Reprezentacja Polski w biegach narciarskich - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Reprezentacja Polski w biegach narciarskich.

Reprezentacja Polski w biegach narciarskich

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Reprezentacja Polski w biegach narciarskich
Związek Polski Związek Narciarski
Trener Janusz Krężelok Aleksander Wierietielny
Skrót FIS POL
Zawodnicy
Najwięcej wygranych zawodów PŚ Justyna Kowalczyk (50)
Medale
Igrzyska olimpijskie
indywidualny: 2 razy
indywidualny: 1 raz
indywidualny: 2 razy
Mistrzostwa świata
indywidualny: 3 razy
indywidualny: 3 razy
drużynowy: 1 raz
indywidualny: 4 razy

Reprezentacja Polski w biegach narciarskich – grupa biegaczy narciarskich reprezentujących Rzeczpospolitą Polską w sportowych imprezach międzynarodowych.

Obecna reprezentacja Polski 2019/2020

Aktualnie, kadrę A stanowi jedenaścioro zawodników:

Kobiety

Sztab szkoleniowo-przygotowawczy:

  • Aleksander Wierietielny - trener główny
  • Justyna Kowalczyk - asystent trenera głównego
  • Rafał Węgrzyn - asystent trenera głównego
  • Sven Rakoszek - fizjoterapeuta
  • Peep Koidu - serwisant
  • Mateusz Chowaniak - serwisant
  • Jaan Alvela - serwisant
  • Meelis Aasla - serwisant
  • Oleksii Pysarenko - terapeuta i dietetyk

Osoby współpracujące:

  • Stanisław Szymanik - lekarz
  • Szymon Fornagiel - lekarz

Mężczyźni

Sztab szkoleniowo-przygotowawczy:

  • Lukáš Bauer - trener główny
  • Kamil Fundanicz - asystent trenera głównego
  • Andrzej Michałek - asystent trenera głównego
  • Paweł Gurbisz - fizjoterapeuta
  • Paweł Fundanicz - serwisant

Osoby współpracujące:

  • Piotr Pilch - serwisant
  • Bartłomiej Rucki - serwisant
  • Stanisław Szymanik - lekarz
  • Szymon Fornagiel - lekarz

Trenerzy

do uzupełnienia

Mężczyźni

Trener Od Do
Józef Zubek 1960
Edward Budny 1973 1982
Polska Henryk Marek 1977 1985
Polska Aleksander Wierietielny 2000 2007
Litwa Jakovas Gimbickis kwiecień 2007 2009
Polska Wiesław Cempa 16 kwietnia 2009 2011
Słowacja Ján Klimko 11 maja 2011 2012
Polska Janusz Krężelok 26 kwietnia 2012 2015
Czechy Miroslav Petrasek 11 maja 2015 kwiecień 2016
Polska Janusz Krężelok 28 kwietnia 2016 maja 2018
Polska Tadeusz Krężelok maj 2018 maj 2019
Czechy Lukáš Bauer 10 maja 2019

Kobiety

Trener Od Do
Szymon Krasicki lata 60. lata 70.
Polska Aleksander Wierietielny 2000 2007
Litwa Jakovas Gimbickis kwiecień 2007 2009
Polska Wiesław Cempa 16 kwietnia 2009 2012
Słowacja Ivan Hudac 26 kwietnia 2012 1 kwietnia 2014
Polska Janusz Krężelok 2014 2015
Czechy Miroslav Petrasek 11 maja 2015 kwiecień 2016
Polska Wiesław Cempa 28 kwietnia 2016 14 kwietnia 2017
Polska Janusz Krężelok 14 kwietnia 2017 2018
Polska Aleksander Wierietielny 29 marca 2018 2020
Słowacja Martin Bajčičák 22 kwietnia 2020

Osiągnięcia drużynowe mężczyzn

Starty Polaków w konkursach drużynowych na igrzyskach olimpijskich

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Skład Czas biegu Strata Zwycięzca
13. 11 lutego 1976 Austria Innsbruck 4 × 5 km sztafeta mężczyzn [1] b.d. min +b.d. s Finlandia Finlandia
7. 14 lutego 2006 Włochy Pragelato 6 x 1,4 km sprint mężczyzn [2] 17:26,3 min +23,4 s Szwecja Szwecja
12. 22 lutego 2010 Kanada Whistler 6 x 1,4 km sprint mężczyzn [3] 19:01,0 min +b.d. Norwegia Norwegia
15. 14 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana 4 x 1,0 km sztafeta mężczyzn [4] 1:28:42.0 h +7:04,5 min Szwecja Szwecja
15. 19 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana 6 x 1,6 km sprint mężczyzn [5] 23:14,89 min +b.d. Finlandia Finlandia
13. 21 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 6 x 1,4 km sprint mężczyzn [6] 15:56,26 min +b.d. Norwegia Norwegia

