Puchar Świata w biathlonie 2018/2019 – Hochfilzen
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Zawody pucharu świata w biathlonie w Hochfilzen to drugi etap sezonu 2018/2019 w tej dyscyplinie sportu. Konkurencje rozgrywane były w dniach 10-16 grudnia. Rywalizacja odbyła się w sprincie, biegu pościgowym oraz sztafetach.
- Główny artykuł: Puchar Świata w biathlonie 2018/2019.
Szybkie fakty Data, Gospodarz ...
| |||
Data |
10 – 16 grudnia | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | |||
Organizator | |||
Liczba konkurencji |
6 | ||
Zwycięzcy | |||
Sprint |
D. Wierer | ||
Bieg pościgowy |
K. Mäkäräinen | ||
Sztafeta |
Włochy |
Zamknij
Więcej informacji Dzień, Konkurencja ...
Dzień | Konkurencja | Początek | Liczba uczestników |
---|---|---|---|
13 grudnia | Sprint kobiet | 14:15 CET | 98 |
14 grudnia | Sprint mężczyzn | 14:15 CET | 106 |
15 grudnia | Bieg pościgowy kobiet | 11:30 CET | 55 |
15 grudnia | Bieg pościgowy mężczyzn | 14:45 CET | 56 |
16 grudnia | Sztafeta kobiet | 11:15 CET | 4x22 |
16 grudnia | Sztafeta mężczyzn | 14:00 CET | 4x26 |
Zamknij
Mężczyźni
Konkurencja | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
Sprint (10 km) szczegóły |
Johannes Thingnes Bø | Martin Fourcade | Benedikt Doll |
Bieg pościgowy (12,5 km) szczegóły |
Martin Fourcade | Arnd Peiffer | Vetle Sjåstad Christiansen |
Sztafeta (4 x 7,5 km) szczegóły |
Szwecja | Norwegia | Niemcy |
Kobiety
Konkurencja | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
Sprint (7,5 km) szczegóły |
Dorothea Wierer | Kaisa Mäkäräinen | Jekatierina Jurłowa-Percht |
Bieg pościgowy (10 km) szczegóły |
Kaisa Mäkäräinen | Paulína Fialková | Dorothea Wierer |
Sztafeta (4 x 6 km) szczegóły |
Włochy | Szwecja | Francja |
Sprint mężczyzn
Więcej informacji Pozycja, Zawodnik ...
Pozycja | Zawodnik | Reprezentacja | Pudła | Wynik | Strata |
---|---|---|---|---|---|
01 ! | Bø, Johannes ThingnesJohannes Thingnes Bø | Norwegia | 0+1 | 24:49,2 | — |
02 ! | Fourcade, MartinMartin Fourcade | Francja | 0+0 | 24:57,8 | +8,6 |
03 ! | Doll, BenediktBenedikt Doll | Niemcy | 0+0 | 24:59,4 | +10,2 |
04 !4. | Guigonnat, AntoninAntonin Guigonnat | Francja | 0+0 | 25:15,1 | +25,9 |
05 !5. | Peiffer, ArndArnd Peiffer | Niemcy | 0+0 | 25:17,1 | +27,9 |
06 !6. | Eberhard, JulianJulian Eberhard | Austria | 1+0 | 25:19,2 | +30,0 |
07 !7. | Desthieux, SimonSimon Desthieux | Francja | 0+1 | 25:25,5 | +36,3 |
08 !8. | Łoginow, AleksandrAleksandr Łoginow | Rosja | 1+0 | 25:27,7 | +38,5 |
09 !9. | Fak, JakovJakov Fak | Słowenia | 0+0 | 25:35,5 | +46,3 |
10. | Christiansen, Vetle SjåstadVetle Sjåstad Christiansen | Norwegia | 0+0 | 25:40,0 | +50,8 |
. . . | |||||
44. | Szczurek, ŁukaszŁukasz Szczurek | Polska | 0+1 | 26:40,9 | +1:51,7 |
54. | Nędza-Kubiniec, AndrzejAndrzej Nędza-Kubiniec | Polska | 0+0 | 26:49,6 | +2:00,4 |
72. | Guzik, GrzegorzGrzegorz Guzik | Polska | 2+1 | 27:25,1 | +2:35,9 |
Zamknij
Sprint kobiet
Więcej informacji Pozycja, Zawodniczka ...
