Republika Chińska na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1972 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Republika Chińska na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1972.

Republika Chińska na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1972

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Republika Chińska na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1972
Kod MKOl ROC
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1972
Monachium
Chorąży Chi Cheng
Liczba zawodników 21 w 41 konkurencjach w 10 dyscyplinach
Medale
Pozycja: -.
Złoto
0
Srebro
0
Brąz
0
Razem
0

Republika Chińska na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1972, które odbyły się w Monachium reprezentowało 21 zawodników. Nie zdobyli oni żadnego medalu.

Był to piąty start reprezentacji Republiki Chińskiej na letnich igrzyskach olimpijskich.


Reprezentanci

Boks

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Wang Chee-yen 54 kg BYE Bahmani
W 3-2
Wielka Brytania Turpin
P 0-5
NQ 9.

Judo

Zawodnik Konkurencja 1/64 1/32 1/16 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż 1 Repasaż 2 Finał Repasażu Finał/BM
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Cheng Chi-hsiang - 63 kg Japonia Kawaguchi
P
NQ Korea Południowa Han S-C
W
Bujadaa
P
NQ 7.
Wang Jong-she - 70 kg Kanada McGregory
W
Japonia Nomura
P
NQ Węgry Hetényi
P
NQ 7.
Chang Ping-ho - 80 kg Mali Coulibaly
W
Francja Gerchev
P
NQ NQ 19.
Juang Jen-wuh - 93 kg Meksyk Exiga
W
Brazylia Ishii
P
NQ NQ 13.
open Bajčetić
P
NQ NQ 19.

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Miejsce
Shue Ming-fa wyścig ze startu wspólnego DNF

Kolarstwo torowe

Zawodnik Konkurencja Runda 1 Repasaż 1 Runda 2 Repasaż 2 1/8 Repasaż 3 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Miejsce
Przeciwnik
Miejsce
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Pozycja
Shue Ming-fa Sprint Tajlandia Tarwan
Krawcow
3.
Colomo
Korea Południowa Cho
3.
NQ
Zawodnik Konkurencja Finał
Czas Pozycja
Shue Ming-fa 1 km na czas 1:14,05 27.

Lekkoatletyka

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Su Wen-ho 100 m 10,59 4. Q 10,82 7. NQ
200 m 21,55 5. Q 21,47 6. NQ
Lee Chung-ping 110 m przez płotki 14,98 8. NQ
400 m przez płotki 52,61 6. NQ
Lee Chung-ping
Su Wen-ho
Chen Chin-long
Chen Ming-chi
sztafeta 4 x 100 m 41,78 7. NQ
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Rezultat Miejsce Rezultat Miejsce
Chen Chin-long skok w dal 6,79 33. NQ
Chen Ming-chi trójskok 14,73 31. NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Lee Chiu-hsia 800 m 2:11,81 8. NQ
1500 m 4:37,15 8. NQ
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Rezultat Miejsce Rezultat Miejsce
Wu Yu-chih skok wzwyż NM DNF NQ
Lin Chun-yu skok w dal 5,50 30. NQ


Pięciobój

Zawodniczka Konkurencja 100H SP HJ LJ 200 m Razem Pozycja
Lin Chun-yu Rezultat 14,98 11,31 1,5 5,31 25,76 3676 29.
Punkty 750 676 726 750 774

Łucznictwo

Zawodniczka Konkurencja Runda 1 Runda 2 Razem
Odległość Punkty Miejsce Odległość Punkty Miejsce Punkty Miejsce
30 m 50 m 60 m 70 m 30 m 50 m 60 m 70 m
Shue Meei-shya indywidualnie 298 260 269 211 1038 37. 301 221 240 226 988 38. 2026 38.

Pływanie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Hsu Tung-hsiung 100 m grzbietowym 1:03,31 5. NQ
200 m motylkowym 2:16,35 7. NQ
200 m zmiennym 2:18,34 4. NQ
400 m zmiennym 5:09,56 7. NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Hsu Yue-yun 100 m dowolnym 1:04,87 8. NQ
200 m dowolnym 2:20,17 7. NQ
400 m dowolnym 4:58,57 7. NQ
800 m dowolnym 10:08,49 6. NQ
100 m motylkowym 1:11,67 7. NQ
200 m motylkowym 2:44,88 6. NQ
200 m zmiennym 2:35,93 6. NQ
Lee Yue-hwan 100 m klasycznym 1:25,47 8. NQ
200 m klasycznym 3:04,74 5. NQ

Podnoszenie ciężarów

Zawodnik Konkurencja Wyciskanie Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Chen Kue-sen do 60 kg 110 11. 92,5 11. 125 10. 327,5 10.

Strzelectwo

Zawodnik Konkurencja Finał
Punkty Miejsce
Wu Tao-yan karabin dowolny trzy pozycje 300 m 1085 30.
karabin małokalibrowy trzy pozycje 50 m 1101 51.
karabin małokalibrowy leżąc 50 m 591 41.

Zapasy

Styl wolny

Zawodnik Konkurencja Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Runda 5 Runda 6 Runda finałowa
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Hsu Chin-hsiung - 57 kg Rumunia Dumitru
P
Grecja Khatziioannidis
P
NQ

Żeglarstwo

Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7
Chen Hsiu-hsiung finn 34. 33. 32. DNF 32. DNF 33. 235 35.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Republika Chińska na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1972
Listen to this article