Rosja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Rosja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994.

Rosja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Rosja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994
Rosja
Kod MKOl RUS
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1994
Lillehammer
Chorąży Siergiej Czepikow
Liczba zawodników 113 w 12 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 1.
Złoto
11
Srebro
8
Brąz
4
Razem
23

Rosję na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994 reprezentowało 113 zawodników. Był to pierwszy start Rosji na zimowych igrzyskach olimpijskich po rozpadzie Związku Radzieckiego (na rozgrywanych dwa lata wcześniej ZIO 1992 Rosjanie startowali w barwach Wspólnoty Niepodległych Państw).

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Złoto
Siergiej Czepikow
Biathlon
Sprint mężczyzn
Złoto
Siergiej Tarasow
Biathlon
Bieg indywidualny mężczyzn
Złoto
Łuiza Noskowa
Anfisa Riezcowa
Natalja Sinicyna
Nadieżda Tałanowa
Biathlon
Sztafeta kobiet
Złoto
Lubow Jegorowa
Biegi narciarskie
5 km stylem klasycznym kobiet
Złoto
Lubow Jegorowa
Biegi narciarskie
Bieg łączony kobiet
Złoto
Nina Gawriluk
Łarisa Łazutina
Jelena Välbe
Lubow Jegorowa
Biegi narciarskie
Sztafeta kobiet
Złoto
Aleksiej Urmanow
Łyżwiarstwo figurowe
Soliści
Złoto
Jekatierina Gordiejewa
Siergiej Grińkow
Łyżwiarstwo figurowe
Pary sportowe
Złoto
Oksana Griszczuk
Jewgienij Płatow
Łyżwiarstwo figurowe
Pary taneczne
Złoto
Aleksandr Gołubiew
Łyżwiarstwo szybkie
500 m mężczyzn
Złoto
Swietłana Bażanowa
Łyżwiarstwo szybkie
3000 m kobiet
Srebro
Swietłana Gładyszewa
Narciarstwo alpejskie
Supergigant kobiet
Srebro
Władimir Draczow
Walerij Kirijenko
Siergiej Tarasow
Siergiej Czepikow
Biathlon
Sztafeta mężczyzn
Srebro
Lubow Jegorowa
Biegi narciarskie
15 km stylem dowolnym kobiet
Srebro
Natalja Miszkutionok
Artur Dmitrijew
Łyżwiarstwo figurowe
Pary sportowe
Srebro
Majia Usowa
Aleksandr Żulin
Łyżwiarstwo figurowe
Pary taneczne
Srebro
Siergiej Szuplecow
Narciarstwo dowolne
Jazda po muldach mężczyzn
Srebro
Siergiej Klewczenia
Łyżwiarstwo szybkie
500 m mężczyzn
Srebro
Swietłana Fiedotkina
Łyżwiarstwo szybkie
1500 m kobiet
Brąz
Siergiej Tarasow
Biathlon
Sprint mężczyzn
Brąz
Nina Gawriluk
Biegi narciarskie
15 km stylem dowolnym kobiet
Brąz
Jelizawieta Kożewnikowa
Narciarstwo dowolne
Jazda po muldach kobiet
Brąz
Siergiej Klewczenia
Łyżwiarstwo szybkie
1000 m mężczyzn

Wyniki reprezentantów Rosji

Biathlon

Mężczyźni

sprint -
bieg indywidualny - 8. miejsce
sprint - 4. miejsce
sprint - 16. miejsce
bieg indywidualny - 35. miejsce
bieg indywidualny - 24. miejsce
sprint -
bieg indywidualny -
sztafeta -

Kobiety

sprint - 42. miejsce
sprint - 39. miejsce
bieg indywidualny - 10. miejsce
sprint - 32. miejsce
bieg indywidualny - 26. miejsce
bieg indywidualny - 23. miejsce
sprint - 19. miejsce
bieg indywidualny - 16. miejsce
sztafeta -

Bobsleje

Mężczyźni

  • Oleg Suchoruczenko
    Andriej Gorochow
Dwójki - 26. miejsce
  • Władimir Jefimow
    Oleg Pietrow
Dwójki - 29. miejsce
  • Oleg Suchoruczenko
    Ajdar Tieregułow
    Siergiej Krugłow
    Konstantin Diomin
Czwórki - 24. miejsce

Biegi narciarskie

Mężczyźni

30 km stylem dowolnym - 14. miejsce
50 km stylem klasycznym - 13. miejsce
30 km stylem dowolnym - 4. miejsce
10 km stylem klasycznym - 4. miejsce
Bieg łączony - 5. miejsce
50 km stylem klasycznym - 9. miejsce
10 km stylem klasycznym - 13. miejsce
Bieg łączony - 16. miejsce
10 km stylem klasycznym - 18. miejsce
Bieg łączony - 17. miejsce
30 km stylem dowolnym - 15. miejsce
30 km stylem dowolnym - 28. miejsce
10 km stylem klasycznym - 20. miejsce
Bieg łączony - 12. miejsce
50 km stylem klasycznym - 13. miejsce
  • Aleksandr Worobjow
50 km stylem klasycznym - 17. miejsce
sztafeta - 5. miejsce