Pozycja | Zawodniczka | Reprezentacja | Pudła | Wynik | Strata |
---|---|---|---|---|---|
01 ! | Wierer, DorotheaDorothea Wierer | Włochy | 0+1 | 21:04,9 | — |
02 ! | Mäkäräinen, KaisaKaisa Mäkäräinen | Finlandia | 0+1 | 21:05,5 | +0,6 |
03 ! | Jurłowa-Percht, JekatierinaJekatierina Jurłowa-Percht | Rosja | 0+0 | 21:29,3 | +24,4 |
04 !4. | Vittozzi, LisaLisa Vittozzi | Włochy | 1+0 | 21:30,2 | +25,3 |
05 !5. | Hojnisz, MonikaMonika Hojnisz | Polska | 0+0 | 21:33,1 | +28,2 |
06 !6. | Kryuko, IrynaIryna Kryuko | Białoruś | 0+0 | 21:43,4 | +38,5 |
07 !7. | Fialková, PaulínaPaulína Fialková | Słowacja | 1+0 | 21:48,7 | +43,8 |
08 !8. | Chevalier, AnaïsAnaïs Chevalier | Francja | 0+1 | 21:50,3 | +45,4 |
09 !9. | Starych, IrinaIrina Starych | Rosja | 0+0 | 21:52,4 | +47,5 |
10. | Kuźmina, AnastasijaAnastasija Kuźmina | Słowacja | 2+0 | 21:54,5 | +49,6 |
. . . | |||||
48. | Żuk, KamilaKamila Żuk | Polska | 1+2 | 22:59,0 | +1:54,1 |
61. | Zbylut, KingaKinga Zbylut | Polska | 0+2 | 23:19,6 | +2:14,7 |
85. | Pitoń, KarolinaKarolina Pitoń | Polska | 2+2 | 24:28,6 | +3:23,7 |
Zamknij
Bieg pościgowy mężczyzn
Więcej informacji Pozycja, Zawodnik ...
Pozycja | Zawodnik | Reprezentacja | Pudła | Wynik | Strata |
---|---|---|---|---|---|
01 ! | Fourcade, MartinMartin Fourcade | Francja | 0+0+0+0 | 32:22,3 | — |
02 ! | Peiffer, ArndArnd Peiffer | Niemcy | 1+0+0+0 | 32:36,0 | +13,7 |
03 ! | Christiansen, Vetle SjåstadVetle Sjåstad Christiansen | Norwegia | 0+0+0+0 | 32:38,4 | +16,1 |
04 !4. | Eberhard, JulianJulian Eberhard | Austria | 1+1+1+0 | 32:59,7 | +37,4 |
05 !5. | Hofer, LukasLukas Hofer | Włochy | 0+1+0+1 | 33:04,5 | +42,2 |
06 !6. | Weger, BenjaminBenjamin Weger | Szwajcaria | 1+0+0+1 | 33:04,9 | +42,6 |
07 !7. | Łoginow, AleksandrAleksandr Łoginow | Rosja | 0+0+1+1 | 33:05,3 | +43,0 |
08 !8. | Schempp, SimonSimon Schempp | Niemcy | 0+0+0+0 | 33:21,9 | +59,6 |
09 !9. | Bø, Johannes ThingnesJohannes Thingnes Bø | Norwegia | 0+3+1+2 | 33:22,3 | +1:00,0 |
10. | Claude, FlorentFlorent Claude | Belgia | 0+0+0+0 | 33:22,4 | +1:00,1 |
. . . | |||||
44. | Szczurek, ŁukaszŁukasz Szczurek | Polska | 0+0+2+2 | 36:15,1 | +3:52,8 |
54. | Nędza-Kubiniec, AndrzejAndrzej Nędza-Kubiniec | Polska | 2+0+1+1 | 37:49,7 | +5:27,4 |
Zamknij
Bieg pościgowy kobiet
Więcej informacji Pozycja, Zawodniczka ...
