Puchar Kontynentalny 2014/2015
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
18. edycja Pucharu Kontynentalnego rozgrywana od 26 września 2014 roku do 11 stycznia 2015 roku.
| |||
Miejsce finału | |||
---|---|---|---|
Podium | |||
Pierwsze miejsce | |||
Drugie miejsce | |||
Trzecie miejsce |
Terminy etapów turnieju określono 13 czerwca 2014 roku, zaś miejsce rozgrywanych turniejów zostaną potwierdzone 28 czerwca w Budapeszcie[1]. W edycji uczestniczy drużyna mistrza Polski – Ciarko PBS Bank KH Sanok, która rozpocznie rozgrywki od II rundy.
Runda | Data | Grupa | Miejsce | Drużyna |
---|---|---|---|---|
Pierwsza runda | 26-28 września 2014 | Grupa A | Hala Sportów Zimowych Sofia Bułgaria | CG Puigcerdà Beostar Belgrad CSKA Sofia Izmir BJBSK |
Druga runda | 17-19 października 2014 | Grupa B | Eisarena Bremerhaven Bremerhaven Niemcy | Fischtown Pinguins Bremerhaven Tilburg Trappers Belfast Giants CSKA Sofia |
Grupa C | Patinoarul Olimpic Brașov Braszów Rumunia | Ciarko PBS Bank KH Sanok ASC Corona 2010 Braszów DAB Dunaújváros Prizma Ryga | ||
Trzecia runda | 21-23 listopada 2014 | Grupa D | Arena Ritten Ritten Włochy | Ritten Sport Herning Blue Fox Jertys Pawłodar Fischtown Pinguins Bremerhaven |
Grupa E | Patinoire du Haras Angers Francja | Nioman Grodno Ducs d’Angers Belfast Giants Ciarko PBS Bank KH Sanok | ||
Super finał | 9-11 stycznia 2015 | Grupa F | Eisarena Bremerhaven Bremerhaven Niemcy | Jertys Pawłodar Fischtown Pinguins Bremerhaven Ducs d’Angers Nioman Grodno |
Pierwotnie do udziału w III rundzie Grupie E był przewidziany ukraiński klub Kompańjon Kijów, jednak z uwagi na sytuację polityczną w tym kraju drużyna została wycofana z uczestnictwa[2]. Decyzją władz IIHF miejsce tego zespołu zapewniono drużynie która uzyskała lepszy bilans punktowy w obu grupach II rundy.
Grupa A
Tabela
Lp. | Zespół | M | Pkt | Z | WpD | PpD | P | G+ | G- | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | CSKA Sofia | 3 | 9 | 3 | 0 | 0 | 0 | 32 | 7 | +25 |
2 | CG Puigcerdà | 3 | 6 | 2 | 0 | 0 | 1 | 27 | 5 | +22 |
3 | Beostar Belgrad | 3 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 23 | 17 | +5 |
4 | Izmir BJBSK | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 6 | 59 | -53 |
Wyniki
26 września 2014 | Beostar Belgrad | 20:2 | Izmir BJBSK | Hala Sportów Zimowych, Sofia |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 15:30 | F. Petrovic (PP) 01:57 N. Kerezovic (EQ) 04:12 A. Kolarić (PP) 08:04 K. Kinkor (SH) 10:03 I. Glavonjic (PP) 14:26 N. Vucurevic (EQ) 15:42 N. Vucurevic (EQ) 18:49 N. Kerezovic (SH) 21:09 N. Vucurevic (PP) 23:44 K. Kinkor (EQ) 23:59 K. Kinkor (EQ) 26:54 P. Novakovic (SH) 34:22 V. Trajkovic (PP) 36:02 K. Kinkor (PP) 36:51 K. Kinkor (PP) 37:43 D. Gnitko (EQ) 39:48 D. Gnitko (EQ) 41:18 N. Lazarevic (PP) 45:40 D. Gnitko (PP) 47:25 K. Kinkor (PEN) 55:17 |
(7:2, 9:0, 4:0) | 02:32 (EQ) B. Akay 16:49 (PP) S. Gumus |
