Puchar Świata w short tracku 2019/2020 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Puchar Świata w short tracku 2019/2020.

Puchar Świata w short tracku 2019/2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Puchar Świata w short tracku
2019/2020
2018/2019 2020/2021
Data 01.11.2019 – 16.02.2020
Miejsce rozpoczęcia Stany Zjednoczone Salt Lake City
Miejsce zakończenia Holandia Dordrecht
Organizator ISU
Liczba konkurencji 5 (6)
Zwycięzcy
500 m Węgry Shaolin Sándor Liu

Kanada Kim Boutin
1000 m Korea Południowa Park Ji-won

Holandia Suzanne Schulting
1500 m Korea Południowa Park Ji-won

Holandia Suzanne Schulting
Drużynowo  Rosja

 Holandia
Sztafeta mieszana  Rosja

Puchar Świata w short tracku 2019/2020 była to 23. edycja zawodów w tej dyscyplinie. Zawodnicy podczas tego sezonu wystąpili w sześciu zawodach tego cyklu rozgrywek. Rywalizacja rozpoczęła się w Salt Lake City 1 listopada 2019 roku, a zakończyła się w Dordrechtcie 16 lutego 2020 roku.

Kalendarz Pucharu Świata

Mężczyźni

Lp. Miejscowość Data Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. PŚ Stany Zjednoczone Salt Lake City 02.11.2019 500 m (1) Korea Południowa Hwang Dae-heon Rosja Wiktor Ahn Węgry Shaoang Liu
02.11.2019 1500 m Rosja Siemion Jelistratow Korea Południowa Kim Dong-wook Rosja Aleksander Szułginow
03.11.2019 500 m (2) Chińska Republika Ludowa Wu Dajing Węgry Shaolin Sándor Liu Kazachstan Abzał Ażgalijew
03.11.2019 1000 m Korea Południowa Hwang Dae-heon Rosja Wiktor Ahn Korea Południowa Park Ji-won
03.11.2019 5000 m drużynowo  Rosja
Daniłł Ejbog
Siemion Jelistratow
Pawieł Sitnikow
Wiktor Ahn
 Korea Południowa
Hwang Dae-heon
Kim Dong-wook
Park In-wook
Park Ji-won
 Kanada
Pascal Dion
Steven Dubois
Charles Hamelin
Maxime Laoun
2. PŚ Kanada Montreal 09.11.2019 1000 m (1) Korea Południowa Hwang Dae-heon Kanada Steven Dubois Chińska Republika Ludowa Han Tianyu
09.11.2019 1500 m Korea Południowa Park Ji-won Chińska Republika Ludowa An Kai Korea Południowa Lee June-seo
10.11.2019 500 m Węgry Shaolin Sándor Liu Korea Południowa Hwang Dae-heon Rosja Pawieł Sitnikow
10.11.2019 1000 m (2) Rosja Siemion Jelistratow Korea Południowa Park In-wook Korea Południowa Park Ji-won
10.11.2019 5000 m drużynowo  Węgry
Cole William Isaac Krueger
Csaba Burján
Shaoang Liu
Shaolin Sándor Liu
 Korea Południowa
Hwang Dae-heon
Kim Dong-wook
Lee June-seo
Park In-wook
 Rosja
Denis Ajrapetian
Siemion Jelistratow
Aleksander Szułginow
Pawieł Sitnikow
3. PŚ Japonia Nagoja 30.11.2019 1000 m Korea Południowa Park Ji-won Węgry Shaoang Liu Rosja Siemion Jelistratow
30.11.2019 1500 m (1) Korea Południowa Kim Dong-wook Korea Południowa Park In-wook Japonia Keita Watanabe
01.12.2019 500 m Węgry Shaoang Liu Rosja Pawieł Sitnikow Korea Południowa Park In-wook
01.12.2019 1500 m (2) Korea Południowa Park Ji-won Korea Południowa Lee June-seo Japonia Ibuki Hayashi
01.12.2019 5000 m drużynowo  Chiny
An Kai
Han Tianyu
Ren Ziwei
Wu Dajing
 Korea Południowa
Kim Dong-wook
Lee June-seo
Park In-wook
Park Ji-won
 Rosja
Denis Ajrapetian
Daniłł Ejbog
Siemion Jelistratow
Pawieł Sitnikow
4. PŚ Chińska Republika Ludowa Szanghaj 07.12.2019 500 m (1) Węgry Shaolin Sándor Liu Chińska Republika Ludowa Wu Dajing Węgry Shaoang Liu
07.12.2019 1500 m Korea Południowa Lee June-seo Chińska Republika Ludowa Han Tianyu Chińska Republika Ludowa An Kai
08.12.2019 500 m (2) Węgry Shaolin Sándor Liu Korea Południowa Lee June-seo Kanada Steven Dubois
08.12.2019 1000 m Chińska Republika Ludowa Han Tianyu Węgry Shaoang Liu Korea Południowa Park Ji-won
08.12.2019 5000 m drużynowo  Rosja
Daniłł Ejbog
Siemion Jelistratow
Pawieł Sitnikow
Wiktor Ahn
 Węgry
Cole William Isaac Krueger
Bence Oláh
Shaoang Liu
Shaolin Sándor Liu
 Korea Południowa
Kim Da-gyeom
Lee June-seo
Park In-wook
Park Ji-won
1. Mistrzostwa Czterech Kontynentów 2020Kanada Montreal
24. Mistrzostwa Europy 2020Węgry Debreczyn
5. PŚ Niemcy Drezno 08.02.2020 500 m Kanada Steven Dubois Węgry Shaolin Sándor Liu Holandia Melle van't Wout
08.02.2020 1500 m (1) Chińska Republika Ludowa Ren Ziwei Holandia Sven Roes Korea Południowa Kim Da-gyeom
09.02.2020 1000 m Korea Południowa Park Ji-won Węgry Shaolin Sándor Liu Japonia Kazuki Yoshinaga
09.02.2020 1500 m (2) Korea Południowa Park Ji-won Rosja Siemion Jelistratow Węgry John-Henry Krueger
09.02.2020 5000 m drużynowo  Korea Południowa
Hwang Dae-heon
Lee June-seo
Park Ji-won
Park In-wook
 Rosja
Siemion Jelistratow
Pawieł Sitnikow
Denis Ajrapetian
Daniłł Ejbog
 Holandia
Itzhak de Laat
Daan Breeuwsma
Melle van't Wout
Sven Roes
6. PŚ Holandia Dordrecht 15.02.2020 500 m Korea Południowa Lee June-seo Belgia Stijn Desmet Kazachstan Abzał Ażgalijew
15.02.2020 1000 m (1) Korea Południowa Kim Da-gyeom Kanada Cedrik Blais Holandia Itzhak de Laat
16.02.2020 1000 m (2) Korea Południowa Park Ji-won Korea Południowa Kim Dong-wook Kanada Steven Dubois
16.02.2020 1500 m Korea Południowa Park Ji-won Korea Południowa Lee June-seo Chińska Republika Ludowa Ren Ziwei
16.02.2020 5000 m drużynowo  Kanada
Pascal Dion
Steven Dubois
Charles Hamelin
Jordan Pierre-Gilles
 Holandia
Daan Breeuwsma
Itzhak de Laat
Sjinkie Knegt
Sven Roes
 Chiny
An Kai
Han Tianyu
Ren Ziwei
Wu Dajing
45. Mistrzostwa Świata 2020Korea Południowa Seul

