Raffaele Buzzi - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Raffaele Buzzi.

Raffaele Buzzi

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Raffaele Buzzi
Data i miejsce urodzenia 17 lipca 1995
Tolmezzo, Włochy
Klub C.S. Carabinieri
Wzrost 187 cm
Debiut w PŚ 19 lutego 2016, Lahti (41. miejsce – Gundersen)
Pierwsze punkty w PŚ 5 marca 2016, Schonach
(28. miejsce – Gundersen)

Raffaele Buzzi (ur. 17 lipca 1995 w Tolmezzo) – włoski kombinator norweski, zawodnik klubu C.S. Carabinieri.

Kariera

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Raffaele Buzzi pojawił się 3 października 2009 roku, kiedy wystartował w zawodach Alpen Cup. Zajął wtedy 65. miejsce w zawodach metodą Gundersena w Oberstdorfie. W styczniu 2013 roku wystąpił na mistrzostwach świata juniorów w Libercu, zajmując 35. i 45. indywidualnie oraz dwunaste miejsce w zawodach drużynowych. Jeszcze dwukrotnie startował na imprezach tego cyklu, najlepsze wyniki osiągając podczas mistrzostw świata juniorów w Val di Fiemme w 2014 roku, gdzie wywalczył 14. miejsce w Gundersenie oraz ósme miejsce w zawodach drużynowych.

W Pucharze Świata zadebiutował 19 lutego 2016 roku w fińskim Lahti zajmując 41. miejsce w Gundersenie. Pierwsze pucharowe punkty zdobył 5 marca 2016 roku w niemieckim Schonach, gdzie był dwudziesty ósmy w Gundersenie.

W marcu 2017 roku zadebiutował na mistrzostwach świata w Lahti, gdzie zajął 37 miejsce na skoczni dużej.

W sezonie 2017/2018 uzyskał najlepszy wynik w karierze zajmując 25. miejsce, w fińskiej Ruce. Podczas rozgrywanych w lutym 2018 roku igrzysk w Pjongczangu zajął ósme miejsce w sztafecie, 40. miejsce na normalnej skoczni oraz 34. miejsce na dużej.

W sezonie 2018/2019 dwukrotnie zdobywał punkty do klasyfikacji generalnej, a na mistrzostwach świata w Seefeld, zajął siódme miejsce w zawodach drużynowych, 27. miejsce na normalnej skoczni oraz 32. miejsce na dużej.

Osiągnięcia

Igrzyska olimpijskie

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Wynik zwycięzcy Strata Zwycięzca
40. 14 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Gundersen HS109/10 km 24:51,4 +4:21,7 Niemcy Eric Frenzel
34. 20 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Gundersen HS140/10 km 23:52,5 +3:34,0 Niemcy Johannes Rydzek
8. 22 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sztafeta HS140/4x5 km[1] 46:09,8 +5:04,3  Niemcy

Mistrzostwa świata

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Wynik zwycięzcy Strata Zwycięzca
37. 1 marca 2017 Finlandia Lahti Gundersen HS130/10 km 26:41,6 +4:55,9 Niemcy Johannes Rydzek
32. 22 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol Gundersen HS130/10 km 23:43,0 +3:33,2 Niemcy Eric Frenzel
27. 28 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol Gundersen HS109/10 km 25:01,3 +2:28,7 Norwegia Jarl Magnus Riiber
7. 2 marca 2019 Austria Seefeld in Tirol Sztafeta HS109/4x5 km[2] 50:15,5 +2:39,1  Norwegia
31. 26 lutego 2021 Niemcy Oberstdorf Gundersen HS106/10 km 23:01,2 +3:19,5 Norwegia Jarl Magnus Riiber
7. 28 lutego 2021 Niemcy Oberstdorf Sztafeta HS106/4x5 km[3] 43:57,7 +3:25,4  Norwegia