Kobiety

15 km stylem dowolnym -
5 km stylem klasycznym - 11. miejsce
Bieg łączony - 5. miejsce
15 km stylem dowolnym -
5 km stylem klasycznym -
Bieg łączony -
30 km stylem klasycznym - 5. miejsce
15 km stylem dowolnym - 5. miejsce
5 km stylem klasycznym - 6. miejsce
Bieg łączony - 4. miejsce
30 km stylem klasycznym - 23. miejsce
5 km stylem klasycznym - 16. miejsce
Bieg łączony - 19. miejsce
30 km stylem klasycznym - 9. miejsce
15 km stylem dowolnym - 6. miejsce
30 km stylem klasycznym - 6. miejsce
sztafeta -

Hokej na lodzie

Mężczyźni

Kombinacja norweska

Mężczyźni

  • Dmitrij Dubrowski
Gundersen - 47. miejsce
  • Stanisław Dubrowski
Gundersen - 45. miejsce
Gundersen - 48. miejsce
Gundersen - 43. miejsce
sztafeta - 12. miejsce

Łyżwiarstwo figurowe

Mężczyźni

  • Igor Paszkiewicz
soliści - 15. miejsce
  • Oleg Tataurow
soliści - 11. miejsce
soliści -

Pary

Pary sportowe -
Pary sportowe -
  • Jewgienija Szyszkowa
    Wadim Naumow
Pary sportowe - 4. miejsce
Pary taneczne -
Pary taneczne - 6. miejsce
Pary taneczne -

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

1500 m - 5. miejsce
5000 m - 11. miejsce
10000 m - 12. miejsce
500 m - 16. miejsce
1000 m - 26. miejsce
500 m -
1000 m - 17. miejsce
  • Sergiej Klewczenia
500 m -
1000 m -
1500 m - 16. miejsce
5000 m - 31. miejsce
  • Michaił Wostroknutow
500 m - 15. miejsce
1000 m - nie ukończył

Kobiety

1500 m - 6. miejsce
3000 m -
5000 m - 5. miejsce
500 m - 7. miejsce
1000 m - 24. miejsce
500 m - 20. miejsce
1000 m - 11. miejsce
1500 m -
500 m - 22. miejsce
1000 m - 10. miejsce
1500 m - 7. miejsce
500 m - 17. miejsce
1000 m - 9. miejsce
1500 m - 25. miejsce
  • Tatjana Trapieznikowa
3000 m - 12. miejsce
5000 m - 13. miejsce

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

zjazd - DSQ
supergigant - 34. miejsce
gigant - nie ukończył
kombinacja - nie ukończył
zjazd - 37. miejsce
supergigant - 30. miejsce
gigant - nie ukończył
kombinacja - nie ukończył

Kobiety

  • Natalja Buga
zjazd - 35. miejsce
supergigant - 34. miejsce
gigant - nie ukończyła
kombinacja - nie ukończyła
zjazd - 17. miejsce
supergigant -
kombinacja - nie ukończyła
  • Mira Gołub
zjazd - 38. miejsce
supergigant - 38. miejsce
kombinacja - nie ukończyła
zjazd - 8. miejsce
supergigant - 21. miejsce
kombinacja - nie ukończyła

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

jazda po muldach -

Kobiety

jazda po muldach - 14. miejsce
jazda po muldach - 12. miejsce
  • Olga Korolowa
jazda po muldach - 15. miejsce
jazda po muldach -
skoki akrobatyczne - 12. miejsce

Saneczkarstwo

Mężczyźni

  • Eduard Burmistrow
jedynki - 14. miejsce
jedynki - 11. miejsce
  • Anatolij Bobkow
    Giennadij Biełakow
dwójki - 15. miejsce
dwójki - 7. miejsce

Kobiety

  • Irina Gubkina
jedynki - 7. miejsce
  • Olga Nowikowa
jedynki - 18. miejsce

Short track

Mężczyźni

  • Siergiej Kobyziew
500 m - 17. miejsce
1000 m - 20. miejsce
  • Igor Ozierow
500 m - 20. miejsce
1000 m - 30. miejsce

Kobiety

  • Marina Pylajewa
500 m - 16. miejsce
1000 m - 12. miejsce
  • Jelena Tichonowa
500 m - 17. miejsce
1000 m - 24. miejsce
  • Wiktorija Troicka
500 m - 20. miejsce
1000 m - 29. miejsce
  • Jekatierina Michajłowa
    Marina Pylajewa
    Jelena Tichonowa
    Wiktorija Troicka
sztafeta - 5. miejsce

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skocznia normalna - 54. miejsce
Skocznia duża - 49. miejsce
Skocznia normalna - DSW
Skocznia duża - 42. miejsce
Skocznia normalna - 41. miejsce
Skocznia duża - 44. miejsce
Skocznia normalna - 45. miejsce
Skocznia duża - 57. miejsce
drużynowo - 12. miejsce

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Rosja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994
Listen to this article