Puchar Kontynentalny kobiet w kombinacji norweskiej 2019/2020 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Puchar Kontynentalny kobiet w kombinacji norweskiej 2019/2020.

Puchar Kontynentalny kobiet w kombinacji norweskiej 2019/2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Puchar Kontynentalny kobiet w kombinacji norweskiej 2019/2020
2018/2019 2020/2021
Data 13 grudnia 2019 – 12 marca 2020
Miejsce rozpoczęcia Stany Zjednoczone Park City
Miejsce zakończenia Rosja Niżny Tagił
Organizator FIS
Liczba konkurencji 10 (12)
Zwycięzcy
Generalna Stany Zjednoczone Tara Geraghty-Moats
Puchar Narodów  Norwegia

Puchar Kontynentalny kobiet w kombinacji norweskiej 2019/2020 – trzecia w historii edycja Pucharu Kontynentalnego kobiet w kombinacji norweskiej. Zawody były rozgrywane w USA, Norwegii, Austrii i Rosji.

Tytuł obroniła Amerykanka Tara Geraghty-Moats oraz reprezentacja Norwegii w Pucharze Narodów.

Kalendarz i wyniki

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 13 grudnia 2019 Stany Zjednoczone Park City Gundersen HS100/5 km Stany Zjednoczone Tara Geraghty-Moats Norwegia Gyda Westvold Hansen Norwegia Marte Leinan Lund
2. 14 grudnia 2019 Start masowy HS100/5 km Stany Zjednoczone Tara Geraghty-Moats Kanada Taylor Henrich Niemcy Jenny Nowak
3. 15 grudnia 2019 Gundersen HS100/5 km Stany Zjednoczone Tara Geraghty-Moats Norwegia Gyda Westvold Hansen Rosja Stiefanija Nadymowa
4. 25 stycznia 2020 Norwegia Rena Gundersen HS109/5 km Norwegia Marte Leinan Lund Rosja Aleksandra Glazunowa Rosja Stiefanija Nadymowa
5. 26 stycznia 2020 Gundersen HS109/5 km Norwegia Marte Leinan Lund Rosja Aleksandra Glazunowa Austria Sigrun Kleinrath
6. 8 lutego 2020 Estonia Otepää Gundersen HS97/5 km Odwołano
7. 9 lutego 2020 Gundersen HS97/5 km Odwołano
8. 22 lutego 2020 Austria Eisenerz Start masowy HS109/5 km Japonia Anju Nakamura Stany Zjednoczone Tara Geraghty-Moats Austria Lisa Hirner
9. 22 lutego 2020 Sztafeta mieszana HS109/4x2,5 km  Norwegia
Aleksander Skoglund
Mari Leinan Lund
Gyda Westvold Hansen
Simen Tiller
 Austria
Thomas Rettenegger
Sigrun Kleinrath
Lisa Hirner
Stefan Rettenegger
 Japonia
Daimatsu Takehana
Anju Nakamura
Ayane Miyazaki
Kodai Kimura
10. 23 lutego 2020 Gundersen HS109/5 km Norwegia Gyda Westvold Hansen Stany Zjednoczone Tara Geraghty-Moats Japonia Anju Nakamura
11. 11 marca 2020 Rosja Niżny Tagił Gundersen HS97/5 km Stany Zjednoczone Tara Geraghty-Moats Austria Lisa Hirner Norwegia Marte Leinan Lund
12. 12 marca 2020 Gundersen HS97/5 km Stany Zjednoczone Tara Geraghty-Moats Austria Sigrun Kleinrath Austria Lisa Hirner

Klasyfikacja generalna

M. Zawodnik Punkty
1. Stany Zjednoczone Tara Geraghty-Moats 660
2. Norwegia Marte Leinan Lund 487
3. Norwegia Gyda Westvold Hansen 310
4. Austria Sigrun Kleinrath 307
5. Rosja Stiefanija Nadymowa 304
6. Włochy Veronica Gianmoena 252
7. Austria Lisa Hirner 250
8. Norwegia Mari Leinan Lund 235
9. Rosja Aleksandra Glazunowa 230
10. Włochy Daniela Dejori 207
11. Niemcy Jenny Nowak 194
12. Norwegia Hanna Midtsundstad 163
13. Japonia Anju Nakamura 160
14. Kanada Taylor Heinrich 156
15. Stany Zjednoczone Annika Malacinski 125
16. Niemcy Maria Gerboth 123
17. Rosja Swietłana Gladikowa 121
18. Austria Johanna Bassani 117
19. Rosja Anastasija Gonczarowa 108
20. Stany Zjednoczone Alexa Brabec 93
21. Rosja Glafira Noskowa 91
22. Francja Léna Brocard 87
23. Japonia Ayane Miyazaki 80
24. Niemcy Sophia Maurus 70
25. Norwegia Thea Øihaugen 63
26. Stany Zjednoczone Tess Arnone 62
= Rosja Chułpan Waliewa 62
28. Japonia Yuna Kasai 58
29. Stany Zjednoczone Kathleen O'Connell 46
30. Japonia Sana Azegami 40
31. Rosja Aleksandra Tichonowicz 36
32. Norwegia Oda Leiråmo 35
33. Rosja Anna Aleksandrowa 32
34. Kazachstan Dajana Achmietwalijewa 29
35. Austria Annalena Slamik 27
= Japonia Yuzuki Shimizu 27
37. Japonia Yura Murakami 26
38. Stany Zjednoczone Nina Lussi 24
39. Włochy Annika Sieff 22
= Estonia Annemarii Bendi 22
41. Rosja Valeriia Koliasnikova 15
42. Słowenia Ema Volavšek 12
43. Japonia Ami Sawaya 11
44. Francja Emma Tréand 10
45. Norwegia Mille Moen Flatla 7
46. Wielka Brytania Mani Cooper 6
47. Rosja Elizaveta Udintcova 4
48. Estonia Triinu Hausenberg 1

Puchar Narodów

Lp. Państwo Punkty
1.  Norwegia 1684
2.  Stany Zjednoczone 1260
3.  Rosja 1064
4.  Austria 1061
5.  Japonia 702
6.  Włochy 631
7.  Niemcy 587
8.  Kanada 156
9.  Francja 147
10.  Kazachstan 32
11.  Estonia 23
12.  Słowenia 12
13.  Wielka Brytania 6

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Puchar Kontynentalny kobiet w kombinacji norweskiej 2019/2020
Listen to this article