Puchar Świata w biathlonie 2014/2015 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Puchar Świata w biathlonie 2014/2015.

Puchar Świata w biathlonie 2014/2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Puchar Świata w biathlonie 2014/2015
2013/2014 2015/2016
Data 30 listopada 2014 – 22 marca 2015
Miejsce rozpoczęcia Szwecja Östersund
Miejsce zakończenia Rosja Chanty-Mansyjsk
Organizator IBU
Zwycięzcy
Generalna Białoruś Darja Domraczewa
Francja Martin Fourcade
Sprint Białoruś Darja Domraczewa
Francja Martin Fourcade
Bieg indywidualny Finlandia Kaisa Mäkäräinen
Ukraina Serhij Semenow
Bieg na dochodzenie Finlandia Kaisa Mäkäräinen
Francja Martin Fourcade
Bieg masowy Niemcy Franziska Preuß
Rosja Anton Szypulin
Sztafeta  Czechy
 Rosja
Sztafeta mieszana  Norwegia
Puchar Narodów
Puchar Narodów  Niemcy
 Norwegia
Strona internetowa

Puchar Świata w biathlonie 2014/2015 – 38. edycja zawodów o Puchar Świata w tej dyscyplinie sportu. Cykl rozpoczął się 30 listopada 2014 biegiem sztafet mieszanych w szwedzkiej miejscowości Östersund, zaś zakończył się 22 marca 2015 w rosyjskim Chanty-Mansyjsku, biegiem masowym kobiet. Na początku marca w Kontiolahti odbyły się mistrzostwa świata, zaliczane do klasyfikacji generalnej.

Obrońcami zwycięstw w klasyfikacji generalnej byli Finka Kaisa Mäkäräinen[1] oraz Francuz Martin Fourcade[2].

Klasyfikację generalną kobiet wygrała po raz pierwszy w karierze Białorusinka Darja Domraczewa, zdobywając w sumie 1092 punkty, druga Kaisę Mäkäräinen straciła do niej 44 punkty, a 227 trzecia Ukrainka Wałentyna Semerenko. Domraczewa wygrała także klasyfikację sprintu. W końcowej klasyfikacji biegu indywidualnego i biegu na dochodzenie zwyciężyła Mäkäräinen, zaś Niemka Franziska Preuß okazała się bezkonkurencyjna w biegu masowym. Klasyfikację sztafet wygrały Czeszki, natomiast Puchar Narodów Niemki.

W klasyfikacji generalnej mężczyzn od 2011 roku nie ma sobie równych Martin Fourcade wygrał z dorobkiem 1042 punktów, drugi Rosjanin Anton Szypulin zgromadził ich o 64 mniej, zaś trzeci był Słoweniec Jakov Fak zdobywając 883 punkty. Francuz ponadto okazał się najlepszy w sprincie i biegu na dochodzenie. Klasyfikację biegu indywidualnego wygrał Ukrainiec Serhij Semenow, a biegu masowego Szypulin. W klasyfikacji sztafet górą byli Rosjanie, a w Pucharze Narodów pierwsze miejsce przypadło Norwegom.

W przeprowadzonej po raz pierwszy w historii klasyfikacji sztafet mieszanych wygrała reprezentacja Norwegii.

Kalendarz zawodów

Mapa konturowa Europy
Miejsca zawodów (Europa)

Sezon tradycyjnie rozpoczął się od startów w szwedzkim Östersund, pod koniec listopada. Drugi raz z rzędu pierwszym startem była sztafeta mieszana. Tydzień później biathloniści zagościli w Hochfilzen. W porównaniu do poprzedniego sezonu w kalendarzu zawodów zabrakło miejsca na grudniowe starty we francuskiej miejscowości Le Grand-Bornand. W tym terminie zawodnicy pojechali do Pokljuki, w której w poprzednim sezonie rywalizowali w marcu. Wszystkie styczniowe starty zostały przesunięte o tydzień wprzód. Po Nowym Roku, jak co roku odbyły się zawody w Oberhofie, później w Ruhpolding oraz Anterselvie. W lutym biathloniści rywalizowali w czeskim Novym Mescie oraz w Oslo. Imprezami wieńczącymi sezon były mistrzostwa świata w Kontiolahti oraz starty w Chanty-Mansyjsku na Syberii[3].

Zaplanowane starty

Zwycięzcy

Kobiety

  • Darja Domraczewa, zwyciężczyni klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz klasyfikacji sprintu
    Jersey yellow.svg Jersey red.svg Darja Domraczewa, zwyciężczyni klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz klasyfikacji sprintu
  • Kaisa Mäkäräinen, zwyciężczyni klasyfikacji biegu na dochodzenie i biegu indywidualnego
    Jersey red.svg Jersey red.svg Kaisa Mäkäräinen, zwyciężczyni klasyfikacji biegu na dochodzenie i biegu indywidualnego
  • Franziska Preuß, zwyciężczyni klasyfikacji biegu masowego
    Jersey red.svg Franziska Preuß, zwyciężczyni klasyfikacji biegu masowego
  • Reprezentacja Czech, zwycięzca klasyfikacji sztafet
    Reprezentacja Czech, zwycięzca klasyfikacji sztafet
  • Reprezentacja Niemiec, zwycięzca klasyfikacji Pucharu Narodów
    Reprezentacja Niemiec, zwycięzca klasyfikacji Pucharu Narodów

Mężczyźni

  • Martin Fourcade, zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz klasyfikacji sprintu i biegu na dochodzenie
    Jersey yellow.svg Jersey red.svg Jersey red.svg Martin Fourcade, zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz klasyfikacji sprintu i biegu na dochodzenie
  • Serhij Semenow, zwycięzca klasyfikacji biegu indywidualnego
    Jersey red.svg Serhij Semenow, zwycięzca klasyfikacji biegu indywidualnego
  • Anton Szypulin, zwycięzca klasyfikacji biegu masowego
    Jersey red.svg Anton Szypulin, zwycięzca klasyfikacji biegu masowego
  • Reprezentacja Rosji, zwycięzca klasyfikacji sztafet
    Reprezentacja Rosji, zwycięzca klasyfikacji sztafet
  • Reprezentacja Norwegii, zwycięzca klasyfikacji Pucharu Narodów
    Reprezentacja Norwegii, zwycięzca klasyfikacji Pucharu Narodów

