Rosja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Rosja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.

Rosja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Rosja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Rosja
Kod MKOl RUS
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1998
Nagano
Chorąży Aleksiej Prokurorow
Liczba zawodników 122 w 12 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 3.
Złoto
9
Srebro
6
Brąz
3
Razem
18

Rosję na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 reprezentowało 122 zawodników. Był to drugi start Rosji na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Złoto
Galina Kuklewa
Biathlon
Sprint kobiet
Złoto
Julija Czepałowa
Biegi narciarskie
30 km stylem dowolnym kobiet
Złoto
Olga Daniłowa
Biegi narciarskie
15 km stylem klasycznym kobiet
Złoto
Łarisa Łazutina
Biegi narciarskie
5 km stylem klasycznym kobiet
Złoto
Łarisa Łazutina
Biegi narciarskie
Bieg łączony kobiet
Złoto
Olga Daniłowa
Nina Gawriluk
Łarisa Łazutina
Jelena Välbe
Biegi narciarskie
Sztafeta kobiet
Złoto
Ilja Kulik
Łyżwiarstwo figurowe
Soliści
Złoto
Oksana Kazakowa
Artur Dmitrijew
Łyżwiarstwo figurowe
Pary sportowe
Złoto
Oksana Griszczuk
Jewgienij Płatow
Łyżwiarstwo figurowe
Pary taneczne
Srebro
Albina Achatowa
Galina Kuklewa
Olga Mielnik
Olga Romaśko
Biathlon
Sztafeta kobiet
Srebro
Olga Daniłowa
Biegi narciarskie
Bieg łączony kobiet
Srebro
Łarisa Łazutina
Biegi narciarskie
15 km stylem klasycznym kobiet
Srebro
Jelena Bierieżna
Anton Sicharulidze
Łyżwiarstwo figurowe
Pary sportowe
Srebro
Anżelika Kryłowa
Oleg Owsiannikow
Łyżwiarstwo figurowe
Pary sportowe
Srebro
Pawieł Bure
Walerij Bure
Siergiej Fiodorow
Siergiej Gonczar
Aleksiej Gusarow
Aleksiej Jaszyn
Dmitrij Juszkiewicz
Walerij Kamienski
Darius Kasparaitis
Andriej Kowalenko
Igor Krawczuk
Siergiej Kriwokrasow
Boris Mironow
Dmitrij Mironow
Aleksiej Morozow
Siergiej Niemczinow
Oleg Szewcow
Michaił Sztalenkow
Gierman Titow
Andriej Triefiłow
Walerij Zielepukin
Aleksiej Żamnow
Aleksiej Żytnik
Hokej na lodzie
Mężczyźni
Brąz
Władimir Draczow
Wiktor Majgurow
Pawieł Muslimow
Siergiej Tarasow
Biathlon
Sztafeta mężczyzn
Brąz
Łarisa Łazutina
Biegi narciarskie
30 km stylem dowolnym kobiet
Brąz
Walerij Stolarow
Kombinacja norweska
K-90/15 km indywidualnie

Wyniki reprezentantów Rosji

Biathlon

Mężczyźni

sprint – 12. miejsce
bieg indywidualny – 35. miejsce
sprint – 56. miejsce
sprint – 4. miejsce
bieg indywidualny – 17. miejsce
sprint – 22. miejsce
bieg indywidualny – 15. miejsce
  • Pawieł Wawiłow
bieg indywidualny – 53. miejsce
sztafeta –

Kobiety

sprint – 13. miejsce
bieg indywidualny – 7. miejsce
sprint –
bieg indywidualny – 31. miejsce
bieg indywidualny – 13. miejsce
sprint – 27. miejsce
bieg indywidualny – 33. miejsce
  • Anna Wołkowa
sprint – 44. miejsce
sztafeta –

Bobsleje

Mężczyźni

  • Pawieł Szczegłowski
    Konstantin Diomin
Dwójki – 16. miejsce
Dwójki – 21. miejsce
Czwórki – 19. miejsce

Biegi narciarskie

Mężczyźni

10 km stylem klasycznym – 22. miejsce
Bieg łączony – 9. miejsce
30 km stylem klasycznym – 32. miejsce
  • Aleksandr Krawczenko
30 km stylem klasycznym – 31. miejsce
10 km stylem klasycznym – 42. miejsce
Bieg łączony – 25. miejsce
10 km stylem klasycznym – 62. miejsce
Bieg łączony – 39. miejsce
30 km stylem klasycznym – 9. miejsce
  • Grigorij Mienszenin
50 km stylem dowolnym – nie ukończył
50 km stylem dowolnym – 15. miejsce
  • Maksim Piczugin
30 km stylem klasycznym – 39. miejsce
50 km stylem dowolnym – 37. miejsce
10 km stylem klasycznym – 31. miejsce
Bieg łączony – 18. miejsce
50 km stylem dowolnym – 4. miejsce
sztafeta – 5. miejsce

