Republika Federalna Niemiec na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1980 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Republika Federalna Niemiec na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1980.

Republika Federalna Niemiec na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1980

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Republika Federalna Niemiec na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1980
Niemcy
Kod MKOl FRG
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1980
Lake Placid
Chorąży Urban Hettich
Liczba zawodników 80 w 10 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 12.
Złoto
0
Srebro
2
Brąz
3
Razem
5

Republikę Federalną Niemiec na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1980 reprezentowało 80 zawodników: 61 mężczyzn i 19 kobiet. Był to czwarty start reprezentacji RFN na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Srebro
Irene Epple
Narciarstwo alpejskie
Slalom gigant kobiet 2:42,12 min[1]
Srebro
Christa Kinshofer
Narciarstwo alpejskie
Slalom specjalny kobiet 1:26,50 min[1]
Brąz
Franz Bernreiter, Hansi Estner, Peter Angerer, Gerhard Winkler
Biathlon
Sztafeta 4 × 7,5 km mężczyzn 1:37:30,26 h[2]
Brąz
Dagmar Lurz
Łyżwiarstwo figurowe
Solistki 183,04 pkt[3]
Brąz
Anton Winkler
Saneczkarstwo
Jedynki mężczyzn 2:56,545 min[4]

Skład kadry

Biathlon

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Łączny czas Pozycja
Peter Angerer Bieg na 20 km 1:08:07,60 8:00 1:16:07,60 27.
Alois Kanamüller 1:11:34,80 6:00 1:17:34,80 29.
Gerd Winkler 1:10:48,57 7:00 1:17:48,57 30.
Peter Angerer Bieg na 10 km 34:13,43 4 34:13,43 8.
Gerd Winkler 34:34,16 1 34:34,06 10.
Fritz Fischer 36:29,87 4 36:29,87 27.
Franz Bernreiter
Hansi Estner
Peter Angerer
Gerhard Winkler
Sztafeta 4 × 7,5 km 1:37:30,26 2 1:37:30,26

Biegi narciarskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Jochen Behle Bieg na 15 km 43:16,05 12.
Wolfgang Müller 44:02,54 21.
Peter Zipfel 44:38,23 26.
Dieter Notz 44:54,11 36.
Dieter Notz Bieg na 30 km 1:31:58,27 22.
Josef Schneider 1:34:05,33 31.
Wolfgang Müller 1:35:37,46 37.
Peter Zipfel 1:36:06,95 40.
Peter Zipfel Bieg na 50 km 2:37:09,74 21.
Dieter Notz 2:37:47,41 22.
Franz Schöbel 2:40:25,96 28.
Josef Schneider 2:40:49,68 29.
Peter Zipfel
Wolfgang Müller
Dieter Notz
Jochen Behle
Sztafeta 4 × 10 km 2:00:22,74 4.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Susi Riermeier Bieg na 5 km 16:31,07 31.
Karin Jäger 16:38,47 32.
Susi Riermeier Bieg na 10 km 32:37,57 21.
Karin Jäger 33:01,76 26.

Bobsleje

Mężczyźni

Osada Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
FRG-I Peter Hell
Heinz Busche
Dwójki 1:03,87 1:03,63 1:02,91 1:03,33 4:13,74 8.
FRG-II Georg Großmann
Alexander Wernsdorfer
1:03,50 1:04,93 1:03,85 1:03,85 4:16,13 12.
FRG-I Peter Hell
Hans Wagner
Heinz Busche
Walter Barfuß
Czwórki 1:01,14 1:01,22 1:00,57 1:01,47 4:04,40 7.
FRG-II Alois Schnorbus
Lothar Pongratz
Jürgen Hofmann
Martin Meinberg
1:01,54 1:01,47 1:00,93 1:01,21 4:05,15 10.

Hokej na lodzie

Reprezentacja mężczyzn

  • Bernd Englbrecht
  • Sigmund Suttner
  • Udo Kießling
  • Harald Krüll
  • Klaus Auhuber
  • Horst-Peter Kretschmer
  • Joachim Reil
  • Peter Scharf
  • Rainer Philipp
  • Franz Reindl
  • Marcus Kuhl
  • Martin Hinterstocker
  • Uli Egen
  • Gerd Truntschka
  • Hans Zach
  • Hermann Hinterstocker
  • Ernst Höfner
  • Vladimir Vacatko
  • Martin Wild
  • Holger Meitinger

Reprezentacja Republiki Federalnej Niemiec wzięła udział w rozgrywkach grupy "niebieskiej" turnieju olimpijskiego w której zajęła 5. miejsce i nie awansowała do grupy finałowej. Ostatecznie została sklasyfikowana na 9. miejscu

Grupa Niebieska

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + +/-
 Szwecja 5 4 1 0 26 7 +13 9
 Stany Zjednoczone 5 4 1 0 25 10 +15 9
 Czechosłowacja 5 3 0 2 34 16 +18 6
 Rumunia 5 1 1 3 13 29 -16 3
 RFN 5 1 0 4 21 30 -9 2
 Norwegia 5 0 1 4 9 36 -27 1