Sztafety mieszane

Wyniki

Östersund

Data Konkurencja K/M Zwycięzcy Top 10 Polacy źr.
30 listopada Sztafeta mieszana K/M 1. Francja Francja 1:15:05.5 (0+11)
(Bescond, Chevalier, S. Fourcade, M. Fourcade)
2. Norwegia Norwegia +0.2 (1+11)
(Solemdal, Eckhoff, Christiansen, Birkeland)
3. Niemcy Niemcy +0.2 (0+9)
(F. Hildebrand, Preuß, Peiffer, Schempp)
4. Ukraina Ukraina
5. Włochy Włochy
6. Słowenia Słowenia
7. Stany Zjednoczone USA
8. Austria Austria
9. Czechy Czechy
10. Szwecja Szwecja
14. Polska +2:28.9 (0+8)
(Guzik, Gwizdoń, Szczurek, Pływaczyk)
[4]
3 grudnia Bieg indywidualny M 1. Norwegia Emil Hegle Svendsen    53:25.6 (0)
2. Ukraina Serhij Semenow +1:17.6 (1)
3. Czechy Michal Šlesingr +2:08.3 (1)
4. Niemcy Erik Lesser
5. Szwecja Fredrik Lindström
6. Norwegia Ole Einar Bjørndalen
7. Austria Dominik Landertinger
8. Norwegia Johannes Thingnes Bø
9. Francja Simon Fourcade
10. Francja Quentin Fillon Maillet
70.Łukasz Szczurek +9:40.5 (5)
78. Krzysztof Pływaczyk +10:11.2 (5)
[5]
4 grudnia Bieg indywidualny K 1. Białoruś Darja Domraczewa 46:43.6 (2)
2. Finlandia Kaisa Mäkäräinen    +27.9 (2)
3. Ukraina Wałentyna Semerenko +38.1 (0)
4. Białoruś Nadieżda Skardino
5. Czechy Veronika Vítková
6. Niemcy Franziska Hildebrand
7. Norwegia Tiril Eckhoff
8. Rosja Jekatierina Głazyrina
9. Szwecja Elisabeth Högberg
10. Francja Sophie Boilley
14. Weronika Nowakowska-Ziemniak +3:45.9 (3)
26. Krystyna Guzik +4:30.6 (2)
32. Magdalena Gwizdoń +4:53.4 (3)
44. Monika Hojnisz +6:30.8 (5)
82. Anna Mąka +10:40.7 (4)
[6]
6 grudnia Sprint M 1. Francja Martin Fourcade    24:46.6 (0)
2. Czechy Ondřej Moravec +28.3 (0)
3. Słowenia Jakov Fak +28.7 (0)
4. Czechy Michal Šlesingr
5. Rosja Jewgienij Garaniczew
6. Rosja Anton Szypulin
7. Norwegia Emil Hegle Svendsen   
8. Norwegia Ole Einar Bjørndalen
9. Kanada Nathan Smith
10. Austria Simon Eder
78. Łukasz Szczurek +3:22.3 (1)
86. Krzysztof Pływaczyk +3:47.3 (2)
[7]
6 grudnia Sprint K 1. Norwegia Tiril Eckhoff 21:35.5 (1)
2. Czechy Veronika Vítková +4.6 (0)
3. Finlandia Kaisa Mäkäräinen    +7.6 (2)
4. Włochy Dorothea Wierer
5. Białoruś Darja Domraczewa   
6. Ukraina Wałentyna Semerenko
7. Słowenia Teja Gregorin
8. Włochy Karin Oberhofer
9. Niemcy Franziska Hildebrand
10. Francja Enora Latuillière
16. Magdalena Gwizdoń +1:14.5 (2)
28. Weronika Nowakowska-Ziemniak +1:28.6 (1)
32. Krystyna Guzik +1:36.1 (1)
75. Monika Hojnisz +3:02.1 (3)
95. Anna Mąka +4:58.9 (1)
[8]
7 grudnia Bieg pościgowy M 1. Francja Martin Fourcade    33:54.9 (4)
2. Rosja Anton Szypulin +10.0 (1)
3. Norwegia Emil Hegle Svendsen    +26.3 (2)
4. Słowenia Jakov Fak
5. Austria Dominik Landertinger
6. Niemcy Simon Schempp
7. Niemcy Andreas Birnbacher
8. Norwegia Alexander Os
9. Francja Jean-Guillaume Béatrix
10. Norwegia Ole Einar Bjørndalen
Polacy nie startowali [9]
7 grudnia Bieg pościgowy K 1. Finlandia Kaisa Mäkäräinen    35:01.7 (3)
2. Ukraina Wałentyna Semerenko +47.9 (4)
3. Włochy Dorothea Wierer +48.3 (4)
4. Białoruś Darja Domraczewa
5. Słowenia Teja Gregorin
6. Norwegia Tiril Eckhoff
7. Czechy Veronika Vítková
8. Francja Marine Bolliet
9. Rosja Jekatierina Głazyrina
10. Niemcy Franziska Hildebrand
47. Magdalena Gwizdoń +4:52.8 (8)
48. Weronika Nowakowska-Ziemniak +5:01.1 (8)
49.Krystyna Guzik +5:05.9 (8)
[10]

Hochfilzen

Data Konkurencja K/M Zwycięzcy Top 10 Polacy źr.
12 grudnia Sprint K 1. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 20:55.6 (1)   
2. Włochy Karin Oberhofer +10.4 (0)
3. Norwegia Tiril Eckhoff +29.9 (1)   
4. Rosja Olga Podczufarowa
5. Niemcy Franziska Hildebrand
6. Niemcy Vanessa Hinz
7. Norwegia Fanny Welle-Strand Horn
8. Białoruś Darja Domraczewa
9. Francja Anaïs Bescond
10. Rosja Jekatierina Głazyrina
12. Weronika Nowakowska-Ziemniak +51.6 (1)
26. Magdalena Gwizdoń +1:26.7 (1)
38. Monika Hojnisz +1:35.4 (1)
80. Kinga Mitoraj +3:15.2 (1)
84. Krystyna Guzik +3:24.9 (5)
[11]
12 grudnia Sprint M 1. Norwegia Johannes Thingnes Bø 24:34.9 (0)
2. Niemcy Simon Schempp +14.3 (0)
3. Niemcy Andreas Birnbacher +17.9 (0)
4. Austria Dominik Landertinger
5. Słowenia Jakov Fak
6. Norwegia Tarjei Bø
7. Francja Martin Fourcade   
8. Rosja Dmitrij Małyszko
9. Norwegia Emil Hegle Svendsen   
10. Czechy Ondřej Moravec
90. Mateusz Janik +3:34.8 (2)
95. Łukasz Szczurek +3:52.4 (4)
[12]
13 grudnia Sztafeta K 1. Niemcy Niemcy 1:11:40.4 (0+8)
(Kummer, Hildebrand, Hinz, Preuß)
2. Białoruś Białoruś +21.1 (0+10)
(Skardino, Dubarezawa, Pisariewa, Domraczewa)
3. Czechy Czechy +22.2 (0+9)
(Puskarčíková, Soukalová, Landová, Vítková)
4. Włochy Włochy
5. Norwegia Norwegia
6. Polska Polska
7. Ukraina Ukraina
8. Rosja Rosja
9. Francja Francja
10. Słowenia Słowenia
6. Polska +47.4 (0+8)
(Guzik, Gwizdoń, Nowakowska-Ziemniak, Hojnisz)
[13]
13 grudnia Sztafeta M 1. Rosja Rosja 1:16:14.8 (0+1)
(Cwetkow, Łapszyn, Małyszko, Szypulin)
2. Francja Francja +20.2 (0+4)
(S. Fourcade, Béatrix, Desthieux, M. Forucade)
3. Norwegia Norwegia +27.9 (0+10)
(J. T. Bø, Svendsen, Birkeland, T. Bø)
4. Austria Austria
5. Niemcy Niemcy
6. Kanada Kanada
7. Czechy Czechy
8. Włochy Włochy
9. Ukraina Ukraina
10. Słowenia Słowenia
LPD Polska Polska (2+15) [14]
14 grudnia Bieg pościgowy K 1. Finlandia Kaisa Mäkäräinen    30:44.8 (1)
2. Rosja Jekatierina Głazyrina +34.4 (1)
3. Francja Anaïs Bescond +46.5 (1)
4. Rosja Olga Podczufarowa
5. Kanada Rosanna Crawford
6. Włochy Karin Oberhofer
7. Niemcy Franziska Preuß
8. Niemcy Franziska Hildebrand
9. Ukraina Julija Dżima
10. Ukraina Wałentyna Semerenko
11. Monika Hojnisz +1:09.4 (1)
36. Magdalena Gwizdoń +3:20.2 (4)
39. Weronika Nowakowska-Ziemniak +3:41.4 (7)
[15]
14 grudnia Bieg pościgowy M 1. Francja Martin Fourcade    32:53.7 (0)
2. Niemcy Simon Schempp +4.1 (0)
3. Słowenia Jakov Fak +10.9 (1)
4. Norwegia Johannes Thingnes Bø
5. Rosja Anton Szypulin
6. Norwegia Tarjei Bø
7. Niemcy Andreas Birnbacher
8. Austria Dominik Landertinger
9. Czechy Ondřej Moravec
10. Rosja Dmitrij Małyszko
Polacy nie startowali [16]