Kobiety

5 km stylem klasycznym – 13. miejsce
Bieg łączony – 6. miejsce
30 km stylem dowolnym –
5 km stylem klasycznym – 5. miejsce
Bieg łączony –
15 km stylem klasycznym –
30 km stylem dowolnym – 13. miejsce
5 km stylem klasycznym – 4. miejsce
Bieg łączony – 7. miejsce
5 km stylem klasycznym –
Bieg łączony –
15 km stylem klasycznym –
30 km stylem dowolnym –
15 km stylem klasycznym – 16. miejsce
15 km stylem klasycznym – 18. miejsce
30 km stylem dowolnym – 5. miejsce
sztafeta –

Hokej na lodzie

Mężczyźni

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Gundersen – 37. miejsce
Gundersen – 10. miejsce
Gundersen –
  • Dienis Tyszagin
Gundersen – nie ukończył
sztafeta – 9. miejsce

Łyżwiarstwo figurowe

Mężczyźni

soliści – 5. miejsce
soliści –

Kobiety

solistki – 4. miejsce
solistki – 5. miejsce
solistki – 7. miejsce

Pary

Pary sportowe –
Pary sportowe – 7. miejsce
Pary sportowe –
Pary taneczne –
Pary taneczne –
Pary taneczne – 5. miejsce

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

1000 m – 23. miejsce
1500 m – 10. miejsce
500 m – 20. miejsce
  • Aleksander Kibałko
500 m – 33. miejsce
1000 m – 28. miejsce
1500 m – 22. miejsce
  • Sergiej Klewczenia
500 m – 14. miejsce
1000 m – 33. miejsce
  • Jurij Kochaniec
5000 m – 22. miejsce
  • Andriej Kriwoszejew
5000 m – 50. miejsce
  • Siergiej Sawieljew
500 m – DSQ
1500 m – 11. miejsce
5000 m – 15. miejsce
10000 m – 13. miejsce
1000 m – 32. miejsce
1500 m – 14. miejsce

Kobiety

1500 m – 20. miejsce
1500 m – 9. miejsce
3000 m – 10. miejsce
  • Tatjana Danszina
500 m – 28. miejsce
1000 m – 19. miejsce
1000 m – 17. miejsce
1500 m – 10. miejsce
500 m – 21. miejsce
  • Anna Sawieljewa
1000 m – 27. miejsce
  • Tatjana Trapieznikowa
1500 m – 19. miejsce
3000 m – 13. miejsce
3000 m – 12. miejsce
5000 m – 12. miejsce
500 m – 9. miejsce
1000 m – 12. miejsce

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

zjazd – 24. miejsce
gigant – nie ukończył
supergigant – 29. miejsce
zjazd – 18. miejsce
gigant – nie ukończył
supergigant – 21. miejsce

Kobiety

supergigant – 37. miejsce
zjazd – 5. miejsce
supergigant – 13. miejsce
  • Anna Łarionowa
zjazd – 32. miejsce
supergigant – 33. miejsce
  • Jekatierina Niestierienko
zjazd – 29. miejsce
zjazd – 13. miejsce
supergigant – 12. miejsce

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

jazda po muldach – nie ukończył
jazda po muldach – 27. miejsce
skoki akrobatyczne – 6. miejsce
  • Jewgienij Siennikow
jazda po muldach – 24. miejsce

Kobiety

jazda po muldach – 15. miejsce
  • Olga Korolowa
jazda po muldach – 17. miejsce
skoki akrobatyczne – 22. miejsce
  • Nadieżda Radowitska
jazda po muldach – 25. miejsce
  • Jelena Worona
jazda po muldach – 18. miejsce

Saneczkarstwo

Mężczyźni

jedynki – nie ukończył
jedynki – 20. miejsce
  • Danił Czaban
    Wiktor Kneib
dwójki – 9. miejsce
dwójki – 10. miejsce

Kobiety

  • Irina Gubkina
jedynki – 18. miejsce
  • Margarita Klimienko
jedynki – 17. miejsce

Short track

Kobiety

  • Marina Pylajewa
500 m – 12. miejsce
1000 m – 26. miejsce
  • Jelena Tichonowa
500 m – 11. miejsce
1000 m – 25. miejsce

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skocznia normalna – 25. miejsce
Skocznia duża – 23. miejsce
Skocznia normalna – 54. miejsce
Skocznia duża – 35. miejsce
Skocznia normalna – 42. miejsce
Skocznia duża – 54. miejsce
Skocznia normalna – 27. miejsce
Skocznia duża – 27. miejsce
drużynowo – 9. miejsce

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Rosja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Listen to this article