Puchar Świata w snowboardzie 1996/1997 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Puchar Świata w snowboardzie 1996/1997.

Puchar Świata w snowboardzie 1996/1997

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Puchar Świata w snowboardzie 1996/1997
1995/1996 1997/1998
Zwycięzcy
Klasyfikacja generalna (mężczyzn) Austria Harald Walder
Gigant (mężczyzn) Austria Peter Pechhacker
Slalom (mężczyzn) Włochy Karl Frenademez
Snowcross (mężczyzn) Włochy Elmar Messner
Halfpipe (mężczyzn) Szwecja Jonas Gunnarsson
Klasyfikacja generalna (kobiet) Francja Karine Ruby
Gigant (kobiet) Francja Karine Ruby
Slalom (kobiet) Francja Karine Ruby
Snowcross (kobiet) Francja Karine Ruby
Halfpipe (kobiet) Kanada Tara Teigen

Puchar Świata w snowboardzie w sezonie 1996/1997 to 3. edycja tej imprezy. Cykl rozpoczął się 23 listopada 1996 roku w austriackiej miejscowości Zell am See. Ostatnie zawody sezonu odbyły się natomiast 16 marca 1997 roku we francuskim Morzine. Zawody rozgrywano w czterech konkurencjach: gigant, slalom, snowcross i halfpipe. Rozgrywano także slalom równoległy, ale nie prowadzono dla niego osobnej klasyfikacji. Snowcross debiutował w Pucharze Świata.

Puchar Świata rozegrany został w 8 krajach i 16 miastach na 3 kontynentach. Najwięcej konkursów (9) rozegranych zostało w Kanadzie.