Pokljuka

Data Konkurencja K/M Zwycięzcy Top 10 Polacy źr.
18 grudnia Sprint K 1. Czechy Gabriela Soukalová 20:17.3 (0)
2. Włochy Dorothea Wierer +18.4 (1)
3. Ukraina Wałentyna Semerenko +24.7 (0)
4. Kanada Rosanna Crawford
5. Rosja Olga Podczufarowa
6. Białoruś Darja Domraczewa
7. Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak
8. Włochy Nicole Gontier
9. Niemcy Laura Dahlmeier
10. Włochy Karin Oberhofer
7. Weronika Nowakowska-Ziemniak +42.0 (1)
27. Monika Hojnisz +1:13.6 (2)
48. Krystyna Guzik +1:55.3 (1)
62. Patrycja Hojnisz +2:25.9 (1)
73. Magdalena Gwizdoń +2:42.8 (4)
[17]
19 grudnia Sprint M 1. Rosja Anton Szypulin 23:18.6 (0)
2. Austria Dominik Landertinger +11.9 (0)
3. Norwegia Emil Hegle Svendsen+24.1 (0)
4. Francja Martin Fourcade   
5. Rosja Jewgienij Garaniczew
6. Niemcy Simon Schempp
7. Norwegia Tarjei Bø
8. Francja Quentin Fillon Maillet
9. Rosja Maksim Cwietkow
10. Norwegia Johannes Thingnes Bø
59. Grzegorz Guzik +2:06.5 (1)
83. Łukasz Szczurek +3:09.9 (2)
[18]
20 grudnia Bieg pościgowy M 1. Norwegia Emil Hegle Svendsen 30:43.3 (0)
2. Rosja Anton Szypulin +17.8 (2)
3. Francja Martin Fourcade    +59.5 (1)
4. Austria Dominik Landertinger
5. Czechy Ondřej Moravec
6. Rosja Timofiej Łapszyn
7. Francja Jean-Guillaume Béatrix
8. Norwegia Johannes Thingnes Bø
9. Niemcy Benjamin Weger
10. Włochy Lukas Hofer
57. Grzegorz Guzik +6:02.9 (5) [19]
20 grudnia Bieg pościgowy K 1. Białoruś Darja Domraczewa 29:55.9 (1)
2. Finlandia Kaisa Mäkäräinen    +10.0 (1)
3. Ukraina Wałentyna Semerenko +36.8 (1)
4. Włochy Dorothea Wierer
5. Niemcy Laura Dahlmeier
6. Białoruś Nadieżda Skardino
7. Kanada Rosanna Crawford
8. Włochy Karin Oberhofer
9. Rosja Darja Wirołajnen
10. Włochy Nicole Gontier
15. Weronika Nowakowska-Ziemniak +2:15.3 (4)
22. Krystyna Guzik +2:50.2 (1)
35. Monika Hojnisz +3:34.9 (4)
[20]
21 grudnia Bieg masowy K 1. Finlandia Kaisa Mäkäräinen    34:18.8 (2)
2. Francja Anaïs Bescond +7.6 (0)
3. Białoruś Nadieżda Skardino +15.8 (0)
4. Czechy Gabriela Soukalová
5. Ukraina Wałentyna Semerenko
6. Włochy Dorothea Wierer
7. Niemcy Franziska Hildebrand
8. Niemcy Franziska Preuß
9. Niemcy Laura Dahlmeier
10. Czechy Veronika Vítková
14. Weronika Nowakowska-Ziemniak +1:50.8 (4) [21]
21 grudnia Bieg masowy M 1. Rosja Anton Szypulin 35:16.8 (1)
2. Francja Martin Fourcade    +1.2 (1)
3. Austria Simon Eder +1.4 (1)
4. Szwecja Fredrik Lindström
5. Francja Jean-Guillaume Béatrix
6. Norwegia Tarjei Bø
7. Czechy Ondřej Moravec
8. Słowenia Jakov Fak
9. Kanada Nathan Smith
10. Niemcy Andreas Birnbacher
Polacy nie startowali [22]

Oberhof

Data Konkurencja K/M Zwycięzcy Top 10 Polacy źr.
7 stycznia Sztafeta K 1. Czechy Czechy 1:16:56.0 (0+7)
(Puskarčíková, Soukalová, Landová, Vítková)
2. Francja Francja +8,9 (0+8)
(Bolliet, Habert, Braisaz, Bescond)
3. Białoruś Białoruś +1:06.8 (1+8)
(Skardino, Dubarezawa, Pisariewa, Domraczewa)
4. Norwegia Norwegia
5. Włochy Włochy
6. Ukraina Ukraina
7. Rosja Rosja
8. Austria Austria
9. Polska Polska
10. Niemcy Niemcy
9. Polska +2:59.0 (0+13)
(M. Hojnisz, Nowakowska-Ziemniak, Gwizdoń, Guzik)
[23]
8 stycznia Sztafeta M 1. Rosja Rosja 1:15:24.1 (1+12)
(Garaniczew, Łapszyn, Małyszko, Szypulin)
2. Norwegia Norwegia +2,3 (1+10)
(Christiansen, Os, J. T. Bø, Bjørndalen)
3. Francja Francja +1:32.3 (1+12)
(Fourcade, Béatrix, Desthieux, Maillet)
4. Niemcy Niemcy
5. Ukraina Ukraina
6. Szwajcaria Szwajcaria
7. Bułgaria Bułgaria
8. Kanada Kanada
9. Finlandia Finlandia
10. Estonia Estonia
LPD Polska (8+18)
(Pływaczyk, Guzik, Szczurek, Jakubowicz)
[24]
9 stycznia Sprint K 1. Czechy Veronika Vítková 22:40.0 (2)
2. Włochy Dorothea Wierer +8.8 (1)
3. Włochy Nicole Gontier +19.1 (0)
4. Niemcy Franziska Preuß
5. Finlandia Mari Laukkanen
6. Czechy Gabriela Soukalová
7. Niemcy Vanessa Hinz
8. Włochy Karin Oberhofer
9. Białoruś Nadieżda Skardino
10. Ukraina Natalja Burdyga
11. Weronika Nowakowska-Ziemniak +47.1 (2)
15. Monika Hojnisz +52.5 (1)
38. Krystyna Guzik +2:06.0 (3)
64. Magdalena Gwizdoń +3:31.3 (5)
85. Karolina Pitoń +4:39.9 (6)
[25]
10 stycznia Sprint M 1. Francja Martin Fourcade    27:02.5 (1)
2. Norwegia Ole Einar Bjørndalen +4.4 (1)
3. Rosja Timofiej Łapszyn +17.5 (1)
4. Norwegia Johannes Thingnes Bø
5. Szwajcaria Benjamin Weger
6. Łotwa Andrejs Rastorgujevs
7. Estonia Roland Lessing
8. Niemcy Benedikt Doll
9. Bułgaria Krasimir Anew
10. Ukraina Artem Tyszczenko
73. Krzysztof Pływaczyk +3:03.1 (2)
97. Grzegorz Guzik +5:32.5 (6)
[26]
11 stycznia Bieg masowy K 1. Białoruś Darja Domraczewa 42:36.6 (4)
2. Czechy Veronika Vítková +14.9 (2)
3. Norwegia Tiril Eckhoff +21.7 (2)
4. Finlandia Kaisa Mäkäräinen   
5. Słowacja Jana Gereková
6. Niemcy Franziska Preuß
7. Ukraina Wałentyna Semerenko
8. Rosja Darja Wirołajnen
9. Włochy Karin Oberhofer
10. Czechy Gabriela Soukalová
13. Weronika Nowakowska-Ziemniak +1:55.0 (3)
26. Monika Hojnisz +4:04.7 (4)
[27]
11 stycznia Bieg masowy M 1. Francja Martin Fourcade    44:52.0 (0)
2. Rosja Anton Szypulin    +13.1 (4)
3. Rosja Dmitrij Małyszko +30.7 (3)
4. Bułgaria Krasimir Anew
5. Czechy Michal Šlesingr
6. Łotwa Andrejs Rastorgujevs
7. Słowenia Jakov Fak
8. Niemcy Benedikt Doll
9. Rosja Timofiej Łapszyn
10. Niemcy Simon Schempp
Polacy nie startowali [28]