Starty Polaków w konkursach drużynowych Pucharu Świata

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Skład Czas biegu Strata Zwycięzca
29. 28 października 2007 Niemcy Düsseldorf Sprint 6 × 1,4 km drużynowo [7] 19:09,4 min +32,2 s Szwecja Szwecja I
22. 17 lutego 2008 Czechy Liberec Sprint 6 × 1,4 km drużynowo [7] 23:11,6 min +1:09,8 min Norwegia Norwegia II
19. 23 listopada 2008 Szwecja Gällivare Sztafeta 4 × 10 km mężczyzn [8] 1:36:13,3 h +5:54,5 min Norwegia Norwegia
21. 22 listopada 2009 Norwegia Beitostølen Sztafeta 4 × 10 km mężczyzn [9] 1:53:40,5 h +4:49,8 min Norwegia Norwegia
23. 21 listopada 2010 Szwecja Gällivare Sztafeta 4 × 10 km mężczyzn [10] 1:29:56,3 h +9:47,8 min Szwecja Szwecja
17. 19 grudnia 2010 Francja Clusaz Sztafeta 4 × 10 km mężczyzn [11] 1:42:14,6 h zdublowana Szwajcaria Szwajcaria
22. 19 grudnia 2011 Czechy Liberec Sprint 6 × 1,2 km drużynowo [12] 21:47,1 min +b.d. Norwegia Norwegia
17.[a] 13 stycznia 2013 Czechy Liberec Sprint 6 × 1,6 km drużynowo [13] 21:43,8 min +b.d. Rosja Rosja II
25.[b] 13 stycznia 2013 Czechy Liberec Sprint 6 × 1,6 km drużynowo [14] 21:43,8 min +b.d. Rosja Rosja II
12. 13 stycznia 2013 Rosja Krasnaja Polana Sprint 6 × 1,8 km drużynowo [15] 24:12,38 min +b.d. Rosja Rosja I
7.[a] 22 grudnia 2013 Włochy Asiago Sprint 6 × 1,65 km drużynowo [16] 24:47,40 min +31,0 s Norwegia Norwegia I
22.[b] 22 grudnia 2013 Włochy Asiago Sprint 6 × 1,65 km drużynowo [17] 24:47,40 min +b.d. Norwegia Norwegia I
15.[a] 12 stycznia 2014 Czechy Nové Město na Moravě Sprint 6 × 1,6 km drużynowo [18] 24:47,40 min +b.d. Rosja Rosja I
30.[b] 12 stycznia 2014 Czechy Nové Město na Moravě Sprint 6 × 1,6 km drużynowo [19] 24:47,40 min +b.d. Rosja Rosja I
7. 18 stycznia 2015 Estonia Otepää Sprint 6 × 1,5 km drużynowo [20] 19:39,10 min +22,16 s Rosja Rosja
16. 6 grudnia 2015 Norwegia Lillehammer Sztafeta 4 × 7,5 km mężczyzn [21] 1:19:04,7 h +5:05,5 min Norwegia Norwegia I
19. 17 stycznia 2016 Słowenia Planica Sprint 6 × 1,2 km drużynowo [22] 14:44,82 min +b.d. Włochy Włochy I
18. 24 stycznia 2016 Czechy Nové Město na Moravě Sztafeta 4 × 7,5 km mężczyzn [23] 1:08:29,0 h zdublowana Norwegia Norwegia I
16.[a] 15 stycznia 2017 Włochy Toblach Sprint 6 × 1,3 km drużynowo [24] 16:02,11 min +b.d. Kanada Kanada
21.[b] 15 stycznia 2017 Włochy Toblach Sprint 6 × 1,3 km drużynowo [25] 16:02,11 min +b.d. Kanada Kanada
23. 10 lutego 2019 Finlandia Lahti Sprint 6 × 1,6 km drużynowo [26] 18:57,19 min +b.d. Norwegia Norwegia I
13. 22 grudnia 2019 Słowenia Planica Sprint 2 × 3,6 km drużynowo [27] 16:54,52 min +b.d. Norwegia Norwegia I

Osiągnięcia drużynowe kobiet

Starty Polek w konkursach drużynowych na igrzyskach olimpijskich

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Skład Czas biegu Strata Zwycięzca
5. 21 lutego 1956 Włochy Cortina d'Ampezzo 3 × 5 km - sztafeta[28] [29] 1:13:20,0 min +4:19,0 min Finlandia Finlandia
4. 26 lutego 1960 Stany Zjednoczone Squaw Valley 3 × 5 km - sztafeta[30] [31] 1:07:24,6 min +3:03,2 min Szwecja Szwecja
7. 7 lutego 1964 Austria Innsbruck 3 × 5 km - sztafeta[32] [33] 1:08:55,4 min +9:35,2 min ZSRR
5. 16 lutego 1968 Francja Grenoble 3 × 5 km - sztafeta[34] [35] 59:04,7 min +1:34.7 min Norwegia Norwegia
7. 12 lutego 1972 Japonia Nagano 3 × 5 km - sztafeta[36] [37] 51:49,13 min +3:02.98 min ZSRR
8. 12 lutego 1976 Austria Innsbruck 4 × 5 km - sztafeta[38] [39] 1:14:12,4 min +6:23,65 min ZSRR
10. 18 lutego 1992 Francja Albertville 4 × 5 km - sztafeta[40] [41] 1:03:23,0 min +3:48,2 min ZSRR
8. 22 lutego 1994 Norwegia Lillehammer 4 × 5 km - sztafeta[42] [43] 1:01:13,2 min +4:00,7 min Rosja
13. 16 lutego 1998 Japonia Nagano 4 × 5 km - sztafeta[44] [45] 59:56,7 min +4:43,2 min Rosja Rosja
9. 22 lutego 2010 Kanada Whistler 6 × 1,4 km - sprint[46] [47] 18:59,1 min +55,4 s Niemcy Niemcy
6.[48] 25 lutego 2010 Kanada Whistler 4 × 5 km - sztafeta[49] [50] 56:29,4 min +1:09,9 min Norwegia Norwegia
7. 15 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana 4 × 5 km sztafeta kobiet[51] [52] 53:02,7 min +1:36,2 s Szwecja Szwecja
5. 19 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana 6 × 1,3 km - sprint[53] [54] 16:04,05 min +31,49 s Norwegia Norwegia
10. 17 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 4 × 5 km sztafeta kobiet[55] [56] 51:24,3 min +3:06,6 min Norwegia Norwegia
7. 21 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 6 × 1,25 km - sprint[57] [58] 15:56,47 min +36,01 s Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone

Starty Polek w konkursach drużynowych na mistrzostwach świata

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Skład Czas biegu Strata Zwycięzca
4.[59] 9 lutego 1958 Finlandia Lahti 3 × 5 km - sztafeta [60] 1:03:23,8 min +4:51,4 min ZSRR
4.[61] 23 lutego 1962 Polska Zakopane 3 × 5 km - sztafeta [62] 1:02:37,5 min +4:28,6 min ZSRR
7. 26 lutego 1966 Norwegia Oslo 3 × 5 km - sztafeta [62] ? min +? min ZSRR
8. 22 lutego 1970 Czechy Vysoké Tatry 3 × 5 km - sztafeta [63] ? min +? min ZSRR
7. 23 lutego 1974 Szwecja Falun 4 × 5 km - sztafeta [64] ? min +? min ZSRR
11. 17 lutego 1987 Niemcy Oberstdorf 4 × 5 km - sztafeta [65] ? min +? min ZSRR
12. 24 lutego 1989 Finlandia Lahti 4 × 5 km - sztafeta [66] ? min +? min Finlandia Finlandia
7.[67] 15 lutego 1991 Włochy Val di Fiemme 4 × 5 km - sztafeta [68] ? min +2:42,7 min ZSRR
11. 26 lutego 1993 Szwecja Falun 4 × 5 km - sztafeta [69] ? min +? min Rosja Rosja
13. 28 lutego 1997 Norwegia Trondheim 4 × 5 km - sztafeta [70] ? min +? min Rosja Rosja
6.[71] 26 lutego 2009 Czechy Liberec 4 × 5 km - sztafeta [72] 55:36,4 min +1:12,1 min Finlandia Finlandia
8.[73] 3 marca 2011 Norwegia Oslo 4 × 5 km - sztafeta [74] 56:19,2 min +2:49,2 min Norwegia Norwegia
9. 24 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 6 × 1,27 km - sprint[75] [76] 20:24,44 min +46,05 s Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
9. 28 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 4 × 5 km - sztafeta[77] [78] 1:00:36,5 h +3:35,0 min Norwegia Norwegia
3.
22 lutego 2015 Szwecja Falun 6 × 1,22 km - sprint[79] [80] 14:29,57 min +8,48 s Norwegia Norwegia
5. 26 lutego 2015 Szwecja Falun 4 × 5 km - sztafeta[81] [82] 49:04,7 min +1:52,3 min Norwegia Norwegia
9. 26 lutego 2017 Finlandia Lahti 6 × 1,3 km - sprint[83] [84] 20:20,56 min +48,99 s Norwegia Norwegia
8. 2 marca 2017 Finlandia Lahti 4 × 5 km - sztafeta[85] [86] 52:21,5 min +3:22,0 min Norwegia Norwegia
10. 24 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol 6 × 1,2 km - sprint[87] [88] 15:14,93 min +46,06 s Szwecja Szwecja
13. 28 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol 4 × 5 km - sztafeta[89] [90] 55:21,0 min +5:04,7 min Norwegia Norwegia

