Puchar Świata w snowboardzie 1998/1999 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Puchar Świata w snowboardzie 1998/1999.

Puchar Świata w snowboardzie 1998/1999

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Puchar Świata w snowboardzie 1998/1999
1997/1998 1999/2000
Zwycięzcy
Klasyfikacja generalna (mężczyzn) Francja Mathieu Bozzetto
Gigant (mężczyzn) Austria Stefan Kaltschütz
Slalom (mężczyzn) Francja Mathieu Bozzetto
Snowcross (mężczyzn) Francja Sylvain Duclos
Halfpipe (mężczyzn) Stany Zjednoczone Ross Powers
Klasyfikacja generalna (kobiet) Austria Manuela Riegler
Gigant (kobiet) Włochy Margherita Parini
Slalom (kobiet) Włochy Marion Posch
Snowcross (kobiet) Austria Ursula Fingerlos
Halfpipe (kobiet) Stany Zjednoczone Tricia Byrnes

Puchar Świata w snowboardzie w sezonie 1998/1999 to 5. edycja tej imprezy. Cykl rozpoczął się 13 listopada 1998 roku w austriackim Zell am See. Ostatnie zawody sezonu odbyły się natomiast 14 marca 1999 roku we włoskim Olang. Zawody rozgrywano w czterech konkurencjach: gigant, slalom, snowcross i halfpipe. Rozgrywano także slalom równoległy i gigant równoległy, ale nie prowadzono dla nich osobnej klasyfikacji.

Puchar Świata rozegrany został w 8 krajach i 16 miastach na 3 kontynentach. Najwięcej konkursów (7) rozegranych zostało we Włoszech.

Konkurencje

  • slalom równoległy (PSL)
  • gigant równoległy (PGS)
  • snowcross
  • gigant
  • slalom
  • halfpipe

