Puchar Świata w narciarstwie dowolnym 1997/1998 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Puchar Świata w narciarstwie dowolnym 1997/1998.

Puchar Świata w narciarstwie dowolnym 1997/1998

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Puchar Świata w narciarstwie dowolnym 1997/1998
1996/1997 1998/1999
Zwycięzcy
Klasyfikacja generalna (mężczyzn) Francja Fabrice Becker
Skoki akrobatyczne (mężczyzn) Kanada Nicolas Fontaine
Jazda po muldach (mężczyzn) Stany Zjednoczone Jonny Moseley
Jazda po muldach podwójnych (mężczyzn) Szwecja Jesper Rönnback
Balet (mężczyzn) Francja Fabrice Becker i Stany Zjednoczone Ian Edmondson
Klasyfikacja generalna (kobiet) Rosja Jelena Batałowa i Stany Zjednoczone Nikki Stone
Skoki akrobatyczne (kobiet) Stany Zjednoczone Nikki Stone
Jazda po muldach (kobiet) Szwecja Marja Elfman
Jazda po muldach podwójnych (kobiet) Norwegia Kari Traa
Balet (kobiet) Rosja Jelena Batałowa

Puchar Świata w narciarstwie dowolnym 1997/1998 rozpoczął się 1 sierpnia 1997 w australijskim Mount Buller, a zakończył 15 marca 1998 w austriackim Altenmarkt. Była to 19 edycja Pucharu Świata w narciarstwie dowolnym. Puchar Świata rozegrany został w 8 krajach i 11 miastach na 2 kontynentach. Najwięcej zawodów odbyło się we Francji po 11 dla kobiet i mężczyzn. W tym sezonie ostatecznie zrezygnowano z rozgrywania kombinacji. Rozegrano 39 zawodów dla mężczyzn i 38 dla kobiet.

Obrońcą Pucharu Świata wśród mężczyzn był Kanadyjczyk Darcy Downs, a wśród kobiet Rosjanka Jelena Batałowa oraz Amerykanka Stacey Blumer. W tym sezonie triumfowali: Francuz Fabrice Becker wśród mężczyzn oraz ex aequo Rosjanka Jelena Batałowa i Amerykanka Nikki Stone wśród kobiet.