Ruhpolding

Data Konkurencja K/M Zwycięzcy Top 10 Polacy źr.
14 stycznia Sztafeta K 1. Czechy Czechy 1:23:57.7 (0+9)
(Puskarčíková, Soukalová, Landová, Vítková)
2. Białoruś Białoruś +1:13.3 (0+6)
(Skardino, Kryuko, Pisariewa, Domraceawa)
3. Niemcy Niemcy +1:39.3 (1+6)
(Preuß, Hildebrand, Hinz, Dahlmeier)
4. Norwegia Norwegia
5. Ukraina Ukraina
6. Francja Francja
7. Polska Polska
8. Rosja Rosja
9. Włochy Włochy
10. Austria Austria
7. Polska +4:14.4 (2+10)
(M. Hojnisz, Gwizdoń, Nowakowska-Ziemniak, Guzik)
[29]
15 stycznia Sztafeta M 1. Norwegia Norwegia 1:09:42.3 (0+8)
(Bjørndalen, Bjøntegaard, J. T. Bø, Svendsen)
2. Niemcy Niemcy +4.6 s (0+4)
(Lesser, Birnbacher, Peiffer, Schempp)
3. Rosja Rosja +8.4 s (0+8)
(Garaniczew, Łapszyn, Wołkow, Szypulin)
4. Francja Francja
5. Austria Austria
6. Czechy Czechy
7. Słowenia Słowenia
8. Białoruś Białoruś
9. Kanada Kanada
10. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
LAP (18) Polska (0+8) [30]
16 stycznia Sprint K 1. Norwegia Fanny Welle-Strand Horn 21:07.4 (0)
2. Białoruś Darja Domraczewa +3.4 (0)
3. Norwegia Tiril Eckhoff +9.3 (1)
4. Ukraina Wałentyna Semerenko
5. Finlandia Mari Laukkanen
6. Niemcy Franziska Hildebrand
7. Finlandia Kaisa Mäkäräinen
8. Czechy Veronika Vítková
9. Włochy Dorothea Wierer
10. Czechy Jitka Landová
17. Monika Hojnisz +1:13.6 (0)
43. Krystyna Guzik +2:10.3
44. Weronika Nowakowska-Ziemniak +2:12.6 (1)
70. Magdalena Gwizdoń +3:19.5 (2)
94. Patrycja Hojnisz +5:48.4 (5)
[31]
17 stycznia Sprint M 1. Norwegia Johannes Thingnes Bø 23:59.2 (0)
2. Niemcy Simon Schempp +24.5 (0)
3. Niemcy Arnd Peiffer +57.9 (1)
4. Rosja Anton Szypulin
5. Łotwa Andrejs Rastorgujevs
6. Niemcy Benedikt Doll
7. Szwajcaria Benjamin Weger
8. Bułgaria Krasimir Anew
9. Niemcy Daniel Böhm
10. Czechy Michal Šlesingr
60. Krzysztof Pływaczyk +3:00.7 (0)
77. Grzegorz Guzik +3:46.0 (2)
[32]
18 stycznia Bieg masowy K 1. Białoruś Darja Domraczewa 35:17.5 (3)
2. Niemcy Franziska Preuß +16.5 (2)
3. Czechy Veronika Vítková +22.9 (3)
4. Ukraina Wałentyna Semerenko
5. Francja Anaïs Bescond
6. Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak
7. Finlandia Kaisa Mäkäräinen
8. Rosja Darja Wirołajnen
9. Czechy Gabriela Soukalová
10. Włochy Nicole Gontier
6. Weronika Nowakowska-Ziemniak +33.0 (1) [33]
18 stycznia Bieg masowy M 1. Niemcy Simon Schempp 35:42.8 (0)
2. Francja Quentin Fillon Maillet +0.0[34] (0)
3. Czechy Michal Šlesingr +0.0[34] (0)
4. Norwegia Emil Hegle Svendsen
5. Norwegia Ole Einar Bjørndalen
6. Rosja Anton Szypulin
7. Francja Jean-Guillaume Béatrix
8. Austria Simon Eder
9. Niemcy Arnd Peiffer
10. Norwegia Johannes Thingnes Bø
Polacy nie startowali [35]