Mistrzostwa świata juniorów

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Wynik zwycięzcy Strata Zwycięzca
35. 23 stycznia 2013 Czechy Liberec Gundersen HS100/10 km 24:51,0 +3:23,7 Niemcy Manuel Faißt
45. 25 stycznia 2013 Czechy Liberec Sprint HS100/5 km 11:49,4 +2:59,4 Niemcy Manuel Faißt
12. 26 stycznia 2013 Czechy Liberec Sztafeta HS100/4x5 km[4] 47:46,9 +6:22,8  Niemcy
17. 30 stycznia 2014 Włochy Val di Fiemme Gundersen HS106/10 km 29:47,1 +2:25,7 Austria Philipp Orter
14. 1 lutego 2014 Włochy Val di Fiemme Gundersen HS106/5 km 13:44,2 +1:22,9 Austria Philipp Orter
8. 2 lutego 2014 Włochy Val di Fiemme Sztafeta HS106/4x5 km[5] 53:57,6 +6:13,1  Austria
22. 4 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty Gundersen HS100/10 km 25:54,2 +2:54,5 Norwegia Jarl Magnus Riiber
16. 6 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty Gundersen HS100/5 km 12:21,8 +1:48,2 Norwegia Jarl Magnus Riiber

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Wynik zwycięzcy Strata Zwycięzca
5. 15 stycznia 2012 Austria Seefeld Gundersen HS75/10 km 26:31,4 +32,0 Czechy Tomáš Portyk

Puchar Świata

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Miejsca na podium w zawodach indywidualnych chronologicznie

Jak dotąd Buzzi nie stawał na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata.

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Świata

stan na 7 lutego 2021

Sezon 2015/2016
punkty
- - - - - - - - - - - - 41 35 - 31 32 28 - 3
Sezon 2016/2017
punkty
- - - - - - - - DNF DNF 41 42 - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2017/2018
punkty
25 46 q q q q 44 q q 49 DNS - - - q q q q - - - - 6
Sezon 2018/2019
punkty
43 42 27 q 43 32 40 38 37 34 46 42 - - - - - 27 - - - 8
Sezon 2019/2020
punkty
- 38 - - - DNS q 38 35 37 39 36 26 - - 40 - 10
Sezon 2020/2021
punkty
40 29 29 39 37 24 28 26 34 35 30 40 41 21
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 -  – dyskwalifikacja  -  – zawodnik nie wystartował
 q  – zawodnik nie zakwalifikował się DNF – zawodnik nie ukończył biegu
DNS – zawodnik nie wystartował do biegu

Puchar Kontynentalny

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Miejsca na podium chronologicznie

Nr Data Miejscowość Konkurencja Wynik zwycięzcy Pozycja Strata Zwycięzca
1. 14 grudnia 2019 Stany Zjednoczone Park City Start masowy HS100/10 km 123,8 pkt 2. -11,8 pkt Niemcy Jakob Lange
2. 23 lutego 2020 Austria Eisenerz Gundersen HS109/10 km 25:40,0 min 2. +1,5 s Austria Manuel Einkemmer
3. 7 marca 2020 Finlandia Lahti Gundersen HS130/10 km 25:41,7 min 3. +34,4 s Niemcy Jakob Lange
4. 8 marca 2020 Finlandia Lahti Gundersen HS130/10 km 25:42,1 min 3. +47,0 s Niemcy Jakob Lange

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Kontynentalnego

Sezon 2011/2012
punkty
- - - - - - - - - - - - - - 41 44 - 0
Sezon 2012/2013
punkty
- - - - - - - - - - 46 46 - - - - - - 0
Sezon 2013/2014
punkty
- - - - - - - 43 DNS 48 - - - - 0
Sezon 2014/2015
punkty
- - - - - 28 27 - - 29 - - - - - 9
Sezon 2015/2016
punkty
31 - - 38 26 - - - - 14 24 21 22 - - 28 6 92
Sezon 2016/2017
punkty
- - - - - - - - - 17 38 - 14 23 18 25 59
Sezon 2017/2018
punkty
- - - 54 41 DNS - - - - - DNS 21 - - - - - 10
Sezon 2018/2019
punkty
- - - - - - - - 8 13 - - - - 26 5 6 142
Sezon 2019/2020
punkty
11 2 7 - - - - - - - - 17 2 3 3 - - 354
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 -  – dyskwalifikacja  -  – zawodnik nie wystartował
 q  – zawodnik nie zakwalifikował się DNF – zawodnik nie ukończył biegu
DNS – zawodnik nie wystartował do biegu

Letnie Grand Prix

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Miejsca na podium chronologicznie

Jak dotąd Buzzi nie stawał na podium indywidualnych zawodów LGP.