Konkurencje

Mężczyźni

Kalendarz i wyniki

Lp Data Miejsce Konkurencja Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
1. 1 sierpnia 1997 Australia Mount Buller AE Kanada Nicolas Fontaine Stany Zjednoczone Matt Chojnacki Kanada Andy Capicik
2. 2 sierpnia 1997 Australia Mount Buller AE Stany Zjednoczone Eric Bergoust Stany Zjednoczone Britt Swartley Kanada Jeff Bean
3. 5 grudnia 1997 Francja Tignes MO Francja Thony Hemery Stany Zjednoczone Jonny Moseley Francja Laurent Niol
4. 5 grudnia 1997 Francja Tignes MO Francja Thony Hemery Stany Zjednoczone Jonny Moseley Kanada Dominick Gauthier
5. 6 grudnia 1997 Francja Tignes DM Kanada Jean-Luc Brassard Szwecja Jesper Rönnback Francja Fabrice Ougier
6. 12 grudnia 1997 Francja Tignes AE Stany Zjednoczone Britt Swartley Stany Zjednoczone Mariano Ferrario Kanada Andy Capicik
7. 16 grudnia 1997 Włochy Piancavallo AE Kanada Andy Capicik Kanada Nicolas Fontaine Kanada David Belhumeur
8. 19 grudnia 1997 Francja La Plagne MO Stany Zjednoczone Jonny Moseley Kanada Jean François Cusson Kanada Stéphane Rochon
9. 19 grudnia 1997 Francja La Plagne MO Stany Zjednoczone Jonny Moseley Kanada Jean François Cusson Kanada Jean-Luc Brassard
10. 20 grudnia 1997 Francja La Plagne MO Stany Zjednoczone Jonny Moseley Francja Thony Hemery Kanada Stéphane Rochon
11. 20 grudnia 1997 Francja La Plagne MO Stany Zjednoczone Jonny Moseley Francja Fabrice Ougier Finlandia Lauri Lassila
12. 8 stycznia 1998 Kanada Mont Tremblant BA Francja Fabrice Becker Szwajcaria Konrad Hilpert Stany Zjednoczone Ian Edmondson
13. 9 stycznia 1998 Kanada Mont Tremblant BA Francja Fabrice Becker Stany Zjednoczone Ian Edmondson Szwajcaria Heini Baumgartner
14. 9 stycznia 1998 Kanada Mont Tremblant AE Stany Zjednoczone Eric Bergoust Francja Sébastien Foucras Stany Zjednoczone Matt Chojnacki
15. 10 stycznia 1998 Kanada Mont Tremblant AE Białoruś Wasil Warabjou Stany Zjednoczone Eric Bergoust Stany Zjednoczone Britt Swartley
16. 11 stycznia 1998 Kanada Mont Tremblant MO Stany Zjednoczone Evan Dybvig Stany Zjednoczone Jonny Moseley Kanada Dominick Gauthier
17. 11 stycznia 1998 Kanada Mont Tremblant MO Kanada Jean-Luc Brassard Kanada Dominick Gauthier Francja Julien Regnier-Lafforgue
18. 23 stycznia 1998 Kanada Whistler Blackcomb BA Francja Fabrice Becker Szwajcaria Heini Baumgartner Stany Zjednoczone Ian Edmondson
19. 24 stycznia 1998 Kanada Whistler Blackcomb MO Kanada Jean-Luc Brassard Finlandia Lauri Lassila Japonia Yūgo Tsukita
20. 25 stycznia 1998 Kanada Whistler Blackcomb AE Stany Zjednoczone Eric Bergoust Kanada Nicolas Fontaine Australia Jonathan Sweet
21. 29 stycznia 1998 Stany Zjednoczone Breckenridge BA Szwajcaria Konrad Hilpert Stany Zjednoczone Steven Roxberg Stany Zjednoczone Ian Edmondson
22. 29 stycznia 1998 Stany Zjednoczone Breckenridge BA Stany Zjednoczone Ian Edmondson Szwajcaria Heini Baumgartner Finlandia Antti Inberg
23. 30 stycznia 1998 Stany Zjednoczone Breckenridge MO Stany Zjednoczone Jonny Moseley Stany Zjednoczone Evan Dybvig Finlandia Lauri Lassila
24. 30 stycznia 1998 Stany Zjednoczone Breckenridge MO Stany Zjednoczone Garth Hager Stany Zjednoczone Evan Dybvig Kanada Stéphane Rochon
25. 31 stycznia 1998 Stany Zjednoczone Breckenridge AE Stany Zjednoczone Kip Griffin Kanada David Belhumeur Kanada Nicolas Fontaine
18. Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1998Japonia Nagano
26. 28 lutego 1998 Francja Châtel DM Francja Johann Grégoire Szwecja Kurre Lansburgh Stany Zjednoczone Travis Ramos
27. 1 marca 1998 Francja Châtel AE Rosja Aleksandr Michajłow Kanada Nicolas Fontaine Kanada Andy Capicik
28. 2 marca 1998 Francja Châtel DM Francja Fabrice Ougier Australia Adrian Costa Kanada Stéphane Rochon
29. 6 marca 1998 Szwajcaria Hasliberg BA Stany Zjednoczone Ian Edmondson Francja Fabrice Becker Finlandia Antti Inberg
30. 6 marca 1998 Szwajcaria Hasliberg BA Stany Zjednoczone Ian Edmondson Francja Fabrice Becker Finlandia Antti Inberg
31. 7 marca 1998 Szwajcaria Hasliberg AE Kanada Nicolas Fontaine Białoruś Alaksiej Hryszyn Niemcy Gerhard Melcher
32. 9 marca 1998 Szwecja Hundfjället MO Stany Zjednoczone Jonny Moseley Szwecja Jesper Rönnback Finlandia Janne Lahtela
33. 9 marca 1998 Szwecja Hundfjället MO Finlandia Janne Lahtela Stany Zjednoczone Jonny Moseley Szwecja Kurre Lansburgh
34. 10 marca 1998 Szwecja Hundfjället DM Szwecja Jesper Rönnback Kanada Dominick Gauthier Finlandia Sami Mustonen
35. 13 marca 1998 Austria Altenmarkt BA Francja Fabrice Becker Szwajcaria Konrad Hilpert Szwajcaria Heini Baumgartner
36. 13 marca 1998 Austria Altenmarkt BA Stany Zjednoczone Ian Edmondson Szwajcaria Heini Baumgartner Szwajcaria Konrad Hilpert
37. 13 marca 1998 Austria Altenmarkt AE Stany Zjednoczone Eric Bergoust Stany Zjednoczone Britt Swartley Kanada Nicolas Fontaine
38. 14 marca 1998 Austria Altenmarkt MO Stany Zjednoczone Jonny Moseley Francja Fabrice Ougier Kanada Jean-Luc Brassard
39. 15 marca 1998 Austria Altenmarkt DM Francja Johann Grégoire Szwecja Jesper Rönnbäck Norwegia Stian Overå

