For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Puchar Świata w saneczkarstwie 2012/2013.

Puchar Świata w saneczkarstwie 2012/2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Puchar Świata w saneczkarstwie 2012/2013
2011/2012 2013/2014
Data

24.11.2012 - 23.02.2013

Miejsce rozpoczęcia

Igls

Miejsce zakończenia

Soczi

Zwycięzcy
Jedynki kobiet

Jedynki mężczyzn

Niemcy Natalie Geisenberger


Niemcy Felix Loch
Dwójki mężczyzn

Niemcy Tobias Wendl
Niemcy Tobias Arlt

Drużynowo
Drużynowo

 Niemcy

Sezon 2012/2013 Pucharu Świata w saneczkarstwie rozpoczął się 24 listopada 2012 roku w austriackim mieście Igls. Ostatnie zawody z tego cyklu zostały rozegrane 24 lutego 2013 roku na torze w Soczi.

Głównymi imprezami tego sezonu były Mistrzostwa Świata w Saneczkarstwie 2013 w Whistler oraz próba przedolimpijska w Soczi.

Kalendarz Pucharu Świata

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. PŚ 24 listopada 2012 Austria Igls Jedynki kobiet Niemcy Anke Wischnewski Niemcy Natalie Geisenberger Kanada Alex Gough
Jedynki mężczyzn Niemcy Felix Loch Niemcy David Möller Niemcy Johannes Ludwig
Dwójki mężczyzn Niemcy Tobias Wendl
Niemcy Tobias Arlt
Niemcy Toni Eggert
Niemcy Sascha Benecken
Austria Peter Penz
Austria Georg Fischler
Sztafety mieszane  Niemcy
Anke Wischnewski
David Möller
Tobias Wendl
Tobias Arlt
 Kanada
Alex Gough
Samuel Edney
Tristan Walker
Justin Snith
 Włochy
Sandra Gasparini
Dominik Fischnaller
Christian Oberstolz
Patrick Gruber
2. PŚ 1 grudnia 2012 Włochy Cesana
Niemcy Königssee
Jedynki kobiet Niemcy Natalie Geisenberger Niemcy Anke Wischnewski Kanada Alex Gough
Jedynki mężczyzn Niemcy Andi Langenhan Niemcy Felix Loch Niemcy David Möller
Dwójki mężczyzn Niemcy Tobias Wendl
Niemcy Tobias Arlt
Niemcy Toni Eggert
Niemcy Sascha Benecken
Austria Andreas Linger
Austria Wolfgang Linger
3. PŚ 8 grudnia 2012 Niemcy Altenberg Jedynki kobiet Niemcy Natalie Geisenberger Niemcy Anke Wischnewski Niemcy Corinna Martini
Jedynki mężczyzn Niemcy Felix Loch Niemcy Andi Langenhan Niemcy Johannes Ludwig
Dwójki mężczyzn Niemcy Tobias Wendl
Niemcy Tobias Arlt
Austria Peter Penz
Austria Georg Fischler
Niemcy Toni Eggert
Niemcy Sascha Benecken
Sztafety mieszane  Niemcy
Natalie Geisenberger
Felix Loch
Tobias Wendl
Tobias Arlt
 Austria
Nina Reithmayer
Wolfgang Kindl
Peter Penz
Georg Fischler
 Rosja
Tatjana Iwanowa
Albert Diemczenko
Władisław Jużakow
Władimir Machnutin
4. PŚ 15 grudnia 2012 Łotwa Sigulda Jedynki kobiet Rosja Tatjana Iwanowa Niemcy Natalie Geisenberger Niemcy Anke Wischnewski
Jedynki mężczyzn Rosja Albert Diemczenko Włochy Armin Zöggeler Niemcy Felix Loch
Dwójki mężczyzn Niemcy Tobias Wendl
Niemcy Tobias Arlt
Austria Peter Penz
Austria Georg Fischler
Włochy Christian Oberstolz
Włochy Patrick Gruber