Klasyfikacje

500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Węgry Shaolin Sándor Liu 50096
2. Chińska Republika Ludowa Wu Dajing 32171
3. Kazachstan Abzał Ażgalijew 24664
4. Korea Południowa Lee June-seo 23774
5. Rosja Pawieł Sitnikow 23319
6. Węgry Shaoang Liu 23025
7. Korea Południowa Hwang Dae-heon 22240
8. Korea Południowa Park In-wook 19211
9. Kanada Steven Dubois 18359
10. Holandia Itzhak de Laat 15071
...
26. Polska Rafał Anikiej 2725
48. Polska Łukasz Kuczyński 244
77. Polska Paweł Adamski 32
78. Polska Mateusz Krzemiński 31
90. Polska Szymon Wilczyk 16
1000 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Korea Południowa Park Ji-won 49200
2. Chińska Republika Ludowa Han Tianyu 29752
3. Rosja Siemion Jelistratow 25451
4. Korea Południowa Hwang Dae-heon 21522
5. Kanada Steven Dubois 19612
6. Węgry Shaoang Liu 19558
7. Korea Południowa Kim Dong-wook 17091
8. Korea Południowa Park In-wook 12170
9. Holandia Daan Breeuwsma 12048
10. Chińska Republika Ludowa An Kai 11877
...
38. Polska Rafał Anikiej 1721
89. Polska Paweł Adamski 40
104. Polska Mateusz Krzemiński 15
106. Polska Łukasz Kuczyński 14
106. Polska Sebastian Hydzik 13
129. Polska Karol Nieścier 5
143. Polska Szymon Wilczyk 1
1500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Korea Południowa Park In-wook 42621
2. Korea Południowa Lee June-seo 37642
3. Chińska Republika Ludowa An Kai 27580
4. Korea Południowa Kim Dong-wook 27216
5. Rosja Siemion Jelistratow 24815
6. Chińska Republika Ludowa Ren Ziwei 16400
7. Korea Południowa Park In-wook 15741
8. Japonia Keita Watanabe 14896
9. Rosja Denis Ajrapetian 12311
10. Kanada Steven Dubois 12189
...
38. Polska Rafał Anikiej 1299
69. Polska Łukasz Kuczyński 74
72. Polska Paweł Adamski 57
94. Polska Sebastian Hydzik 19
112. Polska Miłosz Krzemiński 9
122. Polska Karol Nieścier 3
123. Polska Szymon Wilczyk 3
Drużynowo
Lp. Państwo Punkty
1.  Rosja 34400
2.  Korea Południowa 34000
3.  Chiny 26640
4.  Węgry 25373
5.  Holandia 24640
6.  Kanada 20175
7.  Japonia 14746
8.  Włochy 10492
9.  Kazachstan 10154
10.  Francja 8058
...
13.  Polska 3307