Pozycja | Zawodniczka | Reprezentacja | Pudła | Wynik | Strata |
---|---|---|---|---|---|
01 ! | Mäkäräinen, KaisaKaisa Mäkäräinen | Finlandia | 1+0+1+1 | 30:53,1 | — |
02 ! | Fialková, PaulínaPaulína Fialková | Słowacja | 0+0+1+1 | 30:54,6 | +1,5 |
03 ! | Wierer, DorotheaDorothea Wierer | Włochy | 2+0+1+1 | 30:55,9 | +2,8 |
04 !4. | Hojnisz, MonikaMonika Hojnisz | Polska | 0+0+0+0 | 31:01,8 | +8,7 |
05 !5. | Kuźmina, AnastasijaAnastasija Kuźmina | Słowacja | 0+1+1+1 | 31:06,4 | +13,3 |
06 !6. | Vittozzi, LisaLisa Vittozzi | Włochy | 1+1+1+0 | 31:13,3 | +20,2 |
07 !7. | Sanfilippo, FedericaFederica Sanfilippo | Włochy | 0+0+0+1 | 31:13,8 | +20,7 |
08 !8. | Starych, IrinaIrina Starych | Rosja | 0+0+0+0 | 31:17,9 | +24,8 |
09 !9. | Hildebrand, FranziskaFranziska Hildebrand | Niemcy | 0+0+1+0 | 31:18,5 | +25,4 |
10. | Simon, JuliaJulia Simon | Francja | 0+0+1+1 | 31:35,3 | +42,2 |
. . . | |||||
41. | Żuk, KamilaKamila Żuk | Polska | 2+0+1+1 | 33:54,0 | +3:00,9 |
Zamknij
Sztafeta mężczyzn
Więcej informacji Lp., Reprezentacja ...
Lp. | Reprezentacja | Zawodnicy | Strzelanie | Czas zawodnika |
Czas drużyny |
Strata | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | |||||||
01 ! | Szwecja | Femling, PeppePeppe Femling | 0+0 | 0+0 | 19:22,5 | 1:16:10,6 | — | |
Ponsiluoma, MartinMartin Ponsiluoma | 0+2 | 0+1 | 18:57,9 | |||||
Stenersen, TorsteinTorstein Stenersen | 0+0 | 0+0 | 19:07,1 | |||||
Samuelsson, SebastianSebastian Samuelsson | 0+0 | 0+2 | 18:43,1 | |||||
Norwegia | Birkeland, Lars HelgeLars Helge Birkeland | 0+0 | 0+0 | 19:22,0 | 1:16:14,2 | +3,6 | ||
L’Abée-Lund, HenrikHenrik L’Abée-Lund | 0+1 | 0+3 | 19:17,0 | |||||
Bø, TarjeiTarjei Bø | 0+0 | 0+2 | 19:03,5 | |||||
Christiansen, Vetle SjåstadVetle Sjåstad Christiansen | 0+1 | 0+0 | 18:31,7 | |||||
Niemcy | Schempp, SimonSimon Schempp | 0+2 | 0+0 | 19:28,4 | 1:16:39,4 | +28,8 | ||
Kühn, JohannesJohannes Kühn | 0+0 | 1+3 | 19:44,8 | |||||
Peiffer, ArndArnd Peiffer | 0+0 | 0+0 | 18:52,0 | |||||
Doll, BenediktBenedikt Doll | 0+0 | 0+1 | 18:34,2 | |||||
4. | Austria | Eberhard, TobiasTobias Eberhard | 0+0 | 0+2 | 19:29,3 | 1:16:52,3 | +41,7 | |
Eder, SimonSimon Eder | 0+1 | 0+0 | 18:53,5 | |||||
Landertinger, DominikDominik Landertinger | 0+0 | 0+3 | 19:24,2 | |||||
Leitner, FelixFelix Leitner | 0+1 | 0+0 | 19:05,3 | |||||
5. | Rosja | Jelisiejew, MatwiejMatwiej Jelisiejew | 0+1 | 0+2 | 19:27,9 | 1:17:03,3 | +52,7 | |
Łatypow, EduardEduard Łatypow | 0+2 | 0+0 | 19:21,5 | |||||
Małyszko, DmitrijDmitrij Małyszko | 0+0 | 0+2 | 19:10,6 | |||||