Starty Polek w konkursach drużynowych pucharu świata

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Skład Czas biegu Strata Zwycięzca
22. 28 października 2007 Niemcy Düsseldorf 6 × 0,8 km sprint[91] [92] 11:08,2 min +1:00,6 min Szwecja Szwecja II
12. 17 lutego 2008 Czechy Liberec 4 × 1,4 km sprint[93] [92] 17:18,6 min +46,6 s Norwegia Norwegia
11. 23 listopada 2008 Szwecja Gällivare 4 × 5 km - sztafeta[94] [95] 53:35,6 min +2:34,1 s Norwegia Norwegia
9. 7 grudnia 2008 Francja La Clusaz 4 × 5 km - sztafeta[96] [97] 1:05:16,2 min +4:67,2 s Finlandia Finlandia
12. 22 listopada 2009 Norwegia Beitostølen 4 × 5 km - sztafeta[98] [50] 1:01:28,4 min +2:51,3 s Szwecja Szwecja
17. 21 listopada 2010 Szwecja Gällivare 4 × 5 km - sztafeta[99] [100] 53:36,8 min +3:20,8 min Norwegia Norwegia
6. 19 grudnia 2010 Francja La Clusaz 4 × 5 km - sztafeta[101] [102] 1:01:30,1 min +2:51,4 min Norwegia Norwegia
11. 20 listopada 2011 Norwegia Sjusjøen 4 × 5 km - sztafeta[103] [104] 53:46,3 min +1:56,2 min Norwegia Norwegia
12. 25 listopada 2012 Szwecja Gällivare 4 × 5 km - sztafeta[105] [106] 45:32,2 min +2:09,1 min Norwegia Norwegia
15. 13 stycznia 2013 Czechy Liberec Sprint 6 × 0,85 km drużynowo[107] [108] 11:26,2 min +b.d. Norwegia Norwegia
11. 8 grudnia 2013 Norwegia Lillehammer 4 × 5 km - sztafeta[109] [110] 58:38,9 min +3:15,6 min Norwegia Norwegia
18. 22 grudnia 2013 Włochy Asiago Sprint 6 × 1,25 km drużynowo[111] [112] 19:15,72 min +b.d. Finlandia Finlandia
16. 12 stycznia 2014 Czechy Nové Město na Moravě Sprint 6 × 1,3 km drużynowo[113] [114] 20:58,47 min +b.d. Norwegia Norwegia I
3. 18 stycznia 2015 Estonia Otepää Sprint 6 × 1,2 km drużynowo[115] [116] 16:11,13 min +0,95 s Szwecja Szwecja I
11. 14 stycznia 2018 Niemcy Drezno Sprint 6 × 1,3 km drużynowo[117] [118] 13:33,40 min +b.d. Szwecja Szwecja II
17.[b] 13 stycznia 2019 Niemcy Drezno Sprint 6 × 1,3 km drużynowo[119] [120] 24:02,45 min +b.d. Szwecja Szwecja I
18.[a] 13 stycznia 2019 Niemcy Drezno Sprint 6 × 1,3 km drużynowo[121] [122] 24:02,45 min +b.d. Szwecja Szwecja I

Starty Polek w konkursach drużynowych zimowej uniwersjady

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Skład Czas biegu Strata Zwycięzca
3.
[123]
? 1960 Francja Chamonix 3 × 4 km - sztafeta [124] ? min +? min ZSRR
2.
[125]
? 1962 Szwajcaria Villars 3 × 5 km - sztafeta [126] ? min +? min ?
3.
[127]
? 1964 Czechy Špindlerovy Mlýn 3 × 4 km - sztafeta [128] ? min +? min ?
3.
[129]
? 1966 Włochy Sestriere 3 × 5 km - sztafeta [130] ? min +? min Bułgaria Bułgaria
2.
[131]
? 1968 Austria Innsbruck 3 × 5 km - sztafeta [132] ? min +? min ZSRR
3.
[133]
? 1970 Finlandia Rovaniemi 3 × 5 km - sztafeta [134] ? min +? min NRD
2.
[135]
? 1972 Stany Zjednoczone Lake Placid 3 × 5 km - sztafeta [136] ? min +? min ZSRR
3.
[137]
? 1975 Włochy Livigno 3 × 5 km - sztafeta [138] ? min +? min ZSRR
2.
[139]
? 1985 Włochy Belluno 3 × 5 km - sztafeta [140] ? min +? min Czechosłowacja Czechosłowacja
3.
[141]
? 1987 Czechy Szczyrbskie Jezioro 3 × 5 km - sztafeta [142] ? min +? min Czechosłowacja Czechosłowacja
2.
[143]
? 1989 Bułgaria Sofia 3 × 5 km - sztafeta [144] ? min +? min ZSRR
3.
[145]
? 1991 Japonia Sapporo 3 × 5 km - sztafeta [144] ? min +? min ZSRR
10.[146] 23 stycznia 2003 Włochy Tarvisio 3 × 5 km - sztafeta [147] 46:24,8 min +3:46,3 min Włochy Włochy
11.[148] 19 stycznia 2005 Austria Seefeld 3 × 5 km - sztafeta [149] 43:36,3 min +3:33,5 min Kazachstan Kazachstan
3.
[150]
22 stycznia 2007 Włochy Pragelato 3 × 5 km - sztafeta [151] 34:48,0 min +8,1 min Białoruś Białoruś
10.[152] 25 lutego 2009 Yabuli 3 × 5 km - sztafeta [153] 47:37,8 min +4:04,1 min Rosja Rosja
4.[154] 2 lutego 2011 Turcja Erzurum 3 × 5 km - sztafeta [155] 41:51,6 min +1:21,2 min Rosja Rosja
9.[156] 19 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme 3 × 5 km - sztafeta [157] 42:15,8 min +2:10,4 min Ukraina Ukraina
4.[158] 30 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro 3 × 5 km - sztafeta [159] 47:47,1 min +1:45,3 min Rosja Rosja

