Rosja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Rosja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996.

Rosja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Ten artykuł należy dopracować:transkrypcja imion i nazwisk.Dokładniejsze informacje o tym, co należy poprawić, być może znajdują się w dyskusji tego artykułu. Po wyeliminowaniu niedoskonałości należy usunąć szablon ((Dopracować)) z tego artykułu.
Rosja na letnich igrzyskach olimpijskich
Flaga Rosji
Kod MKOl RUS
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1996 w Atlancie
Chorąży Aleksandr Karielin
Zawodnicy 391 w 25 dyscyplinach
Medale
Pozycja:2
Złoto
26
Srebro
21
Brąz
16
Razem
63

Rosję na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 reprezentowało 391 zawodników: 232 mężczyzn i 159 kobiet.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Oleg Saitow
Boks
waga półśrednia (do 67 kg) w finale pokonał Kubańczyka Juana Hernándeza Sierrę
Złoto
Swietłana Chorkina
Gimnastyka
ćwiczenia na poręczach
Złoto
Aleksiej Niemow, Aleksiej Woropajew, Jewgienij Podgorny, Dimitrij Wasilienko, Sergiej Charkow, Nikołaj Kriukow, Dmitrij Trusz
Gimnastyka
wielobój drużynowo 576,778[1]
Złoto
Aleksiej Niemow
Gimnastyka
skok przez konia mężczyzn 9,787 pkt[1]
Złoto
Aleksiej Niemow
Gimnastyka
wielobój indywidualnie 58,374 pkt[1]
Złoto
Zulfija Zabirowa
Kolarstwo szosowe
jazda indywidualna na czas kobiet 36:40[2]
Złoto
Swietłana Mastierkowa
Lekkoatletyka
bieg na 800 m kobiet 1:57,73 min[3]
Złoto
Swietłana Mastierkowa
Lekkoatletyka
bieg na 1500 m kobiet 4:00,83 min[3]
Złoto
Jelena Nikołajewa
Lekkoatletyka
chód na 10 km 41:49 min[3]
Złoto
Aleksandr Popow
Pływanie
50 m stylem dowolnym 22,13[4]
Złoto
Aleksandr Popow
Pływanie
100 m stylem dowolnym 48,74[4]
Złoto
Denis Pankratow
Pływanie
100 m stylem motylkowym 52,27[4][5]
Złoto
Denis Pankratow
Pływanie
200 m stylem motylkowym 1:56,51[4]
Złoto
Aleksiej Pietrow
Podnoszenie ciężarów
waga do 91 kg 402,5 kg[6]
Złoto
Andriej Czemierkin
Podnoszenie ciężarów
waga powyżej 108 kg 457,5 kg[6]
Złoto
Dmitrij Sautin
Skoki do wody
wieża 10 m 692,34 pkt[7]
Złoto
Olga Kłoczniewa
Strzelectwo
Pistolet pneumatyczny 10 m 490,1 pkt
Złoto
Artiom Chadżibekow
Strzelectwo
karabin pneumatyczny 10 m 695,7 pkt
Złoto
Boris Kokoriew
Strzelectwo
pistolet dowolny 50 m 666,4 pkt
Złoto
Ilgar Mamiedow, Władisław Pawłowicz, Dmitrij Szewczenko
Szermierka
floret mężczyzn drużynowo w finale pokonali drużynę Polski 45:40[8]
Złoto
Aleksandr Biekietow
Szermierka
szpada mężczyzn indywidualnie w finale pokonał Kubańczyka Ivána Trevejo 15:14[8]
Złoto
Stanisław Pozdniakow
Szermierka
szabla mężczyzn indywidualnie w finale pokonał Siergieja Szarikowa 15:12[8]
Złoto
Grigorij Kirijenko, Stanisław Pozdniakow, Siergiej Szarikow
Szermierka
szabla mężczyzn drużynowo w finale pokonali zespół Węgier 45:25[8]
Złoto
Wadim Bogijew
Zapasy
styl wolny waga do 68 kg w finale pokonał Amerykanina Townsenda Saundersa
Złoto
Buwajsa Sajtijew
Zapasy
styl wolny waga do 74 kg w finale pokonał Koreańczyka Park Jang-Soon
Złoto
Chadżimurad Magomiedow
Zapasy
styl wolny waga do 82 kg w finale pokonał Koreańczyka Yang Hyun-Mo
Złoto
Aleksandr Karielin
Zapasy
styl klasyczny waga do 130 kg w finale pokonał Amerykanina Matta Ghaffariego
Srebro
Jana Batyrszina
Gimastyka artystyczna
indywidualnie 39,382 pkt[9]
Srebro
Dina Koszetkowa, Roza Galijewa, Swietłana Chorkina, Jelena Groszewa, Jelena Dołgopolowa, Jewgienija Kuzniecowa, Oksana Liapina
Gimnastyka
wielobój drużynowo 388,404 pkt[10]
Srebro
Eduard Gritsun, Nikołaj Kuzniecow, Aleksiej Markow, Anton Szantyr
Kolarstwo torowe
wyścig na 4000 m na dochodzenie drużynowo
Srebro
Inna Lasowska
Lekkoatletyka
trójskok kobiet 14,98 m[3]
Srebro
Natalia Sadowa
Lekkoatletyka
rzut dyskiem 66,48 m[3]
Srebro
Walentina Jegorowa
Lekkoatletyka
maraton kobiet 2:28,05 h[3]
Srebro
Igor Trandienkow
Lekkoatletyka
skok o tyczce mężczyzn 5,92 m[11]
Srebro
Ilja Markow
Lekkoatletyka
chód na 20 km mężczyzn 1:20,16 h[11]
Srebro
Michaił Szczennikow
Lekkoatletyka
chód na 50 km 3:43,36 h[11]
Srebro
Eduard Zenowka
Pięciobój nowoczesny
mężczyźni indywidualnie 5530 pkt[12]
Srebro
Roman Jegorow, Aleksandr Popow, Władimir Priedkin, Władimir Pyszenko
Pływanie
sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym 3:17,06[4]
Srebro
Władimir Sełkow, Stanisław Łopuchow, Denis Pankratow, Aleksandr Popow
Pływanie
sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym 3:37,55[4]
Srebro
Siergiej Syrcow
Podnoszenie ciężarów
waga do 108 kg 420 kg[6]
Srebro
Irina Laszko
Skoki do wody
trampolina 3 m kobiety 512,19 pkt[13]
Srebro
Irina Gierasimenok
Strzelectwo
karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m 680,1 pkt
Srebro
Marina Łogwinienko
Strzelectwo
pistolet pneumatyczny 10 m 488,5 pkt
Srebro
Aleksandr Biekietow, Pawieł Kołobkow, Valery Zakharevich
Szermierka
szpada mężczyzn drużynowo w finale ulegli drużynie Włoch 43:45[8]
Srebro
Siergiej Szarikow
Szermierka
szabla mężczyzn indywidualnie w finale przegrał z Stanisławem Pozdniakowem 12:15[8]
Srebro
Macharbiek Chadarcew
Zapasy
styl wolny waga do 90 kg w finale przegrał z Irańczykiem Rasoul Khadem 0:3[8]
Srebro
Gieorgij Szajduko, Igor Skalin, Dmitrij Szabanow
Żeglarstwo
klasa Soling w finale przegrali z załogą Niemiec 0:3
Brąz
Albert Pakiejew
Boks
waga musza (do 51 kg) w półfinale przegrał z Kubańczykiem Maikro Romero[8]
Brąz
Ramikul Małachbiekow
Boks
waga kogucia (do 54 kg) w półfinale przegrał z Kubańczykiem Arnaldo Mesą[8]
Brąz
Aleksiej Lezin
Boks
waga superciężka (powyżej 91 kg) w półfinale przegrał z Ukraińcem Władimirem Kliczką[8]
Brąz
Jewgienija Boczkariowa, Olga Stirenko, Irina Dziuba, Angelina Juszkowa, Julia Iwanowa, Jelena Kriwosjej
Gimnastyka artystyczna
układ drużynowy
Brąz
Aleksiej Niemow
Gimnastyka
ćwiczenia wolne 9,800 pkt[1]
Brąz
Aleksiej Niemow
Gimnastyka
ćwiczenia na drążku 9,800 pky[1]
Brąz
Aleksiej Niemow
Gimnastyka
ćwiczenia na koniu z łękami 9,787 pkt[1]
Brąz
Oleg Gorobij,Siergiej Wierlin, Gieorgij Cybulnikow, Anatolij Tiszczenko
Kajakarstwo
K-4 1000 m mężczyzn 2:53,99[14]
Brąz
Irina Chudorożkina
Lekkoatletyka
pchnięcie kulą kobiet 19,35 m[3]
Brąz
Andriej Korniejew
Pływanie
200 m stylem klasycznym 2:13,17[4]
Brąz
Władisław Kulikow
Pływanie
100 m stylem motylkowym 53,13[4]
Brąz
Marina Łogwinienko
Strzelectwo
pistolet dowolny 25 m kobiet 684,2 pkt
Brąz
Karina Aznavuryan, Yuliya Garayeva, Mariya Mazina
Szermierka
szpada kobiet drużynowo w walce o brązowy medal pokonały drużynę Węgier 45:44[8]
Brąz
Anton Czermaszencew, Andriej Głuchow, Dmitrij Rozinkiewicz, Władimir Wołodienkow, Nikołaj Aksionow, Roman Monczenko, Paweł Mielnikow, Siergiej Matwiejew, Aleksander Łukianow
Wioślarstwo
ósemka mężczyzn 5:45,77
Brąz
Zafar Gulijew
Zapasy
styl klasyczny waga do 48 kg w walce o brązowy medal pokonał Koreaczyka Yong Kanga 4:0[8]
Brąz
Aleksandr Trietjakow
Zapasy
styl klasyczny waga do 68 kg w walce o brązowy medal pokonał Białorusina Kamandara Madżidowa 4:0[8]

