Dominik Landertinger
 Niemcy
Christoph Stephan
Andreas Birnbacher
Erik Lesser
Simon Schempp
 Rosja
Aleksiej Wołkow
Jewgienij Ustiugow
Dmitrij Małyszko
Anton Szypulin

Kobiety

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Bieg indywidualny (15 km)
szczegóły
Czechy Gabriela Soukalová
Czechy (CZE)
Białoruś Darja Domraczewa
Białoruś (BLR)
Czechy Veronika Vítková
Czechy (CZE)
Bieg pościgowy (10 km)
szczegóły
Czechy Gabriela Soukalová
Czechy (CZE)
Norwegia Tora Berger
Norwegia (NOR)
Finlandia Kaisa Mäkäräinen
Finlandia (FIN)
Sztafeta (4×6 km)
szczegóły
 Rosja
Jekatierina Głazyrina
Olga Zajcewa
Irina Starych
Olga Wiłuchina
 Niemcy
Franziska Preuß
Evi Sachenbacher-Stehle
Laura Dahlmeier
Franziska Hildebrand
 Norwegia
Tiril Eckhoff
Ann Kristin Flatland
Synnøve Solemdal
Tora Berger

Wyniki

Bieg indywidualny mężczyzn

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Svendsen, Emil HegleEmil Hegle Svendsen  Norwegia 1 (1+0+0+0) 48:58,5
Wołkow, AleksiejAleksiej Wołkow  Rosja 0 (0+0+0+0) 49:13,1 +14,6
Ustiugow, JewgienijJewgienij Ustiugow  Rosja 1 (0+1+0+0) 49:15,0 +16,5
4. Fak, JakovJakov Fak  Słowenia 1 (0+0+0+1) 49:33,2 +34,7
5. Landertinger, DominikDominik Landertinger  Austria 1 (0+0+0+1) 49:41,2 +42,7
6. Małyszko, DmitrijDmitrij Małyszko  Rosja 2 (1+1+0+0) 49:42,9 +44,4
7. Fourcade, SimonSimon Fourcade  Francja 1 (1+0+0+0) 49:44,2 +45,7
8. Bø, Johannes ThingnesJohannes Thingnes Bø  Norwegia 2 (0+1+1+0) 50:03,6 +1:05,1
9. Schempp, SimonSimon Schempp  Niemcy 0 (0+0+0+0) 50:06,7 +1:08,2
10. Soukup, JaroslavJaroslav Soukup  Czechy 1 (0+1+0+0) 50:08,1 +1:09,6
11. Garaniczew, JewgienijJewgienij Garaniczew  Rosja 1 (0+0+0+1) 50:10,4 +1:11,9
12. De Lorenzi, ChristianChristian De Lorenzi  Włochy 0 (0+0+0+0) 50:14,8 +1:16,3
13. Bœuf, AlexisAlexis Bœuf  Francja 1 (0+0+0+1) 50:32,3 +1:33,8
14. Semenow, SerhijSerhij Semenow  Ukraina 1 (0+0+0+1) 50:42,0 +1:43,5
15. Ferry, BjörnBjörn Ferry  Szwecja 3 (0+1+1+1) 50:49,5 +1:51,0
16. Eder, SimonSimon Eder  Austria 2 (0+0+1+1) 50:55,2 +1:56,7
17. Arwidson, TobiasTobias Arwidson  Szwecja 2 (1+0+1+0) 50:57,5 +1:59,0
18. Rastorgujevs, AndrejsAndrejs Rastorgujevs  Łotwa 3 (0+1+0+2) 50:59,1 +2:00,6
19. Lindström, FredrikFredrik Lindström  Szwecja 3 (0+1+0+2) 51:00,8 +2:02,3
20. Szypulin, AntonAnton Szypulin  Rosja 3 (0+0+2+1) 51:04,8 +2:06,3
21. Łoginow, AleksandrAleksandr Łoginow  Rosja 2 (0+1+0+1) 51:06,2 +2:07,7