Kobiety

Lp. Miejscowość Data Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. PŚ Stany Zjednoczone Salt Lake City 02.11.2019 500 m (1) Włochy Martina Valcepina Holandia Yara van Kerkhof Węgry Petra Jászapáti
02.11.2019 1500 m Kanada Kim Boutin Holandia Suzanne Schulting Chińska Republika Ludowa Han Yutong
03.11.2019 500 m (2) Kanada Kim Boutin Chińska Republika Ludowa Qu Chunyu Holandia Lara van Ruijven
03.11.2019 1000 m Holandia Suzanne Schulting Chińska Republika Ludowa Han Yutong Chińska Republika Ludowa Zhang Chutong
03.11.2019 3000 m drużynowo  Chiny
Fan Kexin
Han Yutong
Qu Chunyu
Zhang Yuting
 Korea Południowa
Choi Min-jeong
Kim A-lang
Kim Ji-yoo
Noh Ah-rum
 Kanada
Danae Blais
Alyson Charles
Claudia Gagnon
Kim Boutin
2. PŚ Kanada Montreal 09.11.2019 1000 m (1) Kanada Kim Boutin Korea Południowa Seo Whi-min Chińska Republika Ludowa Fan Kexin
09.11.2019 1500 m Korea Południowa Kim Ji-yoo Włochy Arianna Fontana Korea Południowa Noh Do-hee
10.11.2019 500 m Kanada Kim Boutin Włochy Martina Valcepina Polska Natalia Maliszewska
10.11.2019 1000 m (2) Chińska Republika Ludowa Han Yutong Kanada Courtney Lee Sarault Rosja Jekaterina Jefremienkowa
10.11.2019 3000 m drużynowo  Chiny
Fan Kexin
Qu Chunyu
Zang Yize
Zhang Yuting
 Rosja
Jekaterina Jefremienkowa
Jekaterina Konstantinowa
Jemina Małagicz
Sofia Proswirnowa
 Kanada
Danae Blais
Alyson Charles
Kim Boutin
Courtney Lee Sarault
3. PŚ Japonia Nagoja 30.11.2019 1000 m Korea Południowa Noh Ah-reum Holandia Suzanne Schulting Stany Zjednoczone Kristen Santos
30.11.2019 1500 m (1) Korea Południowa Kim Ji-yoo Kanada Kim Boutin Włochy Arianna Fontana
01.12.2019 500 m Kanada Kim Boutin Włochy Arianna Fontana Korea Południowa Kim Ji-yoo
01.12.2019 1500 m (2) Holandia Suzanne Schulting Kanada Courtney Lee Sarault Chińska Republika Ludowa Han Yutong
01.12.2019 3000 m drużynowo  Włochy
Arianna Fontana
Nicole Botter Gomez
Cynthia Mascitto
Martina Valcepina
 Kanada
Danae Blais
Alyson Charles
Kim Boutin
Courtney Lee Sarault
 Rosja
Jekaterina Konstantinowa
Jemina Małagicz
Sofia Proswirnowa
Jewgienija Zacharowa
4. PŚ Chińska Republika Ludowa Szanghaj 07.12.2019 500 m (1) Kanada Kim Boutin Holandia Suzanne Schulting Włochy Martina Valcepina
07.12.2019 1500 m Korea Południowa Kim A-lang Korea Południowa Choi Min-jeong Kanada Courtney Lee Sarault
08.12.2019 500 m (2) Chińska Republika Ludowa Fan Kexin Holandia Yara van Kerkhof Chińska Republika Ludowa Qu Chunyu
08.12.2019 1000 m Holandia Suzanne Schulting Korea Południowa Seo Whi-min Kanada Kim Boutin
08.12.2019 3000 m drużynowo  Kanada
Danae Blais
Alyson Charles
Kim Boutin
Courtney Lee Sarault
 Holandia
Rianne de Vries
Suzanne Schulting
Yara van Kerkhof
Lara van Ruijven
 Stany Zjednoczone
Maame Biney
Julie Letai
Kristen Santos
Corinne Stoddard
1. Mistrzostwa Czterech Kontynentów 2020Kanada Montreal
24. Mistrzostwa Europy 2020Węgry Debreczyn
5. PŚ Niemcy Drezno 08.02.2020 500 m Kanada Kim Boutin Chińska Republika Ludowa Qu Chunyu Holandia Lara van Ruijven
08.02.2020 1500 m (1) Korea Południowa Choi Min-jeong Korea Południowa Noh Ah-reum Chińska Republika Ludowa Han Yutong
09.02.2020 1000 m Korea Południowa Kim Ji-yoo Kanada Courtney Lee Sarault Holandia Suzanne Schulting
09.02.2020 1500 m (2) Holandia Suzanne Schulting Rosja Sofia Proswirnowa Francja Tifany Huot-Marchand
09.02.2020 3000 m drużynowo  Holandia
Suzanne Schulting
Lara van Ruijven
Rianne de Vries
Yara van Kerkhof
 Chiny
Fan Kexin
Qu Chunyu
Han Yutong
Zhang Yuting
 Japonia
Sumire Kikuchi
Yuki Kikuchi
Moemi Kikuchi
Shione Kaminaga
6. PŚ Holandia Dordrecht 15.02.2020 500 m Holandia Lara van Ruijven Holandia Yara van Kerkhof Polska Kamila Stormowska
15.02.2020 1000 m (1) Korea Południowa Lee Yu-bin Chińska Republika Ludowa Zhang Chutong Polska Natalia Maliszewska
16.02.2020 1000 m (2) Korea Południowa Kim Ji-yoo Chińska Republika Ludowa Han Yutong Rosja Sofia Proswirnowa
16.02.2020 1500 m Holandia Suzanne Schulting Korea Południowa Kim Ji-yoo Korea Południowa Noh Ah-reum
16.02.2020 3000 m drużynowo  Holandia
Rianne de Vries
Suzanne Schulting
Yara van Kerkhof
Lara van Ruijven
 Kanada
Danae Blais
Alyson Charles
Claudia Gagnon
Courtney Lee Sarault
 Korea Południowa
Kim Ji-yoo
Lee Yu-bin
Noh Ah-reum
Seo Whi-min
45. Mistrzostwa Świata 2020Korea Południowa Seul

