Puchar Kontynentalny mężczyzn w kombinacji norweskiej 2018/2019 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Puchar Kontynentalny mężczyzn w kombinacji norweskiej 2018/2019.

Puchar Kontynentalny mężczyzn w kombinacji norweskiej 2018/2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Puchar Kontynentalny w kombinacji norweskiej 2018/2019
2017/2018 2019/2020
Data 14 grudnia 2018
– 10 marca 2019
Miejsce rozpoczęcia Stany Zjednoczone Steamboat Springs
Miejsce zakończenia Rosja Niżny Tagił
Organizator FIS
Liczba konkurencji 19 (20)
Zwycięzcy
Generalna Austria Paul Gerstgraser
Puchar Narodów  Norwegia

Sezon 2018/2019 Pucharu Kontynentalnego mężczyzn w kombinacji norweskiej rozpoczął się 14 grudnia 2018 w amerykańskim Steamboat Springs, zaś ostatnie zawody z tego cyklu zostały rozegrane 10 marca 2019 w rosyjskim Niżnym Tagile. Zawody były rozgrywane w USA, Niemczech, Finlandii, Słowenii, Austrii, Norwegii, i Rosji.

Tytułu najlepszego zawodnika bronił Austriak Thomas Jöbstl, zaś jego reprezentacja broniła tytułu Pucharu Narodów wywalczonego w poprzednim sezonie. W tym sezonie natomiast najlepszy okazał się również Austriak, ale tym razem był to Paul Gerstgraser, natomiast w Pucharze Narodów najlepsi okazali się Norwegowie.

Kalendarz i wyniki

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 14 grudnia 2018 Stany Zjednoczone Steamboat Springs Gundersen HS75/10 km Stany Zjednoczone Taylor Fletcher Austria Paul Gerstgraser Austria Bernhard Flaschberger
2. 15 grudnia 2018 Gundersen HS75/10 km Austria Paul Gerstgraser Stany Zjednoczone Taylor Fletcher Norwegia Lars Burås
3. 19 grudnia 2018 Stany Zjednoczone Park City Gundersen HS100/10 km Włochy Lukas Runggaldier Austria Paul Gerstgraser Niemcy Julian Schmid
4. 20 grudnia 2018 Gundersen HS100/10 km Stany Zjednoczone Taylor Fletcher Niemcy Julian Schmid Japonia Ryota Yamamoto
5. 4 stycznia 2019 Niemcy Klingenthal Gundersen HS140/10 km Norwegia Jens Lurås Oftebro Norwegia Leif Torbjørn Næsvold Austria Johannes Lamparter
6. 5 stycznia 2019 Gundersen HS140/10 km Norwegia Jens Lurås Oftebro Norwegia Sindre Ure Søtvik Norwegia Leif Torbjørn Næsvold
7. 6 stycznia 2019 HS140/x km Odwołano
8. 11 stycznia 2019 Finlandia Ruka Gundersen HS142/10 km Norwegia Leif Torbjørn Næsvold Norwegia Harald Johnas Riiber Norwegia Sindre Ure Søtvik
9. 12 stycznia 2019 Start masowy HS142/10 km Norwegia Leif Torbjørn Næsvold Norwegia Sindre Ure Søtvik Norwegia Harald Johnas Riiber
10. 13 stycznia 2019 HS142/x km  Norwegia
Simen Tiller
Sindre Ure Søtvik
Harald Johnas Riiber
Leif Torbjørn Næsvold
 Niemcy
Martin Hahn
Julian Schmid
David Welde
Jakob Lange
 Austria
Thomas Jöbstl
Christian Deuschl
Samuel Mraz
Bernhard Flaschberger
11. 26 stycznia 2019 Słowenia Planica Gundersen HS139/10 km Norwegia Leif Torbjørn Næsvold Norwegia Lars Ivar Skårset Austria Thomas Jöbstl
12. 27 stycznia 2019 Gundersen HS139/10 km Austria Paul Gerstgraser Austria Thomas Jöbstl Norwegia Harald Johnas Riiber
13. 8 lutego 2019 Austria Eisenerz Gundersen HS109/10 km Austria Paul Gerstgraser Austria Philipp Orter Norwegia Lars Ivar Skårset
14. 9 lutego 2019 HS109/x km  Austria
Philipp Orter
Christian Deuschl
Florian Dagn
Paul Gerstgraser
 Norwegia
Simen Tiller
Harald Johnas Riiber
Sindre Ure Søtvik
Lars Ivar Skårset
 Niemcy
Justin Moczarski
Jonas Maier
Jonas Welde
Jakob Lange
15. 10 lutego 2019 Gundersen HS109/10 km Austria Paul Gerstgraser Austria Philipp Orter Norwegia Lars Ivar Skårset
16. 16 lutego 2019 Norwegia Rena Gundersen HS111/10 km Austria Paul Gerstgraser Norwegia Harald Johnas Riiber Norwegia Sindre Ure Søtvik
17. 17 lutego 2019 Gundersen HS111/10 km Austria Paul Gerstgraser Norwegia Harald Johnas Riiber Francja Antoine Gérard
18. 8 marca 2019 Rosja Niżny Tagił Gundersen HS100/5 km Niemcy Luis Lehnert Norwegia Sindre Ure Søtvik Norwegia Leif Torbjørn Næsvold
19. 9 marca 2019 Start masowy HS100/10 km Austria Thomas Jöbstl Niemcy Jakob Lange Japonia Hidefumi Denda
20. 10 marca 2019 Gundersen HS100/15 km Austria Thomas Jöbstl Czechy Tomáš Portyk Niemcy Jakob Lange

