Puchar Świata w snowboardzie 2019/2020 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Puchar Świata w snowboardzie 2019/2020.

Puchar Świata w snowboardzie 2019/2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Puchar Świata w snowboardzie 2019/2020
2018/2019 2020/2021
Data 23 sierpnia 2019 –
13 marca 2020
Miejsce rozpoczęcia Nowa Zelandia Cardrona
Miejsce zakończenia Szwajcaria Veysonnaz
Organizator FIS
Liczba konkurencji 6
Zwycięzcy
PAR Włochy Roland Fischnaller

Niemcy Ramona Theresia Hofmeister
PGS Włochy Roland Fischnaller

Niemcy Ramona Theresia Hofmeister
PSL Austria Andreas Prommegger

Szwajcaria Julie Zogg
Snowcross Austria Alessandro Hämmerle

Włochy Michela Moioli
AFU Australia Scotty James

Cai Xuetong
Halfpipe Australia Scotty James

Cai Xuetong
Big Air Stany Zjednoczone Chris Corning

Japonia Reira Iwabuchi
Slopestyle Japonia Ruki Tobita

Wielka Brytania Katie Ormerod

Puchar Świata w snowboardzie w sezonie 2019/2020 – 26. edycja tej imprezy. Cykl ten rozpoczął się 23 sierpnia 2019 roku w nowozelandzkiej Cardronie, zawodami w big air. Ostatnie zawody sezonu – konkurs snowcrossu, rozegrano 13 marca 2020 roku w szwajcarskim Veysonnaz.

Po raz pierwszy w historii, w krajach, w których żadna ze stacji telewizyjnych nie posiada wyłącznych praw transmisyjych, zawody tego cyklu można było oglądać w internecie za pośrednictwem serwisu YouTube[1].

Konkurencje

Na liście widnieją również klasyfikacje PAR i AFU, które nie odzwierciedlają żadnych konkurencji. Ta pierwsza z nich to zsumowana klasyfikacja PSL i PGS, natomiast AFU to zsumowana klasyfikacja halfpipe’u, slopestyle’u i big air’u.