Klasyfikacje

500 metrów
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Kanada Kim Boutin 50000
2. Włochy Martina Valcepina 38736
3. Holandia Yara van Kerkhof 34289
4. Chińska Republika Ludowa Qu Chunyu 34074
5. Holandia Lara van Ruijven 29248
6. Polska Natalia Maliszewska 26174
7. Chińska Republika Ludowa Fan Kexin 24694
8. Węgry Petra Jászapáti 14583
9. Włochy Arianna Fontana 12276
10. Korea Południowa Kim Ji-yoo 11129
...
14. Polska Kamila Stormowska 7699
33. Polska Nicole Mazur 1136
43. Polska Patrycja Maliszewska 292
82. Polska Gabriela Topolska 12
1000 metrów
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Holandia Suzanne Schulting 39355
2. Chińska Republika Ludowa Han Yutong 31120
3. Korea Południowa Seo Whi-min 24447
4. Korea Południowa Kim Ji-yoo 23277
5. Rosja Sofia Proswirnowa 21271
6. Chińska Republika Ludowa Zhang Chutong 20510
7. Kanada Courtney Lee Sarault 19963
8. Chińska Republika Ludowa Zhang Yuting 18740
9. Kanada Kim Boutin 16400
10. Korea Południowa Lee Yu-bin 15120
...
14. Polska Natalia Maliszewska 9361
51. Polska Kamila Stormowska 426
52. Polska Patrycja Maliszewska 411
56. Polska Nicole Mazur 255
65. Polska Gabriela Topolska 115
93. Polska Magdalena Zych 17
1500 metrów
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Holandia Suzanne Schulting 38000
2. Korea Południowa Kim Ji-yoo 30621
3. Chińska Republika Ludowa Han Yutong 29031
4. Korea Południowa Choi Min-jeong 22744
5. Kanada Kim Boutin 20621
6. Kanada Courtney Lee Sarault 19406
7. Korea Południowa Kim A-lang 18093
8. Włochy Arianna Fontana 17677
9. Kanada Danae Blais 16581
10. Belgia Hanne Desmet 15502
...
63. Polska Gabriela Topolska 77
65. Polska Kamila Stormowska 64
74. Polska Nicole Mazur 30
75. Polska Patrycja Maliszewska 29
77. Polska Magdalena Zych 27
Drużynowo
Lp. Państwo Punkty
1.  Holandia 33120
2.  Kanada 32400
3.  Chiny 31277
4.  Korea Południowa 24640
5.  Rosja 23616
6.  Włochy 19838
7.  Stany Zjednoczone 15870
8.  Japonia 15738
9.  Francja 9968
10.  Polska 8074

