Puchar Kontynentalny mężczyzn w kombinacji norweskiej 2019/2020 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Puchar Kontynentalny mężczyzn w kombinacji norweskiej 2019/2020.

Puchar Kontynentalny mężczyzn w kombinacji norweskiej 2019/2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Puchar Kontynentalny w kombinacji norweskiej 2019/2020
2018/2019 2020/2021
Data 13 grudnia 2019
– 12 marca 2020
Miejsce rozpoczęcia Stany Zjednoczone Park City
Miejsce zakończenia Rosja Niżny Tagił
Organizator FIS
Liczba konkurencji 18 (19)
Zwycięzcy
Generalna Niemcy Jakob Lange
Puchar Narodów  Norwegia

Sezon 2019/2020 Pucharu Kontynentalnego mężczyzn w kombinacji norweskiej rozpoczął się 13 grudnia 2019 w amerykańskim Park City, zaś ostatnie zawody z tego cyklu zostały rozegrane 12 marca 2020 w rosyjskim Niżnym Tagile. Zawody były rozgrywane w USA, Niemczech, Norwegii, Słowenii, Austrii, Finlandii i Rosji.

Tytułu bronił Austriak Paul Gerstgraser oraz reprezentacja Norwegii w Pucharze Narodów. W tym sezonie natomiast najlepszy okazał się Niemiec Jakob Lange, natomiast w Pucharze Narodów najlepsi byli Norwegowie.

Kalendarz i wyniki

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 13 grudnia 2019 Stany Zjednoczone Park City Gundersen HS100/10 km Niemcy Jakob Lange Norwegia Sindre Ure Søtvik Norwegia Leif Torbjørn Næsvold
2. 14 grudnia 2019 Start masowy HS100/10 km Niemcy Jakob Lange Włochy Raffaele Buzzi Austria Paul Gerstgraser
3. 15 grudnia 2019 Gundersen HS100/10 km Niemcy Jakob Lange Austria Paul Gerstgraser Norwegia Leif Torbjørn Næsvold
4. 11 stycznia 2020 Niemcy Oberwiesenthal Gundersen HS105/10 km Norwegia Harald Johnas Riiber Norwegia Simen Tiller Norwegia Sindre Ure Søtvik
5. 12 stycznia 2020 Gundersen HS105/10 km Norwegia Harald Johnas Riiber Austria Paul Gerstgraser Norwegia Jakob Eiksund Sæthre
6. 17 stycznia 2020 Niemcy Klingenthal Start masowy HS106/10 km Odwołano
7. 18 stycznia 2020 Gundersen HS106/10 km Norwegia Harald Johnas Riiber Norwegia Lars Ivar Skårset Austria Manuel Einkemmer
8. 19 stycznia 2020 Gundersen HS106/10 km Norwegia Harald Johnas Riiber Norwegia Simen Tiller Norwegia Sindre Ure Søtvik
9. 25 stycznia 2020 Norwegia Rena Gundersen HS109/10 km Norwegia Jakob Eiksund Sæthre Norwegia Sindre Ure Søtvik Norwegia Lars Ivar Skårset
10. 26 stycznia 2020 Gundersen HS109/10 km Norwegia Lars Ivar Skårset Norwegia Lars Burås Norwegia Andreas Skoglund
11. 1 lutego 2020 Słowenia Planica Gundersen HS138/10 km Norwegia Lars Ivar Skårset Niemcy Jakob Lange Austria Paul Gerstgraser
12. 2 lutego 2020 Gundersen HS138/10 km Norwegia Lars Ivar Skårset Niemcy Jakob Lange Norwegia Simen Tiller
13. 22 lutego 2020 Austria Eisenerz Start masowy HS109/10 km Niemcy Jakob Lange Norwegia Simen Tiller Austria Stefan Rettenegger
14. 22 lutego 2020 Sztafeta mieszana HS109/4x2,5 km  Norwegia
Aleksander Skoglund
Mari Leinan Lund
Gyda Westvold Hansen
Simen Tiller
 Austria
Thomas Rettenegger
Sigrun Kleinrath
Lisa Hirner
Stefan Rettenegger
 Japonia
Daimatsu Takehana
Anju Nakamura
Ayane Miyazaki
Kodai Kimura
15. 23 lutego 2020 Gundersen HS109/10 km Austria Manuel Einkemmer Włochy Raffaele Buzzi Włochy Lukas Runggaldier
16. 7 marca 2020 Finlandia Lahti Gundersen HS130/10 km Niemcy Jakob Lange Norwegia Lars Burås Włochy Raffaele Buzzi
17. 8 marca 2020 Gundersen HS130/10 km Niemcy Jakob Lange Norwegia Kasper Moen Flatla Włochy Raffaele Buzzi
18. 11 marca 2020 Rosja Niżny Tagił Gundersen HS97/10 km Niemcy Jakob Lange Norwegia Lars Burås Norwegia Aleksander Skoglund
19. 12 marca 2020 Gundersen HS97/10 km Niemcy Jakob Lange Norwegia Lars Ivar Skårset Norwegia Simen Tiller

Wyniki reprezentantów Polski

Zawodnik
Mateusz Jarosz 50 39 36 41 45 33 38 dsq
Bartłomiej Klimowski 48 54 48 52 dns dns
Piotr Kudzia 40 33 36 35 42 34 40 31 35 35
Wojciech Marusarz 28 23 24 33 26
Adam Skupień 52 57 51 56
Andrzej Szczechowicz 52 46 30 30
Paweł Twardosz 42 dns 32 37 41 40
1-3     4-30     poniżej 30     dnf – Zawodnik nie ukończył biegu.      dns – Zawodnik nie pojawił się na starcie biegu.      DNS – Zawodnik nie wystąpił w konkursie głównym.      dsq – Zawodnik został zdyskwalifikowany w konkursie głównym.
1 Zawodnik został zdyskwalifikowany po skoku/przed skokiem za nieodpowiedni z regulaminem kombinezon.

Klasyfikacja generalna

M. Zawodnik Punkty
1. Niemcy Jakob Lange 1148
2. Austria Paul Gerstgraser 700
3. Norwegia Lars Ivar Skårset 692
4. Norwegia Sindre Ure Søtvik 552
5. Norwegia Simen Tiller 521
6. Norwegia Lars Burås 447
7. Norwegia Harald Johnas Riiber 400
8. Norwegia Aleksander Skoglund 359
9. Niemcy Justin Moczarski 357
10. Włochy Raffaele Buzzi 354
...
65. Polska Wojciech Marusarz 23
90. Polska Andrzej Szczechowicz 2

Puchar Narodów

Lp. Państwo Punkty
1.  Norwegia 4333
2.  Niemcy 2768
3.  Austria 2536
4.  Włochy 881
5.  Stany Zjednoczone 725
6.  Japonia 687
7.  Finlandia 462
8.  Czechy 407
9.  Francja 399
10.  Słowenia 324
11.  Rosja 305
12.  Ukraina 141
13.  Polska 25
14.  Korea Południowa 9
15.  Kanada 6

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Puchar Kontynentalny mężczyzn w kombinacji norweskiej 2019/2020
Listen to this article