Anterselva

Data Konkurencja K/M Zwycięzcy Top 10 Polacy źr.
22 stycznia Sprint M 1.Niemcy Simon Schempp 23:18.8 (0)
2.Rosja Jewgienij Garaniczew +14.0 (0)
3.Słowenia Jakov Fak +20.1 (1)
4.Szwajcaria Benjamin Weger
5.Kanada Brendan Green
6.Norwegia Henrik L'Abée-Lund
7.Rosja Anton Szypulin
8.Austria Simon Eder
9.Norwegia Ole Einar Bjørndalen
10.Czechy Ondřej Moravec
84. Grzegorz Guzik +2:57.3 (2)
98. Łukasz Szczurek +4:26.1 (6)
[36]
23 stycznia Sprint K 1. Białoruś Darja Domraczewa 19:57.8 (0)
2. Finlandia Kaisa Mäkäräinen +26.9 (1)   
3. Niemcy Laura Dahlmeier +50.4 (0)
4. Słowacja Jana Gereková
5. Włochy Karin Oberhofer
6. Niemcy Franziska Hildebrand
7. Białoruś Nadieżda Skardino
8. Stany Zjednoczone Susan Dunklee
9. Niemcy Franziska Preuß
9. Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak
9. Weronika Nowakowska-Ziemniak +1:11.0 (1)
33. Monika Hojnisz +1:56.0 (2)
45. Magdalena Gwizdoń +2:15.8 (1)
65. Karolina Pitoń +2:59.5 (3)
75. Krystyna Guzik +3:16.7 (3)
[37]
24 stycznia Bieg pościgowy M 1. Niemcy Simon Schempp 31:27.9 (2)
2. Austria Simon Eder +0.1 (1)
3. Rosja Jewgienij Garaniczew +1.1 (1)
4. Norwegia Ole Einar Bjørndalen
5. Francja Martin Fourcade
6. Niemcy Erik Lesser
7. Słowenia Jakov Fak
8. Francja Simon Fourcade
9. Ukraina Dmytro Pidruczny
10. Niemcy Arnd Peiffer
Polacy nie startowali [38]
24 stycznia Bieg pościgowy K 1. Białoruś Darja Domraczewa 30:58.5 (1)
2. Rosja Darja Wirołajnen +1:21.1 (1)
3. Finlandia Kaisa Mäkäräinen +1:29.0 (3)
4. Niemcy Franziska Hildebrand
5. Francja Marie Dorin Habert
6. Stany Zjednoczone Susan Dunklee
7. Słowacja Jana Gereková
8. Włochy Karin Oberhofer
9. Niemcy Franziska Preuß
10. Włochy Dorothea Wierer
14. Weronika Nowakowska-Ziemniak +2:25.1 (3)
22. Monika Hojnisz +2:52.4 (2)
47. Magdalena Gwizdoń +7:06.6 (6)
[39]
25 stycznia Sztafeta M 1. Norwegia Norwegia 1:15:36.7 (0+5)
(Bjørndalen, T. Bø, J. T. Bø, Svendsen)
2. Niemcy Niemcy +16.4 (0+7)
(Lesser, Böhm, Peiffer, Schempp)
3. Francja Francja +42.0 (0+5)
(Fourcade, Fillon Maillet, Desthieux, Béatrix)
4. Austria Austria
5. Rosja Rosja
6. Czechy Czechy
7. Ukraina Ukraina
8. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
9. Kanada Kanada
10. Włochy Włochy
LPD (20) Polska (0+12)
(Pływaczyk, G. Guzik, Szczurek, Jakubowicz)
[40]
25 stycznia Sztafeta K 1. Niemcy Niemcy 1:18:47.7 (2+10)
(Hildebrand, Preuß, Kummer, Dahlmeier)
2. Czechy Czechy +35.0 (0+15)
(Puskarčíková, Soukalová, Landová, Vítková)
3. Ukraina Ukraina +45.3 (3+14)
(Dżima, Burdyga, Abramowa, Wa. Semerenko)
4. Rosja Rosja
5. Francja Francja
6. Białoruś Białoruś
7. Włochy Włochy
8. Szwajcaria Szwajcaria
9. Polska Polska
10. Kanada Kanada
9. Polska +3:10.1 (2+15)
(M. Hojnisz, Nowakowska-Ziemniak, Pitoń, Guzik)
[41]

Nove Město

Data Konkurencja K/M Zwycięzcy Top 10 Polacy źr.
6 lutego Pojedyncza sztafeta mieszana K/M 1. Rosja Rosja 35:43,3 (0+0)
(Wołkow, Romanowa)
2. Norwegia Norwegia +21,5 (0+0)
(Olsbu, L’Abée-Lund)
3. Ukraina Ukraina +24,6 (0+0)
(Dżima, Tyszczenko)
4. Niemcy Niemcy
5. Francja Francja
6. Szwecja Szwecja
7. Białoruś Białoruś
8. Bułgaria Bułgaria
9. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
10. Japonia Japonia
17. Polska +4:24,1 (5+1)
(G. Guzik, K. Guzik)
[42]
6 lutego Sztafeta mieszana K/M 1. Norwegia Norwegia 1:12:49,2 (0+6)
(Horn, Eckhoff, J. T. Bø, T. Bø)
2. Czechy Czechy +4,1 (0+5)
(Vítková, Soukalová, Šlesingr, Moravec)
3. Ukraina Ukraina +1:21,3 (1+7)
(Warwyneć, Semerenko, Pidruczny, Semenow)
4. Rosja Rosja
5. Francja Francja
6. Niemcy Niemcy
7. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
8. Słowenia Słowenia
9. Austria Austria
10. Słowacja Słowacja
LPD. Polska (1+14)
(Mąka, Pitoń, Pływaczyk, Szczurek)
[43]
7 lutego Sprint K 1. Niemcy Laura Dahlmeier 21:33.4 (0)
2. Niemcy Franziska Hildebrand +1.0 (0)
3. Czechy Veronika Vítková +13.9 (1)
4. Białoruś Darja Domraczewa   
5. Francja Marie Dorin Habert
6. Ukraina Wałentyna Semerenko
7. Finlandia Kaisa Mäkäräinen   
8. Francja Coline Varcin
9. Stany Zjednoczone Susan Dunklee
10. Francja Anaïs Bescond
26. Krystyna Guzik +1:15.7 (1)
52. Karolina Pitoń +2:28.1 (3)
75. Anna Mąka +3:51.0 (3)
[44]
7 lutego Sprint M 1. Słowenia Jakov Fak 24:09.9 (0)
2. Niemcy Simon Schempp    +12.8 (0)
3. Francja Jean-Guillaume Béatrix +26.0 (0)
4. Francja Martin Fourcade   
5. Czechy Michal Šlesingr
6. Rosja Anton Szypulin
7. Kanada Nathan Smith
8. Ukraina Serhij Semenow
9. Niemcy Arnd Peiffer
10. Norwegia Johannes Thingnes Bø
52. Łukasz Szczurek +2:14.0 (1)
61. Grzegorz Guzik +2:33.7 (2)
DNS Krzysztof Pływaczyk
[45]
8 lutego Bieg pościgowy K 1.Białoruś Darja Domraczewa 35:22,3 (4)
2.Finlandia Kaisa Mäkäräinen       +6,8 (4)
3.Niemcy Laura Dahlmeier +14,9 (3)
4. Niemcy Vanessa Hinz
5. Czechy Gabriela Soukalová
6. Rosja Jekatierina Głazyrina
7. Ukraina Julija Dżima
8. Rumunia Éva Tófalvi
9. Ukraina Wałentyna Semerenko
10. Białoruś Iryna Kryuko
22. Krystyna Guzik +2:14,6 (4)
45. Karolina Pitoń +6:04,3 (7)
[46]
8 lutego Bieg pościgowy M 1.Słowenia Jakov Fak 37:24,9 (1)
2.Niemcy Simon Schempp +4,4 (1)
3.Francja Martin Fourcade       +13,3 (0)
4.Ukraina Serhij Semenow
5.Kanada Nathan Smith
6.Rosja Jewgienij Garaniczew
7.Niemcy Andreas Birnbacher
8.Niemcy Erik Lesser
9.Niemcy Arnd Peiffer
10.Szwecja Fredrik Lindström
53. Łukasz Szczurek +6:41.1 (5) [47]