Konkurencje mieszane

Lp. Miejscowość Data Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. PŚ Stany Zjednoczone Salt Lake City 02.11.2019 2000 m drużynowo  Rosja
Jekaterina Jefremienkowa
Daniłł Ejbog
Sofia Proswirnowa
Wiktor Ahn
 Chiny
Fan Kexin
Han Tianyu
Qu Chunyu
Wu Dajing
 Korea Południowa
Kim A-lang
Kim Da-gyeom
Park Ji-won
Seo Whi-min
2. PŚ Kanada Montreal 09.11.2019 2000 m drużynowo  Chiny
Han Tianyu
Qu Chunyu
Ren Ziwei
Zhang Yuting
 Rosja
Denis Ajrapetjan
Jekaterina Jefremienkowa
Pawieł Sitnikow
Jewgienija Zacharowa
 Korea Południowa
Lee June-seo
Noh Do-hee
Park Ji-won
Seo Whi-min
3. PŚ Japonia Nagoja 30.11.2019 2000 m drużynowo  Korea Południowa
Choi Min-jeong
Kim A-lang
Kim Dong-wook
Park In-wook
 Rosja
Jekaterina Jefremienkowa
Daniłł Ejbog
Pawieł Sitnikow
Jewgienija Zacharowa
 Holandia
Daan Breeuwsma
Itzhak de Laat
Suzanne Schulting
Lara van Ruijven
4. PŚ Chińska Republika Ludowa Szanghaj 07.12.2019 2000 m drużynowo  Holandia
Daan Breeuwsma
Itzhak de Laat
Suzanne Schulting
Lara van Ruijven
 Rosja
Jemina Małagicz
Sofia Proswirnowa
Siemion Jelistratow
Wiktor Ahn
nie przyznano (Kanada i Usa zostały karnie wykluczone)
1. Mistrzostwa Czterech Kontynentów 2020Kanada Montreal
24. Mistrzostwa Europy 2020Węgry Debreczyn
5. PŚ Niemcy Drezno 08.02.2020 2000 m drużynowo  Węgry
Sára Luca Bácskai
John-Henry Krueger
Petra Jászapáti
Shaolin Sándor Liu
 Rosja
Jekaterina Jefremienkowa
Jemina Małagicz
Siemion Jelistratow
Pawieł Sitnikow
 Francja
Quentin Fercoq
Tifany Huot-Marchand
Dmitry Migunov
Aurelie Monvoisin
6. PŚ Holandia Dordrecht 15.02.2020 2000 m drużynowo  Chiny
Fan Kexin
Han Tianyu
Wu Dajing
Zhang Yuting
 Korea Południowa
Lee June-seo
Noh Ah-reum
Park In-wook
Seo Whi-min
 Japonia
Kota Kikuchi
Sumire Kikuchi
Yuki Kikuchi
Kazuki Yoshinaga
45. Mistrzostwa Świata 2020Korea Południowa Seul

Klasyfikacja

Lp. Państwo Punkty
1.  Rosja 34000
2.  Chiny 33120
3.  Korea Południowa 30800
4.  Holandia 26640
5.  Japonia 17869
6.  Kanada 17213
7.  Stany Zjednoczone 16138
8.  Francja 15575
9.  Węgry 14513
10.  Włochy 10125
...
12.  Polska 4349

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Puchar Świata w short tracku 2019/2020
Listen to this article