Przypisy

  1. a b c d e f Gymnastics - Olymic Games - Artistic Gymnastics 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-05-16] (ang.).
  2. Cycling - Olymic Games 1996 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-05-16] (ang.).
  3. a b c d e f g Athletics - Olymic Games 1996 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-05-16] (ang.).
  4. a b c d e f g h Swimming - Olymic Games 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-05-16] (ang.).
  5. Rekord świata
  6. a b c Weightlifting - Olymic Games 1996 results, the-sports.org [dostęp 2012-05-16] (ang.).
  7. Diving - Olymic Games 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-05-16] (ang.).
  8. a b c d e f g h i j k l m LA84 Foundation - official olympic reports, la84foundation.org [dostęp 2012-05-16] [zarchiwizowane z adresu 2018-06-16] (ang.).
  9. Gymnastics - Olymic Games - Rhythmic Gymnastics 1996, the-sports.org [dostęp 2012-05-16] (ang.).
  10. Gymnastics - Olymic Games - Artistic Gymnastics 1996 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-05-16] (ang.).
  11. a b c Athletics - Olymic Games 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-05-16] (ang.).
  12. Modern Pentathlon - Olymic Games 1996 results, the-sports.org [dostęp 2012-05-16] (ang.).
  13. Diving - Olymic Games 1996 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-05-16] (ang.).
  14. Canoeing - Olymic Games - Flatwater 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-05-16] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Rosja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Listen to this article