Konkurencje

  • slalom równoległy (PSL)
  • snowcross
  • gigant
  • slalom
  • halfpipe

Mężczyźni

Kalendarz i wyniki

Lp Data Miejsce Konkurencja Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
1. 23 listopada 1996 Austria Zell am See Snowcross Austria Helmut Pramstaller Stany Zjednoczone Steve Persons Kanada Darren Chalmers
2. 28 listopada 1996 Francja Tignes PSL Włochy Karl Frenademez Włochy Peter Pichler Niemcy Mathias Behounek
3. 29 listopada 1996 Francja Tignes Gigant Stany Zjednoczone Mike Jacoby Francja Nicolas Conte Austria Peter Pechhacker
4. 6 grudnia 1996 Włochy Sestriere Gigant Kanada Ross Rebagliati Stany Zjednoczone Steve Persons Niemcy Bernd Kroschewski
5. 7 grudnia 1996 Włochy Sestriere Slalom Niemcy Bernd Kroschewski Włochy Karl Frenademez Francja Maxence Idesheim
6. 12 grudnia 1996 Kanada Whistler Supergigant Kanada Ross Rebagliati Stany Zjednoczone Steve Persons Stany Zjednoczone Jeff Greenwood
7. 13 grudnia 1996 Kanada Whistler Gigant Stany Zjednoczone Mike Jacoby Austria Peter Pechhacker Stany Zjednoczone Steve Persons
8. 14 grudnia 1996 Kanada Whistler Halfpipe Szwecja Jonas Gunnarsson Stany Zjednoczone Dan Smith Szwecja Fredrik Sterner
9. 15 grudnia 1996 Kanada Whistler Halfpipe Szwecja Jonas Gunnarsson Kanada Drae Glover Szwecja Daniel Andersson
10. 17 grudnia 1996 Kanada Sun Peaks Snowcross Włochy Elmar Messner Kanada Andrew Murphy Stany Zjednoczone Rob Kingwill
11. 18 grudnia 1996 Kanada Sun Peaks Gigant Kanada Mark Fawcett Stany Zjednoczone Rob Berney Kanada Jasey-Jay Anderson
12. 11 stycznia 1997 Niemcy Lenggries Gigant Austria Peter Pechhacker Austria Harald Walder Austria Stefan Kaltschütz
13. 12 stycznia 1997 Niemcy Lenggries Slalom Szwecja Jakob Bergstedt Austria Stefan Kaltschütz Szwecja Ulf Maard
14. 17 stycznia 1997 Austria Kreischberg Snowcross Włochy Elmar Messner Austria Alexander Koller Austria Helmut Pramstaller
15. 18 stycznia 1997 Austria Kreischberg PSL Słowenia Dejan Košir Austria Harald Walder Austria Helmut Pramstaller
16. 19 stycznia 1997 Austria Kreischberg Halfpipe Stany Zjednoczone Dan Smith Stany Zjednoczone Ross Powers Kanada Trevor Andrew
21 - 26 stycznia 1997 Włochy San Candido 2. Mistrzostwa Świata w Snowboardzie 1997
17. 31 stycznia 1997 Kanada Mont-Sainte-Anne Slalom Stany Zjednoczone Anton Pogue Niemcy Dieter Moherndl Austria Harald Walder
18. 1 lutego 1997 Kanada Mont-Sainte-Anne Gigant Francja Mathieu Chiquet Austria Harald Walder Włochy Thomas Prugger
19. 2 lutego 1997 Kanada Mont-Sainte-Anne Halfpipe Kanada Trevor Andrew Japonia Takashi Nishida Kanada Michael Michalchuk
20. 7 lutego 1997 Stany Zjednoczone Mount Bachelor Gigant Austria Peter Pechhacker Austria Harald Walder Kanada Mark Fawcett
21. 8 lutego 1997 Stany Zjednoczone Mount Bachelor Halfpipe Norwegia Daniel Franck Kanada Trevor Andrew Szwecja Fredrik Sterner
22. 9 lutego 1997 Stany Zjednoczone Mount Bachelor Snowcross Włochy Alex Voyat Stany Zjednoczone Jason McAlister Szwecja Anders Hagman
23. 14 lutego 1997 Japonia Yakebitaiyama Gigant Austria Dieter Krassnig Austria Peter Pechhacker Austria Dieter Happ
24. 15 lutego 1997 Japonia Yakebitaiyama Gigant Austria Dieter Happ Austria Dieter Krassnig Austria Martin Freinademetz
25. 16 lutego 1997 Japonia Kanbayashi Halfpipe Austria Maximilian Plötzeneder Stany Zjednoczone Ross Powers Finlandia Markus Hurme
26. 19 lutego 1997 Japonia Morioka Snowcross Holandia Mark Janbroers Szwecja Anders Hagman Włochy Elmar Messner
27. 20 lutego 1997 Japonia Morioka PSL Austria Harald Walder Stany Zjednoczone Tom O’Brien Francja Xavier Rolland
28. 28 lutego 1997 Włochy Olang Gigant Holandia Thedo Remmelink Francja Charlie Cosnier Austria Peter Pechhacker
29. 1 marca 1997 Włochy Olang Slalom Włochy Karl Frenademez Austria Helmut Pramstaller Austria Harald Walder
30. 2 marca 1997 Włochy Olang Halfpipe Stany Zjednoczone Tom Matthews Szwecja Jonas Gunnarsson Stany Zjednoczone Tommy Czeschin
31. 5 marca 1997 Szwajcaria Grächen Snowcross Włochy Alex Voyat Austria Willi Wieser Szwecja Richard Richardsson
32. 6 marca 1997 Szwajcaria Grächen Slalom Stany Zjednoczone Anton Pogue Włochy Karl Frenademez Francja Xavier Rolland
33. 8 marca 1997 Włochy Bardonecchia Gigant Kanada Mark Fawcett Austria Felix Stadler Francja Charlie Cosnier
34. 9 marca 1997 Włochy Bardonecchia PSL Francja Maxence Idesheim Niemcy Mathias Behounek Szwecja Richard Richardsson
35. 14 marca 1997 Francja Morzine Gigant Szwajcaria Fadri Mosca Austria Peter Pechhacker Austria Stefan Kaltschütz
36. 15 marca 1997 Francja Morzine PSL Austria Harald Walder Szwecja Richard Richardsson Włochy Karl Frenademez
37. 16 marca 1997 Francja Morzine Halfpipe Stany Zjednoczone Dan Smith Stany Zjednoczone Jimi Scott Japonia Shin’ichi Watanabe