Mężczyźni

Kalendarz i wyniki

Lp Data Miejsce Konkurencja Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
1. 13 listopada 1998 Austria Zell am See PSL Austria Werner Ebenbauer Francja Mathieu Chiquet Szwecja Stephen Copp
2. 14 listopada 1998 Austria Zell am See Gigant Austria Harald Walder Austria Stefan Kaltschütz Francja Maxence Idesheim
3. 20 listopada 1998 Szwecja Tandådalen PGS Kanada Jasey-Jay Anderson Francja Mathieu Bozzetto Szwecja Stephen Copp
4. 23 listopada 1998 Szwecja Tandådalen Halfpipe Stany Zjednoczone Ross Powers Stany Zjednoczone Zach Horwitz Francja Jonathan Collomb-Patton
5. 23 listopada 1998 Szwecja Tandådalen Halfpipe Stany Zjednoczone Tommy Czeschin Szwecja Fredrik Sterner Szwecja Daniel Nordin
6. 28 listopada 1998 Włochy Sestriere PSL Francja Nicolas Huet Włochy Elmar Messner Francja Mathieu Chiquet
7. 29 listopada 1998 Włochy Sestriere Gigant Stany Zjednoczone Jeff Archibald Francja Nicolas Huet Szwecja Richard Richardsson
8. 4 grudnia 1998 Austria Ischgl PSL Francja Mathieu Chiquet Francja Maxence Idesheim Francja Mathieu Bozzetto
9. 10 grudnia 1998 Kanada Whistler Supergigant Stany Zjednoczone Ian Price Kanada Mark Fawcett Szwecja Richard Richardsson
10. 11 grudnia 1998 Kanada Whistler Halfpipe Szwecja Fredrik Sterner Stany Zjednoczone Ross Powers Szwecja Markus Jonsson
11. 12 grudnia 1998 Kanada Whistler Snowcross Kanada Scott Gaffney Kanada Ben Wainwright Kanada Mathieu Morency
12. 15 grudnia 1998 Stany Zjednoczone Mount Bachelor Supergigant Kanada Mark Fawcett Stany Zjednoczone Jeff Archibald Stany Zjednoczone Jeff Greenwood
13. 16 grudnia 1998 Stany Zjednoczone Mount Bachelor Halfpipe Stany Zjednoczone Ross Powers Stany Zjednoczone Tommy Czeschin Kanada Michael Michalchuk
14. 5 stycznia 1999 Francja Morzine PGS Francja Mathieu Bozzetto Francja Mathieu Chiquet Austria Werner Ebenbauer
15. 6 stycznia 1999 Francja Morzine PSL Niemcy Markus Ebner Francja Mathieu Bozzetto Szwecja Richard Richardsson
16. 7 stycznia 1999 Francja Morzine Halfpipe Francja Sébastien Vassoney Szwecja Fredrik Sterner Francja Jonathan Collomb-Patton
12 - 19 stycznia 1999 Niemcy Berchtesgaden 3. Mistrzostwa Świata w Snowboardzie 1999
17. 20 stycznia 1999 Szwajcaria Gstaad Gigant Włochy Elmar Messner Austria Stefan Kaltschütz Francja Maxence Idesheim
18. 22 stycznia 1999 Szwajcaria Grächen Snowcross Kanada Darren Chalmers Francja Sylvain Duclos Stany Zjednoczone Jeff Greenwood
19. 25 stycznia 1999 Włochy Madonna di Campiglio Gigant Kanada Darren Chalmers Austria Stefan Kaltschütz Stany Zjednoczone Jeff Archibald
20. 30 stycznia 1999 Kanada Mont-Sainte-Anne Gigant Francja Charlie Cosnier Stany Zjednoczone Ian Price Kanada Jasey-Jay Anderson
21. 31 stycznia 1999 Kanada Mont-Sainte-Anne Halfpipe Kanada Guillaume Morisset Stany Zjednoczone Tommy Czeschin Kanada Guy Deschesne
22. 5 lutego 1999 Stany Zjednoczone Park City PSL Francja Mathieu Bozzetto Szwecja Richard Richardsson Francja Mathieu Chiquet
23. 6 lutego 1999 Stany Zjednoczone Park City Halfpipe Stany Zjednoczone Ross Powers Stany Zjednoczone Tommy Czeschin Stany Zjednoczone Ricky Bower
24. 7 lutego 1999 Stany Zjednoczone Park City Gigant Austria Stefan Kaltschütz Kanada Jasey-Jay Anderson Francja Mathieu Bozzetto
25. 4 lutego 1999 Japonia Asahikawa PSL Francja Mathieu Bozzetto Francja Nicolas Huet Niemcy Dieter Moherndl
26. 6 lutego 1999 Japonia Asahikawa Halfpipe Stany Zjednoczone Ross Powers Japonia Shin’ichi Watanabe Stany Zjednoczone Tommy Czeschin
27. 19 lutego 1999 Japonia Naeba PGS Austria Stefan Kaltschütz Austria Felix Stadler Francja Mathieu Chiquet
28. 20 lutego 1999 Japonia Naeba Halfpipe Stany Zjednoczone Ross Powers Stany Zjednoczone Tommy Czeschin Szwecja Fredrik Sterner
29. 20 lutego 1999 Japonia Naeba PSL Francja Nicolas Huet Francja Mathieu Bozzetto Stany Zjednoczone Anton Pogue
30. 5 marca 1999 Austria Kreischberg Snowcross Australia Zeke Steggall Szwecja Henrik Jansson Francja Sylvain Duclos
31. 6 marca 1999 Austria Kreischberg PSL Francja Nicolas Huet Austria Harald Walder Słowenia Dejan Košir
32. 11 marca 1999 Włochy Olang PGS Francja Mathieu Bozzetto Włochy Karl Frenademez Szwecja Richard Richardsson
33. 12 marca 1999 Włochy Olang PSL Francja Mathieu Bozzetto Niemcy Mathias Behounek Austria Stefan Kaltschütz
34. 13 marca 1999 Włochy Olang Halfpipe Stany Zjednoczone Ross Powers Francja Mathieu Justafre Stany Zjednoczone Zach Horwitz
35. 14 marca 1999 Włochy Olang Snowcross Szwecja Pontus Ståhlkloo Szwecja Magnus Sterner Kanada Ben Wainwright

