Rodezja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Rodezja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960.

Rodezja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Rodezja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960
Federacja Rodezji i Niasy
Kod MKOl RHO
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1960
Rzym
Liczba zawodników 14 w 17 konkurencjach w 6 dyscyplinach
Medale Złoto
0
Srebro
0
Brąz
0
Razem
0

Reprezentacja Federacji Rodezji i Niasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960 występowała jako Rodezja. W skład federacji wchodziły: Rodezja Południowa (obecnie Zimbabwe), Rodezja Północna (obecnie Zambia) oraz Niasa (obecnie Malawi). Występ ten był drugim w historii startem reprezentacji Rodezji Południowej w letnich igrzyskach olimpijskich oraz pierwszym w historii Rodezji Północnej i Niasy.

Skład kadry

Boks

Mężczyźni

  • James Badrian - waga musza - 17. miejsce
  • Abe Bekker - waga piórkowa - 5. miejsce
  • Jaggie van Staden - waga lekkopółśrednia - 9. miejsce
  • Brian van Niekerk - waga lekkośrednia - 17. miejsce

Lekkoatletyka

Mężczyźni
  • Terry Sullivan
800 metrów - odpadł w ćwierćfinałach
1500 metrów - odpadł w eliminacjach
  • Cyprian Tseriwa
5000 metrów - odpadł w eliminacjach
10 000 metrów - 28. miejsce

Pływanie

Kobiety
  • Dottie Sutcliffe
100 metrów st. dowolnym - odpadła w eliminacjach
100 metrów st. grzbietowym - odpadła w eliminacjach
  • Hillary Wilson
400 metrów st. dowolnym - odpadła w eliminacjach
100 metrów st. motylkowym - odpadła w eliminacjach
  • Dottie Sutcliffe - 100 metrów st. grzbietowym - odpadła w eliminacjach
  • Lynette Cooper - 100 metrów st. grzbietowym - odpadła w eliminacjach
  • Meg Miners - 200 metrów st. klasycznym - odpadła w eliminacjach
  • Lynette Cooper, Meg Miners, Hillary Wilson, Dottie Sutcliffe - 4 × 100 metrów st. zmiennym - odpadli w eliminacjach


Skoki do wody

Kobiety
  • Alexandra Morgenrood - platforma - 13. miejsce

Strzelectwo

Mężczyźni
  • Bill Gulliver - trap - niesklasyfikowany

Żeglarstwo

Mężczyźni
  • David Butler, Christopher Bevan - klasa Latający Holender - 4. miejsce

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Rodezja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960
Listen to this article