Klasyfikacje

GENERALNA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Austria Harald Walder 1091
2. Austria Peter Pechhacker 897
3. Stany Zjednoczone Anton Pogue 820
4. Austria Stefan Wurzacher 805
5. Włochy Karl Frenademez 729
6. Włochy Elmar Messner 709
7. Stany Zjednoczone Dan Smith 699
8. Włochy Alex Voyat 687
9. Szwecja Jonas Gunnarsson 656
10. Francja Maxence Idesheim 654
. . .
241. Polska Łukasz Starowicz 4
274. Polska Grzegorz Pająk 2
289. Polska Jerzy Kijkowski 1
310. Polska Grzegorz Jękot 0
310. Polska Wojciech Pająk 0
GIGANT
Lp. Zawodnik Punkty
1. Austria Peter Pechhacker 6020
2. Austria Harald Walder 4420
3. Kanada Ross Rebagliati 4280
4. Austria Stefan Wurzacher 4250
5. Stany Zjednoczone Mike Jacoby 4072
6. Kanada Mark Fawcett 3460
7. Stany Zjednoczone Rob Berney 3234
8. Włochy Thomas Prugger 3048
9. Francja Maxence Idesheim 2810
10. Francja Charlie Cosnier 2656
. . .
105. Polska Łukasz Starowicz 25
134. Polska Wojciech Pająk 5
SLALOM
Lp. Zawodnik Punkty
1. Włochy Karl Frenademez 5450
2. Austria Harald Walder 5190
3. Stany Zjednoczone Anton Pogue 4060
4. Austria Stefan Wurzacher 3040
5. Francja Maxence Idesheim 2988
6. Francja Xavier Rolland 2700
7. Szwecja Ulf Maard 2410
8. Włochy Peter Pichler 2375
9. Niemcy Dieter Moherndl 2370
10. Austria Peter Pechhacker 2360
. . .
104. Polska Jerzy Kijkowski 10
SNOWCROSS
Lp. Zawodnik Punkty
1. Włochy Elmar Messner 2990
2. Włochy Alex Voyat 2790
3. Szwecja Richard Richardsson 1790
4. Austria Helmut Pramstaller 1600
5. Stany Zjednoczone Anton Pogue 1560
6. Austria Klaus Sammer 1500
7. Holandia Mark Janbroers 1490
8. Austria Alexander Koller 1470
9. Szwecja Anders Hagman 1400
10. Austria Willi Wieser 1340
HALFPIPE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Szwecja Jonas Gunnarsson 3770
2. Stany Zjednoczone Dan Smith 3680
3. Kanada Trevor Andrew 2980
4. Stany Zjednoczone Jimi Scott 2870
5. Japonia Takashi Nishida 2350
6. Stany Zjednoczone Ross Powers 2130
7. Szwecja Pontus Ståhlkloo 1830
8. Szwecja Fredrik Sterner 1816
9. Japonia Shin’ichi Watanabe 1772
10. Kanada Michael Michalchuk 1670
. . .
119. Polska Grzegorz Pająk 10
122. Polska Łukasz Starowicz 8
126. Polska Grzegorz Jękot 2