Widzów: 75 Sędzia główny: Andrejs Kudrjašovs Sędziowie liniowi: Luchezar Stojanow Cwetko Taniew |
18 min. kar | 24 min. kar |
26 września 2014 | CSKA Sofia | 3:2 | CG Puigcerdà | Hala Sportów Zimowych, Sofia |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | W. Stefanecz (EQ) 13:31 G. Iskrenow (EQ) 35:16 A. Jotow (EQ) 36:34 |
(1:0, 2:0, 0:2) | 44:04 (PP) W. Kulikow 58:08 (EQ) L. Ružička |
Widzów: 500 Sędzia główny: Luka Kamsek Sędziowie liniowi: Mikulasz Furnadziew Tomas Lauksedis |
10 min. kar | 4 min. kar |
27 września 2014 | CG Puigcerdà | 5:1 | Beostar Belgrad | Hala Sportów Zimowych, Sofia |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 15:30 | W. Kulikow (PP) 09:42 M. Skovira (EQ) 37:24 A. Pedraz (SH) 48:18 L. Ruzicka (EQ) 51:50 R. Morer (EQ) 52:17 |
(1:0, 1:0, 3:1) | 53:09 (EQ) L. Vukicevic | Widzów: 95 Sędzia główny: Trpimir Piragić Sędziowie liniowi: Mikulasz Furnadziew Tomas Lauksedis |
10 min. kar | 22 min. kar |
27 września 2014 | Izmir BJBSK | 3:19 | CSKA Sofia | Hala Sportów Zimowych, Sofia |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:00 | O. Uzunali (EQ) 14:31 S. Gumus (PP2) 36:58 C. Baykan (PP) 52:54 |
(1:6, 1:7, 1:6) | 03:23 (EQ) M. Mendel 06:31 (PP) N. Bożanow 11:26 (EQ) M. Mendel 12:45 (PP) A. Simo 15:31 (EQ) A. Johnsson 17:35 (EQ) J. Dusicka 22:21 (EQ) M. Holubek 23:40 (PP) N. Bożanow 24:33 (PP) M. Holubek 26:30 (EQ) S. Muhachev 26:59 (EQ) M. Mendel 29:23 (EQ) A. Yotov 33:55 (PP) Iskrenov 44:11 (EQ) M. Boyadjiev 45:17 (EQ) K. Monov 46:46 (EQ) I. Batora 51:24 (EQ) Iskrenov 54:12 (EQ) A. Johnsson 56:01 M. Mendel |
Widzów: 553 Sędzia główny: Andrejs Kudrjašovs |
20 min. kar | 20 min. kar |
28 września 2014 | Izmir BJBSK | 1:20 | CG Puigcerdà | Hala Sportów Zimowych, Sofia |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 14:00 | I. Salegui (EQ) 45:04 | (0:6, 0:7, 1:7) | 02:00 (EQ) M. Paul 03:36 (EQ) A. Pedraz 06:06 (PP) D. Hilario 10:31 (EQ) S. Barnola 16:13 (EQ) D. Hilario 19:42 (PP) M. Škovira 20:46 (EQ) M. Škovira 23:07 (SH) A. Pedraz 26:16 (EQ) M. Škovira 26:50 (PP) A. Pedraz 27:39 (EQ) B. Ribot-Tona 37:53 (PP) M. Škovira 39:06 (EQ) B. Ribot-Tona 45:04 (EQ) I. Salegui 46:19 (EQ) M. Škovira 52:46 (PP) S. Barnola 54:16 (EQ) I. Granell 55:35 (EQ) L. R. Kelvey-Brown Tona 56:22 (EQ) R. Morer 58:36 (EQ) L. Růžička |
Widzów: 99 Sędzia główny: Trpimir Piragić |
10 min. kar | 18 min. kar |
28 września 2014 | CSKA Sofia | 10:2 | Beostar Belgrad | Hala Sportów Zimowych, Sofia |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 17:30 | G. Iskrenov (PP2) 08:28 G. Iskrenov (PP) 11:52 A. Mikhachev (EQ) 14:44 I. Boyko (EQ) 24:45 I. Kaikl (EQ) 32:52 I. Boyko (EQ) 37:24 J. Dusicka (EQ) 42:54 J. Dusicka (EQ) 54:03 V. Steanech (EQ) 56:42 M. Boyadjiev (EQ) 59:21 |
(3:0, 3:1, 4:1) | 35:52 (EQ) L. Vukicevic 46:22 (EQ) K. Kinkor |
Widzów: 500 Sędzia główny: Luka Kamsek |
12 min. kar | 52 min. kar |
Grupa B
Tabela