Klasyfikacje

GENERALNA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Francja Mathieu Bozzetto 1263
2. Austria Stefan Kaltschütz 1081
3. Stany Zjednoczone Ross Powers 978
4. Francja Nicolas Huet 932
5. Francja Mathieu Chiquet 872
6. Szwecja Magnus Sterner 860
7. Szwecja Richard Richardsson 810
8. Stany Zjednoczone Tommy Czeschin 708
9. Francja Maxence Idesheim 694
10. Austria Werner Ebenbauer 662
. . .
75. Polska Piotr Starowicz 123
104. Polska Wojciech Pająk 68
145. Polska Łukasz Starowicz 27
235. Polska Mateusz Ligocki 5
255. Polska Grzegorz Jękot 3
271. Polska Andrzej Kaim 2
292. Polska Marcin Sitarz 1
GIGANT
Lp. Zawodnik Punkty
1. Austria Stefan Kaltschütz 6600
2. Stany Zjednoczone Jeff Archibald 4460
3. Francja Mathieu Bozzetto 4270
4. Szwecja Richard Richardsson 3830
5. Francja Maxence Idesheim 3650
6. Francja Charlie Cosnier 3178
7. Stany Zjednoczone Ian Price 2982
8. Niemcy Markus Ebner 2968
9. Austria Harald Walder 2945
10. Kanada Jasey-Jay Anderson 2940
. . .
94. Polska Łukasz Starowicz 22
114. Polska Grzegorz Jękot 12
127. Polska Marcin Sitarz 7
SLALOM
Lp. Zawodnik Punkty
1. Francja Mathieu Bozzetto 5850
2. Francja Mathieu Chiquet 4700
3. Francja Nicolas Huet 4640
4. Austria Werner Ebenbauer 3250
5. Szwecja Richard Richardsson 2990
6. Austria Stefan Kaltschütz 2950
7. Włochy Elmar Messner 2830
8. Szwecja Stephen Copp 2410
9. Francja Maxence Idesheim 2300
10. Słowenia Dejan Košir 2280
. . .
54. Polska Łukasz Starowicz 86
SNOWCROSS
Lp. Zawodnik Punkty
1. Francja Sylvain Duclos 1760
2. Szwecja Magnus Sterner 1750
3. Kanada Ben Wainwright 1690
4. Australia Zeke Steggall 1640
5. Szwecja Henrik Jansson 1590
6. Szwecja Pontus Ståhlkloo 1450
7. Stany Zjednoczone Jeff Greenwood 1240
8. Kanada Darren Chalmers 1230
9. Kanada Scott Gaffney 1000
10. Stany Zjednoczone Anton Pogue 950
. . .
89. Polska Mateusz Ligocki 8
HALFPIPE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Stany Zjednoczone Ross Powers 7090
2. Stany Zjednoczone Tommy Czeschin 5660
3. Szwecja Fredrik Sterner 4960
4. Stany Zjednoczone Zach Horwitz 3970
5. Szwecja Markus Jonsson 2530
6. Japonia Shin’ichi Watanabe 2520
7. Francja Sébastien Vassoney 2235
8. Szwecja Magnus Sterner 2215
9. Szwecja Jonas Gunnarsson 1930
10. Francja Jonathan C.-Patton 1860
. . .
19. Polska Piotr Starowicz 985
34. Polska Wojciech Pająk 540
85. Polska Łukasz Starowicz 120
122. Polska Mateusz Ligocki 18
122. Polska Andrzej Kaim 18
126. Polska Grzegorz Jękot 16