22. Böhm, DanielDaniel Böhm  Niemcy 3 (0+1+0+2) 51:10,2 +2:11,7
23. Desthieux, SimonSimon Desthieux  Francja 2 (0+2+0+0) 51:14,2 +2:15,7
24. Šlesingr, MichalMichal Šlesingr  Czechy 2 (0+1+0+1) 51:20,2 +2:21,7
25. Bailey, LowellLowell Bailey  Stany Zjednoczone 2 (0+1+0+1) 51:22,3 +2:23,8
26. Abramienka, JauhienijJauhienij Abramienka  Białoruś 1 (0+1+0+0) 51:28,1 +2:29,6
27. Sumann, ChristophChristoph Sumann  Austria 1 (0+1+0+0) 51:29,9 +2:31,4
28. Hurajt, PavolPavol Hurajt  Słowacja 0 (0+0+0+0) 51:30,7 +2:32,2
29. Moravec, OndřejOndřej Moravec  Czechy 3 (1+0+2+0) 51:34,3 +2:35,8
30. Peiffer, ArndArnd Peiffer  Niemcy 3 (0+0+2+1) 51:44,3 +2:45,8
31. Pantow, AntonAnton Pantow  Kazachstan 0 (0+0+0+0) 51:45,0 +2:46,5
32. Deryzemla, AndrijAndrij Deryzemla  Ukraina 2 (0+0+2+0) 51:48,1 +2:49,6
33. Czapielin, UładzimirUładzimir Czapielin  Białoruś 2 (0+1+0+1) 51:55,8 +2:57,3
34. Weger, BenjaminBenjamin Weger  Szwajcaria 3 (0+1+0+2) 52:05,9 +3:07,4
35. Petrović, MilankoMilanko Petrović  Serbia 3 (1+0+1+1) 52:10,5 +3:12,0
36. Perras, ScottScott Perras  Kanada 2 (0+2+0+0) 52:12,0 +3:13,5
37. Bø, TarjeiTarjei Bø  Norwegia 4 (3+1+0+0) 52:14,4 +3:15,9
38. Birnbacher, AndreasAndreas Birnbacher  Niemcy 3 (0+2+1+0) 52:17,6 +3:19,1
39. Lesser, ErikErik Lesser  Niemcy 2 (0+0+0+2) 52:20,1 +3:21,6
40. Smith, NathanNathan Smith  Stany Zjednoczone 4 (0+2+2+0) 52:23,1 +3:24,6
41. L'Abée-Lund, HenrikHenrik L'Abée-Lund  Norwegia 2 (1+0+0+1) 52:29,1 +3:30,6
42. Mesotitsch, DanielDaniel Mesotitsch  Austria 3 (1+1+1+0) 52:30,0 +3:31,5
43. Sawicki, JanJan Sawicki  Kazachstan 2 (0+2+0+0) 52:50,4 +3:51,9
44. Windisch, MarkusMarkus Windisch  Włochy 2 (1+0+0+1) 52:56,0 +3:57,5
45. Anew, KrasimirKrasimir Anew  Bułgaria 2 (1+0+0+1) 52:57,0 +3:58,5
46. Fillon Maillet, QuentinQuentin Fillon Maillet  Francja 2 (1+1+0+0) 52:57,3 +3:58,8
47. Béatrix, Jean-GuillaumeJean-Guillaume Béatrix  Francja 4 (1+0+0+3) 53:02,9 +4:04,4
48. Hofer, LukasLukas Hofer  Włochy 4 (0+2+2+0) 53:08,1 +4:09,6
49. Bauer, KlemenKlemen Bauer  Słowenia 4 (2+0+1+1) 53:13,1 +4:14,6
50. Sedniew, SerhijSerhij Sedniew  Ukraina 2 (1+0+0+1) 53:18,8 +4:20,3
Pozostali Polacy
Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
72. Pływaczyk, KrzysztofKrzysztof Pływaczyk  Polska 4 (1+1+0+2) 55:23,5 +6:25,0
78. Szczurek, ŁukaszŁukasz Szczurek  Polska 3 (2+1+0+0) 56:14,8 +7:16,3

