Rosja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Rosja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.

Rosja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Rosja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004
Rosja
Kod MKOl RUS
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2004
Ateny
Chorąży Aleksandr Popow
Medale
Pozycja: 3.
Złoto
28
Srebro
27
Brąz
38
Razem
93

Rosję na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 w Atenach reprezentowało 444 zawodników, w tym 202 kobiet w 29 dyscyplinach. Najmłodszym zawodnikiem była Julija Kołtunowa (15 lat). Najstarszym zawodnikiem był Siergiej Alifirienko (45 lat). Rosjanie zdobyli 93 medale plasując się na 3. pozycji.

Medale

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
złoto
Aleksiej Tiszczenko Boks Waga piórkowa (do 57 kg
złoto
Gajdarbiek Gajdarbiekow Boks Waga średnia (do 75 kg)
złoto
Aleksandr Powietkin Boks Waga superciężka (powyżej 91 kg)
złoto
Alina Kabajewa Gimnastyka Gimnastyka artystyczna
wielobój indywidualnie
złoto
Olesia Bieługina
Olga Głatskich
Tatiana Kurbakowa
Natalia Ławrowa
Elena Murzina
Elena Posewina
Gimnastyka Gimnastyka artystyczna
układ zbiorowy
złoto
Michaił Ignatjew Kolarstwo Jazda na punkty (mężczyźni)
złoto
Olga Slusariewa Kolarstwo Jazda na punkty (kobiety)
złoto
Jurij Borzakowski Lekkoatletyka Bieg na 800 m
złoto
Jelena Isinbajewa Lekkoatletyka Skok o tyczce
złoto
Natalja Sadowa Lekkoatletyka Rzut dyskiem
złoto
Olga Kuzienkowa Lekkoatletyka Rzut młotem
złoto
Tatjana Lebiediewa Lekkoatletyka Skok w dal
złoto
Jelena Slesarienko Lekkoatletyka Skok wzwyż
złoto
Andriej Moisiejew Pięciobój nowoczesny
złoto
Anastasija Dawydowa
Anastasija Jermakowa
Pływanie synchroniczne Duet
złoto
Jelena Azarowa
Olga Brusnikina
Anastasija Dawydowa
Anastasija Jermakowa
Elwira Chasianowa
Marija Kisielewa
Olga Nowokszczenowa
Anna Szorina
Pływanie Pływanie synchroniczne
drużynowo
złoto
Dmitrij Bieriestow Podnoszenie ciężarów
złoto
Michaił Niestrujew Strzelectwo Pistolet dowolny 50 m
złoto
Aleksiej Alipow Strzelectwo Rzutki – trap
złoto
Lubow Gałkina Strzelectwo Karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m
złoto
Tatjana Łogunowa
Karina Aznawurian
Oksana Jermakowa
Szermierka Floret kobiet (drużynowo)
złoto
Nikołaj Spiniew
Igor Krawcow
Aleksiej Swirin
Siergiej Fiodorowcew
Wioślarstwo Czwórka podwójna
złoto
Aleksiej Miszyn Zapasy Styl klasyczny (84 Kg)
złoto
Chasan Barojew Zapasy Styl klasyczny (120 kg)
złoto
Mawlet Batirow Zapasy Styl wolny (55 Kg)
złoto
Buwajsar Sajtijew Zapasy Styl wolny (74 kg)
złoto
Chadżymurat Gacałow Zapasy Styl wolny (96 kg)
srebro
Swietłana Chorkina Gimnastyka Gimnastyka sportowa
wielobój indywidualnie
srebro
Irina Czaczina Gimnastyka Gimnastyka sportowa
wielobój indywidualnie
srebro
Aleksander Moskalenko Gimnastyka Trampolina
srebro
Witalij Makarow Judo 73 kg mężczyzn
srebro
Tamierłan Tmienow Judo Pow. 100 kg mężczyzn
srebro
Aleksandr Kostogłod
Aleksandr Kowalow
Kajakarstwo C-2 1000 metrów
srebro
Wiaczesław Jekimow Kolarstwo Kolarstwo szosowe
Jazda indywidualna na czas
srebro
Tamiłła Abasowa Kolarstwo Kolarstwo torowe
Sprint
srebro
Dienis Niżegorodow Lekkoatletyka Chód 50 km
srebro
Tatjana Tomaszowa Lekkoatletyka Bieg na 1500 m
srebro
Olimpiada Iwanowa Lekkoatletyka Chód 20 km
srebro
Olga Fiodorowa
Julija Tabakowa
Irina Chabarowa
Łarisa Krugłowa
Lekkoatletyka Sztafeta 4 × 100 m
srebro
Irina Simagina Lekkoatletyka Skok w dal
srebro
Swietłana Fieofanowa Lekkoatletyka Skok o tyczce
srebro
Stanisława Komarowa Pływanie 200 m stylem grzbietowym kobiet
srebro
Chadżimurat Akkajew Podnoszenie ciężarów Waga do 94 kg
srebro
Natalja Zabołotnaja Podnoszenie ciężarów waga do 75 kg
srebro
Irina Tiebienichina
Jelena Tiurina
Lubow Sokołowa