Kalendarz i wyniki Pucharu Świata

Mężczyźni

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1. Miejsce 2. Miejsce 3. Miejsce
1. 24 sierpnia 2019[a][2] Nowa Zelandia Cardrona BA Stany Zjednoczone Chris Corning Stany Zjednoczone Redmond Gerard Finlandia Kalle Järvilehto
2. 2 listopada 2019 Włochy Modena BA Kanada Nicolas Laframboise Kanada Mark McMorris Stany Zjednoczone Chris Corning
3. 7 grudnia 2019 Rosja Bannoye PSL Austria Andreas Prommegger Włochy Aaron March Włochy Maurizio Bormolini
4. 8 grudnia 2019 PGS Włochy Roland Fischnaller Włochy Mirko Felicetti Austria Benjamin Karl
5. 13 grudnia 2019 Austria Montafon SX Austria Alessandro Hämmerle Australia Cameron Bolton Włochy Omar Visintin
6. 14 grudnia 2019 Pekin BA Kanada Maxence Parrot Szwecja Sven Thorgren Stany Zjednoczone Chris Corning
7. 14 grudnia 2019 Stany Zjednoczone Copper Mountain HP Australia Scotty James Japonia Yūto Totsuka Japonia Ruka Hirano
8. 14 grudnia 2019 Włochy Cortina d’Ampezzo PGS Włochy Roland Fischnaller Korea Południowa Lee Sang-ho Rosja Igor Slujew
9. 19 grudnia 2019 Włochy Carezza PGS[b][3] Odwołano
10. 20 grudnia 2019 Stany Zjednoczone Atlanta BA Stany Zjednoczone Chris Corning Kanada Nicolas Laframboise Japonia Ryoma Kimata
11. 21 grudnia 2019 Włochy Cervinia SX Włochy Lorenzo Sommariva Włochy Emanuel Perathoner Francja Merlin Surget
12. 22 grudnia 2019 Secret Garden HP Australia Scotty James Japonia Yūto Totsuka Japonia Ruka Hirano
13. 4 stycznia 2020 Niemcy Düsseldorf BA Odwołano
14. 10 stycznia 2020 Austria Bad Gastein SX Odwołano
15. 14 stycznia 2020 PSL Włochy Daniele Bagozza Włochy Maurizio Bormolini Niemcy Stefan Baumeister
16. 11 stycznia 2020 Szwajcaria Scuol PGS Rosja Andriej Sobolew Austria Benjamin Karl Polska Oskar Kwiatkowski
Szwajcaria Dario Caviezel
17. 15 stycznia 2020 Szwajcaria Laax SS Kanada Sebastien Toutant Stany Zjednoczone Redmond Gerard Stany Zjednoczone Justus Henkes
18. 18 stycznia 2020 HP Australia Scotty James Japonia Yūto Totsuka Stany Zjednoczone Taylor Gold
19. 18 stycznia 2020 Słowenia Rogla PGS Włochy Edwin Coratti Włochy Roland Fischnaller Rosja Vic Wild
20. 23 stycznia 2020 Włochy Seiser Alm SS Rosja Władisław Chadarin Japonia Ruki Tobita Japonia Hiroaki Kunitake
21. 25 stycznia 2020 Włochy Piancavallo PSL Austria Andreas Prommegger Włochy Roland Fischnaller Niemcy Stefan Baumeister
22. 25 stycznia 2020 Kanada Big White SX Włochy Omar Visintin Kanada Éliot Grondin Stany Zjednoczone Alex Deibold
23. 26 stycznia 2020 SX[c] Włochy Lorenzo Sommariva Austria Jakob Dusek Stany Zjednoczone Senna Leith
24. 31 stycznia 2020 Stany Zjednoczone Mammoth Mountain HP Japonia Yūto Totsuka Stany Zjednoczone Taylor Gold Japonia Ruka Hirano
25. 1 lutego 2020 SS Stany Zjednoczone Dusty Henricksen Japonia Ryoma Kimata Stany Zjednoczone Justus Henkes
26. 1 lutego 2020 Niemcy Feldberg SX Odwołano
27. 13 lutego 2020[d] Austria Lackenhof PGS Odwołano
28. 15 lutego 2020 Kanada Calgary HP Japonia Ruka Hirano Australia Scotty James Szwajcaria Patrick Burgener
29. 16 lutego 2020 SS Nowa Zelandia Tiarn Collins Japonia Ruki Tobita Kanada Liam Brearley
30. 22 lutego 2020 Korea Południowa Pjongczang PGS Włochy Roland Fischnaller Rosja Dmitrij Łoginow Rosja Andriej Sobolew
31. 29 lutego 2020 Secret Garden SX Odwołano
32. 29 lutego 2020 Kanada Blue Mountain PGS Austria Benjamin Karl
Włochy Mirko Felicetti
Rosja Andriej Sobolew
33. 1 marca 2020 PGS Rosja Dmitrij Łoginow Niemcy Stefan Baumeister Włochy Edwin Coratti
34. 6 marca 2020 Rosja Moskwa PSL Odwołano
35. 7 marca 2020 Hiszpania Sierra Nevada SX Hiszpania Lucas Eguibar Austria Alessandro Hämmerle Niemcy Paul Berg
36. 10 marca 2020 Włochy Livigno PSL[e][f][4] Odwołano
37. 13 marca 2020[g] Szwajcaria Veysonnaz SX Austria Alessandro Hämmerle Włochy Omar Visintin Australia Adam Dickson
38. 14 marca 2020 Niemcy Winterberg PSL[h][5] Odwołano
39. 21 marca 2020 Czechy Szpindlerowy Młyn SS[f][6] Odwołano