Kobiety

Kalendarz i wyniki

Lp Data Miejsce Konkurencja Zwyciężczyni 2. miejsce 3. miejsce
1. 23 listopada 1996 Austria Zell am See Snowcross Szwecja Marie Birkl Francja Karine Ruby Stany Zjednoczone Lynn Ott
2. 28 listopada 1996 Francja Tignes PSL Francja Karine Ruby Niemcy Heidi Renoth Austria Manuela Riegler
3. 29 listopada 1996 Francja Tignes Gigant Francja Charlotte Bernard Francja Karine Ruby Francja Isabelle Blanc
4. 6 grudnia 1996 Włochy Sestriere Gigant Włochy Margherita Parini Austria Birgit Herbert Stany Zjednoczone Rosey Fletcher
5. 7 grudnia 1996 Włochy Sestriere Slalom Francja Dorothée Fournier Włochy Dagmar Mair u. d. Eggen Austria Alexandra Krings
6. 12 grudnia 1996 Kanada Whistler Supergigant Francja Karine Ruby Włochy Lidia Trettel Stany Zjednoczone Sondra van Ert
7. 13 grudnia 1996 Kanada Whistler Gigant Francja Karine Ruby Włochy Lidia Trettel Włochy Dagmar Mair u. d. Eggen
8. 14 grudnia 1996 Kanada Whistler Halfpipe Kanada Natasza Zurek Kanada Maëlle Ricker Kanada Tara Teigen
9. 15 grudnia 1996 Kanada Whistler Halfpipe Kanada Tara Teigen Kanada Kelly Kaye Kanada Natasza Zurek
10. 17 grudnia 1996 Kanada Sun Peaks Snowcross Stany Zjednoczone Cammy Potter Francja Karine Ruby Austria Isabel Zedlacher
11. 18 grudnia 1996 Kanada Sun Peaks Gigant Austria Isabel Zedlacher Stany Zjednoczone Sondra van Ert Stany Zjednoczone Rosey Fletcher
12. 11 stycznia 1997 Niemcy Lenggries Gigant Włochy Lidia Trettel Niemcy Heidi Renoth Francja Karine Ruby
13. 12 stycznia 1997 Niemcy Lenggries Slalom Niemcy Heidi Renoth Austria Isabel Zedlacher Szwecja Marie Birkl
14. 17 stycznia 1997 Austria Kreischberg Snowcross Austria Manuela Riegler Francja Karine Ruby Austria Isabel Zedlacher
15. 18 stycznia 1997 Austria Kreischberg PSL Szwecja Marie Birkl Niemcy Heidi Renoth Stany Zjednoczone Stacia Hookom
16. 19 stycznia 1997 Austria Kreischberg Halfpipe Niemcy Nicola Thost Niemcy Nicole Fischer Kanada Maëlle Ricker
21 - 26 stycznia 1997 Włochy San Candido 2. Mistrzostwa Świata w Snowboardzie 1997
17. 31 stycznia 1997 Kanada Mont-Sainte-Anne Slalom Włochy Marion Posch Niemcy Heidi Renoth Francja Karine Ruby
18. 1 lutego 1997 Kanada Mont-Sainte-Anne Gigant Włochy Marion Posch Włochy Dagmar Mair u. d. Eggen Stany Zjednoczone Sondra van Ert
19. 2 lutego 1997 Kanada Mont-Sainte-Anne Halfpipe Stany Zjednoczone Sabrina Sadeghi Stany Zjednoczone Leslee Olson Kanada Maëlle Ricker
20. 7 lutego 1997 Stany Zjednoczone Mount Bachelor Gigant Włochy Margherita Parini Stany Zjednoczone Sondra van Ert Francja Karine Ruby
21. 8 lutego 1997 Stany Zjednoczone Mount Bachelor Halfpipe Stany Zjednoczone Tricia Byrnes Stany Zjednoczone Aurelie Sayres Stany Zjednoczone Leslee Olson
22. 9 lutego 1997 Stany Zjednoczone Mount Bachelor Snowcross Francja Karine Ruby Kanada Candice Drouin Kanada Maëlle Ricker
23. 14 lutego 1997 Japonia Yakebitaiyama Gigant Francja Karine Ruby Austria Brigitte Köck Austria Birgit Herbert
24. 14 lutego 1997 Japonia Yakebitaiyama Gigant Austria Brigitte Köck Francja Karine Ruby Stany Zjednoczone Lisa Kosglow
25. 16 lutego 1997 Japonia Kanbayashi Halfpipe Norwegia Stine Brun Kjeldås Austria Nicola Pederzolli Stany Zjednoczone Tricia Byrnes
26. 19 lutego 1997 Japonia Morioka Snowcross Austria Manuela Riegler Stany Zjednoczone Sondra van Ert Francja Karine Ruby
27. 20 lutego 1997 Japonia Morioka PSL Francja Karine Ruby Francja Dorothée Fournier Włochy Marion Posch
28. 28 lutego 1997 Włochy Olang Gigant Francja Karine Ruby Włochy Margherita Parini Austria Isabel Zedlacher
29. 1 marca 1997 Włochy Olang Slalom Włochy Marion Posch Francja Karine Ruby Włochy Dagmar Mair u. d. Eggen
30. 12 marca 1997 Włochy Olang Halfpipe Norwegia Siw Alida Renander Włochy Alessandra Pescosta Stany Zjednoczone Annemarie Uliasz
31. 5 marca 1997 Szwajcaria Grächen Snowcross Stany Zjednoczone Sondra van Ert Austria Claudia Riegler Austria Ursula Fingerlos
32. 6 marca 1997 Szwajcaria Grächen Slalom Austria Isabel Zedlacher Francja Karine Ruby Niemcy Heidi Renoth
33. 8 marca 1997 Włochy Bardonecchia Gigant Stany Zjednoczone Rosey Fletcher Włochy Margherita Parini Włochy Lidia Trettel
34. 9 marca 1997 Włochy Bardonecchia PSL Francja Karine Ruby Austria Isabel Zedlacher Włochy Marion Posch
35. 14 marca 1997 Francja Morzine Gigant Austria Maria Kirchgasser-Pichler Stany Zjednoczone Sondra van Ert Włochy Lidia Trettel
36. 15 marca 1997 Francja Morzine PSL Francja Karine Ruby Austria Manuela Riegler Austria Birgit Herbert
37. 16 marca 1997 Francja Morzine Halfpipe Francja Doriane Vidal Norwegia Siw Alida Renander Japonia Kaori Takeyama