Wyniki reprezentantów Polski

Zawodnik
Mateusz Jarosz 39 41
Dawid Jarząbek 51 47 42 39
Bartłomiej Klimowski 48 42
Piotr Kudzia 54 36 48 41 40 44
Wojciech Marusarz 50 53 35 19 dnf 37
Adam Skupień 47 43
Andrzej Szczechowicz 52 45 43 dns
Paweł Twardosz 22 32 30 22
1-3     4-30     poniżej 30     dnf – Zawodnik nie ukończył biegu.      dns – Zawodnik nie pojawił się na starcie biegu.      DNS – Zawodnik nie wystąpił w konkursie głównym..      dsq – Zawodnik został zdyskwalifikowany w konkursie głównym.
1 Zawodnik został zdyskwalifikowany po skoku/przed skokiem za nieodpowiedni z regulaminem kombinezon.

Klasyfikacja generalna

M. Zawodnik Punkty
1. Austria Paul Gerstgraser 800
2. Norwegia Leif Torbjørn Næsvold 644
3. Austria Thomas Jöbstl 643
4. Norwegia Sindre Ure Søtvik 642
5. Niemcy Jakob Lange 515
6. Niemcy David Welde 496
7. Norwegia Harald Johnas Riiber 490
8. Norwegia Lars Ivar Skårset 359
9. Austria Philipp Orter 353
10. Stany Zjednoczone Taylor Fletcher 330
...
72. Polska Paweł Twardosz 19
81. Polska Wojciech Marusarz 12

Puchar Narodów

Lp. Państwo Punkty
1.  Norwegia 4247
2.  Austria 3628
3.  Niemcy 3010
4.  Japonia 1075
5.  Włochy 810
6.  Stany Zjednoczone 724
7.  Finlandia 528
8.  Rosja 413
9.  Francja 410
10.  Słowenia 357
11.  Czechy 272
12.  Ukraina 119
13.  Chiny 104
14.  Polska 31
15.  Korea Południowa 22
16.  Kazachstan 5
17.  Kanada 2

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Puchar Kontynentalny mężczyzn w kombinacji norweskiej 2018/2019
Listen to this article