Wyniki

12 lutego 1980 Rumunia  6:4  Niemcy Olympic Arena

14 lutego 1980 Norwegia  4:10  Niemcy Olympic Fieldhouse

16 lutego 1980 Szwecja  5:2  Niemcy Olympic Arena

18 lutego 1980 Niemcy  3:11  Czechosłowacja Olympic Arena

20 lutego 1980 Stany Zjednoczone  4:2  Niemcy Olympic Fieldhouse

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Bieg narciarski Skoki narciarskie Łącznie Pozycja
Czas biegu Pozycja Punkty Skok 1 Nota Skok 2 Nota Skok 3 Nota Punkty Pozycja
Hubert Schwarz Indywidualnie 51:54,2 23. 182,545 69,0 85,6 81,0 106,1 84,5 113,5 219,6 3. 402,145 9.
Urban Hettich 48:09,0 4. 216,325 66,0 78,8 75,0 91,5 71,5 82,7 174,2 23. 390,525 14.
Hermann Weinbuch 50:14,9 17. 197,440 73,5 95,8 75,0 92,0 75,0 91,8 187,8 17. 385,240 16.
Günther Abel 50:53,7 22. 191,620 66,0 78,8 72,5 86,5 78,5 98,4 184,9 18. 376,580 20.

Łyżwiarstwo figurowe

Zawodnik Konkurencja Nota Pozycja
Dagmar Lurz Solistki
Karin Riediger 13.
Tina Riegel 18.
Rudi Cerne Soliści 13.
Tina Riegel
Andreas Nischwitz
Pary sportowe 8.
Henriette Fröschl
Christian Steiner
Tańce na lodzie 10.

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1000 m Bieg na 1500 m Bieg na 5000 m Bieg na 10 000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Herbert Schwarz 1:44,23 39. 1:59,58 12.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1000 m Bieg na 1500 m Bieg na 3000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Sigrid Smuda 44,11 17. 1:30,29 23. 2:18,86 22. 4:53,55 19.
Monika Pflug 44,59 25. 1:30,13 21.
Brigitte Flierl 45,28 28. 1:33,61 33.

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Zjazd Slalom gigant Slalom specjalny
Czas Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycje Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja
Michael Veith 1:50,00 23.
Albert Burger 1:22,59 1:23,53 2:46,12 20. 56,98 Dyskwalifikacja Nie ukończył konkurencji
Sepp Ferstl 1:25,86 1:27,17 2:53,03 34. 1:01,77 57,53 1:59,30 25.
Frank Wörndl 1:21,70 1:23,88 2:45,58 17. 55,30 51,89 1:47,19 10.
Christian Neureuther 54,37 50,77 1:45,14 5.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Zjazd Slalom gigant Slalom specjalny
Czas Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja
Evi Mittermaier 1:41,26 17.
Irene Epple 1:41,68 19. 1:14,75 1:27,37 2:42,12
45,14 Nie ukończyła 2-go przejazdu
Marianne Zechmeister 1:39,96 9.
Monika Bader 1:41,96 21.
Maria Epple 1:16,20 1:29,36 2:45,56 8.
Christa Kinshofer 1:15,19 1:27,44 2:42,63 5. 42,74 43,76 1:26,50
Regine Mösenlechner 1:17,70 Nie ukończyła 2-go przejazdu Nie ukończyła 1-go przejazdu
Pamela Behr Nie ukończyła 1-go przejazdu

Saneczkarstwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Anton Winkler Jedynki 43,885 44,045 44,310 44,305 2:56,545
Gerhard Böhmer 44,010 44,741 44,434 44,584 2:57,769 7.
Anton Wembacher 44,308 44,549 44,835 44,320 2:58,012 8.
Anton Winkler
Anton Wembacher
Dwójki 39,916 40,096 1:20,012 6.
Hans Brandner
Balthasar Schwarm
39,814 40,249 1:20,063 7.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Elisabeth Demleitner Jedynki 39,568 39,460 39,466 39,424 2:37,918 4.
Andrea Fendt 40,234 40,458 40,215 40,484 2:41,391 12.

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Konkurencja Skoczek Skok 1 Skok 2 Nota Pozycja
odległość Nota odległość Nota
Skocznia normalna K-70 Peter Leitner 81,0 114,3 77,5 108,7 223,0 19.
Hubert Schwarz 80,0 113,2 72,0 95,9 209,1 25.
Skocznia duża K-90 Peter Leitner 106,0 116,6 98,0 104,1 221,5 18.
Hubert Schwarz 104,5 115,5 78,0 66,4 181,9 41.
Hermann Weinbuch 85,0 83,2 80,0 72,2 155,4 48.

Przypisy

  1. a b Alpine skiing – Olympic Games 1980 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2014-02-12].
  2. Biathlon – Olympic Games 1980 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2014-02-12].
  3. Figure Skating – Olympic Games 1980 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2014-02-12].
  4. Luge – Olympic Games 1980 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2014-02-12].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Republika Federalna Niemiec na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1980
Listen to this article