Bieg indywidualny kobiet

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Soukalová, GabrielaGabriela Soukalová  Czechy 1 (0+1+0+0) 40:32,6
Domraczewa, DarjaDarja Domraczewa  Białoruś 2 (0+0+0+2) 41:06,9 +34,3
Vítková, VeronikaVeronika Vítková  Czechy 0 (0+0+0+0) 41:11,2 +38,6
4. Hildebrand, FranziskaFranziska Hildebrand  Niemcy 1 (0+0+0+1) 41:25,4 +52,8
5. Berger, ToraTora Berger  Norwegia 1 (0+0+1+0) 41:36,1 +1:03,5
6. Dżima, JulijaJulija Dżima  Ukraina 1 (0+0+1+0) 41:39,1 +1:06,5
7. Skardino, NadieżdaNadieżda Skardino  Białoruś 0 (0+0+0+0) 41:39,4 +1:06,8
8. Semerenko, WałentynaWałentyna Semerenko  Ukraina 2 (1+0+0+1) 41:49,7 +1:17,1
9. Soulié, LaureLaure Soulié  Andora 1 (0+0+1+0) 41:50,9 +1:18,3
10. Mäkäräinen, KaisaKaisa Mäkäräinen  Finlandia 2 (0+1+0+1) 42:02,4 +1:29,8
11. Kuźmina, AnastasijaAnastasija Kuźmina  Słowacja 3 (0+1+1+1) 42:07,5 +1:34,9
12. Flatland, Ann KristinAnn Kristin Flatland  Norwegia 1 (0+1+0+0) 42:21,9 +1:49,3
13. Suzuki, FuyukoFuyuko Suzuki  Japonia 1 (0+1+0+0) 42:28,7 +1:56,1
14. Dahlmeier, LauraLaura Dahlmeier  Niemcy 2 (0+1+0+1) 42:31,2 +1:58,6
15. Wierer, DorotheaDorothea Wierer  Włochy 2 (1+1+0+0) 42:38,7 +2:06,1
16. Preuß, FranziskaFranziska Preuß  Niemcy 3 (0+1+1+1) 42:39,3 +2:06,7
17. Henkel, AndreaAndrea Henkel  Niemcy 2 (1+0+1+0) 42:40,5 +2:07,9
18. Wiłuchina, OlgaOlga Wiłuchina  Rosja 2 (0+1+1+0) 42:42,5 +2:09,9
19. Gasparin, SelinaSelina Gasparin  Szwajcaria 2 (0+1+0+1) 42:44,2 +2:11,6
20. Nowakowska-Ziemniak, WeronikaWeronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 3 (1+0+1+1) 42:48,6 +2:16,0
21. Brunet, Marie-LaureMarie-Laure Brunet  Francja 1 (0+0+0+1) 42:50,7 +2:18,1
22. Innerhofer, KatharinaKatharina Innerhofer  Austria 2 (0+1+0+1) 43:01,6 +2:29,0
23. Gregorin, TejaTeja Gregorin  Słowenia 2 (0+2+0+0) 43:04,4 +2:31,8
24. Hauser, LisaLisa Hauser  Austria 1 (0+1+0+0) 43:08,3 +2:35,7
25. Eckhoff, TirilTiril Eckhoff  Norwegia 3 (1+1+0+1) 43:20,1 +2:47,5
26. Crawford, RosannaRosanna Crawford  Kanada 3 (2+1+0+0) 43:22,7 +2:50,1
27. Gasparin, ElisaElisa Gasparin  Szwajcaria 2 (1+0+0+1) 43:22,9 +2:50,3
28. Ringen, EliseElise Ringen  Norwegia 3 (0+1+0+2) 43:26,3 +2:53,7
29. Bescond, AnaïsAnaïs Bescond  Francja 3 (0+2+0+1) 43:27,1 +2:54,5
30. Heinicke, MeganMegan Heinicke  Kanada 2 (0+0+0+2) 43:31,2 +2:58,6
31. Jialin, TangTang Jialin  Chiny 1 (0+1+0+0) 43:43,8 +3:11,2
32. Starych, IrinaIrina Starych  Rosja 3 (0+1+1+1) 43:44,6 +3:12,0
33. Wiszniewska (biathlonistka), GalinaGalina Wiszniewska (biathlonistka)  Kazachstan 2 (0+1+0+1) 43:49,2 +3:16,6
34. Semerenko, WitaWita Semerenko  Ukraina 2 (0+0+1+1) 43:50,3 +3:17,7
35. Burdyga, NataljaNatalja Burdyga  Ukraina 3 (0+1+1+1) 43:51,6 +3:19,0
36. Lif, AsaAsa Lif  Szwecja 1 (0+0+0+1) 44:02,8 +3:30,2
37. Romanowa, JanaJana Romanowa  Rosja 2 (0+2+0+0) 44:06,1 +3:33,5
38. Chevalier, AnaïsAnaïs Chevalier  Francja 2 (0+0+1+1) 44:14,0 +3:41,4
39. Chrustalowa, JelenaJelena Chrustalowa  Kazachstan 1 (0+0+0+1) 44:14,8 +3:42,2
40. Welle-Strand Horn, FannyFanny Welle-Strand Horn  Norwegia 4 (2+1+0+1) 44:25,7 +3:53,1
41. Dunklee, SusanSusan Dunklee  Stany Zjednoczone 3 (0+1+0+2) 44:25,9 +3:53,3
42. Oberhofer, KarinKarin Oberhofer  Włochy 3 (0+1+1+1) 44:27,8 +3:55,2
43. Prekopová, NatáliaNatália Prekopová  Słowacja 1 (0+0+0+1) 44:31,0 +3:58,4
44. Szumiłowa, JekatierinaJekatierina Szumiłowa  Rosja 2 (0+0+0+2) 44:32,0 +3:59,4
45. Mali, AndrejaAndreja Mali  Słowenia 2 (1+1+0+0) 44:32,4 +3:59,8
46. Gasparin, AitaAita Gasparin  Szwajcaria 1 (0+0+0+1) 44:34,7 +4:02,1
47. Pisariewa, NadieżdaNadieżda Pisariewa  Białoruś 2 (0+1+1+0) 44:40,9 +4:08,3
48. Pałka, KrystynaKrystyna Pałka  Polska 3 (0+1+1+1) 44:44,0 +4:11,4
49. Hojnisz, MonikaMonika Hojnisz  Polska 3 (1+1+1+0) 44:44,8 +4:12,2
50. Bolliet, MarineMarine Bolliet  Francja 3 (0+1+0+2) 44:46,5 +4:13,9
51. Gwizdoń, MagdalenaMagdalena Gwizdoń  Polska 3 (0+0+0+3) 44:49,1 +4:16,5
Pozostałe Polki
Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
76. Bobak, PaulinaPaulina Bobak  Polska 4 (2+1+1+0) 47:39,4 +7:06,8

