Rosja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Rosja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002.

Rosja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Rosja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002
Rosja
Kod MKOl RUS
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2002
Salt Lake City
Chorąży Aleksiej Prokurorow
Liczba zawodników 151 w 15 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 5.
Złoto
5
Srebro
4
Brąz
4
Razem
13

Rosję na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 reprezentowało 151 zawodników. Był to trzeci start Rosji na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Złoto
Olga Pylowa
Biathlon
Sprint kobiet
Złoto
Michaił Iwanow
Biegi narciarskie
50 km stylem klasycznym mężczyzn
Złoto
Julija Czepałowa
Biegi narciarskie
Sprint kobiet
Złoto
Aleksiej Jagudin
Łyżwiarstwo figurowe
Soliści
Złoto
Jelena Bierieżna
Anton Sicharulidze
Skeleton
Pary sportowe
Srebro
Julija Czepałowa
Biegi narciarskie
10 km stylem klasycznym kobiet
Srebro
Jewgienij Pluszczenko
Łyżwiarstwo figurowe
Soliści
Srebro
Irina Słucka
Łyżwiarstwo figurowe
Solistki
Srebro
Irina Łobaczowa
Ilja Awierbuch
Łyżwiarstwo figurowe
Pary taneczne
Brąz
Wiktor Majgurow
Biathlon
Bieg indywidualny mężczyzn
Brąz
Albina Achatowa
Swietłana Iszmuratowa
Galina Kuklewa
Olga Pylowa
Biathlon
Sztafeta kobiet
Brąz
Julija Czepałowa
Biegi narciarskie
Bieg na 15 km stylem dowolnym kobiet
Brąz
Maksim Afinogienow
Ilja Bryzgałow
Pawieł Bure
Walerij Bure
Pawieł Daciuk
Siergiej Fiodorow
Siergiej Gonczar
Darius Kasparaitis
Nikołaj Chabibulin
Ilja Kowalczuk
Aleksiej Kowalow
Igor Krawczuk
Oleg Kwasza
Igor Łarionow
Władimir Małachow
Daniił Markow
Andriej Nikoliszyn
Jegor Podomacki
Siergiej Samsonow
Aleksiej Jaszyn
Aleksiej Żamnow
Hokej na lodzie
Mężczyźni

Wyniki reprezentantów Rosji

Biathlon

Mężczyźni

sprint – 8. miejsce
sprint – 7. miejsce
bieg pościgowy – 7. miejsce
bieg indywidualny –
sprint – 6. miejsce
bieg pościgowy – 5. miejsce
bieg indywidualny – 6. miejsce
sprint – 51. miejsce
bieg pościgowy – 27. miejsce
bieg indywidualny – 12. miejsce
  • Siergiej Rusinow
sprint – 33. miejsce
bieg pościgowy – 31. miejsce
sztafeta – 4. miejsce

Kobiety

bieg indywidualny – 10. miejsce
sprint – 18. miejsce
bieg pościgowy – 19. miejsce
sprint – 19. miejsce
bieg pościgowy – 15. miejsce
bieg indywidualny – 8. miejsce
sprint – 6. miejsce
bieg pościgowy – 5. miejsce
sprint – 8. miejsce
bieg pościgowy –
bieg indywidualny – 4. miejsce
bieg indywidualny – 37. miejsce
sztafeta –

Bobsleje

Mężczyźni

Dwójki – 15. miejsce
Dwójki – 18. miejsce
Czwórki – 8. miejsce
Czwórki – 16. miejsce

Kobiety

Dwójki – 8. miejsce

Biegi narciarskie

Mężczyźni

30 km stylem dowolnym – 8. miejsce
Sprint – 30. miejsce
15 km stylem klasycznym – 7. miejsce
20 km łączony – 5. miejsce
15 km stylem klasycznym – 11. miejsce
50 km stylem klasycznym –
30 km stylem dowolnym – 9. miejsce
50 km stylem klasycznym – 24. miejsce
Sprint – 16. miejsce
15 km stylem klasycznym – 10. miejsce
20 km łączony – 16. miejsce
20 km łączony – 28. miejsce
50 km stylem klasycznym – 29. miejsce
Sprint – 28. miejsce
15 km stylem klasycznym – 25. miejsce
Sprint – 31. miejsce
30 km stylem dowolnym – 30. miejsce
20 km łączony – 36. miejsce
30 km stylem dowolnym – 16. miejsce
50 km stylem klasycznym – 15. miejsce
sztafeta – 4. miejsce