Osiągnięcia indywidualne

Miejsca polskich biegaczek w czołowej "15" igrzysk olimpijskich

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Zawodnik Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
13. 20 lutego 1960 Stany Zjednoczone Squaw Valley Stefania Biegun 10 km 42:45,2 min +? min Maria Gusakowa
14. 20 lutego 1960 Stany Zjednoczone Squaw Valley Józefa Czerniawska 10 km 42:45,5 min +? min Maria Gusakowa
14. 5 lutego 1964 Austria Innsbruck Stefania Biegun 5 km 19:16,0 min +? min Klawdia Bojarskich
9. 13 lutego 1968 Francja Grenoble Stefania Biegun 5 km 17:03,4 min +18,2 s Szwecja Toini Gustafsson
8.[160] 12 lutego 2006 Włochy Pragelato Justyna Kowalczyk 15 km, 7,5 km + 7,5 km na dochodzenie 43:25,6 min +36,9 s Estonia Kristina Šmigun
3.[161]
24 lutego 2006 Włochy Pragelato Justyna Kowalczyk 30 km stylem dowolnym ze startu wspólnego 1:22:27,5 h +2,1 s Czechy Kateřina Neumannová
5.[162] 15 lutego 2010 Kanada Whistler Justyna Kowalczyk 10 km stylem dowolnym 25:20,1 min +21,7 s Szwecja Charlotte Kalla
2.[163]
17 lutego 2010 Kanada Whistler Justyna Kowalczyk sprint stylem klasycznym 3:40,3 min +1,1s Norwegia Marit Bjørgen
3.[164]
19 lutego 2010 Kanada Whistler Justyna Kowalczyk 15km bieg łączony 40:07,4 min +9,3 s Norwegia Marit Bjørgen
1.[165]
27 lutego 2010 Kanada Whistler Justyna Kowalczyk 30 km stylem klasycznym ze startu wspólnego 1:30:33,7 h
6.[166] 8 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana Justyna Kowalczyk 15km bieg łączony 38:33,6 min +56,1 s Norwegia Marit Bjørgen
1.[167]
13 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana Justyna Kowalczyk 10 km stylem klasycznym 28:17,8 min
14.[168] 25 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Justyna Kowalczyk 30 km stylem klasycznym ze startu wspólnego 1:22:17,6 h +5:04,2 min Norwegia Marit Bjørgen