Bieg pościgowy mężczyzn

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Svendsen, Emil HegleEmil Hegle Svendsen  Norwegia 0 (0+0+0+0) 32:38,2
Fak, JakovJakov Fak  Słowenia 0 (0+0+0+0) 32:56,2 +18,0
Garaniczew, JewgienijJewgienij Garaniczew  Rosja 1 (1+0+0+0) 32:59,6 +21,4
4. Eder, SimonSimon Eder  Austria 0 (0+0+0+0) 33:03,7 +25,5
5. Fourcade, SimonSimon Fourcade  Francja 1 (1+0+0+0) 33:05,4 +27,2
6. Bø, TarjeiTarjei Bø  Francja 0 (0+0+0+0) 33:08,8 +30,6
7. Landertinger, DominikDominik Landertinger  Austria 2 (0+0+1+1) 33:17,3 +39,1
8. Sumann, ChristophChristoph Sumann  Austria 0 (0+0+0+0) 33:17,5 +39,3
9. Małyszko, DmitrijDmitrij Małyszko  Rosja 2 (0+2+0+0) 33:18,2 +40,0
10. Bœuf, AlexisAlexis Bœuf  Francja 1 (0+0+1+0) 33:18,4 +40,2
11. Schempp, SimonSimon Schempp  Niemcy 1 (0+1+0+0) 33:19,6 +41,4
12. Soukup, JaroslavJaroslav Soukup  Czechy 1 (1+0+0+0) 33:19,8 +41,6
13. Ustiugow, JewgienijJewgienij Ustiugow  Rosja 2 (0+0+0+2) 33:37,7 +59,5
14. Łoginow, AleksandrAleksandr Łoginow  Rosja 2 (0+0+0+2) 33:39,8 +1:01,6
15. Moravec, OndřejOndřej Moravec  Czechy 2 (0+0+1+1) 33:43,8 +1:05,6
16. Nathan SmithNathan Smith  Kanada 1 (0+0+1+0) 33:52,5 +1:14,3
17. Wołkow, AleksiejAleksiej Wołkow  Rosja 2 (1+0+1+0) 33:54,6 +1:16,4
18. Bø, Johannes ThingnesJohannes Thingnes Bø  Norwegia 6 (1+1+1+3) 33:56,4 +1:18,2
19. Rastorgujevs, AndrejsAndrejs Rastorgujevs  Norwegia 3 (0+0+2+1) 33:58,4 +1:20,2
20. Lindström, FredrikFredrik Lindström  Szwecja 4 (1+0+2+1) 33:58,7 +1:20,5
21. Bailey, LowellLowell Bailey  Stany Zjednoczone 1 (0+1+0+0) 33:59,3 +1:21,1
22. Ferry, BjörnBjörn Ferry  Szwecja 3 (2+0+0+1) 33:59,4 +1:21,2
23. Böhm, DanielDaniel Böhm  Niemcy 3 (0+0+1+2) 34:00,8 +1:22,6
24. Birnbacher, AndreasAndreas Birnbacher  Niemcy 2 (1+1+0+0) 34:01,0 +1:22,8
25. Semenow, SerhijSerhij Semenow  Ukraina 1 (0+1+0+0) 34:03,5 +1:25,3
26. Szypulin, AntonAnton Szypulin  Rosja 4 (1+1+0+2) 34:17,0 +1:38,8
27. Šlesingr, MichalMichal Šlesingr  Czechy 0 (0+0+0+0) 34:17,2 +1:39,0
28. Abramienka, JauhienijJauhienij Abramienka  Białoruś 1 (0+0+1+0) 34:27,7 +1:49,5
29. Lesser, ErikErik Lesser  Niemcy 1 (0+0+0+1) 34:30,2 +1:52,0
30. De Lorenzi, ChristianChristian De Lorenzi  Włochy 2 (0+1+0+1) 34:31,0 +1:52,8
31. Desthieux, SimonSimon Desthieux  Francja 3 (0+1+1+1) 34:48,6 +2:10,4
32. Leguellec, Jean-PhilippeJean-Philippe Leguellec  Kanada 0 (0+0+0+0) 34:52,0 +2:13,8
33. Arwidson, TobiasTobias Arwidson  Szwecja 4 (0+1+1+2) 35:01,7 +2:23,5
34. Burke, TimTim Burke  Stany Zjednoczone 1 (0+0+0+1) 35:05,1 +2:26,9
35. Perras, ScottScott Perras  Kanada 3 (1+0+2+0) 35:07,8 +2:29,6
36. Mesotitsch, DanielDaniel Mesotitsch  Austria 3 (0+0+2+1) 35:15,7 +2:37,5
37. L'Abée-Lund, HenrikHenrik L'Abée-Lund  Norwegia 2 (1+0+0+1) 35:26,4 +2:48,2
38. Peiffer, ArndArnd Peiffer  Niemcy 4 (1+0+2+1) 35:34,9 +2:56,7
39. Czapielin, UładzimirUładzimir Czapielin  Białoruś 4 (0+1+0+3) 35:39,5 +3:01,3
40. Windisch, MarkusMarkus Windisch  Włochy 2 (0+1+0+1) 35:40,6 +3:02,4
41. Fillon Maillet, QuentinQuentin Fillon Maillet  Francja 3 (1+0+1+1) 36:11,0 +3:32,8
42. Anew, KrasimirKrasimir Anew  Bułgaria 2 (1+0+0+1) 36:11,9 +3:33,7
43. Weger, BenjaminBenjamin Weger  Szwajcaria 6 (1+2+2+1) 36:19,4 +3:41,2
44. Sedniew, SerhijSerhij Sedniew  Ukraina 2 (1+0+0+1) 36:20,7 +3:42,5
45. Kaukėnas, TomasTomas Kaukėnas  Litwa 1 (0+0+0+1) 36:21,1 +3:42,9
46. Nordgren, LeifLeif Nordgren  Stany Zjednoczone 2 (0+0+1+1) 36:29,5 +3:51,3
47. Krčmář, MichalMichal Krčmář  Czechy 1 (0+0+1+0) 36:32,3 +3:54,1
48. Hurajt, PavolPavol Hurajt  Słowacja 4 (1+0+2+1) 36:32,3 +3:54,1
49. Deryzemla, AndrijAndrij Deryzemla  Ukraina 5 (1+2+2+0) 36:49,5 +4:11,3
50. Pantow, AntonAnton Pantow  Kazachstan 5 (0+2+1+2) 36:57,5 +4:19,3