Kobiety

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1. Miejsce 2. Miejsce 3. Miejsce
1. 23 sierpnia 2019[i][7] Nowa Zelandia Cardrona BA Finlandia Enni Rukajärvi Wielka Brytania Katie Ormerod Norwegia Silje Norendal
2. 2 listopada 2019 Włochy Modena BA Japonia Reira Iwabuchi Kanada Brooke Voigt Austria Anna Gasser
3. 7 grudnia 2019 Rosja Bannoye PSL Szwajcaria Julie Zogg Niemcy Selina Jörg Szwajcaria Ladina Jenny
4. 8 grudnia 2019 PGS Niemcy Ramona Theresia Hofmeister Szwajcaria Ladina Jenny Austria Claudia Riegler
5. 13 grudnia 2019 Austria Montafon SX Czechy Eva Samková Włochy Michela Moioli Australia Belle Brockhoff
6. 14 grudnia 2019 Pekin BA Japonia Miyabi Onitsuka Austria Anna Gasser Kanada Laurie Blouin
7. 14 grudnia 2019 Stany Zjednoczone Copper Mountain HP Hiszpania Queralt Castellet Liu Jiayu Stany Zjednoczone Maddie Mastro
8. 14 grudnia 2019 Włochy Cortina d’Ampezzo PGS Niemcy Ramona Theresia Hofmeister Niemcy Selina Jörg Austria Claudia Riegler
9. 19 grudnia 2019 Włochy Carezza PGS[b][3] Odwołano
10. 20 grudnia 2019 Stany Zjednoczone Atlanta BA Japonia Reira Iwabuchi Japonia Kokomo Murase Kanada Brooke Voigt
11. 21 grudnia 2019 Włochy Cervinia SX Włochy Michela Moioli Francja Chloé Trespeuch Włochy Sofia Belingheri
12. 22 grudnia 2019 Secret Garden HP Liu Jiayu Cai Xuetong Stany Zjednoczone Maddie Mastro
13. 4 stycznia 2020 Niemcy Düsseldorf BA Odwołano
14. 10 stycznia 2020 Austria Bad Gastein SX Odwołano
15. 14 stycznia 2020 PSL Niemcy Ramona Theresia Hofmeister Czechy Ester Ledecká Szwajcaria Julie Zogg
16. 11 stycznia 2020 Szwajcaria Scuol PGS Niemcy Ramona Theresia Hofmeister Rosja Sofia Nadyrszina Rosja Milena Bykowa
17. 15 stycznia 2020 Szwajcaria Laax SS Stany Zjednoczone Julia Marino Japonia Reira Iwabuchi Wielka Brytania Katie Ormerod
18. 18 stycznia 2020 HP Hiszpania Queralt Castellet Cai Xuetong Liu Jiayu
19. 18 stycznia 2020 Słowenia Rogla PGS Czechy Ester Ledecká Niemcy Ramona Theresia Hofmeister Rosja Natalja Sobolewa
20. 23 stycznia 2020 Włochy Seiser Alm SS Australia Tess Coady Wielka Brytania Katie Ormerod Kanada Brooke Voigt
21. 25 stycznia 2020 Włochy Piancavallo PSL Szwajcaria Julie Zogg Niemcy Selina Jörg Niemcy Ramona Theresia Hofmeister
22. 25 stycznia 2020 Kanada Big White SX Włochy Michela Moioli Australia Belle Brockhoff Włochy Raffaella Brutto
23. 26 stycznia 2020 SX[c] Australia Belle Brockhoff Włochy Michela Moioli Stany Zjednoczone Faye Gulini
24. 31 stycznia 2020 Stany Zjednoczone Mammoth Mountain HP Cai Xuetong Stany Zjednoczone Maddie Mastro Liu Jiayu
25. 1 lutego 2020 SS Stany Zjednoczone Jamie Anderson Kanada Laurie Blouin Wielka Brytania Katie Ormerod
26. 1 lutego 2020 Niemcy Feldberg SX Odwołano
27. 13 lutego 2020[d] Austria Lackenhof PGS Odwołano
28. 15 lutego 2020 Kanada Calgary HP Cai Xuetong Japonia Mitsuki Ono Liu Jiayu
29. 16 lutego 2020 SS Kanada Laurie Blouin Norwegia Silje Norendal Wielka Brytania Katie Ormerod
30. 22 lutego 2020 Korea Południowa Pjongczang PGS Szwajcaria Julie Zogg Włochy Nadya Ochner Szwajcaria Ladina Jenny
31. 29 lutego 2020 Secret Garden SX Odwołano
32. 29 lutego 2020 Kanada Blue Mountain PGS Niemcy Ramona Theresia Hofmeister Niemcy Selina Jörg Austria Daniela Ulbing
33. 1 marca 2020 PGS Niemcy Ramona Theresia Hofmeister Rosja Sofia Nadyrszina Niemcy Selina Jörg
34. 6 marca 2020 Rosja Moskwa PSL Odwołano
35. 7 marca 2020 Hiszpania Sierra Nevada SX Francja Chloé Trespeuch Włochy Michela Moioli Australia Belle Brockhoff
36. 10 marca 2020 Włochy Livigno PSL[e][f][4] Odwołano
37. 13 marca 2020[g] Szwajcaria Veysonnaz SX Włochy Michela Moioli Francja Chloé Trespeuch Australia Belle Brockhoff
38. 14 marca 2020 Niemcy Winterberg PSL[h][5] Odwołano
39. 21 marca 2020 Czechy Szpindlerowy Młyn SS[f][6] Odwołano

