Puchar Świata w biegach narciarskich 2014/2015 – Rybińsk - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Puchar Świata w biegach narciarskich 2014/2015 – Rybińsk.

Puchar Świata w biegach narciarskich 2014/2015 – Rybińsk

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Puchar Świata w biegach narciarskich – Rybińsk 2015
Otepää Östersund
Data 23 – 25 stycznia
Gospodarz Rosja Rybińsk
Organizator FIS
Liczba konkurencji 6
Zwycięzcy
10 km s. dowolnym

15 km s. dowolnym
Norwegia Astrid Jacobsen

Szwajcaria Dario Cologna
Sprint s. dowolnym Szwecja Jennie Öberg

Włochy Federico Pellegrino
2x7,5 km łączony

2x15 km łączony
Rosja Julija Czekalowa

Rosja Maksim Wylegżanin
Mapa konturowa Europy, po prawej nieco u góry znajduje się punkt z opisem „Rybińsk”
Położenie na mapie Europy

Szóste zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w sezonie 2014/2015 odbyły się w rosyjskim Rybińsku. Konkurencje zostały rozegrane w dniach 23–25 stycznia 2015 roku. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w biegach dystansowych stylem dowolnym (10 km dla kobiet i 15 km dla mężczyzn), sprintach indywidualnych stylem dowolnym oraz biegach łączonych (2x7,5 km dla kobiet i 2x15 km dla mężczyzn).

Program zawodów

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
23 stycznia 10 km st. dowolnym kobiet 12:00 CET 48
15 km st. dowolnym mężczyzn 14:30 CET 54
24 stycznia Sprint kobiet st. dowolnym 12:30 CET 45
Sprint mężczyzn st. dowolnym 12:57 CET 53
25 stycznia 2x7,5 km bieg łączony kobiet 09:00 CET 53
2x15 km bieg łączony mężczyzn 12:30 CET 60

Wyniki

10 km kobiet

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Wynik Strata
Astrid Jacobsen  Norwegia 28:12,5
Liz Stephen  Stany Zjednoczone 28:26,9 +14,4
Stefanie Böhler  Niemcy 28:48,9 +36,4
4. Julija Czekalowa  Rosja 28:50,1 +37,6
5. Kristin Størmer Steira  Norwegia 28:53,9 +41,4
6. Martine Ek Hagen  Norwegia 29:14,1 +1:01,6
7. Alewtina Tanygina  Rosja 29:25,9 +1:13,4
8. Natalja Iljina  Rosja 29:30,9 +1:18,4
9. Célia Aymonier  Francja 29:32,7 +1:20,2
10. Riitta-Liisa Roponen  Finlandia 29:35,0 +1:22,5
...
11. Sylwia Jaśkowiec  Polska 29:46,4 +1:33,9
36. Justyna Kowalczyk  Polska 30:57,3 +2:44,8

15 km mężczyzn

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata
Dario Cologna  Szwajcaria 36:53,4
Jewgienij Biełow  Rosja 37:09,7 +16,3
Siergiej Ustiugow  Rosja 37:22,2 +28,8
4. Aleksandr Legkow  Rosja 37:29,2 +35,8
5. Stanisław Wołżencew  Rosja 37:55,1 +1:01,7
6. Maurice Manificat  Francja 37:57,2 +1:03,8
7. Jewgienij Diemientjew  Rosja 37:57,8 +1:04,4
8. Roland Clara  Włochy 37:59,6 +1:06,2
9. Konstantin Gławatskich  Rosja 38:02,7 +1:09,3
10. Alex Harvey  Kanada 38:09,1 +1:15,7

Sprint kobiet

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Wynik Strata
Jennie Öberg  Szwecja Finał 3:02,87
Natalja Matwiejewa  Rosja Finał +0,48
Laurien van der Graaff  Szwajcaria Finał +0,76
4. Anastasija Docenko  Rosja Finał +0,78
5. Jessica Diggins  Stany Zjednoczone Finał +5,63
6. Silje Øyre Slind  Norwegia Finał +11,17
7. Sophie Caldwell  Stany Zjednoczone Półfinał (2)
8. Riikka Sarasoja  Finlandia Półfinał (2)
9. Célia Aymonier  Francja Półfinał (2)
10. Gaia Vuerich  Włochy Półfinał (1)
11. Sadie Maubet Bjornsen  Stany Zjednoczone Półfinał (1)
12. Nika Razinger  Słowenia Półfinał (2)
...
14. Sylwia Jaśkowiec  Polska Ćwierćfinał (1)
DNS Justyna Kowalczyk  Polska Eliminacje

Sprint mężczyzn

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata
Federico Pellegrino  Włochy Finał 2:34,99
Siergiej Ustiugow  Rosja Finał +0,69
Andriej Parfionow  Rosja Finał +0,77
4. Nikita Kriukow  Rosja Finał +2,61
5. Aleksiej Pietuchow  Rosja Finał +3,00
6. Emil Iversen  Norwegia Finał +4,60
7. Bernhard Tritscher  Austria Półfinał (2)
8. Sindre Bjørnestad Skar  Norwegia Półfinał (2)
9. Michaił Diewiatjarow  Rosja Półfinał (2)
10. Aleksandr Panżynski  Rosja Półfinał (1)
11. Renaud Jay  Francja Półfinał (1)
12. Iwan Anisimow  Rosja Półfinał (2)

Bieg łączony kobiet

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Wynik Strata
Julija Czekalowa  Rosja 44:16,0
Martine Ek Hagen  Norwegia 44:31,6 +15,6
Riitta-Liisa Roponen  Finlandia 44:38,9 +22,9
4. Stefanie Böhler  Niemcy 44:39,0 +23,0
5. Jessica Diggins  Stany Zjednoczone 44:41,8 +25,8
6. Kristin Størmer Steira  Norwegia 44:45,3 +29,3
7. Liz Stephen  Stany Zjednoczone 44:50,3 +34,3
8. Silje Øyre Slind  Norwegia 44:53,9 +37,9
9. Astrid Jacobsen  Norwegia 44:55,0 +39,0
10. Alewtina Tanygina  Rosja 45:03,1 +47,1

Bieg łączony mężczyzn

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata
Maksim Wylegżanin  Rosja 1:21:54,8
Dario Cologna  Szwajcaria 1:21:57,5 +2,7
Matti Heikkinen  Finlandia 1:22:01,0 +6,2
4. Stanisław Wołżencew  Rosja 1:22:02,7 +7,9
5. Ilja Czernousow  Rosja 1:22:02,7 +7,9
6. Konstantin Gławatskich  Rosja 1:22:03,3 +8,5
7. Aleksandr Legkow  Rosja 1:22:04,4 +9,6
8. Siergiej Turyszew  Rosja 1:22:08,2 +13,4
9. Alex Harvey  Kanada 1:22:10,8 +16,0
10. Dietmar Nöckler  Włochy 1:22:10,9 +16,1

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Puchar Świata w biegach narciarskich 2014/2015 – Rybińsk
Listen to this article