Klasyfikacje

GENERALNA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Francja Fabrice Becker 109
2. Stany Zjednoczone Jonny Moseley 99
3. Stany Zjednoczone Ian Edmondson 97
4. Kanada Nicolas Fontaine 96
5. Szwajcaria Heini Baumgartner 94
6. Szwajcaria Konrad Hilpert 92
7. Kanada Andy Capicik 90
8. Stany Zjednoczone Britt Swartley 89
9. Kanada Jean-Luc Brassard 88
9. Kanada Darcy Downs 88
SKOKI AKROBATYCZNE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Kanada Nicolas Fontaine 672
2. Kanada Andy Capicik 632
3. Stany Zjednoczone Britt Swartley 624
4. Stany Zjednoczone Eric Bergoust 592
5. Czechy Aleš Valenta 536
6. Rosja Aleksandr Michajłow 528
7. Francja Jean-Damien Climonet 504
7. Kanada David Belhumeur 504
9. Kanada Darcy Downs 488
10. Stany Zjednoczone Matt Chojnacki 484
BALET
Lp. Zawodnik Punkty
1. Francja Fabrice Becker 388
1. Stany Zjednoczone Ian Edmondson 388
3. Szwajcaria Heini Baumgartner 376
4. Szwajcaria Konrad Hilpert 368
5. Stany Zjednoczone Steven Roxberg 340
5. Finlandia Antti Inberg 340
7. Kanada Mike McDonald 336
8. Kanada Toben Sutherland 304
9. Austria Alexander Zika 276
10. Włochy Claudio Todaro 264
JAZDA PO MULDACH
Lp. Zawodnik Punkty
1. Stany Zjednoczone Jonny Moseley 596
2. Kanada Jean-Luc Brassard 528
3. Finlandia Lauri Lassila 500
4. Szwecja Jesper Rönnbäck 472
4. Kanada Stéphane Rochon 472
6. Kanada Dominick Gauthier 420
7. Francja Fabrice Ougier 396
8. Finlandia Sami Mustonen 388
9. Francja Julien Regnier-Lafforgue 360
10. Brak danych -
MULDY PODWÓJNE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Szwecja Jesper Rönnbäck 364
2. Kanada Jean-Luc Brassard 316
3. Francja Johann Grégoire 312
4. Francja Fabrice Ougier 300
5. Kanada Stéphane Rochon 284
6. Szwecja Kurre Lansburgh 280
7. Kanada Pierre-A. Rousseau 268
8. Kanada Dominick Gauthier 248
9. Norwegia Stian Overå 240
9. Finlandia Sami Mustonen 240