Oslo/Holmenkollen

Data Konkurencja K/M Zwycięzcy Top 10 Polacy źr.
12 lutego Bieg indywidualny K 1.Finlandia Kaisa Mäkäräinen    43:54,8 (0)
2.Białoruś Darja Domraczewa    +1:18,3 (1)
3.Czechy Veronika Vítková +1:20,9 (0)
4. Niemcy Laura Dahlmeier
5. Polska Monika Hojnisz
6. Ukraina Julija Dżima
7. Ukraina Iryna Warwyneć
8. Niemcy Franziska Hildebrand
9. Czechy Gabriela Soukalová
10. Francja Anaïs Bescond
5. Monika Hojnisz +2:51,5 (0)
23. Weronika Nowakowska-Ziemniak +5:03,3 (3)
42. Krystyna Guzik +7:28,4 (2)
69. Karolina Pitoń +10:01,1 (4)
[48]
12 lutego Bieg indywidualny M 1.Francja Martin Fourcade    51:27,4 (0)
2.Rosja Jewgienij Garaniczew +14,2 (0)
3. Ukraina Serhij Semenow +48,8 (0)
4.Słowenia Jakov Fak
5. Szwajcaria Benjamin Weger
6. Norwegia Johannes Thingnes Bø
7. Rosja Anton Szypulin
8. Czechy Michal Šlesingr
9. Niemcy Erik Lesser
10. Rosja Maksim Cwietkow
51. Łukasz Szczurek +5:27,4 (0)
89. Grzegorz Guzik +11:05,9 (6)
[49]
14 lutego Sprint K 1. Białoruś Darja Domraczewa    20:35,7 (0)
2. Niemcy Laura Dahlmeier +14,3 (0)
3. Francja Marie Dorin Habert +29,9
4. Francja Anaïs Bescond
5. Czechy Gabriela Soukalová
6. Włochy Dorothea Wierer
7. Polska Monika Hojnisz
8. Norwegia Tiril Eckhoff
9. Rosja Olga Podczufarowa
10. Ukraina Wałentyna Semerenko
10. Rosja Darja Wirołajnen
10. Słowacja Jana Gereková
7. Monika Hojnisz +50,8 (0)
20. Weronika Nowakowska-Ziemniak+1:02,6 (1)
50. Krystyna Guzik +1:54,6 (1)
82. Karolina Pitoń +3:13,7 (3)
[50]
14 lutego Sprint M 1. Niemcy Arnd Peiffer 24:57,0 (0)
2. Francja Martin Fourcade    +3,3 (0)
3. Rosja Anton Szypulin +15,4 (0)
4. Niemcy Andreas Birnbacher
5. Norwegia Lars Helge Birkeland
6. Francja Quentin Fillon Maillet
7. Czechy Ondřej Moravec
8. Norwegia Johannes Thingnes Bø
9. Austria Dominik Landertinger
10. Rosja Jewgienij Garaniczew
82. Łukasz Szczurek +3:18,5 (2)
89. Grzegorz Guzik +3:48,4 (3)
[51]
15 lutego Sztafeta K 1. Czechy Czechy 1:11:10,6 (0+5)
(Puskarčíková, Soukalová, Landová, Vítková)
2. Włochy Włochy +28,3 (0+2)
(Wierer, Gontier, Sanfilippo, Oberhofer)
3. Francja Francja +45,9 (0+5)
(Bescond, Latuillière, Varcin, Dorin Habert)
4. Niemcy Niemcy
5. Rosja Rosja
6. Ukraina Ukraina
7. Norwegia Norwegia
8. Kanada Kanada
9. Białoruś Białoruś
10. Słowacja Słowacja
11.  Polska +4:19,0 (1+11)
(Hojnisz, Pitoń, Nowakowska-Ziemniak, Guzik)
[52]
15 lutego Sztafeta M 1. Rosja Rosja 1:16:16,6 (1+5)
(Garaniczew, Cwietkow, Małyszko, Szypulin)
2. Niemcy Niemcy +0,2 (0+6)
(Lesser, Birnbacher, Peiffer, Schempp)
3. Austria Austria +50,9 (0+6)
(Mesotitsch, Eder, Grossegger, Landertinger)
4. Czechy Czechy
5. Kanada Kanada
6. Francja Francja
7. Ukraina Ukraina
8. Włochy Włochy
9. Norwegia Norwegia
10. Szwajcaria Szwajcaria
Polacy nie startowali [53]