Drużynowy slalom równoległy

Data Miejsce Zwycięzcy 2. miejsce 3. miejsce
15 stycznia 2020 Austria Bad Gastein  Niemcy
Ramona Theresia Hofmeister
Stefan Baumeister
 Austria
Claudia Riegler
Andreas Prommegger
 Szwajcaria
Julie Zogg
Dario Caviezel
26 stycznia 2020 Włochy Piancavallo  Niemcy
Ramona Theresia Hofmeister
Stefan Baumeister
 Włochy
Nadya Ochner
Daniele Bagozza
 Austria
Claudia Riegler
Andreas Prommegger
14 lutego 2020 Austria Lackenhof Odwołano
15 marca 2020 Niemcy Winterberg[h][5] Odwołano

Drużynowy snowcross

Data Miejsce Zwycięzcy 2. miejsce 3. miejsce
11 stycznia 2020 Austria Bad Gastein Odwołano
26 stycznia 2020 Kanada Big White Odwołano
2 lutego 2020 Niemcy Feldberg Odwołano

Klasyfikacje

Mężczyźni

Generalna PAR
Lp. Zawodnik Punkty
1. Włochy Roland Fischnaller 6650,00
2. Niemcy Stefan Baumeister 4165,00
3. Rosja Dmitrij Łoginow 3832,00
4. Rosja Andriej Sobolew 3632,00
5. Austria Benjamin Karl 3596,00
6. Austria Andreas Prommegger 3580,00
7. Włochy Mirko Felicetti 3550,00
8. Włochy Edwin Coratti 3380,00
9. Włochy Daniele Bagozza 2965,00
10. Austria Alexander Payer 2680,00
PGS
Lp. Zawodnik Punkty
1. Włochy Roland Fischnaller 4900,00
2. Austria Benjamin Karl 3380,00
3. Rosja Dmitrij Łoginow 2882,00
4. Rosja Andriej Sobolew 2812,00
5. Włochy Mirko Felicetti 2810,00
6. Włochy Edwin Coratti 2700,00
7. Niemcy Stefan Baumeister 2565,00
8. Rosja Igor Slujew 1889,40
9. Austria Alexander Payer 1740,00
10. Korea Południowa Lee Sang-ho 1640,00
PSL
Lp. Zawodnik Punkty
1. Austria Andreas Prommegger 2260,00
2. Włochy Roland Fischnaller 1750,00
3. Niemcy Stefan Baumeister 1600,00
4. Włochy Daniele Bagozza 1580,00
5. Włochy Maurizio Bormolini 1510,00
6. Włochy Aaron March 1130,00
7. Rosja Dmitrij Łoginow 950,00
8. Austria Alexander Payer 940,00
9. Rosja Andriej Sobolew 820,00
10. Włochy Mirko Felicetti 740,00
Generalna SNOWCROSS
Lp. Zawodnik Punkty
1. Austria Alessandro Hämmerle 3960,00
2. Włochy Lorenzo Sommariva 3450,00
3. Włochy Omar Visintin 2930,00
4. Hiszpania Lucas Eguibar 2430,00
5. Austria Jakob Dusek 2250,00
6. Włochy Emanuel Perathoner 2220,00
7. Kanada Éliot Grondin 2070,00
8. Francja Merlin Surget 1784,00
9. Niemcy Paul Berg 1735,00
10. Austria Julian Lüftner 1690,00
Generalna AFU
Lp. Zawodnik Punkty
1. Australia Scotty James 3800,00
2. Japonia Yūto Totsuka 3400,00
3. Stany Zjednoczone Chris Corning 3250,00
4. Japonia Ruka Hirano 2800,00
5. Japonia Ryoma Kimata 2800,00
6. Kanada Nicolas Laframboise 2616,10
7. Japonia Ruki Tobita 2506,40
8. Stany Zjednoczone Justus Henkes 2221,00
9. Niemcy André Höflich 1970,00
10. Stany Zjednoczone Redmond Gerard 1880,00
HALFPIPE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Australia Scotty James 3800,00
2. Japonia Yūto Totsuka 3400,00
3. Japonia Ruka Hirano 2800,00
4. Szwajcaria Jan Scherrer 1810,00
5. Niemcy André Höflich 1750,00
6. Szwajcaria Patrick Burgener 1690,00
7. Stany Zjednoczone Taylor Gold 1560,00
8. Stany Zjednoczone Chase Blackwell 1430,00
9. Szwajcaria David Habluetzel 1320,00
10. Stany Zjednoczone Ryan Wachendorfer 1220,00
SLOPESTYLE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Japonia Ruki Tobita 1616,40
2. Nowa Zelandia Tiarn Collins 1340,00
3. Stany Zjednoczone Dusty Henricksen 1290,00
4. Stany Zjednoczone Justus Henkes 1226,00
5. Rosja Władisław Chadarin 1096,00
6. Kanada Sebastien Toutant 1000,00
7. Japonia Ryoma Kimata 980,00
8. Japonia Hiroaki Kunitake 898,70
9. Stany Zjednoczone Sean Fitzsimons 880,00
10. Szwajcaria Nicolas Huber 860,00
BIG AIR
Lp. Zawodnik Punkty
1. Stany Zjednoczone Chris Corning 3200,00
2. Kanada Nicolas Laframboise 2300,00
3. Japonia Ryoma Kimata 1820,00
4. Finlandia Kalle Järvilehto 1220,00
5. Szwecja Sven Thorgren 1120,00
6. Stany Zjednoczone Redmond Gerard 1080,00
7. Kanada Maxence Parrot 1000,00
8. Stany Zjednoczone Justus Henkes 995,00
9. Japonia Ruki Tobita 890,00
10. Kanada Darcy Sharpe 870,00