Łoginow, AleksandrAleksandr Łoginow | 0+1 | 0+2 | 19:03,3 | |||||
6. | Włochy | Bormolini, ThomasThomas Bormolini | 0+0 | 0+0 | 19:17,4 | 1:17:23,9 | +1:13,3 | |
Hofer, LukasLukas Hofer | 0+1 | 0+2 | 18:54,9 | |||||
Windisch, DominikDominik Windisch | 0+0 | 0+1 | 19:14,5 | |||||
Chenal, ThierryThierry Chenal | 0+1 | 0+2 | 19:57,1 | |||||
7. | Czechy | Šlesingr, MichalMichal Šlesingr | 0+0 | 0+1 | 19:28,9 | 1:17:33,2 | +1:22,6 | |
Štvrtecký, JakubJakub Štvrtecký | 0+0 | 0+3 | 19:34,7 | |||||
Krčmář, MichalMichal Krčmář | 0+2 | 0+0 | 19:27,8 | |||||
Moravec, OndřejOndřej Moravec | 0+1 | 0+0 | 19:01,8 | |||||
8. | Szwajcaria | Weger, BenjaminBenjamin Weger | 0+0 | 0+0 | 18:51,5 | 1:17:43,7 | +1:33,1 | |
Finello, JeremyJeremy Finello | 0+1 | 0+2 | 19:38,9 | |||||
Dolder, MarioMario Dolder | 0+0 | 0+2 | 19:40,9 | |||||
Tambornino, EligiusEligius Tambornino | 0+1 | 1+3 | 19:32,4 | |||||
9. | Francja | Guigonnat, AntoninAntonin Guigonnat | 0+1 | 1+3 | 19:53,6 | 1:17:58,1 | +1:47,5 | |
Jacquelin, ÉmilienÉmilien Jacquelin | 0+1 | 0+3 | 19:32,5 | |||||
Fillon Maillet, QuentinQuentin Fillon Maillet | 0+1 | 0+0 | 19:08,7 | |||||
Desthieux, SimonSimon Desthieux | 1+3 | 0+0 | 19:23,3 | |||||
10. | Bułgaria | Sinapow, AntonAnton Sinapow | 0+0 | 0+0 | 19:31,2 | 1:18:08,5 | +1:57,9 | |
Iliew, WładimirWładimir Iliew | 0+2 | 0+2 | 19:14,1 | |||||
Gerdżikow, DimityrDimityr Gerdżikow | 0+1 | 0+0 | 19:48,6 | |||||
Anew, KrasimirKrasimir Anew | 0+0 | 0+2 | 19:34,6 | |||||
. . . | ||||||||
18. | Polska | Szczurek, ŁukaszŁukasz Szczurek | 0+1 | 1+3 | 19:50,1 | 1:21:05,6 | +4:55,0 | |
Guzik, GrzegorzGrzegorz Guzik | 1+3 | 0+2 | 20:44,8 | |||||
Nędza-Kubiniec, AndrzejAndrzej Nędza-Kubiniec | 0+0 | 0+3 | 20:06,3 | |||||
Janik, MateuszMateusz Janik | 0+1 | 2+3 | 20:24,4 |
Zamknij
Sztafeta kobiet
Więcej informacji Lp., Reprezentacja ...
Lp. | Reprezentacja | Zawodniczki | Strzelanie | Czas zawodnika |
Czas drużyny |
Strata | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | ||||||
01 ! | Włochy | Vittozzi, LisaLisa Vittozzi | 0+0 | 0+1 | 17:38,2 | 1:10:58,7 | — |
Runggaldier, AlexiaAlexia Runggaldier | 0+0 | 0+2 | 18:48,3 | ||||
Wierer, DorotheaDorothea Wierer | 0+0 | 0+0 | 17:03,6 | ||||
Sanfilippo, FedericaFederica Sanfilippo | 0+0 | 0+0 | 17:28,6 | ||||
Szwecja | Persson, LinnLinn Persson | 0+0 | 0+1 | 17:43,1 | 1:11:07,1 | +8,4 | |
Brorsson, MonaMona Brorsson | 0+1 | 0+2 | 18:10,5 | ||||
Nilsson, EmmaEmma Nilsson | 0+3 | 0+0 | 18:08,6 | ||||
Öberg, HannaHanna Öberg | 0+0 | 0+1 | 17:04,9 | ||||
Francja | Chevalier, AnaïsAnaïs Chevalier | 0+2 | 0+0 | 17:56,2 | 1:11:10,5 | +11,8 | |
Simon, JuliaJulia Simon | 0+1 | 0+1 | 17:43,3 | ||||
Aymonier, CéliaCélia Aymonier | 0+2 | 0+2 | 18:24,2 | ||||
Bescond, AnaïsAnaïs Bescond | 0+1 | 0+0 | 17:06,8 | ||||
4. | Rosja | Pawłowa, JewgienijaJewgienija Pawłowa | 0+0 | 0+1 | 17:59,7 | 1:11:45,9 | +47,2 |
Jurłowa-Percht, JekatierinaJekatierina Jurłowa-Percht | 0+1 | 0+1 | 17:41,2 | ||||
Wasniecowa, WalerijaWalerija Wasniecowa | 0+2 | 0+1 | 18:29,7 | ||||
Starych, IrinaIrina Starych | 0+0 | 0+0 | 17:35,3 | ||||
5. | Białoruś | Alimbiekawa, DzinaraDzinara Alimbiekawa | 0+0 | 0+0 | 18:08,9 | 1:12:12,1 | +1:13,4 |
Kryuko, IrynaIryna Kryuko | 0+0 | 0+0 | 17:40,8 | ||||
Soła, HannaHanna Soła | 0+0 | 0+1 | 18:21,4 | ||||
Kruczinkina, IrinaIrina Kruczinkina | 0+0 | 0+3 | 18:01,0 | ||||
6. | Norwegia | Knotten, Karoline OffigstadKaroline Offigstad Knotten | 0+1 | 0+1 | 18:29,9 | 1:12:23,1 | +1:24,4 |
Eckhoff, TirilTiril Eckhoff | 0+2 | 0+0 | 17:19,3 | ||||
Tandrevold, Ingrid LandmarkIngrid Landmark Tandrevold | 0+2 | 2+3 | 19:10,0 | ||||
Olsbu Røiseland, MarteMarte Olsbu Røiseland | 0+1 | 0+1 | 17:23,9 | ||||
7. | Niemcy | Hinz, VanessaVanessa Hinz | 0+1 | 0+0 | 17:38,6 | 1:13:03,7 | +2:05,0 |
Preuß, FranziskaFranziska Preuß | 0+0 | 2+3 | 19:12,9 | ||||
Horchler, KarolinKarolin Horchler | 0+0 | 0+2 | 18:25,3 | ||||
Herrmann, DeniseDenise Herrmann | 0+1 | 0+2 | 17:46,9 | ||||
8. | Ukraina | Merkuszyna, AnastasijaAnastasija Merkuszyna | 0+0 | 0+0 | 17:44,1 | 1:13:10,6 | +2:11,9 |
Semerenko, WitaWita Semerenko | 0+3 | 0+1 | 18:35,0 | ||||
Semerenko, WałentynaWałentyna Semerenko | 0+1 | 0+3 | 19:12,1 | ||||
Pidhruszna, OłenaOłena Pidhruszna | 0+0 | 0+1 | 17:39,4 | ||||
9. | Czechy | Puskarčíková, EvaEva Puskarčíková | 0+2 | 0+2 | 18:52,3 | 1:13:13,3 | +2:14,6 |
Charvátová, LucieLucie Charvátová | 0+0 | 0+2 | 18:47,5 | ||||
Davidová, MarkétaMarkéta Davidová | 0+0 | 0+0 | 18:06,5 | ||||
Vítková, VeronikaVeronika Vítková | 0+0 | 0+0 | 17:27,0 | ||||
10. | Austria | Hauser, Lisa TheresaLisa Theresa Hauser | 0+0 | 0+1 | 18:00,6 | 1:13:18,4 | +2:19,7 |
Schwaiger, JuliaJulia Schwaiger | 0+0 | 0+0 | 17:41,8 | ||||
Innerhofer, KatharinaKatharina Innerhofer | 1+3 | 0+3 | 19:09,1 | ||||
Zdouc, DunjaDunja Zdouc | 0+0 | 0+1 | 18:26,9 | ||||
11. | Polska | Zbylut, KingaKinga Zbylut | 0+0 | 0+2 | 18:06,7 | 1:13:19,6 | +2:20,9 |
Hojnisz, MonikaMonika Hojnisz | 0+0 | 0+1 | 18:13,3 | ||||
Pitoń, KarolinaKarolina Pitoń | 0+1 | 0+3 | 18:54,8 | ||||
Żuk, KamilaKamila Żuk | 0+3 | 0+0 | 18:04,8 |
Zamknij
- Program i wyniki zawodów w sezonie 18/19. [dostęp 2018-12-10]. (ang.).