Klasyfikacje

GENERALNA
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Francja Karine Ruby 1638
2. Stany Zjednoczone Sondra van Ert 1080
3. Austria Manuela Riegler 1006
4. Niemcy Heidi Renoth 977
5. Austria Isabel Zedlacher 969
6. Włochy Marion Posch 927
7. Włochy Dagmar Mair u. d. Eggen 910
8. Austria Claudia Riegler 803
9. Włochy Lidia Trettel 800
10. Włochy Margherita Parini 736
. . .
112. Polska Małgorzata Kukucz 38
124. Polska Jagna Marczułajtis 30
149. Polska Małgorzata Rosiak 16
159. Polska Elżbieta Śmietana 12
202. Polska Klaudyna Mikołajczyk 1
GIGANT
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Francja Karine Ruby 6590
2. Włochy Margherita Parini 5420
3. Stany Zjednoczone Sondra van Ert 5320
4. Włochy Lidia Trettel 5300
5. Austria Maria Pichler 4000
6. Włochy Dagmar Mair u. d. Eggen 3960
7. Austria Isabel Zedlacher 3950
8. Stany Zjednoczone Rosey Fletcher 3726
9. Włochy Marion Posch 3460
10. Austria Birgit Herbert 3450
. . .
43. Polska Jagna Marczułajtis 305
69. Polska Małgorzata Rosiak 128
84. Polska Małgorzata Kukucz 57
111. Polska Klaudyna Mikołajczyk 14
SLALOM
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Francja Karine Ruby 6700
2. Niemcy Heidi Renoth 5360
3. Włochy Marion Posch 4650
4. Włochy Dagmar Mair u. d. Eggen 4110
5. Austria Isabel Zedlacher 4040
6. Francja Dorothée Fournier 3850
7. Austria Manuela Riegler 3390
8. Austria Claudia Riegler 3030
9. Austria Alexandra Krings 2740
10. Austria Birgit Herbert 2730
. . .
39. Polska Małgorzata Kukucz 260
50. Polska Elżbieta Śmietana 100
SNOWCROSS
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Francja Karine Ruby 4000
2. Austria Manuela Riegler 2910
3. Stany Zjednoczone Sondra van Ert 2740
4. Austria Isabel Zedlacher 2320
5. Stany Zjednoczone Lynn Ott 2210
6. Austria Claudia Riegler 2120
7. Szwecja Marie Birkl 2000
8. Austria Ursula Fingerlos 1570
9. Kanada Candice Drouin 1550
10. Kanada Maëlle Ricker 1340
HALFPIPE
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Kanada Tara Teigen 3350
2. Stany Zjednoczone Sabrina Sadeghi 2620
3. Kanada Maëlle Ricker 2470
4. Norwegia Siw Alida Renander 2330
5. Japonia Kaori Takeyama 1970
6. Kanada Natasza Zurek 1960
7. Stany Zjednoczone Tricia Byrnes 1890
7. Stany Zjednoczone Annemarie Uliasz 1890
9. Stany Zjednoczone Leslee Olson 1690
10. Kanada Kelly Kaye 1510
. . .
79. Polska Małgorzata Kukucz 32
83. Polska Małgorzata Rosiak 20
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Puchar Świata w snowboardzie 1996/1997
Listen to this article