Lp. | Zespół | M | Pkt | Z | WpD | PpD | P | G+ | G- | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fischtown Pinguins Bremerhaven | 3 | 9 | 3 | 0 | 0 | 0 | 14 | 4 | +10 |
2 | Belfast Giants | 3 | 6 | 2 | 0 | 0 | 1 | 12 | 7 | +5 |
3 | Tilburg Trappers | 3 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 6 | 12 | -6 |
4 | CSKA Sofia | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 8 | 17 | -9 |
Wyniki
17 października 2014 | Tilburg Trappers | 1:4 | Belfast Giants | Eisarena Bremerhaven, Bremerhaven |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:00 | J. Smid (EQ) 56:11 | (0:1, 0:3, 1:0) | 15:59 (PP) A. Keefe 28:45 (EQ) M. McCutcheon 29:37 (EQ) C. Brookwell 34:16 (PP) M. Kompon |
Widzów: 812 Sędzia główny: Milan Novak |
10 min. kar | 10 min. kar |
17 października 2014 | CSKA Sofia | 2:6 | Fischtown Pinguins Bremerhaven | Eisarena Bremerhaven, Bremerhaven |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | A. Johnsson (EQ) 38:14 W. Antipow (PP) 51:21 |
(0:1, 1:1, 1:4) | 00:46 (PP) J. Hafenrichter 27:56 (EQ) B. Cook 42:59 (EQ) V. Beck 44:16 (EQ) B. Cook 46:27 (PP2) B. Cook 50:45 (EQ) M. Dejdar |
Widzów: 1359 Sędzia główny: Laurent Garbay |
18 min. kar | 16 min. kar |
18 października 2014 | Belfast Giants | 6:2 | CSKA Sofia | Eisarena Bremerhaven, Bremerhaven |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:00 | D. Lloyd (PP) 15:10 M. Garside (EQ) 18:41 D. Lloyd (PP) 30:16 J. Mason (PP) 32:05 M. Kompon (EQ) 46:07 C. Elfring (SH) 55:11 |
(2:1, 2:1, 2:0) | 19:50 (EQ) W. Antipow 39:57 (EQ) S. Muhaczew |
Widzów: 903 Sędzia główny: Laurent Garbay |
8 min. kar | 14 min. kar |
18 października 2014 | Fischtown Pinguins Bremerhaven | 4:0 | Tilburg Trappers | Eisarena Bremerhaven, Bremerhaven |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | J. Hafenrichter (SH) 28:28 B. Cook (PP) 32:02 J. Kopecký (PP2) 39:25 B. Cook (PP) 46:38 |
(0:0, 3:0, 1:0) | Widzów: 1433 Sędzia główny: Stefan Siegel | |
20 min. kar | 16 min. kar |
19 października 2014 | CSKA Sofia | 4:5 | Tilburg Trappers | Eisarena Bremerhaven, Bremerhaven |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 15:00 | A. Jotow (EQ) 06:02 A. Jotow (EQ) 09:54 I. Kaikl (PP) 31:56 D. Własienkow (EQ) 44:45 |
(2:1, 1:0, 1:4) | 10:30 (EQ) K. Hogg 43:56 (EQ) B. Teunissen 47:21 (EQ) N. de Ruijter 50:24 (EQ) D. Hagemeijer 59:30 (EQ) I. van den Heuvel |
Widzów: 796 Sędzia główny: Stefan Siegel |
16 min. kar | 24 min. kar |
19 października 2014 | Belfast Giants | 2:4 | Fischtown Pinguins Bremerhaven | Eisarena Bremerhaven, Bremerhaven |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:00 | M. Kompon (PP) 12:28 M. Kompon (EQ) 21:52 |
(1:1, 1:1, 0:2) | 06:57 (PP) J. Kopecký 38:50 (EQ) J. Kopecký 57:29 (PP) B. Hooton 59:59 (EN) J. Kopecký |
Widzów: 1563 Sędzia główny: Milan Novak |
8 min. kar | 12 min. kar |
Grupa C
Tabela
Lp. | Zespół | M | Pkt | Z | WpD | PpD | P | G+ | G- | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ciarko PBS Bank KH Sanok | 3 | 6 | 2 | 0 | 0 | 1 | 12 | 8 | +4 |