Sztafety mieszane  Niemcy
Natalie Geisenberger
Felix Loch
Tobias Wendl
Tobias Arlt
 Włochy
Sandra Gasparini
Armin Zöggeler
Christian Oberstolz
Patrick Gruber
 Rosja
Tatjana Iwanowa
Albert Diemczenko
Paweł Kuzmicz
Boris Kuryszkin
5. PŚ 5 stycznia 2013 Niemcy Königssee Jedynki kobiet Niemcy Natalie Geisenberger Niemcy Carina Schwab Niemcy Aileen Frisch
Jedynki mężczyzn Niemcy David Möller Rosja Albert Diemczenko Włochy Dominik Fischnaller
Dwójki mężczyzn Niemcy Tobias Wendl
Niemcy Tobias Arlt
Niemcy Toni Eggert
Niemcy Sascha Benecken
Austria Peter Penz
Austria Georg Fischler
Sztafety mieszane  Niemcy
Natalie Geisenberger
David Möller
Tobias Wendl
Tobias Arlt
 Kanada
Alex Gough
Samuel Edney
Tristan Walker
Justin Snith
 Austria
Nina Reithmayer
Daniel Pfister
Peter Penz
Georg Fischler
6. PŚ 12 stycznia 2013 Niemcy Oberhof Jedynki kobiet Niemcy Natalie Geisenberger Niemcy Tatjana Hüfner Niemcy Anke Wischnewski
Jedynki mężczyzn Niemcy Felix Loch Niemcy Andi Langenhan Niemcy Johannes Ludwig
Dwójki mężczyzn Niemcy Toni Eggert
Niemcy Sascha Benecken
Niemcy Tobias Wendl
Niemcy Tobias Arlt
Austria Peter Penz
Austria Georg Fischler
7. PŚ 19 stycznia 2013 Niemcy Winterberg Jedynki kobiet Niemcy Natalie Geisenberger Niemcy Anke Wischnewski Niemcy Tatjana Hüfner
Jedynki mężczyzn Niemcy David Möller Niemcy Felix Loch Włochy Armin Zöggeler
Dwójki mężczyzn Austria Andreas Linger
Austria Wolfgang Linger
Niemcy Toni Eggert
Niemcy Sascha Benecken
Włochy Christian Oberstolz
Włochy Patrick Gruber
MS Kanada Whistler 1 – 2 lutego 2013 Mistrzostwa Świata w Saneczkarstwie 2013
8. PŚ 8 lutego 2013 Stany Zjednoczone Lake Placid Jedynki kobiet Niemcy Natalie Geisenberger Stany Zjednoczone Julia Clukey Kanada Alex Gough
Jedynki mężczyzn Włochy Armin Zöggeler Włochy Dominik Fischnaller Włochy David Mair
Dwójki mężczyzn Niemcy Tobias Wendl
Niemcy Tobias Arlt
Austria Peter Penz
Austria Georg Fischler
Włochy Christian Oberstolz
Włochy Patrick Gruber
Sztafety mieszane  Niemcy
Natalie Geisenberger
Ralf Palik
Tobias Wendl
Tobias Arlt
 Stany Zjednoczone
Julia Clukey
Chris Mazdzer
Matthew Mortensen
Preston Griffall
 Włochy
Sandra Gasparini
Armin Zöggeler
Christian Oberstolz
Patrick Gruber
9. PŚ 23 lutego 2013 Rosja Soczi Jedynki kobiet Niemcy Tatjana Hüfner Niemcy Natalie Geisenberger Niemcy Anke Wischnewski
Jedynki mężczyzn Niemcy Andi Langenhan Rosja Albert Demczenko Niemcy David Möller
Dwójki mężczyzn Niemcy Tobias Wendl
Niemcy Tobias Arlt
Austria Peter Penz
Austria Georg Fischler
Łotwa Andris Šics
Łotwa Juris Šics
Sztafety mieszane  Niemcy
Tatjana Hüfner
Andi Langenhan
Tobias Wendl
Tobias Arlt
 Rosja
Tatjana Iwanowa
Albert Demczenko
Władisław Jużakow
Władimir Machnutin
 Kanada
Alex Gough
Samuel Edney
Tristan Walker
Justin Snith

