Republika Federalna Niemiec na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Republika Federalna Niemiec na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988.

Republika Federalna Niemiec na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

RFN na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988
Kod MKOl FRG
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1988
Calgary
Chorąży Peter Angerer
Liczba zawodników 90 w 10 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 8.
Złoto
2
Srebro
4
Brąz
2
Razem
8

Reprezentacja RFN na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988 liczyła 90 zawodników - 71 mężczyzn i 19 kobiet, którzy wystąpili w dziesięciu dyscyplinach sportowych. Reprezentanci tego kraju zdobyli łącznie osiem medali - dwa złote, cztery srebrne i dwa brązowe.

Najmłodszym zawodnikiem z RFN podczas ZIO 1988 była Claudia Massari (18 lat i 25 dni), a najstarszym - Hans-Joachim Schuhmacher (37 lat i 120 dni).

Zdobyte medale

Medal Zawodnicy Dyscyplina Konkurencja
Złoto
Marina Kiehl
Narciarstwo alpejskie
Zjazd kobiet
Złoto
Thomas Müller
Hans-Peter Pohl
Hubert Schwarz
Kombinacja norweska
Drużynowo
Srebro
Frank Wörndl
Narciarstwo alpejskie
Slalom mężczyzn
Srebro
Christa Kinshofer
Narciarstwo alpejskie
Slalom gigant kobiet
Srebro
Ernst Reiter
Stefan Höck
Peter Angerer
Fritz Fischer
Biathlon
Sztafeta mężczyzn
Srebro
Georg Hackl
Saneczkarstwo
Jedynki mężczyzn
Brąz
Christa Kinshofer
Narciarstwo alpejskie
Slalom kobiet
Brąz
Thomas Schwab
Wolfgang Staudinger
Saneczkarstwo
Dwójki mężczyzn

Wyniki reprezentantów RFN

Biathlon

Mężczyźni

sprint - 10. miejsce
bieg indywidualny - 10. miejsce
sprint - 12. miejsce
bieg indywidualny - 23. miejsce
bieg indywidualny - 17. miejsce
sprint - 26. miejsce
sprint - 19. miejsce
bieg indywidualny - 29. miejsce
sztafeta -

Biegi narciarskie

Mężczyźni

15 km stylem klasycznym - 23. miejsce
30 km stylem klasycznym - 23. miejsce
30 km stylem klasycznym - 40. miejsce
50 km stylem dowolnym - 34. miejsce
50 km stylem dowolnym - 33. miejsce
  • Walter Kuß
15 km stylem klasycznym - 27. miejsce
50 km stylem dowolnym - DNF
sztafeta - 7. miejsce

Kobiety

  • Sonja Bilgeri
10 km stylem klasycznym - 44. miejsce
20 km stylem dowolnym - DNF
  • Stefanie Birkelbach
20 km stylem dowolnym - 45. miejsce
20 km stylem dowolnym - 35. miejsce
  • Birgit Kohlrusch
20 km stylem dowolnym - 41. miejsce
  • Stefanie Birkelbach
    Karin Jäger
    Birgit Kohlrusch
    Sonja Bilgeri
sztafeta - 11. miejsce

Bobsleje

Mężczyźni

Dwójki - 7. miejsce
  • Michael Sperr
    Rolf Müller
Dwójki - 11. miejsce
Czwórki - 11. miejsce
Czwórki - 14. miejsce

Hokej na lodzie

Mężczyźni

  • Christian Brittig, Peter Draisaitl, Ron Fischer, Georg Franz, Karl Friesen, Dieter Hegen, Georg Holzmann, Udo Kießling, Harold Kreis, Horst-Peter Kretschmer, Dieter Medicus, Andreas Niederberger, Peter Obresa, Helmut de Raaf, Joachim Reil, Roy Roedger, Josef Schlickenrieder, Peter Schiller, Manfred Schuster, Helmut Steiger, Gerd Truntschka, Bernd Truntschka, Manfred Wolf - 5. miejsce

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Gundersen - 25. miejsce
Gundersen - 28. miejsce
Gundersen - 13. miejsce
Gundersen - 29. miejsce
sztafeta -

Łyżwiarstwo figurowe

Kobiety

  • Marina Kielmann
solistki - 10. miejsce
solistki - 6. miejsce

Mężczyźni

  • Heiko Fischer
soliści - 9. miejsce
  • Richard Zander
soliści - 11. miejsce

Pary

  • Brigitte Groh
    Holger Maletz
Pary sportowe - 11. miejsce
  • Antonia Becherer
    Ferdinand Becherer
Pary taneczne - 9. miejsce

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

  • Hansjörg Baltes
1500 m - 30. miejsce
5000 m - 24. miejsce
10 000 m - 27. miejsce
  • Hans-Peter Oberhuber
500 m - 20. miejsce
1000 m - 32. miejsce
  • Uwe Streb
500 m - 27. miejsce
1000 m - DNF

Kobiety

  • Anja Mischke
1500 m - 16. miejsce
3000 m - 12. miejsce
500 m - 7. miejsce

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

slalom - 10. miejsce
gigant - 26. miejsce
slalom - DNF
kombinacja - 11. miejsce
zjazd - 21. miejsce
kombinacja - 17. miejsce
  • Michael Eder
supergigant - DNF
supergigant - DNF
gigant - DNF
slalom - DNF
zjazd - 20. miejsce
zjazd - 6. miejsce
supergigant - DNF
gigant - 19. miejsce
kombinacja - 7. miejsce
supergigant - DNF
gigant - 8. miejsce
slalom -
zjazd - 13. miejsce
kombinacja - 22. miejsce

Kobiety

kombinacja - 14. miejsce
zjazd - 13. miejsce
supergigant - 10. miejsce
gigant - DNF
kombinacja - DNF
  • Anette Gersch
slalom - DNF
zjazd -
supergigant - 13. miejsce
gigant - DNF
supergigant - 10. miejsce
gigant -
slalom -
kombinacja - DNF
zjazd - 21. miejsce
gigant - 5. miejsce
zjazd - 7. miejsce
supergigant - 4. miejsce
kombinacja - 9. miejsce

Saneczkarstwo

Mężczyźni

  • Max Burghardtswieser
jedynki - 13. miejsce
jedynki -
  • Johannes Schettel
jedynki - 7. miejsce
dwójki -
dwójki - 4. miejsce

Kobiety

jedynki - 4. miejsce

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skocznia normalna - 29. miejsce
Skocznia duża - 34. miejsce
Skocznia normalna - 31. miejsce
Skocznia duża - 36. miejsce
Skocznia normalna - 47. miejsce
Skocznia duża - 4. miejsce
Skocznia duża - 25. miejsce
Skocznia normalna - 55. miejsce
Drużynowo - 6. miejsce

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Republika Federalna Niemiec na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988
Listen to this article