Republika Federalna Niemiec na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1968 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Republika Federalna Niemiec na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1968.

Republika Federalna Niemiec na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1968

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Republika Federalna Niemiec na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1968
Kod MKOl FRG
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1968
Grenoble
Chorąży Hans Plenk
Liczba zawodników 87 w 35 konkurencjach w 10 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 8.
Złoto
2
Srebro
2
Brąz
3
Razem
7

Republikę Federalną Niemiec na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1968 reprezentowało 87 zawodników: 67 mężczyzn i 20 kobiet. Był to pierwszy start reprezentacji Republiki Federalnej Niemiec na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Franz Keller
Kombinacja norweska
Indywidualnie 449,04 pkt[1]
Złoto
Erhard Keller
Łyżwiarstwo szybkie
Bieg na 500 m mężczyzn 40,3 s[2]
Srebro
Horst Floth, Pepi Bader
Bobsleje
Dwójki mężczyzn 4L41,54 min[3]
Srebro
Christina Schmuck
Saneczkarstwo
jedynki kobiet 2:29,37 min[4]
Brąz
Margot Glockshuber, Wolfgang Danne
Łyżwiarstwo figurowe
Pary sportowe 304,4 pkt[5]
Brąz
Wolfgang Winkler, Fritz Nachmann
Saneczkarstwo
Dwójki mężczyzn 1:37,29 min[6]
Brąz
Angelika Dünhaupt
Saneczkarstwo
Jedynki kobiet 2:29,56 min[4]

Skład kadry

Biathlon

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Łączny czas Pozycja
Theo Merkel Bieg na 20 km 1:18:10,5 4:00 1:28:10,5 12.
Gerhard Gehring 1:20:26,8 8:00 1:28:26,8 32.
Xaver Kraus 1:18:40,2 12:00 1:30:40,2 39.
Herbert Hindelang 1:21:48,5 10:00 1:31:48,5 41.
Herbert Hindelang
Theo Merkel
Xaver Kraus
Gerhard Gehring
Sztafeta 4 × 7,5 km 2:29:56,6 6 2:29:56,6 9.

Biegi narciarskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Walter Demel Bieg na 15 km 49:38,4 12.
Karl Buhl 50:38,1 20.
Helmut Gerlach 52:21,8 38.
Klaus Ganter 52:30,0 39.
Walter Demel Bieg na 30 km 1:37:49,2 9.
Karl Buhl 1:42:52,2 31.
Herbert Steinbeißer 1:46:31,2 46.
Karl-Heinz Scherzinger 1:47:08,7 48.
Walter Demel Bieg na 50 km 2:31:14,4 9.
Helmut Gerlach 2:41:55,8 33.
Siegfried Weiß 2:46:53,4 43.
Klaus Ganter Nie ukończył biegu
Helmut Gerlach
Walter Demel
Herbert Steinbeißer
Karl Buhl
Sztafeta 4 × 10 km 2:19:37,6 8.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Monika Mrklas Bieg na 5 km 17:32,5 17.
Michaela Endler 17:59,2 25.
Barbara Barthel 18:20,0 29.
Monika Mrklas Bieg na 10 km 39:58,2 20.
Michaela Endler 41;01,1 26.
Barbara Barthel Nie ukończyła biegu
Michaela Endler
Barbara Barthel
Monika Mrklas
Sztafeta 3 × 5 km 1:01:49,3 7.

Bobsleje

Mężczyźni

Osada Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
FRG-1 Horst Floth
Pepi Bader
Dwójki 1:10,76 1:10,43 1:10,20 1:10,15 4:41,54
FRG-2 Wolfgang Zimmerer
Peter Utzschneider
1:12,36 1:11,94 1:10,77 1:11,33 4:46,40 7.
FRG-1 Horst Floth
Willi Schäfer
Frank Lange
Pepi Bader
Czwórki 1:10,49 1:07,84 2:18,33 5.
FRG-2 Wolfgang Zimmerer
Stefan Gaisreiter
Hans Baumann
Peter Utzschneider
1:11,12 1:08,35 2:19,47 9.

Hokej na lodzie

Reprezentacja mężczyzn

  • Ernst Köpf
  • Bernd Kuhn
  • Lorenz Funk
  • Gustav Hanig
  • Horst Meindl
  • Heinz Weisenbach
  • Leonhard Waitl
  • Heinz Bader
  • Sepp Schramm
  • Günther Knauss
  • Hans Schichtl
  • Josef Völk
  • Rudi Thanner
  • Manfred Gmeiner
  • Peter Lax
  • Sepp Reif
  • Alois Schloder
  • Otto Schneitberger

Reprezentacja Republiki Federalnej Niemiec rozegrała mecz rundy kwalifikacyjnej z reprezentacją Rumunii wygrywając 7:0 i tym samym wzięła udział w rozgrywkach grupy A (medalowa) turnieju olimpijskiego. Ostatecznie reprezentacja RFN została sklasyfikowana na 7. miejscu.

Runda kwalifikacyjna

4 lutego 1968 RFN  7:0  Rumunia

Tabela końcowa

Grupa A

Drużyna M Mecze Bramki Pkt Uwagi
W R P + +/-
 ZSRR 7 6 0 1 48 10 +38 12
 Czechosłowacja 7 5 1 1 33 17 +16 11
 Kanada 7 5 0 2 28 15 +13 10
 Szwecja 7 4 1 2 23 18 +5 9
 Finlandia 7 3 1 3 17 23 -6 7
 Stany Zjednoczone 7 2 1 4 23 28 -5 5
 RFN 7 1 0 6 13 39 -26 2
 NRD 7 0 0 7 13 48 -35 0

Wyniki

6 lutego 1968 Kanada  6:1  RFN

8 lutego 1968 RFN  1:5  Czechosłowacja

9 lutego 1968 Szwecja  5:4  RFN

11 lutego 1968 ZSRR  9:1  RFN

12 lutego 1968 Stany Zjednoczone  8:1  RFN

16 lutego 1968 Finlandia  4:1  RFN

17 lutego 1968 RFN  4:2  NRD

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Bieg narciarski Skoki narciarskie Łącznie Pozycja
Czas biegu Pozycja Punkty Skok 1 Nota Skok 2 Nota Skok 3 Nota Punkty Pozycja
Franz Keller Indywidualnie 50:45,2 13. 208,94 73,0 118,1 77,5 122,0 77,0 81,3 240,1 1. 449,04
Günther Naumann 49:48,5 5. 220,89 67,5 95,4 69,5 94,6 68,5 92,3 190,0 28. 410,89 14.
Alfred Winkler 52:26,0 24. 188,79 67,0 88,9 71,5 98,6 71,0 94,2 192,8 25. 381,59 25.
Hans Rudhardt 53:15,3 28. 179,34 71,0 96,7 71,5 95,7 72,5 98,7 195,4 22. 374,74 29.

Łyżwiarstwo figurowe

Zawodnik Konkurencja Nota Pozycja
Monika Feldmann Solistki 1687,1 10.
Petra Ruhrmann 1611,2 17.
Eileen Zillmer 1600,3 19.
Peter Krick Soliści 1723,2 112.
Jürgen Eberwein 1530,3 24.
Margot Glockshuber
Wolfgang Danne
Pary sportowe 304,4
Gudrun Hauss
Walter Häfner
293,6 8.
Marianne Streifler
Herbert Wiesinger
282,7 11.

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1500 m Bieg na 5000 m Bieg na 10 000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Erhard Keller 39,44
Herbert Höfl 41,0 11.
Gerd Zimmermann 41,5 19.
Günter Traub 42,5 31. 2:07,7 15. 7:40,4 13. 16:01,3 11.
Jürgen Traub 2:10,2 22. 7:55,3 20. 16:33,8 18.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1000 m Bieg na 1500 m Bieg na 3000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Evi Sappl 47,4 12. 1:37,4 17.
Hildegard Sellhuber 48,4 21. 1:37,2 16. 2:27,5 9.
Paula Dufter 2:45,2 30. 5:27,0 19.

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Zjazd Slalom gigant Slalom specjalny
Czas Pozycja Czas 1-go przejazdu Czas 2-go przejazdu Czas Pozycje Czas 1-go przejazdu Czas 2-go przejazdu Czas łączny Pozycja
Gerhard Prinzing 2:02,10 7. Dyskwalifikacja Nie ukończył konkurencji
Luggi Leitner 2:02,54 12. 1:47,64 1:51,21 3:38,85 23. 50,89 52,61 1:43,50 12.
Franz Vogler 2:02,94 15.
Dieter Fersch 2:3,41 19.
Willi Lesch 1:47,48 1:51,35 3:38,83 22. 51,28 Dyskwalifikacja Nie ukończył konkurencji
Sepp Heckelmiller 1:48,25 1:50,70 3:38,95 24.
Alfred Hagn 52,95 51,70 1:44,65 16.
Max Rieger 53,81 51,57 1:45,38 20.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Zjazd Slalom gigant Slalom specjalny
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas 1-go przejazdu Czas 2-go przejazdu Czas łączny Pozycja
Burgl Färbinger 1:44,29 14. 1:57,20 10. 42,70 46,20 1:28,90 6.
Margret Hafen 1:45,33 19. 1:58,47 18.
Christine Laprell 1:47,62 24. 1:58,12 15. 42,94 48,31 1:31,25 10.
Rosi Mittermaier 1:47,73 25. 1:58,75 20. 42,90 Dyskwalifikacja Nie ukończyła konkurencji
Christl Hintermaier 44,67 49,95 1:34,62 16.

Saneczkarstwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Łącznie Pozycja
Hans Plenk Jedynki 57,30 58,37 58,00 2:53,67 6.
Leonhard Nagenrauft 57,87 58,45 58,39 2:54,71 9.
Wolfgang Winkler 58,08 58,86 58,41 2:55,35 11.
Fritz Nachmann 58,54 59,05 58,82 2:56,41 17.
Wolfgang Winkler
Fritz Nachmann
Dwójki 48,58 48,71 1:35,85
Hans Plenk
Bernhard Aschauer
48,70 49,01 1:37,61 4.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Łącznie Pozycja
Christa Schmuck Jedynki 49,15 49,84 50,38 2:29,37
Angelika Dünhaupt 49,34 49,88 50,34 229,56
Ute Gähler 49,78 49,93 50,71 2:30,42 8.

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Konkurencja Skoczek Skok 1 Skok 2 Nota Pozycja
odległość Nota odległość Nota
Skocznia normalna K-70 Günther Göllner 77,0 109,5 70,5 97,6 207,1 10.
Heinz Ihle 75,5 102,6 70,0 94,8 197,4 22.
Henrik Ohlmeyer 75,0 104,8 67,5 88,8 193,6 28.
Skocznia duża K-90 Günther Göllner 93,0 96,6 85,0 86,9 183,5 29.
Henrik Ohlmeyer 90,5 92,6 86,0 85,3 177,9 33.
Franz Keller 90,5 93,6 84,0 80,5 174,1 36.
Heinz Ihle 82,0 73,7 84,5 82,7 156,4 46.

Przypisy

  1. Nordic Combined – Olympic Games 1968 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-10-15].
  2. Speed skating – Olympic Games 1968 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-10-15].
  3. Bobsleigh – Olympic Games 1968 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-10-15].
  4. a b Luge – Olympic Games 1968 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-10-15].
  5. Figure Skating – Olympic Games 1968 results Mixed (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-10-15].
  6. Luge – Olympic Games 1968 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-10-15].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Republika Federalna Niemiec na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1968
Listen to this article