Klasyfikacje

Jedynki Kobiet

Miejsce Pilot Kraj IGL KON ALT SIG KON OBE WIN PLD SOC Punkty
1. Natalie Geisenberger  Niemcy 2 1 1 2 1 1 1 1 2 855
2. Anke Wischnewski  Niemcy 1 4 2 3 5 3 2 4 3 655
3. Tatjana Hüfner  Niemcy 4 2 5 4 - 2 3 7 1 561
4. Alex Gough  Kanada 3 3 4 - 4 5 6 3 6 485
5. Tatjana Iwanowa  Rosja 7 6 6 1 11 11 5 - 4 429
6. Julia Clukey  Stany Zjednoczone 6 21 22 10 6 6 7 2 10 392
7. Erin Hamlin  Stany Zjednoczone 11 11 7 6 10 7 15 5 7 373
8. Sandra Gasparini  Włochy 15 7 9 8 14 9 8 10 13 328
9. Nina Reithmayer  Austria 9 10 8 7 7 8 14 16 20 325
10. Martina Kocher  Szwajcaria 16 14 14 11 9 12 18 11 16 268
... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
28. Ewa Kuls  Polska 105
55. Oktawia Zych  Polska 1
60. Natalia Wojtuściszyn  Polska 0

Jedynki Mężczyzn

Miejsce Pilot Kraj IGL CES ALT SIG KON OBE WIN LPD SOC Punkty
1. Felix Loch  Niemcy 1 2 1 3 4 1 2 - 6 650
2. Andi Langenhan  Niemcy 4 1 2 5 6 2 6 14 1 613
3. David Möller  Niemcy 2 3 8 7 1 5 1 9 3 607
4. Armin Zöggeler  Włochy 9 5 4 2 7 11 3 1 4 549
5. Albert Diemczenko  Rosja 8 4 5 1 2 6 9 - 2` 516
6. Johannes Ludwig  Niemcy 3 8 3 4 9 3 5 13 7 482
7. Dominik Fischnaller  Włochy 12 6 10 12 3 - - 2` 15 331
8. David Mair  Włochy 22 12 9 13 12 16 7 3 24 310
9. Daniel Pfister  Austria 19 10 12 19 8 17 12 12 8 281
10. Manuel Pfister  Austria 6 9 dns 6 14 13 11 17 18 278
... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
30. Maciej Kurowski  Polska 110

Dwójki Mężczyzn

Miejsce Pilot Kraj IGL CES ALT SIG KON OBE WIN LPD SOC Punkty
1. Tobias Wendl/Tobias Arlt  Niemcy 1 1 1 1 1 2 8 1 1 827
2. Toni Eggert/Sascha Benecken  Niemcy 2 2 3 8 2 1 2 7 13 628
3. Peter Penz/Georg Fischler  Austria 3 4 2 2 3 3 dns 2 2 610
4. Andreas Linger/Wolfgang Linger  Austria 4 3 5 5 7 5 1 5 15 522
5. Christian Oberstolz/Patrick Gruber  Włochy 5 5 7 3 8 4 3 3 6 518
6. Andris Šics/Juris Šics  Łotwa 9 18 9 4 4 11 5 11 3 414
7. Ludwig Rieder/Patrick Rastner  Włochy 6 10 8 13 5 8 4 14 5 398
8. Tristan Walker/Justin Snith  Kanada 7 7 6 - 6 dns 10 4 4 351
9. Hans Peter Fischnaller/Patrick Schwienbacher  Włochy 16 9 11 11 9 9 10 10 9 321
10. Matthew Mortensen/Preston Griffall  Stany Zjednoczone 10 11 13 12 16 17 11 6 17 289
... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
19. Artur Petyniak/Adam Wanielista  Polska 161
21. Patryk Poręba/Karol Mikrut  Polska 130
28. Artur Gędzius/Jakub Kowalewski  Polska 72

Drużynowo (sztafety mieszane)

Klasyfikacja generalna

Miejsce Kraj IGL ALT SIG KON LPD SOC Punkty
1.  Niemcy 1 1 1 1 1 1 600
2.  Włochy 3 4 2 6 3 7 381
3.  Stany Zjednoczone 7 5 5 5 2 5 351
4.  Kanada 2 7 - 2 4 3 346
5.  Rosja 5 3 3 7 - 2 326
6.  Austria 4 2 dnf 3 6 6 315
7.  Łotwa 6 6 4 4 dnf 4 280
8.  Rumunia 9 9 dns 8 5 11 209
9.  Polska 10 10 6 9 - 6 197
10.  Słowacja - 8 dnf dnf 7 8 130

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Puchar Świata w saneczkarstwie 2012/2013
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.