Bieg pościgowy kobiet

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Soukalová, GabrielaGabriela Soukalová  Czechy 0 (0+0+0+0) 30:39,8
Berger, ToraTora Berger  Norwegia 1 (1+0+0+0) 30:49,5 +9,7
Mäkäräinen, KaisaKaisa Mäkäräinen  Finlandia 3 (2+0+0+1) 31:18,7 +38,9
4. Preuß, FranziskaFranziska Preuß  Niemcy 1 (0+0+0+1) 31:24,5 +44,7
5. Vítková, VeronikaVeronika Vítková  Czechy 1 (0+0+1+0) 31:25,1 +45,3
6. Dżima, JulijaJulija Dżima  Ukraina 1 (0+0+1+0) 31:27,9 +48,1
7. Eckhoff, TirilTiril Eckhoff  Norwegia 1 (0+0+0+1) 31:39,9 +1:00,1
8. Semerenko, WałentynaWałentyna Semerenko  Ukraina 2 (0+2+0+0) 31:49,5 +1:09,7
9. Skardino, NadieżdaNadieżda Skardino  Białoruś 0 (0+0+0+0) 31:53,2 +1:13,4
10. Brunet, Marie-LaureMarie-Laure Brunet  Francja 0 (0+0+0+0) 31:56,7 +1:16,9
11. Bescond, AnaïsAnaïs Bescond  Francja 2 (0+0+1+1) 31:58,2 +1:18,4
12. Domraczewa, DarjaDarja Domraczewa  Białoruś 5 (1+1+1+2) 31:58,3 +1:18,5
13. Hildebrand, FranziskaFranziska Hildebrand  Niemcy 3 (0+0+0+3) 32:17,8 +1:38,0
14. Henkel, AndreaAndrea Henkel  Niemcy 1 (1+0+0+0) 32:22,4 +1:42,6
15. Gregorin, TejaTeja Gregorin  Słowenia 2 (0+0+2+0) 32:28,3 +1:48,5
16. Starych, IrinaIrina Starych  Rosja 1 (0+0+1+0) 32:29,5 +1:49,7
17. Gasparin, SelinaSelina Gasparin  Szwajcaria 3 (1+1+1+0) 32:35,1 +1:55,3
18. Wiłuchina, OlgaOlga Wiłuchina  Rosja 3 (2+1+0+0) 32:36,1 +1:56,3
19. Dahlmeier, LauraLaura Dahlmeier  Niemcy 1 (0+0+0+1) 32:40,3 +2:00,5
20. Ringen, EliseElise Ringen  Norwegia 3 (0+0+1+2) 32:53,9 +2:14,1
21. Wierer, DorotheaDorothea Wierer  Włochy 2 (1+1+0+0) 32:55,5 +2:15,7
22. Soulié, LaureLaure Soulié  Andora 2 (1+0+0+1) 32:57,5 +2:17,7
23. Welle-Strand Horn, FannyFanny Welle-Strand Horn  Norwegia 3 (1+0+1+1) 33:00,3 +2:20,5
24. Nowakowska-Ziemniak, WeronikaWeronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 4 (0+1+1+2) 33:05,1 +2:25,3
25. Suzuki, FuyukoFuyuko Suzuki  Japonia 2 (1+0+0+1) 33:07,6 +2:27,8
26. Pałka, KrystynaKrystyna Pałka  Polska 1 (0+0+0+1) 33:15,9 +2:36,1
27. Kuźmina, AnastasijaAnastasija Kuźmina  Słowacja 7 (3+3+1+0) 33:24,8 +2:45,0
28. Romanowa, JanaJana Romanowa  Rosja 1 (0+1+0+0) 33:31,1 +2:51,3
29. Tófalvi, ÉvaÉva Tófalvi  Rumunia 2 (0+1+1+0) 33:34,1 +2:54,3
30. Innerhofer, KatharinaKatharina Innerhofer  Austria 3 (1+0+2+1) 33:46,1 +3:06,3
31. Szumiłowa, JekatierinaJekatierina Szumiłowa  Rosja 2 (0+0+0+2) 33:50,3 +3:10,5
32. Gasparin, ElisaElisa Gasparin  Szwajcaria 2 (0+1+1+0) 34:05,4 +3:25,6
33. Dunklee, SusanSusan Dunklee  Stany Zjednoczone 4 (0+1+2+1) 34:08,5 +3:28,7
34. Gereková, JanaJana Gereková  Słowacja 4 (0+1+2+1) 34:18,5 +3:38,7
35. Burdyga, NataljaNatalja Burdyga  Ukraina 3 (2+0+1+0) 34:25,8 +3:46,0
36. Hauser, LisaLisa Hauser  Austria 3 (0+2+0+1) 34:26,2 +3:46,4
37. Crawford, RosannaRosanna Crawford  Kanada 4 (1+0+3+0) 34:27,1 +3:47,3
38. Oberhofer, KarinKarin Oberhofer  Włochy 4 (2+0+1+1) 34:38,0 +3:58,2
39. Imrie, MeganMegan Imrie  Kanada 3 (0+1+1+1) 34:38,7 +3:58,9
40. Mali, AndrejaAndreja Mali  Słowenia 4 (0+1+3+0) 34:39,7 +3:59,9
41. Gwizdoń, MagdalenaMagdalena Gwizdoń  Polska 4 (0+2+1+1) 34:42,2 +4:02,4
42. Jordanowa, EmilijaEmilija Jordanowa  Bułgaria 1 (0+0+1+0) 34:53,8 +4:14,0
43. Zajcewa, OlgaOlga Zajcewa  Rosja 4 (0+2+1+1) 34:56,0 +4:16,2
44. Runggaldier, AlexiaAlexia Runggaldier  Włochy 3 (0+1+1+1) 35:06,7 +4:26,9
45. Jialin, TangTang Jialin  Chiny 3 (0+0+2+1) 35:14,6 +4:34,8
46. Boilley, SophieSophie Boilley  Francja 3 (1+0+0+2) 35:18,0 +4:38,2
47. Chrustalowa, JelenaJelena Chrustalowa  Kazachstan 3 (1+0+0+2) 35:26,7 +4:46,9
48. Heinicke, MeganMegan Heinicke  Kanada 4 (0+2+2+0) 35:30,3 +4:50,5
49. Hojnisz, MonikaMonika Hojnisz  Polska 2 (2+0+0+0) 35:42,4 +5:02,6
50. Mattsson, ElinElin Mattsson  Szwecja 5 (1+0+1+3) 35:51,4 +5:11,6
51. Wiszniewska (biathlonistka), GalinaGalina Wiszniewska (biathlonistka)  Rosja 5 (2+1+0+2) 35:51,7 +5:11,9
52. Pisariewa, NadieżdaNadieżda Pisariewa  Białoruś 2 (0+0+1+1) 36:08,9 +5:29,1żd
53. Yan, ZhangZhang Yan  Chiny 2 (1+0+1+0) 36:46,5 +6:06,7
54. Prekopová, NatáliaNatália Prekopová  Słowacja 3 (1+1+0+1) 36:56,2 +6:16,4
55. Gasparin, AitaAita Gasparin  Szwajcaria 3 (1+2+0+0) 37:22,1 +6:42,3