Kontiolahti

Data Konkurencja K/M Zwycięzcy Top 10 Polacy źr.
5 marca Sztafeta mieszana K/M 1. Czechy Czechy 1:20:27.2 (0+8)
(Vítková, Soukalová, Michal Šlesingr, Ondřej Moravec)
2. Francja Francja +20.2 (0+8)
(Bescond, Dorin Habert, Béatrix, M. Fourcade)
3. Norwegia Norwegia +27.7 (1+3)
(Horn, Eckhoff, J. T. Bø, T. Bø)
4. Białoruś Białoruś
5. Austria Austria
6. Niemcy Niemcy
7. Włochy Włochy
8. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
9. Finlandia Finlandia
10. Rosja Rosja
14. Polska Polska +3:14.6 (0+3)
(Pitoń, Gwizdoń, Szczurek, Pływaczyk)
[54]
7 marca Sprint M 1.Norwegia Johannes Thingnes Bø 24:12.8 (1)
2.Kanada Nathan Smith +12.1 (1)
3.Norwegia Tarjei Bø +25.3 (0)
4.Francja Simon Fourcade
5.Niemcy Erik Lesser
6.Rosja Jewgienij Garaniczew
7.Czechy Michal Šlesingr
8.Bułgaria Władimir Iliew
9.Czechy Ondřej Moravec
10.Niemcy Benedikt Doll
58. Krzysztof Pływaczyk +2:45.2 (2)
63. Łukasz Szczurek +2:54.2 (2)
89. Grzegorz Guzik +4:26.5 (6)
[55]
7 marca Sprint K 1.Francja Marie Dorin Habert 22:16.18 (1)
2.Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak +9.6 (0)
3.Ukraina Wałentyna Semerenko +19.7 (1)
4.Niemcy Laura Dahlmeier
5.Polska Krystyna Guzik
6.Rosja Jekatierina Szumiłowa
7.Polska Magdalena Gwizdoń
8.Słowenia Andreja Mali
9.Ukraina Olga Abramowa
10.Niemcy Franziska Hildebrand
2. Weronika Nowakowska-Ziemniak +9.6 (0)
5. Krystyna Guzik +39.7 (1)
7. Magdalena Gwizdoń +51.8 (2)
75. Monika Hojnisz +3:49.4 (6)
[56]
8 marca Bieg pościgowy M 1.Niemcy Erik Lesser 30:47.9 (0)
2.Rosja Anton Szypulin +17.0 (1)
3.Norwegia Tarjei Bø +18.7 (1)
4.Czechy Michal Šlesingr
5.Norwegia Ole Einar Bjørndalen
6.Bułgaria Władimir Iliew
7.Francja Martin Fourcade
8.Słowenia Jakov Fak
9.Czechy Ondřej Moravec
10.Francja Simon Fourcade
60. Krzysztof Pływaczyk +7:42.6 (8) [57]
8 marca Bieg pościgowy K 1.Francja Marie Dorin Habert 30:07.7 (3)
2.Niemcy Laura Dahlmeier +15.3 (2)
3.Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak +31.6 (3)
4.Rosja Jekatierina Szumiłowa
5.Czechy Gabriela Soukalová
6.Niemcy Franziska Hildebrand
7.Białoruś Darja Domraczewa
8.Polska Krystyna Guzik
9.Włochy Dorothea Wierer
10.Ukraina Olga Abramowa
3. Weronika Nowakowska-Ziemniak +31.6 (3)
8. Krystyna Guzik +1:12.2 (2)
17. Magdalena Gwizdoń +2:06.2 (4)
[58]
11 marca Bieg indywidualny K 1. Rosja Jekatierina Jurłowa 41:32.2 (0)
2. Czechy Gabriela Soukalová +23.2 (1)
3. Finlandia Kaisa Mäkäräinen +24.4 (2)
4. Włochy Dorothea Wierer
5. Rosja Darja Wirołajnen
6. Niemcy Laura Dahlmeier
7. Francja Anaïs Bescond
8. Czechy Veronika Vítková
9. Polska Monika Hojnisz
10. Niemcy Franziska Hildebrand
9. Monika Hojnisz +1:22.0 (1)
13. Weronika Nowakowska-Ziemniak +2:45.6 (2)
14. Krystyna Guzik +2:51.4 (2)
56. Magdalena Gwizdoń +6:07.5 (5)
[59]
12 marca Bieg indywidualny M 1.Francja Martin Fourcade 47:29.4 (1)
2.Norwegia Emil Hegle Svendsen +20.9 (0)
3.Czechy Ondřej Moravec +40.5 (1)
4.Francja Simon Fourcade
5.Ukraina Serhij Semenow
6.Norwegia Ole Einar Bjørndalen
7.Norwegia Johannes Thingnes Bø
8.Niemcy Simon Schempp
9.Rosja Aleksiej Wołkow
10.Słowenia Jakov Fak
46. Łukasz Szczurek +5:12.6 (2)
71. Krzysztof Pływaczyk +6:40.6 (3)
77. Grzegorz Guzik +7:15.1 (4)
[60]
13 marca Sztafeta K 1. Niemcy Niemcy 1:11:54.6 (0+6)
(F. Hildebrand, Preuß, Hinz, Dahlmeier)
2. Francja Francja +1:00.3 (1+9)
(Bescond, Latuillière, Braisaz, Dorin Habert)
3. Włochy Włochy +1:06.1 (0+9)
(Vitozzi, Oberhofer, Gontier, Wierer)
4. Rosja Rosja
5. Norwegia Norwegia
6. Ukraina Ukraina
7. Białoruś Białoruś
8. Czechy Czechy
9. Szwecja Szwecja
10. Kanada Kanada
13. Polska Polska +3:52.3 (3+11)
(M. Hojnisz, Gwizdoń, Nowakowska-Ziemniak, Guzik)
[61]
14 marca Sztafeta M 1. Niemcy Niemcy 1:13:49,5 (0+3)
(Lesser, Böhm, Peiffer, Schempp)
2. Norwegia Norwegia +15,4 (0+6)
(Bjørndalen, T. Bø, J. T. Bø, Svendsen)
3. Francja Francja +33,6 (0+4)
(S. Fourcade, Béatrix, Maillet, M. Fourcade)
4. Rosja Rosja
5. Austria Austria
6. Czechy Czechy
7. Szwajcaria Szwajcaria
8. Słowenia Słowenia
9. Ukraina Ukraina
10. Białoruś Białoruś
LAP (20) Polska (1+10)
(Janik, Szczurek, G. Guzik, Pływaczyk)
[62]
15 marca Bieg masowy K 1. Ukraina Wałentyna Semerenko 34:32.9 (0)
2. Niemcy Franziska Preuß +6.2 (1)
3. Włochy Karin Oberhofer +12.6 (2)
4. Białoruś Darja Domraczewa
5. Czechy Gabriela Soukalová
6. Niemcy Franziska Hildebrand
7. Niemcy Laura Dahlmeier
8. Francja Marie Dorin Habert
9. Francja Anaïs Bescond
10. Rosja Jekatierina Szumiłowa
17. Krystyna Guzik +1:33.7 (2)
19. Magdalena Gwizdoń +1:38.2 (2)
23. Weronika Nowakowska-Ziemniak +2:21.3 (5)
15 marca Bieg masowy M 1.Słowenia Jakov Fak 36:24.9 (1)
2.Czechy Ondřej Moravec +1.0 (1)
3.Norwegia Tarjei Bø +3.7 (1)
4.Norwegia Ole Einar Bjørndalen
5.Czechy Michal Šlesingr
6.Norwegia Johannes Thingnes Bø
7.Rosja Anton Szypulin
8.Niemcy Simon Schempp
9.Francja Simon Fourcade
10.Francja Martin Fourcade
Polacy nie startowali

Chanty-Mansyjsk

Data Konkurencja K/M Zwycięzcy Top 10 Polacy źr.
19 marca Sprint M 1. Francja Martin Fourcade 23:47,0 (0)
2. Rosja Anton Szypulin +13,0 (0)
3. Niemcy Benedikt Doll +18,3 (1)
4. Łotwa Andrejs Rastorgujevs
5. Kanada Nathan Smith
6. Niemcy Arnd Peiffer
7. Szwecja Fredrik Lindström
8. Francja Simon Fourcade
9. Norwegia Ole Einar Bjørndalen
10. Niemcy Johannes Kühn
Polacy nie startowali [63]
20 marca Sprint K 1. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 19:49,1 (1)
2. Niemcy Laura Dahlmeier +14,2 (1)
3. Białoruś Darja Domraczewa +15,5 (2)
4. Czechy Veronika Vítková
5. Włochy Dorothea Wierer
6. Niemcy Franziska Preuß
7. Włochy Karin Oberhofer
8. Niemcy Luise Kummer
9. Ukraina Wałentyna Semerenko
10. Czechy Gabriela Soukalová
39. Weronika Nowakowska-Ziemniak +2:14,5 (4) [64]
21 marca Bieg pościgowy K 1. Białoruś Darja Domraczewa 28:14,4 (1)
2. Niemcy Laura Dahlmeier +15,7 (0)
3. Niemcy Franziska Preuß +15,9 (0)
4. Finlandia Kaisa Mäkäräinen
5. Czechy Veronika Vítková
6. Ukraina Wałentyna Semerenko
7. Rosja Jekatierina Jurłowa
8. Włochy Dorothea Wierer
9. Francja Anaïs Bescond
10. Czechy Gabriela Soukalová
28. Weronika Nowakowska-Ziemniak +3:27,5 (2) [65]
21 marca Bieg pościgowy M 1. Kanada Nathan Smith 32:04,9 (1)
2. Niemcy Benedikt Doll +24,0 (2)
3. Rosja Anton Szypulin +35,7 (4)
4. Francja Martin Fourcade
5. Niemcy Daniel Böhm
6. Niemcy Arnd Peiffer
7. Szwecja Fredrik Lindström
8. Łotwa Andrejs Rastorgujevs
9. Czechy Michal Šlesingr
10. Słowenia Jakov Fak
Polacy nie startowali [66]
22 marca Bieg masowy M 1. Słowenia Jakov Fak 38:09,8 (0)
2. Rosja Anton Szypulin +10,3 (2)
3. Norwegia Tarjei Bø +12,5 (1)
4. Francja Simon Fourcade
5. Austria Simon Eder
6. Francja Jean-Guillaume Béatrix
7. Niemcy Arnd Peiffer
8. Niemcy Daniel Böhm
9. Norwegia Johannes Thingnes Bø
10. Szwajcaria Benjamin Weger
Polacy nie startowali [67]
22 marca Bieg masowy K 1. Niemcy Laura Dahlmeier 35:08,2 (0)
2. Czechy Gabriela Soukalová +7,1 (0)
3. Francja Marie Dorin Habert +19,9 (2)
4.Białoruś Darja Domraczewa
5.Włochy Karin Oberhofer
6.Niemcy Franziska Preuß
7. Norwegia Tiril Eckhoff
8. Rosja Jekatierina Jurłowa
9. Niemcy Franziska Hildebrand
10. Ukraina Wałentyna Semerenko
24. Weronika Nowakowska-Ziemniak +3:52,2 (3) [68]