Miejsca w poszczególnych konkursach LGP

2014
punkty
- - 50 - 0
2015
punkty
- - - - 0
2017
punkty
- 39 - - 19 21 22
2018
punkty
27 27 29 21 15 17 50
2019
punkty
30 36 36 35 22 34 24 17
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 -  – dyskwalifikacja
- – zawodnik nie wystartował
q – zawodnik nie zakwalifikował się
DNF – zawodnik nie ukończył biegu
DNS – zawodnik nie wystartował do biegu

Alpen Cup

Miejsca w klasyfikacji generalnej

  • sezon 2009/2010: niesklasyfikowany
  • sezon 2010/2011: niesklasyfikowany
  • sezon 2011/2012: 55.
  • sezon 2012/2013: 36.
  • sezon 2013/2014: 9.
  • sezon 2014/2015: 15.

Miejsca na podium w konkursach indywidualnych Alpen Cup chronologicznie

Nr Data Miejscowość Konkurencja Wynik zwycięzcy Pozycja Strata Zwycięzca
1. 8 lutego 2014 Słowenia Kranj Gundersen HS109/10 km 24:58,5 3. +12,1 Austria Noa Ian Mraz
2. 8 marca 2014 Francja Chaux-Neuve Gundersen HS118/10 km 27:15,4 2. +13,3 Austria Thomas Jöbstl

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Alpejskiego

Sezon 2009/2010
punkty
- - 65 61 - - 53 50 55 53 - - 0
Sezon 2010/2011
punkty
- - 57 61 63 60 62 DNS 54 55 47 43 0
Sezon 2011/2012
punkty
43 47 47 38 50 53 - - 26 49 - - 5
Sezon 2012/2013
punkty
17 47 36 30 30 25 24 29 18 17 - - 58
Sezon 2013/2014
punkty
25 28 38 24 14 20 7 4 3 5 2 7 352
Sezon 2014/2015
punkty
23 9 10 15 6 7 - 43 9 23 DNS 7 228
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 -  – dyskwalifikacja
 -  – zawodnik nie wystartował
 q  – zawodnik nie zakwalifikował się DNF – zawodnik nie ukończył biegu
DNS – zawodnik nie wystartował do biegu

Przypisy

  1. Skład drużyny: Lukas Runggaldier, Aaron Kostner, Raffaele Buzzi, Alessandro Pittin
  2. Skład drużyny: Raffaele Buzzi, Aaron Kostner, Samuel Costa, Alessandro Pittin
  3. Skład drużyny: Raffaele Buzzi, Aaron Kostner, Samuel Costa, Alessandro Pittin
  4. Skład drużyny: Raffaele Buzzi, Daniele Varesco, Luca Gianmoena, Paolo Corradini
  5. Skład drużyny: Raffaele Buzzi, Luca Gianmoena, Martin Taschler, Paolo Corradini
  6. Zgodnie z regulaminem LGP 2017 do końcowej klasyfikacji zaliczani byli tylko zawodnicy, którzy wystartowali we wszystkich zawodach. W nawiasie podano lokatę zawodnika nie uwzględniając tej reguły.
  7. Zgodnie z regulaminem LGP 2018 do końcowej klasyfikacji zaliczani byli tylko zawodnicy, którzy wystartowali we wszystkich zawodach. W nawiasie podano lokatę zawodnika nie uwzględniając tej reguły.
  8. Zgodnie z regulaminem LGP 2019 do końcowej klasyfikacji zaliczani byli tylko zawodnicy, którzy wystartowali we wszystkich zawodach. W nawiasie podano lokatę zawodnika nie uwzględniając tej reguły.
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Raffaele Buzzi
Listen to this article