Sztafeta mężczyzn

Lp. Reprezentacja Zawodnicy Strzelanie Czas zawodnika Czas
drużyny
Strata
1 2
 Austria Christoph Sumann 0+0 0+2 19:03,7 1:15:40,9
Daniel Mesotitsch 0+2 0+2 19:09,0
Simon Eder 0+1 0+0 18:44,5
Dominik Landertinger 0+1 0+0 18:43,7
 Niemcy Christoph Stephan 0+0 0+3 19:03,3 1:15:41,0 +0,1
Andreas Birnbacher 0+1 0+0 18:47,3
Erik Lesser 0+0 0+3 19:01,9
Simon Schempp 0+1 0+1 18:48,5
 Rosja Aleksiej Wołkow 0+0 0+1 19:05,2 1:15:55,8 +14,9
Jewgienij Ustiugow 0+1 0+0 18:57,4
Dmitrij Małyszko 0+2 0+1 18:57,9
Anton Szypulin 0+2 0+0 18:55,3
4.  Szwecja Tobias Arwidson 0+1 0+3 19:24,6 1:16:06,0 +25,1
Björn Ferry 0+0 0+0 18:42,0
Fredrik Lindström 0+0 1+3 19:18,6
Carl Johan Bergman 0+0 0+0 18:40,8
5.  Czechy Michal Šlesingr 0+1 0+0 19:16,0 1:16:22,3 +41,4
Michal Krčmář 0+1 0+0 19:29,1
Jaroslav Soukup 0+0 0+0 19:02,1
Ondřej Moravec 0+0 0+0 18:35,1
6.  Włochy Markus Windisch 0+2 0+0 19:03,0 1:16:28,2 +47,3
Dominik Windisch 0+1 0+2 19:28,7
Christian De Lorenzi 0+1 0+0 19:26,1
Lukas Hofer 0+0 0+1 18:30,4
7.  Słowenia Peter Dokl 0+2 0+1 20:04,8 1:17:12,4 +1:31,5
Jakov Fak 0+2 0+2 18:56,3
Janez Marič 0+0 0+0 19:00,6
Klemen Bauer 0+1 0+2 19:10,7
8.  Kanada Jean-Philippe Leguellec 0+0 0+0 19:14,0 1:17:20,7 +1:39,8
Scott Perras 0+2 0+2 19:25,9
Brendan Green 0+0 0+1 19:15,3
Nathan Smith 0+2 0+1 19:25,5
9.  Norwegia Johannes Thingnes Bø 3+3 0+1 20:48,0 1:17:43,8 +2:02,9
Tarjei Bø 0+0 0+0 18:45,7
Vetle Sjåstad Christiansen 0+1 0+0 19:11,4
Emil Hegle Svendsen 0+0 0+0 18:58,7
10.  Francja Alexis Bœuf 0+1 0+1 19:35,2 1:18:00,2 +2:19,3
Jean-Guillaume Béatrix 0+0 0+0 18:56,8
Simon Fourcade 0+1 0+1 20:14,1
Simon Desthieux 0+1 0+0 19:14,1
11.  Ukraina Dmytro Pidruczny 0+1 0+2 19:25,5 1:18:15,0 +2:34,1
Serhij Sedniew 0+0 0+0 19:12,9
Artem Pryma 0+2 0+2 19:50,0
Serhij Semenow 0+0 0+2 19:46,6
12.  Estonia Daniil Steptšenko 0+0 0+1 19:27,3 1:19:42,9 +4:02,0
Indrek Tobreluts 0+1 2+3 20:22,1
Kauri Kõiv 0+2 0+2 20:04,6
Roland Lessing 0+1 0+1 19:48,9
13.  Szwajcaria Claudio Böckli 0+1 0+2 19:38,4 1:19:49,5 +4:08,6
Ivan Joller 0+0 0+1 19:36,5
Serafin Wiestner 0+3 0+2 20:14,1
Mario Dolder 0+3 0+0 20:20,5
14.  Słowacja Pavol Hurajt 0+0 0+0 19:26,2 1:20:10,9 +4:30,0
Tomáš Hasilla 0+2 0+1 19:22,4
Miroslav Matiaško 0+0 1+3 20:23,0
Martin Otčenáš 1+3 0+3 20:59,3
15.  Kazachstan Jan Sawicki 0+3 0+0 19:33,3 1:20:50,9 +5:10,0
Siergiej Naumik 0+2 0+3 20:49,7
Aleksandr Trifonow 0+1 0+0 20:24,3
Anton Pantow 0+0 0+1 20:03,6
16.  Finlandia Olli Hiidensalo 0+0 1+3 21:03,6 1:21:07,5 +5:26,6
Ahti Toivanen 0+1 0+0 19:34,0
Sami Orpana 0+0 0+2 20:25,9
Jarkko Kauppinen 0+0 0+0 20:04,0
17.  Bułgaria Michaił Kleczerow 0+0 0+0 19:27,9 1:21:50,0 +6:09,1
Władimir Iliew 3+3 0+1 21:15,2
Iwan Złatew 0+2 0+2 20:38,0
Mirosław Kenanow 0+0 0+1 20:28,9
18.  Polska Krzysztof Pływaczyk 0+3 0+0 20:08,6 LAP
Łukasz Szczurek 0+1 0+0 20:09,3
Grzegorz Guzik 0+0 2+3 21:55,7
Łukasz Słonina 0+2 0+1
19.  Łotwa Andrejs Rastorgujevs 0+1 0+1 18:55,2 LAP
Edgars Piksons 0+2 0+3 21:02,9
Aleksandrs Patrijuks 3+3 0+1 23:46,3
Rolands Pužulis 0+3 0+1
20.  Serbia Milanko Petrović 0+3 0+0 20:38,1 LAP
Emir Hrkalović 0+2 0+1 20:59,0
Damir Rastić 0+1 1+3 22:03,4
Edin Hodžić 0+0 0+0
21.  Korea Południowa Jun Je-uk 0+0 0+0 20:09,1 LAP
Lee In-bok 0+0 0+1 20:16,5
Lee Su-young 0+2 1+3 22:18,3
Kim Yong-gyu 0+1 1+3
22.  Wielka Brytania Kevin Kane 0+1 1+3 22:01,6 LAP
Lee-Steve Jackson 0+1 0+1 20:30,0
Marcel Laponder 0+1 0+3 21:35,1
Scott Dixon 0+0 0+3
23.  Rumunia Cornel Puchianu 0+0 0+1 19:44,2 LAP
Ștefan Gavrilă 0+1 0+3 20:41,7
Roland Gerbacea 0+0 0+3 20:52,0
Casius Gerbacea 0+2 2+3
24.  Białoruś Jauhienij Abramienka 0+3 0+1 19:46,6 LAP
Siarhiej Nowikau 0+0 0+0 19:28,3
Uładzimir Czapielin 0+2 2+3
Alaksandr Darożka