Kobiety

Generalna PAR
Lp. Zawodnik Punkty
1. Niemcy Ramona Theresia Hofmeister 8260,00
2. Szwajcaria Julie Zogg 5660,00
3. Niemcy Selina Jörg 4930,00
4. Szwajcaria Ladina Jenny 4570,00
5. Austria Daniela Ulbing 3296,00
6. Austria Claudia Riegler 3032,00
7. Rosja Milena Bykowa 2895,00
8. Niemcy Carolin Langenhorst 2750,00
9. Rosja Sofia Nadyrszina 2704,80
10. Rosja Natalja Sobolewa 2695,00
PGS
Lp. Zawodnik Punkty
1. Niemcy Ramona Theresia Hofmeister 6300,00
2. Niemcy Selina Jörg 3190,00
3. Szwajcaria Ladina Jenny 3070,00
4. Szwajcaria Julie Zogg 3060,00
5. Rosja Sofia Nadyrszina 2660,00
6. Rosja Milena Bykowa 2315,00
7. Austria Claudia Riegler 2290,00
8. Rosja Natalja Sobolewa 2140,00
9. Włochy Nadya Ochner 2016,00
10. Austria Daniela Ulbing 1986,00
PSL
Lp. Zawodnik Punkty
1. Szwajcaria Julie Zogg 2600,00
2. Niemcy Ramona Theresia Hofmeister 1960,00
3. Niemcy Selina Jörg 1740,00
4. Szwajcaria Ladina Jenny 1500,00
5. Austria Daniela Ulbing 1310,00
6. Szwajcaria Patrizia Kummer 910,00
7. Niemcy Carolin Langenhorst 840,00
8. Czechy Ester Ledecká 800,00
9. Austria Claudia Riegler 742,00
10. Rosja Jelizawieta Salichowa 700,00
Generalna SNOWCROSS
Lp. Zawodnik Punkty
1. Włochy Michela Moioli 5400,00
2. Australia Belle Brockhoff 4100,00
3. Francja Chloé Trespeuch 3340,00
4. Czechy Eva Samková 3210,00
5. Stany Zjednoczone Faye Gulini 2030,00
6. Włochy Sofia Belingheri 1840,00
7. Włochy Raffaella Brutto 1780,00
8. Szwajcaria Sina Siegenthaler 1580,00
9. Wielka Brytania Charlotte Bankes 1560,00
10. Szwajcaria Lara Casanova 1490,00
Generalna AFU
Lp. Zawodnik Punkty
1. Cai Xuetong 4000,00
2. Wielka Brytania Katie Ormerod 3760,00
3. Japonia Reira Iwabuchi 3700,00
4. Liu Jiayu 3600,00
5. Kanada Laurie Blouin 3250,00
6. Hiszpania Queralt Castellet 3090,00
7. Kanada Brooke Voigt 2870,00
8. Stany Zjednoczone Maddie Mastro 2720,00
9. Belgia Loranne Smans 2090,00
10. Stany Zjednoczone Jamie Anderson 1920,00
HALFPIPE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Cai Xuetong 3600,00
2. Liu Jiayu 3000,00
3. Hiszpania Queralt Castellet 2850,00
4. Stany Zjednoczone Maddie Mastro 2500,00
5. Wu Shaotong 1740,00
6. Japonia Mitsuki Ono 1730,00
7. Japonia Kurumi Imai 1620,00
8. Szwajcaria Verena Rohrer 1500,00
9. Japonia Haruna Matsumoto 1440,00
10. Japonia Ruki Tomita 1370,00
SLOPESTYLE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Wielka Brytania Katie Ormerod 2600,00
2. Kanada Laurie Blouin 2200,00
3. Kanada Brooke Voigt 1250,00
4. Norwegia Hanne Eilertsen 1240,00
5. Belgia Loranne Smans 1100,00
6. Kanada Sommer Gendron 1080,00
7. Francja Lucile Lefevre 1020,00
8. Stany Zjednoczone Jamie Anderson 1000,00
Australia Tess Coady
Stany Zjednoczone Julia Marino
BIG AIR
Lp. Zawodnik Punkty
1. Japonia Reira Iwabuchi 2900,00
2. Kanada Brooke Voigt 1620,00
3. Japonia Miyabi Onitsuka 1580,00
4. Wielka Brytania Katie Ormerod 1510,00
5. Austria Anna Gasser 1400,00
6. Finlandia Enni Rukajärvi 1260,00
7. Japonia Kokomo Murase 1250,00
8. Czechy Šárka Pančochová 1140,00
9. Belgia Loranne Smans 1140,00
10. Kanada Laurie Blouin 1050,00