Przypisy

  1. Wiesław Gębala, Jan Staszel, Jan Dragon, Władysław Podgórski
  2. Janusz Krężelok, Maciej Kreczmer
  3. Maciej Kreczmer, Janusz Krężelok
  4. Maciej Kreczmer, Sebastian Gazurek, Maciej Staręga, Jan Antolec
  5. Maciej Kreczmer, Maciej Staręga
  6. Dominik Bury, Maciej Staręga
  7. a b Maciej Kreczmer, Janusz Krężelok
  8. Maciej Kreczmer, Janusz Krężelok, Tomasz Sikora, Mariusz Michałek
  9. Maciej Kreczmer, Janusz Krężelok, Mariusz Michałek, Sebastian Gazurek
  10. Maciej Kreczmer, Sebastian Gazurek, Mariusz Michałek, Maciej Staręga
  11. Maciej Kreczmer, Sebastian Gazurek, Maciej Staręga, Mariusz Michałek
  12. Sebastian Gazurek, Maciej Staręga
  13. Sebastian Gazurek, Maciej Staręga
  14. Jan Antolec, Paweł Klisz
  15. Maciej Kreczmer, Maciej Staręga
  16. Sebastian Gazurek, Maciej Staręga
  17. Jan Antolec, Konrad Motor
  18. Maciej Kreczmer, Maciej Staręga
  19. Jan Antolec, Sebastian Gazurek
  20. Maciej Kreczmer, Maciej Staręga
  21. Maciej Staręga, Konrad Motor, Jan Antolec, Paweł Klisz
  22. Jan Antolec, Maciej Staręga
  23. Maciej Staręga, Jan Antolec, Dominik Bury, Paweł Klisz
  24. Dominik Bury, Maciej Staręga
  25. Jan Antolec, Paweł Klisz
  26. Kamil Bury, Maciej Staręga
  27. Maciej Staręga, Dominik Bury
  28. Cross-Country Olympic Games 1956 at Cortina d'Ampezzo (ita) (ang.). [dostęp 2010-03-17].
  29. Skład zespołu: Maria Gąsienica Bukowa, Józefa Pęksa, Zofia Krzeptowska-Gąsienica
  30. Cross-Country Olympic Games 1960 at Squaw Valley (usa) (ang.). [dostęp 2010-03-17].
  31. Skład zespołu: Stefania Biegun, Helena Gąsienica Daniel-Lewandowska, Józefa Czerniawska
  32. Cross-Country Olympic Games 1964 at Innsbruck (aut) (ang.). [dostęp 2010-03-17].
  33. Skład zespołu: Teresa Trzebunia, Czesława Stopka, Stefania Biegun
  34. Cross-Country Olympic Games 1968 at Grenoble (fra) (ang.). [dostęp 2010-03-17].
  35. Skład zespołu: Weronika Budny, Józefa Czerniawska, Stefania Biegun
  36. Cross-Country Olympic Games 1972 at Sapporo (jpn) (ang.). [dostęp 2010-03-17].
  37. Skład zespołu: Anna Duraj, Józefa Chromik, Weronika Budny
  38. Cross-Country Olympic Games 1976 at Innsbruck (aut) (ang.). [dostęp 2010-03-17].
  39. Skład zespołu: Anna Pawlusiak, Anna Gębala, Maria Trebunia, Władysława Majerczyk
  40. Cross-Country Olympic Games 1992 at Albertville (fra) (ang.). [dostęp 2010-03-17].
  41. Skład zespołu: Małgorzata Ruchała, Dorota Kwaśny, Bernadetta Bocek, Halina Nowak
  42. Cross-Country Olympic Games 1994 at Lillehammer (nor) (ang.). [dostęp 2010-03-17].
  43. Skład zespołu: Michalina Maciuszek, Małgorzata Ruchała, Dorota Kwaśny, Bernadetta Bocek
  44. Cross-Country Olympic Games 1998 at Nagano (jpn) (ang.). [dostęp 2010-03-17].
  45. Skład zespołu: Katarzyna Gębala, Małgorzata Ruchała, Dorota Kwaśny, Bernadetta Piotrowska
  46. RESULTS / RÉSULTATS Ladies Team Sprint Free (ang.). [dostęp 2010-03-16].
  47. Skład zespołu: Sylwia Jaśkowiec, Kornelia Marek
  48. Po dyskwalifikacji Kornelii Marek za stosowanie dopingu wynik został anulowany
  49. RESULTS / RÉSULTATS Ladies 4x5 km Relay Classic/Free (ang.). [dostęp 2010-03-16].
  50. a b Skład zespołu: Kornelia Marek, Justyna Kowalczyk, Paulina Maciuszek, Sylwia Jaśkowiec
  51. RESULTS / RÉSULTATS Ladies Rel 4x5 km (ang.). [dostęp 2018-11-24].
  52. Kornelia Kubińska, Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec, Paulina Maciuszek
  53. RESULTS / RÉSULTATS Ladies Team Sprint C (ang.). [dostęp 2018-11-24].
  54. Sylwia Jaśkowiec, Justyna Kowalczyk
  55. RESULTS / RÉSULTATS Ladies Rel 4x5 km (ang.). [dostęp 2018-11-24].
  56. Ewelina Marcisz, Justyna Kowalczyk, Martyna Galewicz, Sylwia Jaśkowiec
  57. RESULTS / RÉSULTATS Ladies Team Sprint F (ang.). [dostęp 2018-11-24].
  58. Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec
  59. Cross-Country World Championships 1958 at Lahti (fin) (ang.). [dostęp 2010-03-18].
  60. Skład zespołu: Maria Gąsienica Bukowa, Stefania Biegun, Józefa Pęksa-Konopka
  61. Cross-Country World Championships 1962 at Zakopane (pol) (ang.). [dostęp 2010-03-18].
  62. a b Skład zespołu: Weronika Stempak, Józefa Pęksa-Konopka, Stefania Biegun
  63. Skład zespołu: Weronika Stempak, Józefa Chromik, Stefania Biegun
  64. Skład zespołu: Władysława Majerczyk, Anna Pawlusiak, ?, ?
  65. Skład zespołu: Małgorzata Ruchała, Michalina Maciuszek, ?, ?
  66. Skład zespołu: Małgorzata Ruchała, ?, ?, ?