Klasyfikacje

Kobiety

Klasyfikacja generalna[69]
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Białoruś Darja Domraczewa 1092
2. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 1044
3. Ukraina Wałentyna Semerenko 865
4. Czechy Veronika Vítková 793
5. Niemcy Franziska Hildebrand 757
6. Czechy Gabriela Soukalová 752
7. Włochy Dorothea Wierer 745
8. Niemcy Laura Dahlmeier 725
9. Niemcy Franziska Preuß 651
10. Włochy Karin Oberhofer 643
Miejsce Zawodniczka Punkty
11. Norwegia Tiril Eckhoff 598
12. Francja Anaïs Bescond 545
13. Rosja Jekatierina Głazyrina 544
14. Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 529
15. Francja Marie Dorin Habert 526
16. Rosja Darja Wirołajnen 499
17. Stany Zjednoczone Susan Dunklee 458
18. Białoruś Nadieżda Skardino 442
19. Słowacja Jana Gereková 428
20. Niemcy Vanessa Hinz 412

Klasyfikacja biegu indywidualnego[70]

Klasyfikacja sprintu[71]

Klasyfikacja biegu na dochodzenie[72]

Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 162
2. Białoruś Darja Domraczewa 139
3. Czechy Veronika Vítková 122
4. Niemcy Franziska Hildebrand 103
5. Białoruś Nadieżda Skardino 89
6. Czechy Gabriela Soukalová 86
7. Rosja Jekatierina Jurłowa 82
8. Niemcy Laura Dahlmeier 81
9. Stany Zjednoczone Susan Dunklee 79
10. Kanada Megan Heinicke 78
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Białoruś Darja Domraczewa 416
2. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 364
3. Czechy Veronika Vítková 347
4. Włochy Dorothea Wierer 333
5. Ukraina Wałentyna Semerenko 328
6. Norwegia Tiril Eckhoff 307
7. Niemcy Franziska Hildebrand 302
8. Niemcy Laura Dahlmeier 292
9. Czechy Gabriela Soukalová 281
10. Włochy Karin Oberhofer 266
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 348
2. Białoruś Darja Domraczewa 347
3. Ukraina Wałentyna Semerenko 255
4. Niemcy Laura Dahlmeier 224
5. Włochy Dorothea Wierer 214
6. Niemcy Franziska Hildebrand 204
7. Czechy Gabriela Soukalová 195
8. Niemcy Franziska Preuß 194
9. Czechy Veronika Vítková 191
10. Rosja Jekatierina Głazyrina 190

Klasyfikacja biegu masowego[73]

Klasyfikacja sztafet[74]

Klasyfikacja Pucharu Narodów[75]

Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Niemcy Franziska Preuß 218
2. Ukraina Wałentyna Semerenko 210
3. Białoruś Darja Domraczewa 206
4. Czechy Gabriela Soukalová 200
5. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 193
6. Włochy Karin Oberhofer 172
7. Francja Anaïs Bescond 166
8. Niemcy Franziska Hildebrand 163
9. Rosja Darja Wirołajnen 141
10. Czechy Veronika Vítková 137
Miejsce Reprezentacja Punkty
1.  Czechy 316
2.  Niemcy 302
3.  Francja 266
4.  Białoruś 262
5.  Włochy 253
6.  Ukraina 238
7.  Norwegia 232
8.  Rosja 230
9.  Polska 196
10.  Kanada 180
Miejsce Reprezentacja Punkty
1.  Niemcy 7853,5
2.  Czechy 7646,5
3.  Francja 7400,5
4.  Białoruś 7266,5
5.  Ukraina 7074
6.  Rosja 7001
7.  Norwegia 6942,5
8.  Włochy 6818
9.  Polska 6013,5
10.  Słowacja 5074,5

Mężczyźni

Klasyfikacja generalna[76]
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Francja Martin Fourcade 1042
2. Rosja Anton Szypulin 978
3. Słowenia Jakov Fak 883
4. Niemcy Simon Schempp 792
5. Norwegia Johannes Thingnes Bø 728
6. Czechy Ondřej Moravec 655
7. Rosja Jewgienij Garaniczew 635
8. Czechy Michal Šlesingr 630
9. Norwegia Emil Hegle Svendsen 613
10. Niemcy Erik Lesser 606
Miejsce Zawodnik Punkty
11. Francja Simon Fourcade 586
12. Szwecja Fredrik Lindström 543
13. Niemcy Arnd Peiffer 538
14. Norwegia Ole Einar Bjørndalen 524
15. Austria Simon Eder 521
16. Kanada Nathan Smith 503
17. Szwajcaria Benjamin Weger 502
18. Niemcy Daniel Böhm 494
19. Norwegia Tarjei Bø 493
20. Francja Jean-Guillaume Béatrix 467

Klasyfikacja biegu indywidualnego[77]

Klasyfikacja sprintu[78]

Klasyfikacja biegu na dochodzenie[79]

Miejsce Zawodnik Punkty
1. Francja Martin Fourcade 335
2. Rosja Anton Szypulin 305
3. Słowenia Jakov Fak 282
4. Niemcy Simon Schempp 228
5. Niemcy Erik Lesser 207
6. Norwegia Emil Hegle Svendsen 199
7. Norwegia Tarjei Bø 183
8. Szwecja Fredrik Lindström 181
9. Rosja Jewgienij Garaniczew 179
10. Kanada Nathan Smith 172
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Francja Martin Fourcade 416
2. Rosja Anton Szypulin 370
3. Niemcy Simon Schempp 354
4. Słowenia Jakov Fak 337
5. Norwegia Johannes Thingnes Bø 330
6. Rosja Jewgienij Garaniczew 258
7. Czechy Ondřej Moravec 254
8. Czechy Michal Šlesingr 242
9. Niemcy Arnd Peiffer 241
10. Szwajcaria Benjamin Weger 239
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Francja Martin Fourcade 256
2. Niemcy Simon Schempp 228
3. Słowenia Jakov Fak 217
4. Rosja Anton Szypulin 203
5. Norwegia Emil Hegle Svendsen 177
6. Rosja Jewgienij Garaniczew 155
7. Norwegia Johannes Thingnes Bø 136
8. Niemcy Erik Lesser 131
9. Niemcy Andreas Birnbacher 130
10. Szwecja Fredrik Lindström 128

Klasyfikacja biegu masowego[80]

Klasyfikacja sztafet[81]

Klasyfikacja Pucharu Narodów[82]

Miejsce Zawodnik Punkty
1. Rosja Anton Szypulin 242
2. Słowenia Jakov Fak 204
3. Francja Martin Fourcade 186
4. Austria Simon Eder 174
5. Czechy Ondřej Moravec 167
6. Czechy Michal Šlesingr 148
7. Niemcy Simon Schempp 146
8. Szwecja Fredrik Lindström 146
9.