Uwagi

  1. Zawody pierwotnie zaplanowane na 25 sierpnia z powodu niekorzystnych prognoz pogody przeniesione na 24 sierpnia.
  2. a b Zawody zostały przerwane w trakcie ich rozgrywania z powodu zbyt wysokiej temperatury. Punkty pucharowe nie zostały przyznane na podstawie wyników kwalifikacji.
  3. a b Zawody pierwotnie zaplanowane jako snowcross drużynowy.
  4. a b Zawody pierwotnie zaplanowane na 5 stycznia.
  5. a b Zawody rozgrywane w ramach odwołanego konkursu w Carezzy.
  6. a b c d Zawody odwołane z powodu szerzenia się zakażeń wirusem SARS-CoV-2.
  7. a b Zawody pierwotnie zaplanowane na 15 marca.
  8. a b c Zawody odwołane z powodu braku śniegu.
  9. Zawody pierwotnie zaplanowane na 25 sierpnia z powodu niekorzystnych prognoz pogody przeniesione na 24 sierpnia, które ostatecznie zostały odwołane. Wyniki kwalifikacji rozegranych 23 sierpnia zostały uznane za finalne.

Przypisy

  1. FIS Freestyle and Snowboard World Cups available as livestreams (ang.). fis-ski.com, 2019-08-21. [dostęp 2019-08-24].
  2. World Cup season set to open with big air in Cardrona (ang.). fis-ski.com, 2019-08-22. [dostęp 2019-08-23].
  3. a b Carezza PGS World Cup cancelled due to warm temperatures (ang.). fis-ski.com, 2019-12-19. [dostęp 2019-12-20].
  4. a b Livigno PSL cancelled as Lombardy shuts borders (ang.). fis-ski.com, 2020-03-08. [dostęp 2020-03-08].
  5. a b c With Winterberg PSL finals cancelled, Alpine SB World Cup season comes to an end (ang.). fis-ski.com, 2020-03-09. [dostęp 2020-03-10].
  6. a b Spindleruv Mlyn (CZE) Slopestyle World Cup cancelled (ang.). fis-ski.com, 2020-03-04. [dostęp 2020-03-05].
  7. Corning opens World Cup season with thrilling repeat in Cardrona (ang.). fis-ski.com, 2019-08-24. [dostęp 2019-08-24].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Puchar Świata w snowboardzie 2019/2020
Listen to this article