Kobiety

Kalendarz i wyniki

Lp Data Miejsce Konkurencja Zwyciężczyni 2. miejsce 3. miejsce
1. 13 listopada 1998 Austria Zell am See PSL Austria Manuela Riegler Niemcy Heidi Renoth Włochy Marion Posch
2. 14 listopada 1998 Austria Zell am See Gigant Włochy Margherita Parini Francja Karine Ruby Austria Birgit Herbert
3. 20 listopada 1998 Szwecja Tandådalen PGS Włochy Lidia Trettel Francja Karine Ruby Niemcy Heidi Renoth
4. 23 listopada 1998 Szwecja Tandådalen Halfpipe Stany Zjednoczone Michelle Taggart Stany Zjednoczone Kim Stacey Francja Doriane Vidal
5. 23 listopada 1998 Szwecja Tandådalen Halfpipe Francja Doriane Vidal Szwecja Anna Hellman Stany Zjednoczone Tricia Byrnes
6. 28 listopada 1998 Włochy Sestriere PSL Francja Karine Ruby Austria Manuela Riegler Francja Isabelle Blanc
7. 29 listopada 1998 Włochy Sestriere Gigant Włochy Margherita Parini Francja Karine Ruby Francja Isabelle Blanc
8. 4 grudnia 1998 Austria Ischgl PSL Francja Karine Ruby Francja Isabelle Blanc Austria Birgit Herbert
9. 10 grudnia 1998 Kanada Whistler Supergigant Stany Zjednoczone Sondra van Ert Włochy Margherita Parini Austria Ursula Fingerlos
10. 1 grudnia 1998 Kanada Whistler Halfpipe Stany Zjednoczone Tricia Byrnes Francja Doriane Vidal Stany Zjednoczone Kim Stacey
11. 13 grudnia 1998 Kanada Whistler Snowcross Kanada Maëlle Ricker Szwecja Sophia Bergdahl Austria Manuela Riegler
12. 15 grudnia 1998 Stany Zjednoczone Mount Bachelor Supergigant Stany Zjednoczone Rosey Fletcher Francja Karine Ruby Stany Zjednoczone Sondra van Ert
13. 16 grudnia 1998 Stany Zjednoczone Mount Bachelor Halfpipe Stany Zjednoczone Tricia Byrnes Stany Zjednoczone Shannon Dunn Francja Doriane Vidal
14. 5 stycznia 1999 Francja Morzine PSL Włochy Marion Posch Francja Karine Ruby Szwecja Sara Fischer
15. 6 stycznia 1999 Francja Morzine PGS Austria Manuela Riegler Włochy Carmen Ranigler Austria Isabel Zedlacher
16. 7 stycznia 1999 Francja Morzine Halfpipe Francja Valerie Bourdier Francja Doriane Vidal Niemcy Sabine Wehr-Hasler
12 - 19 stycznia 1999 Niemcy Berchtesgaden 3. Mistrzostwa Świata w Snowboardzie 1999
17. 20 stycznia 1999 Szwajcaria Gstaad Gigant Stany Zjednoczone Sondra van Ert Włochy Margherita Parini Austria Manuela Riegler
18. 22 stycznia 1999 Szwajcaria Grächen Snowrcoss Austria Ursula Fingerlos Austria Manuela Riegler Francja Angelique Correze-Hubert
19. 25 stycznia 1999 Włochy Madonna di Campiglio Gigant Francja Karine Ruby Francja Isabelle Blanc Stany Zjednoczone Sondra van Ert
20. 30 stycznia 1999 Kanada Mont-Sainte-Anne Gigant Stany Zjednoczone Sondra van Ert Austria Claudia Riegler Włochy Margherita Parini
21. 31 stycznia 1999 Kanada Mont-Sainte-Anne Halfpipe Stany Zjednoczone Kim Stacey Stany Zjednoczone Tricia Byrnes Kanada Lori Glazier
22. 5 lutego 1999 Stany Zjednoczone Park City PSL Niemcy Sandra Farmand Austria Manuela Riegler Francja Karine Ruby
23. 6 lutego 1999 Stany Zjednoczone Park City Halfpipe Stany Zjednoczone Tricia Byrnes Stany Zjednoczone Kim Stacey Niemcy Sabine Wehr-Hasler
24. 7 lutego 1999 Stany Zjednoczone Park City Gigant Włochy Margherita Parini Francja Karine Ruby Francja Nathalie Desmares
25. 13 lutego 1999 Japonia Asahikawa PSL Włochy Marion Posch Francja Karine Ruby Austria Manuela Riegler
26. 14 lutego 1999 Japonia Asahikawa Halfpipe Stany Zjednoczone Tricia Byrnes Francja Doriane Vidal Szwecja Anna Hellman
27. 19 lutego 1999 Japonia Naeba PGS Włochy Lidia Trettel Włochy Margherita Parini Francja Karine Ruby
28. 20 lutego 1999 Japonia Naeba Halfpipe Stany Zjednoczone Tricia Byrnes Francja Doriane Vidal Stany Zjednoczone Kim Stacey
29. 20 lutego 1999 Japonia Naeba PSL Włochy Marion Posch Niemcy Heidi Renoth Austria Manuela Riegler
30. 5 marca 1999 Austria Kreischberg Snowcross Szwecja Sophia Bergdahl Austria Manuela Riegler Austria Katrin Winkler
31. 6 marca 1999 Austria Kreischberg PSL Francja Isabelle Blanc Francja Dorothée Fournier Niemcy Heidi Renoth
32. 11 marca 1999 Włochy Olang PGS Austria Manuela Riegler Francja Isabelle Blanc Włochy Margherita Parini
33. 12 marca 1999 Włochy Olang PSL Włochy Marion Posch Francja Isabelle Blanc Francja Karine Ruby
34. 13 marca 1999 Włochy Olang Halfpipe Stany Zjednoczone Tricia Byrnes Francja Valerie Bourdier Stany Zjednoczone Kim Stacey
35. 14 marca 1999 Włochy Olang Snowcross Austria Ursula Fingerlos Austria Manuela Riegler Szwecja Janet Jonsson