Kobiety

Kalendarz i wyniki

Lp Data Miejsce Konkurencja Zwyciężczyni 2. miejsce 3. miejsce
1. 1 sierpnia 1997 Australia Mount Buller AE Stany Zjednoczone Nikki Stone Kanada Veronica Brenner Kanada Caroline Olivier
2. 2 sierpnia 1997 Australia Mount Buller AE Guo Dandan Kanada Veronica Brenner Australia Kirstie Marshall
3. 5 grudnia 1997 Francja Tignes MO Stany Zjednoczone Liz McIntyre Szwecja Marja Elfman Niemcy Tatjana Mittermayer
4. 5 grudnia 1997 Francja Tignes MO Szwecja Marja Elfman Szwecja Jenny Eidolf Niemcy Tatjana Mittermayer
5. 6 grudnia 1997 Francja Tignes DM Francja Candice Gilg Kanada Anne-Marie Pelchat Stany Zjednoczone Ann Battelle
6. 12 grudnia 1997 Francja Tignes AE Stany Zjednoczone Nikki Stone Szwajcaria Colette Brand Kanada Caroline Olivier
7. 17 grudnia 1997 Włochy Piancavallo AE Stany Zjednoczone Nikki Stone Kanada Veronica Brenner Australia Jacqui Cooper
8. 19 grudnia 1997 Francja La Plagne MO Dania Anja Bolbjerg Francja Candice Gilg Norwegia Kari Traa
9. 19 grudnia 1997 Francja La Plagne MO Niemcy Tatjana Mittermayer Francja Candice Gilg Norwegia Kari Traa
10. 20 grudnia 1997 Francja La Plagne MO Stany Zjednoczone Donna Weinbrecht Stany Zjednoczone Ann Battelle Niemcy Gabriele Rauscher
11. 20 grudnia 1997 Francja La Plagne MO Szwecja Marja Elfman Stany Zjednoczone Ann Battelle Niemcy Gabriele Rauscher
12. 8 stycznia 1998 Kanada Mont Tremblant BA Rosja Jelena Batałowa Rosja Oksana Kuszczenko Rosja Natalja Razumowska
13. 9 stycznia 1998 Kanada Mont Tremblant BA Rosja Jelena Batałowa Rosja Natalja Razumowska Szwecja Annika Johansson
14. 9 stycznia 1998 Kanada Mont Tremblant AE Ji Xiao’ou Australia Jacqui Cooper Australia Kirstie Marshall
15. 11 stycznia 1998 Kanada Mont Tremblant MO Szwecja Marja Elfman Niemcy Tatjana Mittermayer Francja Candice Gilg
16. 11 stycznia 1998 Kanada Mont Tremblant MO Francja Candice Gilg Stany Zjednoczone Ann Battelle Niemcy Tatjana Mittermayer
17. 23 stycznia 1998 Kanada Whistler Blackcomb BA Rosja Natalja Razumowska Rosja Jelena Batałowa Słowacja Zuzana Smiercakova
18. 24 stycznia 1998 Kanada Whistler Blackcomb MO Stany Zjednoczone Ann Battelle Francja Candice Gilg Norwegia Kari Traa
19. 25 stycznia 1998 Kanada Whistler Blackcomb AE Stany Zjednoczone Nikki Stone Australia Jacqui Cooper Rosja Natalja Oriechowa
20. 29 stycznia 1998 Stany Zjednoczone Breckenridge BA Rosja Jelena Batałowa Rosja Natalja Razumowska Rosja Oksana Kuszczenko
21. 29 stycznia 1998 Stany Zjednoczone Breckenridge BA Rosja Jelena Batałowa Rosja Natalja Razumowska Rosja Oksana Kuszczenko
22. 30 stycznia 1998 Stany Zjednoczone Breckenridge MO Szwecja Jenny Eidolf Szwecja Sara Kjellin Kanada Kelly Ringstad
23. 30 stycznia 1998 Stany Zjednoczone Breckenridge MO Stany Zjednoczone Ann Battelle Niemcy Tatjana Mittermayer Szwecja Jenny Eidolf
24. 31 stycznia 1998 Stany Zjednoczone Breckenridge AE Australia Jacqui Cooper Stany Zjednoczone Nikki Stone Stany Zjednoczone Nikki Stone
18. Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1998Japonia Nagano
25. 28 lutego 1998 Francja Châtel DM Francja Candice Gilg Szwecja Marja Elfman Stany Zjednoczone Brooke Ballachey
26. 1 marca 1998 Francja Châtel AE Australia Jacqui Cooper Australia Kirstie Marshall Rosja Natalja Oriechowa
27. 2 marca 1998 Francja Châtel DM Szwecja Marja Elfman Stany Zjednoczone Brooke Ballachey Kanada Anne-Marie Pelchat
28. 6 marca 1998 Szwajcaria Hasliberg BA Rosja Jelena Batałowa Rosja Oksana Kuszczenko Szwecja Annika Johansson
29. 6 marca 1998 Szwajcaria Hasliberg BA Rosja Jelena Batałowa Rosja Oksana Kuszczenko Szwecja Annika Johansson
30. 7 marca 1998 Szwajcaria Hasliberg AE Australia Jacqui Cooper Stany Zjednoczone Nikki Stone Szwajcaria Michèle Rohrbach
31. 9 marca 1998 Szwecja Hundfjället MO Japonia Tae Satoya Szwecja Marja Elfman Norwegia Kari Traa
32. 9 marca 1998 Szwecja Hundfjället MO Norwegia Kari Traa Stany Zjednoczone Liz McIntyre Szwecja Marja Elfman
33. 10 marca 1998 Szwecja Hundfjället DM Norwegia Kari Traa Francja Candice Gilg Niemcy Sandra Schmitt
34. 13 marca 1998 Austria Altenmarkt BA Rosja Jelena Batałowa Rosja Oksana Kuszczenko Szwecja Åsa Magnusson
35. 13 marca 1998 Austria Altenmarkt BA Rosja Oksana Kuszczenko Szwecja Åsa Magnusson Rosja Jelena Batałowa
36. 13 marca 1998 Austria Altenmarkt AE Australia Kirstie Marshall Stany Zjednoczone Nikki Stone Rosja Natalja Oriechowa
37. 14 marca 1998 Austria Altenmarkt MO Norwegia Kari Traa Szwecja Marja Elfman Niemcy Tatjana Mittermayer
38. 15 marca 1998 Austria Altenmarkt DM Norwegia Kari Traa Szwecja Jenny Eidolf Stany Zjednoczone Jillian Vogtli