Natalja Safronowa
Jewgienija Artamonowa
Jelizawieta Tiszczenko
Olga Czukanowa
Jekatierina Gamowa
Marina Szeszenina
Aleksandra Korukowiec
Jelena Płotnikowa
Olga Nikołajewa
Piłka siatkowa
srebro
Wiera Iljina
Julija Pachalina
Skoki do wody Trampolina 3-metrowa
skoki synchroniczne
srebro
Natalja Gonczarowa
Julija Kołtunowa
Skoki do wody Trampolina 10-metrowa
skoki synchroniczne
srebro
Aleksandr Blinow Strzelectwo Strzelanie do ruchomej tarczy 10 m
srebro
Siergiej Polakow Strzelectwo Pistolet szybkostrzelny 25 m
srebro
Michaił Niestrujew Strzelectwo Pistolet pneumatyczny 10 m
srebro
Lubow Gałkina Strzelectwo Pistolet pneumatyczny 10 m
srebro
Giuzel Maniurowa Zapasy Styl wolny
72 kg
srebro
Giejdar Mamiedalijew Zapasy Styl klasyczny
55 kg
Brąz
Siergiej Kazakow Boks Waga papierowa (do 48 kg)
Braz
Murat Chraczow Boks Waga lekka (do 60 kg)
Brąz
Oleg Saitow Boks Waga półśrednia (do 69 kg)
Braz
Ludmiła Eszowa
Swietłana Chorkina
Maria Kriuczkowa
Anna Pawłowa
Elena Zamołodżikowa
Natalia Ziganczina
Gimnastyka Gimnastyka sportowa
wielobój drużynowy
Brąz
Dmitrij Nosow Judo 81 kg mężczyzn
Braz
Chasanbi Taow Judo 90 kg mężczyzn
Brąz
Tea Dongusaschwili Judo Pow.78 kg kobiet
Braz
Maksim Opalew Kajakarstwo C-1 500 metrów
Brąz
Aleksandr Kostogłod
Aleksandr Kowalow
Kajakarstwo C-2 500 metrów
Brąz
Olga Slusiarewa Kolarstwo Kolarstwo szosowe kobiety
Wyścig ze startu wspólnego
Brąz
Maria Kałmykowa
Tatiana Szegolewa
Maria Stefanowa
Olga Arteszyna
Elena Baranowa
Irina Osipowa
Natalja Wodopjanowa
Anna Archipowa
Diana Gustilina
Ilona Korstin
Oxana Rachmatulina
Koszykówka
Brąz
Aleksiej Wojewodin Lekkoatletyka Chód 50 km
Brąz
Daniił Burkienia Lekkoatletyka Trójskok
Brąz
Siergiej Makarow Lekkoatletyka Rzut oszczepem
Brąz
Natalia Antiuch Lekkoatletyka Bieg na 400 m
Brąz
Tatjana Kotowa Lekkoatletyka Skok w dal
Brąz
Tatjana Lebiediewa Lekkoatletyka Trójskok
Brąz
Swietłana Kriwielowa Lekkoatletyka Pchnięcie kulą
Brąz
Andriej Ławrow
Aleksiej Kostygow
Oleg Kuleszow
Dienis Kriwoszłykow
Aleksandr Tuczkin
Wasilij Kudinow
Pawieł Baszkin
Dmitrij Torgowanow
Aleksandr Gorbatikow
Aleksiej Rastworcew
Wiaczesław Gorpiszyn
Siergiej Pogoriełow
Michaił Czipurin
Eduard Kokszarow
Piłka ręczna
Brąz
Roman Balashov
Revaz Chomakhidze
Alexander Eryshov
Alexander Fedorov
Sergey Garbuzov
Dmitry Gorshkov
Nikolay Kozlov
Nikolay Maksimov
Andrey Rekechinsky
Dmitry Stratan
Vitaly Yurchik
Marat Zakirov
Irek Zinnurov
Piłka wodna
Brąz
Oleg Pieriepieczenow Podnoszenie ciężarów Waga do 77 kg
Brąz
Eduard Tiukin Podnoszenie ciężarów Waga do 94 kg
Brąz
Gleb Pisariewski Podnoszenie ciężarów Waga do 105 kg
Brąz
Zarema Kasajewa Podnoszenie ciężarów Waga do 69 kg
Brąz
Walentina Popowa Podnoszenie ciężarów waga do 75 kg
Brąz
Stanisław Diniejkin
Siergiej Baranow
Pawieł Abramow
Aleksiej Kazakow
Siergiej Tietiuchin
Wadim Chamutckich
Aleksandr Kosariew
Konstantin Uszakow
Taras Chtiej
Andriej Jegorczew
Aleksiej Wierbow
Aleksiej Kuleszow
Piłka siatkowa
Brąz
Dmitri Sautin Skoki do wody Trampolina 3-metrowa
Brąz
Julija Pachalina Skoki do wody Trampolina 3-metrowa
Brąz
Dimitrij Łykin Strzelectwo Strzelanie do ruchomej tarczy 10 m
Brąz
Siergiej Alifirienko Strzelectwo Pistolet szybkostrzelny 25 m
Brąz
Władimir Isakow Strzelectwo Pistolet pneumatyczny 10 m
Brąz
Renal Ganejew
Juri Mołlczan
Wiaczesław Pozdniakow
Szermierka Floret mężczyzn
drużynowo
Brąz
Pawieł Kołobkow Szermierka Szpada
Brąz
Siergiej Szarikow
Stanisław Pozdniakow
Aleksiej Jakimienko
Szermierka Szabla mężczyzn
Brąz
Warteres Samurgaszew Zapasy 74 kg
Brąz
Machacz Murtazalijew Zapasy 66 kg
Brąz
Sażyd Sażydow Zapasy 84 kg

Bibliografia

Reprezentacja Rosji

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Rosja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004
Listen to this article