  67. Cross-Country World Championships 1991 at Lago di Tesero (ita) (ang.). [dostęp 2010-03-18].
  68. Skład zespołu: Małgorzata Ruchała, Bernadetta Bocek, Halina Nowak, Katarzyna Popieluch-Bryniarska
  69. Skład zespołu: Bernadetta Bocek, ?, ?, ?
  70. Skład zespołu: Dorota Kwaśny, Małgorzata Ruchała, Bernadetta Bocek, Katarzyna Gębala
  71. Cross-Country World Championships 2009 at Liberec (cze) (ang.). [dostęp 2010-03-18].
  72. Skład zespołu: Justyna Kowalczyk, Kornelia Marek, Sylwia Jaśkowiec, Paulina Maciuszek
  73. Wyniki sztafety 4x5 km (ang.). FIS-Ski. [dostęp 2011-11-21].
  74. Skład zespołu: Justyna Kowalczyk, Paulina Maciuszek, Ewelina Marcisz, Agnieszka Szymańczak
  75. RESULTS / RÉSULTATS Ladies Team Sprint F (ang.). [dostęp 2018-11-24].
  76. Skład zespołu: Sylwia Jaśkowiec, Agnieszka Szymańczak
  77. RESULTS / RÉSULTATS Ladies Team Sprint F (ang.). [dostęp 2018-11-24].
  78. Skład zespołu: Kornelia Kubińska, Justyna Kowalczyk, Paulina Maciuszek, Agnieszka Szymańczak
  79. RESULTS / RÉSULTATS Ladies Team Sprint F (ang.). [dostęp 2018-11-24].
  80. Skład zespołu: Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec
  81. RESULTS / RÉSULTATS Ladies Rel 4x5 km (ang.). [dostęp 2018-11-24].
  82. Skład zespołu: Kornelia Kubińska, Justyna Kowalczyk, Ewelina Marcisz, Sylwia Jaśkowiec
  83. RESULTS / RÉSULTATS Ladies Team Sprint C (ang.). [dostęp 2018-11-24].
  84. Skład zespołu: Ewelina Marcisz, Justyna Kowalczyk
  85. RESULTS / RÉSULTATS Ladies Rel 4x5 km (ang.). [dostęp 2018-11-24].
  86. Skład zespołu: Justyna Kowalczyk, Ewelina Marcisz, Kornelia Kubińska, Martyna Galewicz
  87. RESULTS / RÉSULTATS Ladies Team Sprint C (ang.). [dostęp 2019-12-28].
  88. Skład zespołu: Justyna Kowalczyk, Monika Skinder
  89. RESULTS / RÉSULTATS Ladies Rel 4x5 km (ang.). [dostęp 2019-12-28].
  90. Skład zespołu: Monika Skinder, Justyna Kowalczyk, Izabela Marcisz, Urszula Łętocha
  91. Cross-Country 1st World Cup Competition Düsseldorf (ger) (ang.). [dostęp 2010-03-19].
  92. a b Skład zespołu: Kornelia Marek, Sylwia Jaśkowiec
  93. Cross-Country 13th World Cup Competition Liberec (cze) (ang.). [dostęp 2010-03-19].
  94. Cross-Country 1st World Cup Competition Gällivare (swe) (ang.). [dostęp 2010-03-19].
  95. Skład zespołu: Paulina Maciuszek, Justyna Kowalczyk, Kornelia Marek, Sylwia Jaśkowiec
  96. Cross-Country 3rd World Cup Competition La Clusaz (fra) (ang.). [dostęp 2010-03-19].
  97. Skład zespołu: Justyna Kowalczyk, Paulina Maciuszek, Kornelia Marek, Sylwia Jaśkowiec
  98. Cross-Country 1st World Cup Competition Beitostølen (nor) (ang.). [dostęp 2010-03-19].
  99. Cross-Country 1st World Cup Competition Gällivare (swe) (ang.). [dostęp 2010-11-26].
  100. Skład zespołu: Justyna Kowalczyk, Ewelina Marcisz, Paulina Maciuszek, Martyna Galewicz
  101. Cross-Country 5th World Cup Competition La Clusaz (fra) (ang.). [dostęp 2011-11-20].
  102. Skład zespołu: Ewelina Marcisz, Justyna Kowalczyk, Paulina Maciuszek, Agnieszka Szymańczak
  103. Cross-Country 1st World Cup Competition Sjusjøen (nor) (ang.). [dostęp 2011-11-20].
  104. Skład zespołu: Ewelina Marcisz, Justyna Kowalczyk, Paulina Maciuszek, Sylwia Jaśkowiec
  105. Cross-Country 1st World Cup Competition Gällivare (swe) (ang.). [dostęp 2018-11-24].
  106. Skład zespołu: Kornelia Kubińska, Justyna Kowalczyk, Paulina Maciuszek, Sylwia Jaśkowiec
  107. Cross-Country 11st World Cup Competition Liberec (cze) (ang.). [dostęp 2018-11-24].
  108. Skład zespołu: Ewelina Marcisz, Agnieszka Szymańczak
  109. Cross-Country 3st World Cup Competition Lillehammer (nor) (ang.). [dostęp 2018-11-24].
  110. Skład zespołu: Kornelia Kubińska, Paulina Maciuszek, Sylwia Jaśkowiec, Agnieszka Szymańczak
  111. Cross-Country 7st World Cup Competition Asiago (ita) (ang.). [dostęp 2018-11-24].
  112. Skład zespołu: Kornelia Kubińska, Paulina Maciuszek
  113. Cross-Country 10st World Cup Competition Nové Město na Moravě (cze) (ang.). [dostęp 2018-11-24].
  114. Skład zespołu: Agnieszka Szymańczak, Justyna Kowalczyk
  115. Cross-Country 10st World Cup Competition Otepää (est) (ang.). [dostęp 2018-11-24].
  116. Skład zespołu: Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec
  117. Cross-Country 10st World Cup Competition Drezno (ger) (ang.). [dostęp 2018-11-24].
  118. Skład zespołu: Ewelina Marcisz, Sylwia Jaśkowiec
  119. Coop FIS Cross-Country World Cup Drezno (ger) (ang.). [dostęp 2019-01-24].
  120. Skład zespołu: Weronika Kaleta, Urszula Łętocha