Klasyfikacje

GENERALNA
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Austria Manuela Riegler 1479
2. Francja Karine Ruby 1460
3. Austria Ursula Fingerlos 1202
4. Włochy Marion Posch 1043
5. Włochy Margherita Parini 984
6. Szwecja Sophia Bergdahl 942
7. Stany Zjednoczone Tricia Byrnes 925
8. Francja Isabelle Blanc 911
9. Włochy Lidia Trettel 788
10. Stany Zjednoczone Sondra van Ert 761
. . .
68. Polska Małgorzata Kukucz 94
114. Polska Anna Łuckoś 27
132. Polska Elżbieta Śmietana 17
149. Polska Blanka Isielonis 5
164. Polska Klaudyna Mikołajczyk 2
GIGANT
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Włochy Margherita Parini 7500
2. Francja Karine Ruby 7100
3. Stany Zjednoczone Sondra van Ert 5840
4. Włochy Lidia Trettel 5120
5. Austria Claudia Riegler 4490
6. Francja Isabelle Blanc 4040
7. Austria Ursula Fingerlos 3850
8. Austria Manuela Riegler 3700
9. Austria Birgit Herbert 3480
10. Austria Isabel Zedlacher 3470
. . .
52. Polska Małgorzata Kukucz 168
61. Polska Elżbieta Śmietana 56
66. Polska Anna Łuckoś 46
80. Polska Klaudyna Mikołajczyk 18
SLALOM
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Włochy Marion Posch 5500
2. Francja Karine Ruby 5250
3. Austria Manuela Riegler 4750
4. Niemcy Sandra Farmand 3620
5. Niemcy Heidi Renoth 3560
6. Francja Isabelle Blanc 3550
7. Szwecja Sara Fischer 2910
8. Austria Birgit Herbert 2340
9. Francja Dorothée Fournier 2300
10. Austria Claudia Riegler 2150
. . .
37. Polska Małgorzata Kukucz 282
41. Polska Anna Łuckoś 155
50. Polska Elżbieta Śmietana 80
65. Polska Blanka Isielonis 32
SNOWCROSS
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Austria Ursula Fingerlos 2450
2. Austria Manuela Riegler 2400
3. Szwecja Sophia Bergdahl 2200
4. Kanada Maëlle Ricker 1450
5. Wielka Brytania Lesley McKenna 1170
6. Francja Aurélie Tible 1050
7. Szwecja Janet Jonsson 890
8. Francja Claire Gastaud 800
9. Belgia Joanna Mularz 770
10. Austria Claudia Riegler 720
. . .
39. Polska Małgorzata Kukucz 140
HALFPIPE
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Stany Zjednoczone Tricia Byrnes 7400
2. Francja Doriane Vidal 5900
3. Stany Zjednoczone Kim Stacey 5400
4. Niemcy Sabine Wehr-Hasler 3860
5. Szwecja Anna Hellman 3800
6. Francja Valerie Bourdier 3250
7. Norwegia Siw Alida Renander 2700
8. Włochy Alessandra Pescosta 2530
9. Szwecja Janet Jonsson 2360
10. Stany Zjednoczone Michelle Taggart 2190
. . .
35. Polska Małgorzata Kukucz 380
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Puchar Świata w snowboardzie 1998/1999
Listen to this article