Sztafeta kobiet

Lp. Reprezentacja Zawodniczki Strzelanie Czas zawodniczki Czas
drużyny
Strata
1 2
 Rosja Jekatierina Głazyrina 0+1 0+1 17:41,2 1:09:42,2
Olga Zajcewa 0+1 0+2 17:32,9
Irina Starych 0+0 0+1 17:10,7
Olga Wiłuchina 0+0 0+1 17:17,4
 Niemcy Franziska Preuß 1+3 0+1 18:23,2 1:09:48,4 +6,2
Evi Sachenbacher-Stehle 0+0 0+1 16:46,7
Laura Dahlmeier 0+0 0+0 17:14,9
Franziska Hildebrand 0+0 0+0 17:23,6
 Norwegia Tiril Eckhoff 0+2 2+3 18:43,4 1:09:58,9 +16,7
Ann Kristin Flatland 0+0 0+1 17:08,5
Synnøve Solemdal 0+0 0+0 17:03,0
Tora Berger 0+1 0+1 17:04,0
4.  Ukraina Julija Dżima 0+1 0+0 17:30,7 1:10:19,9 +37,7
Wita Semerenko 0+0 0+1 17:39,8
Natalja Burdyga 0+1 0+2 17:51,6
Wałentyna Semerenko 0+0 0+0 17:17,8
5.  Francja Marie-Laure Brunet 0+0 0+0 17:30,7 1:11:14,6 +1:32,4
Sophie Boilley 0+1 1+3 18:47,2
Anaïs Chevalier 0+0 0+1 17:50,3
Anaïs Bescond 0+0 0+0 17:06,4
6.  Białoruś Ludmiła Kalinczyk 0+0 0+0 17:31,6 1:11:20,0 +1:37,8
Nadieżda Pisariewa 0+0 0+0 17:39,1
Nastassia Dubarezawa 0+1 0+3 18:34,1
Nadieżda Skardino 0+0 0+0 17:35,2
7.  Czechy Eva Puskarčíková 0+0 0+1 17:50,7 1:11:24,6 +1:42,4
Jitka Landová 0+0 0+0 17:27,3
Jessica Jislová 0+2 0+0 18:54,9
Gabriela Soukalová 0+1 0+1 17:11,7
8.  Włochy Dorothea Wierer 0+0 0+0 17:31,1 1:11:24,9 +1:42,7
Nicole Gontier 0+0 0+2 17:54,6
Alexia Runggaldier 0+1 0+0 17:55,0
Karin Oberhofer 0+0 0+2 18:04,2
9.  Polska Krystyna Pałka 0+0 0+1 17:41,3 1:11:26,0 +1:43,8
Magdalena Gwizdoń 0+3 0+2 17:49,8
Weronika Nowakowska-Ziemniak 0+1 1+3 18:13,7
Monika Hojnisz 0+0 0+1 17:41,2
10.  Szwajcaria Elisa Gasparin 0+0 0+1 17:56,1 1:12:44,5 +3:02,3
Selina Gasparin 0+2 0+0 17:14,7
Aita Gasparin 0+0 0+0 18:28,0
Irene Cadurisch 0+3 0+3 19:05,7
11.  Słowacja Jana Gereková 0+1 1+3 18:20,9 1:13:02,0 +3:19,8
Terézia Poliaková 0+0 1+3 19:05,2
Anastasija Kuźmina 0+1 0+0 16:56,8
Martina Chrapánová 0+1 0+3 18:39,1
12.  Kanada Rosanna Crawford 0+2 0+1 18:20,5 1:13:02,3 +3:20,1
Megan Imrie 0+0 0+3 18:15,4
Audrey Vaillancourt 0+0 0+0 18:27,4
Megan Heinicke 0+1 0+0 17:59,0
13.  Finlandia Sanna Markkanen 0+2 0+2 18:49,7 1:13:07,6 +3:25,4
Kaisa Mäkäräinen 0+1 0+0 17:02,6
Mari Laukkanen 0+1 0+0 17:11,0
Annukka Siltakorpi 0+1 0+1 20:04,3
14.  Szwecja Elisabeth Högberg 0+2 0+1 18:15,4 1:13:56,6 +4:14,4
Anna-Karin Strömstedt 0+0 2+3 18:58,0
Elin Mattsson 0+1 0+1 18:07,8
Asa Lif 0+0 0+1 18:35,4
15.  Kazachstan Galina Wiszniewska 0+0 0+2 17:55,9 1:14:25,7 +4:43,5
Jelena Chrustalowa 0+0 0+0 17:58,2
Darja Usanowa 0+0 0+3 18:08,4
Marina Lebiediewa 3+3 0+0 20:23,2
16.  Słowenia Andreja Mali 0+0 0+0 17:40,5 1:14:29,8 +4:47,6
Teja Gregorin 0+0 0+2 17:32,0
Anja Eržen 0+1 1+3 19:30,0
Urška Poje 0+0 0+0 19:47,3
17.  Austria Lisa Hauser 0+0 0+1 18:11,8 1:15:09,7 +5:27,5
Katharina Innerhofer 0+0 0+3 17:50,3
Fabienne Hartweger 1+3 0+2 19:30,3