Klasyfikacje

GENERALNA
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Rosja Jelena Batałowa 98
1. Stany Zjednoczone Nikki Stone 98
3. Rosja Oksana Kuszczenko 96
4. Australia Jacqui Cooper 94
5. Szwecja Marja Elfman 93
6. Rosja Natalja Razumowska 91
7. Australia Kirstie Marshall 90
8. Francja Candice Gilg 89
8. Szwecja Åsa Magnusson 89
8. Niemcy Tatjana Mittermayer 89
SKOKI AKROBATYCZNE
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Stany Zjednoczone Nikki Stone 688
2. Australia Jacqui Cooper 660
3. Australia Kirstie Marshall 632
4. Kanada Caroline Olivier 596
5. Kanada Veronica Brenner 584
6. Szwajcaria Colette Brand 556
6. Rosja Natalja Oriechowa 556
8. Szwajcaria Michèle Rohrbach 500
9. Kanada Veronika Bauer 448
10. Ji Xiao’ou 400
BALET
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Rosja Jelena Batałowa 392
2. Rosja Oksana Kuszczenko 384
3. Rosja Natalja Razumowska 364
4. Szwecja Åsa Magnusson 356
5. Szwecja Annika Johansson 348
6. Słowacja Zuzana Smiercakova 336
7. Kanada Katherina Kubenk 312
8. Stany Zjednoczone Lara Rosenbaum 308
9. Wielka Brytania Vicki Simpson-Roxberg 280
10. Japonia Yukako Tanaka 268
JAZDA PO MULDACH
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Szwecja Marja Elfman 560
2. Francja Candice Gilg 536
3. Niemcy Tatjana Mittermayer 532
4. Stany Zjednoczone Ann Battelle 524
5. Norwegia Kari Traa 516
6. Finlandia Minna Karhu 464
7. Stany Zjednoczone Donna Weinbrecht 452
8. Kanada Kelly Ringstad 436
9. Niemcy Gabriele Rauscher 424
10. Japonia Tae Satoya 420
MULDY PODWÓJNE
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Norwegia Kari Traa 344
2. Szwecja Marja Elfman 340
3. Francja Candice Gilg 336
4. Stany Zjednoczone Brooke Ballachey 308
5. Kanada Anne-Marie Pelchat 296
6. Niemcy Gabriele Rauscher 268
7. Szwecja Jenny Eidolf 248
8. Australia Maria Despas 224
9. Kanada Sylvia Kerfoot 220
10. Stany Zjednoczone Ann Battelle 208
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Puchar Świata w narciarstwie dowolnym 1997/1998
Listen to this article