2 | ASC Corona 2010 Braszów | 3 | 6 | 2 | 0 | 0 | 1 | 9 | 8 | +1 |
3 | DAB Dunaújváros | 3 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 9 | 11 | -2 |
4 | Prizma Ryga | 3 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 7 | 10 | -3 |
Wyniki
17 października 2014 | DAB Dunaújváros | 2:6 | Ciarko PBS Bank KH Sanok | Patinoarul Olimpic, Braszów |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 14:00 | N. Martine (EQ) 01:41 Z. Azari (EQ) 26:55 |
(1:0, 1:3, 0:3) | 22:36 (PP) J. Pietrus 23:30 (EQ) J. Pietrus 30:06 (EQ) M. Danton 40:54 (PP) J. Knox 43:54 (EQ) M. Danton 50:09 (EQ) K. Zapała |
Widzów: 500 Sędzia główny: Alex Lazzeri |
10 min. kar | 8 min. kar |
17 października 2014 | ASC Corona 2010 Braszów | 3:2 | Prizma Ryga | Patinoarul Olimpic, Braszów |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 18:00 | J. Obšut (PP) 21:57 J. Obšut (PP) 28:50 Y. Piszarenko (PP) 29:09 |
(0:2, 3:0, 0:0) | 04:23 (EQ) J. Ozoliņš 19:13 (SH) E. Kurmis |
Widzów: 1012 Sędzia główny: Petr Amosou |
14 min. kar | 18 min. kar |
18 października 2014 | Ciarko PBS Bank KH Sanok | 2:3 | Prizma Ryga | Patinoarul Olimpic, Braszów |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 14:00 | J. Knox (PP) 01:46 R. Dutka (PP) 36:27 |
(1:0, 1:2, 0:1) | 36:04 (PP) A. Siksnis 37:33 (PP) J. Pētersons 47:12 (EQ) V. Lobačovs |
Widzów: 520 Sędzia główny: James Ashton |
14 min. kar | 20 min. kar |
18 października 2014 | DAB Dunaújváros | 2:3 | ASC Corona 2010 Braszów | Patinoarul Olimpic, Braszów |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 18:00 | N. Galanisz (PP) 12:09 A. Pavuk (EQ) 47:41 |
(1:2, 0:1, 0:0) | 03:23 (EQ) Z. Antal 07:26 (PP) Á. Mihály 36:50 (PP) C. Nagy |
Widzów: 997 Sędzia główny: Petr Amosou |
24 min. kar | 12 min. kar |
19 października 2014 | Prizma Ryga | 2:5 | DAB Dunaújváros | Patinoarul Olimpic, Braszów |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 12:00 | R. Malinovskis (EQ) 55:34 V. Lobačovs (EQ) 59:51 |
(0:4, 0:1, 2:0) | 05:38 (EQ) A. Pavuk 08:28 (EQ) A. Pavuk 13:09 (EQ) D. Szappanos 18:46 (EQ) Z. Azari 37:09 (PP) Z. Azari |
Widzów: 236 Sędzia główny: James Ashton |
16 min. kar | 16 min. kar |
19 października 2014 | ASC Corona 2010 Braszów | 3:4 | Ciarko PBS Bank KH Sanok | Patinoarul Olimpic, Braszów |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:00 | M. Petres (EQ) 14:36 M. Petres (EQ) 50:02 J. Obšut (PP) 53:51 |
(0:1, 1:2, 2:1) | 03:02 (EQ) M. Vozdecký 03:53 (EQ) J. Pietrus 20:22 (EQ) M. Vozdecký 56:30 (PP) M. Danton |
Widzów: 1552 Sędzia główny: Alex Lazzeri |
10 min. kar | 10 min. kar |
Awans z grupy C wywalczyła polska drużyna Ciarko PBS Bank KH Sanok[3]. Dyrektoriat turnieju wybrał trzech najlepszych zawodników na pozycjach; zostali nimi: bramkarz Patrik Polc (Braszów), Jaroslav Obšut (Braszów) i Mike Danton (Sanok)[4], który jednocześnie był najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju.