Republika Federalna Niemiec na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1976 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Republika Federalna Niemiec na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1976.

Republika Federalna Niemiec na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1976

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Republika Federalna Niemiec na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1976
Niemcy
Kod MKOl FRG
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1976
Innsbruck
Chorąży Wolfgang Zimmerer
Liczba zawodników 71 w 31 konkurencjach w 10 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 5.
Złoto
2
Srebro
5
Brąz
3
Razem
10

Republikę Federalną Niemiec na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1976 reprezentowało 71 zawodników: 56 mężczyzn i 15 kobiet. Był to trzeci start reprezentacji RFN na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Rosi Mittermaier
Narciarstwo alpejskie
Bieg zjazdowy kobiet 1:46,16 min[1]
Złoto
Rosi Mittermaier
Narciarstwo alpejskie
Slalom specjalny kobiet 1:30,54 min[1]
Srebro
Wolfgang Zimmerer, Manfred Schumann
Bobsleje
Dwójki mężczyzn 3:44,99 min[2]
Srebro
Urban Hettich
Kombinacja norweska
Indywidualnie 418,90 pkt[3]
Srebro
Rosi Mittermaier
Narciarstwo alpejskie
Slalom gigant kobiet 1:29,25 min[1]
Srebro
Josef Fendt
Saneczkarstwo
Jedynki mężczyzn 3:28,196 min[4]
Srebro
Hans Brandner, Balthaser Schwarm
Saneczkarstwo
Dwójki mężczyzn 1:25,889 min[4]
Brąz
Wolfgang Zimmerer, Peter Utzschneider, Bodo Bittner, Manfred Schumann
Bobsleje
Czwórki mężczyzn 3:41,37 min[2]
Brąz
Erich Weishaupt, Toni Kehle, Rudi Thanner, Josef Völk, Udo Kießling, Stefan Metz, Klaus Auhuber, Ignaz Berndaner, Rainer Philipp, Lorenz Funk, Wolfgang Boos, Ernst Köpf, Ferenc Vozar, Walter Köberle, Erich Kühnhackl, Alois Schloder, Martin Hinterstocker, Franz Reindl
Hokej na lodzie
turniej mężczyzn
Brąz
Elisabeth Demleitner
Saneczkarstwo
Jedynki kobiet 2:51,056 min[5]

Skład kadry

Biathlon

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Łączny czas Pozycja
Heinrich Mehringer Bieg na 20 km 1:16:49,15 2 1:18:49,15 11.
Josef Niedermeier 1:18:33,63 5:00 1:23:33,63 26.
Alois Kanamüller 1:17:25,26 8:00 1:25:25,26 34.
Heinrich Mehringer
Gerhard Winkler
Josef Keck
Claus Gehrke
Sztafeta 4 × 7,5 km 2:04:11,86 0 2:04:11,86 4.

Biegi narciarskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Georg Zipfel Bieg na 15 km 45:38,10 7.
Georg Kandlinger 47:20,13 31.
Franz Betz 47:39,15 38.
Hans Speicher 48:28,90 45.
Georg Zipfel Bieg na 30 km 1:34:04,71 14.
Franz Betz 1:34:55,54 18.
Hans Speicher 1:36:52,45 36.
Walter Demel 1:37:44,17 40.
Georg Zipfel Bieg na 50 km 2:46:20,30 23.
Walter Demel 1:46:55,95 25.
Franz Betz Nie ukończył biegu
Georg Kandlinger Nie ukończył biegu
Franz Betz
Georg Kandlinger
Walter Demel
Georg Zipfel
Sztafeta 4 × 10 km 2:12:38,96 9.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Michaela Endler Bieg na 5 km 17:08,98 21.
Iris Schulze 18:04,81 33.
Michaela Endler Bieg na 10 km 32:56,52 25.
Iris Schulze 33:43,82 31.

Bobsleje

Mężczyźni

Osada Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
GER-I Wolfgang Zimmerer
Manfred Schumann
Dwójki 56,09 56,31 56,26 56,33 3:44,99
GER-II Georg Heibl
Fritz Ohlwärter
56,36 56,43 56,59 56,75 3:46,13 5.
GER-I Wolfgang Zimmerer
Peter Utzschneider
Bodo Bittner
Manfred Schumann
Czwórki 54,82 54,87 55,53 56,15 3:41,37
GER-II Georg Heibl
Hans Morant
Siegfried Radandt
Fritz Ohlwärter
54,92 54,98 55,70 56,87 3:42,47 5.

Hokej na lodzie

Reprezentacja mężczyzn

  • Erich Weishaupt
  • Toni Kehle
  • Rudi Thanner
  • Josef Völk
  • Udo Kießling
  • Stefan Metz
  • Klaus Auhuber
  • Ignaz Berndaner
  • Rainer Philipp
  • Lorenz Funk
  • Wolfgang Boos
  • Ernst Köpf
  • Ferenc Vozar
  • Walter Köberle
  • Erich Kühnhackl
  • Alois Schloder
  • Martin Hinterstocker
  • Franz Reindl

Reprezentacja Niemiec w rundzie kwalifikacyjnej pokonała zespół Szwajcarii 5:1 i awansowała do grupy A turnieju olimpijskiego. W grupie A zajęła 3. miejsce zdobywając brązowy medal.

Runda kwalifikacyjna

3 lutego 1976 RFN  5:1  Szwajcaria

Grupa A

Drużyna M Mecze Bramki Pkt Uwagi
W R P + +/-
 ZSRR 5 5 0 0 40 11 +29 10
 Czechosłowacja 5 3 0 1 17 10 +7 6
 RFN 5 2 0 3 21 24 -3 4
 Finlandia 5 2 0 3 19 18 +1 4
 Stany Zjednoczone 5 2 0 3 15 21 -6 4
 Polska 5 0 0 4 9 37 -28 0

Wyniki

6 lutego 1976 RFN  7:4  Polska

8 lutego 1976 Finlandia  5:3  RFN

10 lutego 1976 ZSRR  7:3  RFN

12 lutego 1976 Czechosłowacja  7:4  RFN

14 lutego 1976 RFN  4:1  Stany Zjednoczone

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Bieg narciarski Skoki narciarskie Łącznie Pozycja
Czas biegu Pozycja Punkty Skok 1 Nota Skok 2 Nota Skok 3 Nota Punkty Pozycja
Urban Hettich Indywidualnie 48:01,55 1. 220,00 70,5 97,1 74,5 98,7 75,0 100,2 198,9 11. 418,90
Günther Abel 50:29,77 14. 197,77 74,0 101,2 72,0 91,7 74,0 95,6 196,8 14. 394,57 14.

Łyżwiarstwo figurowe

Zawodnik Konkurencja Nota Pozycja
Isabel Duval de Navarre Solistki 182,42 5.
Dagmar Lurz 178,04 10.
Corinna Halke
Eberhard Rausch
Pary sportowe 127,37 8.

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1000 m Bieg na 1500 m Bieg na 5000 m Bieg na 10 000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Horst Freese Nie ukończył biegu 1:21,48 9.
Herbert Schwarz 2:03,76 12. 7:52,26 15.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1000 m Bieg na 1500 m Bieg na 3000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Monika Holzner 44,36 12. 1:29,54 5.

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Zjazd Slalom gigant Slalom specjalny
Czas Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycje Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja
Peter Fischer 1:48,18 15.
Sepp Ferstl 1:48,41 17. 1:49,98 1:51,54 3:41,52 28. 1:06,32 1:08,02 2:14,34 20.
Michael Veith 1:49,02 22.
Wolfgang Junginger 1:50,48 29. 1:49,79 1:46,23 3:36,02 19. 1:00,95 1:06,13 2:07,08 6.
Albert Burger 1:47,32 1:45,36 3:32,68 10.
Christian Neureuther 1:52,29 1:51,73 3:44,02 30. 1:01,70 1:04,86 2:06,56 5.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Zjazd Slalom gigant Slalom specjalny
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja
Rosi Mittermaier 1:46,16
1:29,25
46,77 43,77 1:30,54
Irene Epple 1:48,91 10. 1:31,46 15.
Evi Mittermaier 1:49,23 13. 1:30,64 8.
Maria Epple 1:51,41 23. 1:33,02 24.
Pamela Behr 46,68 45,63 1:32,31 5.
Christa Zechmeister 48,20 45,52 1:33,72 7.
Monika Berwein 49,17 Nie ukończyła 2.przejazdu

Saneczkarstwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Josef Fendt Jedynki 52,694 51,933 51,749 51,820 3:28,196
Anton Winkler 52,755 52,194 52,219 52,362 3:29,520 6.
Stefan Hölzlwimmer 52,766 52,226 52,036 Nie ukończył 4. ślizgu
Hans Brandner
Balthasar Schwarm
Dwójki 42,792 43,097 1:25,589
Stefan Hölzlwimmer
Rudi Größwang
43,205 43,033 1:26,238 4.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Elisabeth Demleitner Jedynki 43,138 42,535 42,388 42,995 2:51,056
Monika Scheftschik 42,863 42,732 42,981 42,964 2:51,540 7.

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Konkurencja Skoczek Skok 1 Skok 2 Nota Pozycja
odległość Nota odległość Nota
Skocznia normalna K-84 Alfred Grosche 80,0 115,3 80,5 116,6 231,9 10.
Sepp Schwinghammer 75,5 106,1 76,5 109,2 215,3 23.
Skocznia duża K-104 Alfred Grosche 89,5 100,3 84,5 92,8 193,1 16.

Przypisy

  1. a b c Alpine skiing – Olympic Games 1976 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-12-03].
  2. a b Bobsleigh – Olympic Games 1976 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-12-03].
  3. Nordic Combined – Olympic Games 1976 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-12-03].
  4. a b Luge – Olympic Games 1976 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-12-03].
  5. Luge – Olympic Games 1976 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-12-03].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Republika Federalna Niemiec na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1976
Listen to this article