  121. Coop FIS Cross-Country World Cup Drezno (ger) (ang.). [dostęp 2019-01-24].
  122. Skład zespołu: Izabela Marcisz, Monika Skinder
  123. Cross-Country Universiade (ang.). [dostęp 2010-03-19].
  124. Skład zespołu: Weronika Stempak, Stanisława Pradziad, Irena Arłamowska-Szymkowska
  125. Polskie medale zimowych uniwersjad (pol.). [dostęp 2010-03-20].
  126. Skład zespołu: Stefania Biegun, Weronika Stempak, Magdalena Bujak
  127. Cross-Country Universiade 1964 at Špindlerovy Mlýn (cze) (ang.). [dostęp 2010-03-19].
  128. Skład zespołu: Anna Ustupska, Joanna Łopuszyńska, Weronika Budny
  129. Cross-Country Universiade 1966 at Sestriere (ita) (ang.). [dostęp 2010-03-19].
  130. Skład zespołu: Teresa Merena, Maria Krok, Weronika Budny
  131. Cross-Country Universiade 1968 at Innsbruck (aut) (pol.). [dostęp 2010-03-20].
  132. Skład zespołu: Krystyna Turowska, Teresa Merena, Maria Krok
  133. Cross-Country Universiade 1970 at Rovaniemi (fin) (ang.). [dostęp 2010-03-25].
  134. Skład zespołu: Maria Krok, Teresa Merena, Krystyna Turowska
  135. Cross-Country Universiade 1972 at Lake Placid (usa) (pol.). [dostęp 2010-03-25].
  136. Skład zespołu: Zofia Majerczyk, Krystyna Turowska, Bogumiła Trzebunia
  137. Cross-Country Universiade 1975 at Livigno (ita) (ang.). [dostęp 2010-03-25].
  138. Skład zespołu: Zofia Majerczyk, Barbara Lubera, Emilia Pelczar
  139. Cross-Country Universiade 1985 at Belluno (ita) (pol.). [dostęp 2010-03-25].
  140. Skład zespołu: Michalina Maciuszek, Krystyna Pawlik, Małgorzata Ruchała
  141. Cross-Country Universiade 1987 at Szczyrbskie Jezioro (cze) (ang.). [dostęp 2010-03-25].
  142. Skład zespołu: Katarzyna Popieluch, Zofia Topór-Huciańska, Michalina Maciuszek
  143. Cross-Country Universiade 1989 at Sofia (bgr) (pol.). [dostęp 2010-03-25].
  144. a b Skład zespołu: Katarzyna Popieluch, Michalina Maciuszek, Halina Nowak
  145. Cross-Country Universiade 1991 at Sapporo (jpn) (ang.). [dostęp 2010-03-25].
  146. Cross-Country Universiade 2003 at Tarvisio (ita) (ang.). [dostęp 2010-03-25].
  147. Skład zespołu: Justyna Kowalczyk, Eliza Średniawa, Monika Legierska
  148. Cross-Country Universiade 2005 at Seefeld (aut) (ang.). [dostęp 2010-04-14].
  149. Skład zespołu: Justyna Kowalczyk, Kornelia Marek, Weronika Przyczynek
  150. Cross-Country Universiade 2007 at Pragelato (ita) (ang.). [dostęp 2010-04-14].
  151. Skład zespołu: Justyna Kowalczyk, Kornelia Marek, Sylwia Jaśkowiec
  152. Cross-Country Universiade 2009 at Yabuli (chn) (ang.). [dostęp 2010-04-14].
  153. Skład zespołu: Marcela Marcisz, Anna Staręga, Agnieszka Szymańczak
  154. Cross-Country Universiade 2011 at Erzurum (tur) (ang.). [dostęp 2018-11-24].
  155. Skład zespołu: Agnieszka Szymańczak, Anna Staręga, Paulina Maciuszek
  156. Cross-Country Universiade 2013 at Val di Fiemme (ita) (ang.). [dostęp 2018-11-24].
  157. Skład zespołu: Marcela Marcisz, Natalia Grzebisz, Justyna Mordarska
  158. Cross-Country Universiade 2015 at Szczyrbskie Jezioro (svk) (ang.). [dostęp 2018-11-24].
  159. Skład zespołu: Marcela Marcisz, Martyna Galewicz, Justyna Mordarska
  160. RESULTS / RÉSULTATS LADIES' 15 KM PURSUIT (7.5+7.5) (ang.). [dostęp 2010-04-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2006-03-17)].
  161. RESULTS / RÉSULTATS LADIES' 30 KM FREE, MASS START (ang.). [dostęp 2010-04-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2006-09-03)].
  162. RESULTS / RÉSULTATS LADIES' 10 KM FREE (ang.). [dostęp 2010-04-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-05-26)].
  163. RESULTS / RÉSULTATS LADIES' INDIVIDUAL SPRINT CLASSIC (ang.). [dostęp 2010-04-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-05-26)].
  164. RESULTS / RÉSULTATS LADIES' 15 KM PURSUIT (7.5CLASSIC+7.5FREE) (ang.). [dostęp 2010-04-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-03-31)].
  165. RESULTS / RÉSULTATS LADIES' 30 KM, MASS START CLASSIC (ang.). [dostęp 2010-04-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-06-04)].
  166. Cross-Country Skiathlon 7,5/7,5 C/F at Soczi (rus) (ang.). [dostęp 2018-11-24].
  167. Cross-Country 10 km C at Soczi (rus) (ang.). [dostęp 2018-11-24].
  168. Cross-Country Skiathlon 30 km C at PyeongChang (kor) (ang.). [dostęp 2018-11-24].

Uwagi

  1. a b c d e Polska I.
  2. a b c d e Polska II.
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Reprezentacja Polski w biegach narciarskich
Listen to this article