Dunja Zdouc 0+2 0+0 19:37,3
18.  Chiny Song Chaoqing 0+0 0+1 17:56,0 1:15:35,7 +5:53,5
Zhang Yan 0+1 0+3 18:50,8
Tang Jialin 0+1 0+1 18:23,8
Song Na 0+1 1+3 20:25,1
19.  Rumunia Éva Tófalvi 0+1 0+0 17:32,5 LAP
Réka Ferencz 0+1 0+0 18:58,8
Luminița Pișcoran 0+3 0+1 19:38,6
Florina Ioana Cîrstea 0+1 0+2
20.  Bułgaria Emilija Jordanowa 0+0 0+0 18:20,3 LAP
Desisława Stojanowa 0+3 0+1 19:25,3
Rajna Kojuwa 0+2 1+3 20:28,2
Stefani Popowa 0+1 0+1
21.  Estonia Kristel Viigipuu 0+2 2+3 20:43,3 LAP
Grete Gaim 0+0 0+2 20:00,7
Johanna Talihärm 0+3 0+2 19:54,3
Darja Jurlova 0+1 0+0

Klasyfikacje po zawodach w Ruhpolding

Klasyfikacje generalne
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Francja Martin Fourcade 462
2. Norwegia Emil Hegle Svendsen 413
3. Norwegia Johannes Thingnes Bø 315
4. Rosja Jewgienij Ustiugow 300
5. Austria Simon Eder 290
6. Austria Dominik Landertinger 288
7. Rosja Dmitrij Małyszko 285
8. Rosja Anton Szypulin 279
9. Rosja Aleksiej Wołkow 276
10. Norwegia Ole Einar Bjørndalen 255
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Czechy Gabriela Soukalová 426
2. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 380
3. Norwegia Tora Berger 375
4. Ukraina Wałentyna Semerenko 372
5. Białoruś Darja Domraczewa 367
6. Czechy Veronika Vítková 326
7. Rosja Irina Starych 316
8. Szwajcaria Selina Gasparin 295
9. Ukraina Julija Dżima 284
10. Ukraina Ołena Pidhruszna 284
Klasyfikacje sprintu
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Francja Martin Fourcade 210
2. Norwegia Ole Einar Bjørndalen 131
3. Norwegia Emil Hegle Svendsen 126
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 154
2. Szwajcaria Selina Gasparin 149
3. Ukraina Ołena Pidhruszna 142
Klasyfikacje biegu pościgowego
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Norwegia Emil Hegle Svendsen 174
2. Francja Martin Fourcade 132
3. Rosja Anton Szypulin 123
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Czechy Gabriela Soukalová 164
2. Ukraina Wałentyna Semerenko 162
3. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 155
Klasyfikacje biegu indywidualnego
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Norwegia Emil Hegle Svendsen 83
2. Austria Simon Eder 79
3. Rosja Jewgienij Ustiugow 76
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Czechy Gabriela Soukalová 120
2. Białoruś Darja Domraczewa 92
3. Słowacja Anastasija Kuźmina 84
Klasyfikacje biegu masowego
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Francja Martin Fourcade 60
2. Rosja Aleksiej Wołkow 54
3. Norwegia Tarjei Bø 48
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Norwegia Tora Berger 60
2. Norwegia Synnøve Solemdal 54
3. Białoruś Darja Domraczewa 48

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Puchar Świata w biathlonie 2013/2014 – Ruhpolding
Listen to this article