Kobiety

Sprint – 16. miejsce
15 km stylem dowolnym – 13. miejsce
Sprint –
10 km stylem klasycznym –
10 km łączony – 4. miejsce
15 km stylem dowolnym –
30 km stylem klasycznym – 9. miejsce
10 km stylem klasycznym – DSQ
10 km łączony – DSQ
30 km stylem klasycznym – DSQ
Sprint – 20. miejsce
10 km łączony – 5. miejsce
Sprint – 11. miejsce
10 km stylem klasycznym – 5. miejsce
10 km stylem klasycznym – DSQ
10 km łączony – DSQ
15 km stylem dowolnym – DSQ
30 km stylem klasycznym – DSQ
15 km stylem dowolnym – 11. miejsce
30 km stylem klasycznym – 19. miejsce

Curling

Kobiety

  • Olga Żarkowa, Nkeiruka Jezech, Jana Niekrasowa, Anastazja Skułtan – 1. zwycięstwo, 8. porażek – wynik końcowy – 10. miejsce

Hokej na lodzie

Mężczyźni

Kobiety

  • Maria Barykina, Jelena Bobrowa, Tatjana Burina, Jelena Białkowska, Tatjana Cariowa, Alona Chomicz, Irina Gaszennikowa, Julija Gładyszewa, Łarisa Miszina, Jekatierina Paszkiewicz, Olga Permiakowa, Kristina Pietrowska, Olga Sawienkowa, Jekatierina Smolencewa, Tatjana Sotnikowa, Żanna Szczelczkowa, Swietłana Terentjewa, Swietłana Triefiłowa, Oksana Trietjakowa – 5. miejsce

Kombinacja norweska

Mężczyźni

  • Aleksiej Barannikow
Gundersen – 23. miejsce
  • Aleksiej Cwietkow
Gundersen – 27. miejsce
Gundersen – 31. miejsce
  • Władimir Łysenin
Gundersen – 35. miejsce
sztafeta – DNS

Łyżwiarstwo figurowe

Mężczyźni

soliści – 5. miejsce
soliści –
soliści –

Kobiety

solistki – 6. miejsce
solistki –
solistki – 9. miejsce

Pary

Pary sportowe –
Pary sportowe – 4. miejsce
Pary sportowe – 6. miejsce
Pary taneczne –
Pary taneczne – 10. miejsce

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

500 m – 18. miejsce
1500 m – 22. miejsce
500 m – 13. miejsce
1000 m – 9. miejsce
  • Jurij Kochaniec
5000 m – 27. miejsce
1000 m – 23. miejsce
1500 m – 10. miejsce
500 m – 11. miejsce
1000 m – 18. miejsce
1500 m – 37. miejsce
5000 m – 25. miejsce
1500 m – 11. miejsce
5000 m – 4. miejsce
10000 m – 6. miejsce

Kobiety

1000 m – 20. miejsce
1500 m – 10. miejsce
3000 m – 14. miejsce
5000 m – 5. miejsce
  • Walentina Jakszina
1500 m – 18. miejsce
3000 m – 17. miejsce
5000 m – 11. miejsce
  • Swietłana Kajkan
500 m – 10. miejsce
1000 m – 23. miejsce
  • Tatjana Trapieznikowa
1500 m – 17. miejsce
3000 m – 15. miejsce
500 m – 7. miejsce
1000 m – 11. miejsce

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

zjazd – 41. miejsce
gigant – DNF
supergigant – DNF
kombinacja – 14. miejsce
  • Maksim Kiedryn
zjazd – 36. miejsce
kombinacja – DNF
zjazd – 44. miejsce
gigant – 40. miejsce
supergigant – DNF
kombinacja – 22. miejsce
  • Pawieł Szestakow
zjazd – 43. miejsce
gigant – 32. miejsce
supergigant – 23. miejsce
kombinacja – 18. miejsce

Kobiety

zjazd – 21. miejsce
supergigant – 26. miejsce

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

skoki akrobatyczne – 15. miejsce
jazda po muldach – 17. miejsce
skoki akrobatyczne – 14. miejsce
skoki akrobatyczne – 23. miejsce
jazda po muldach – 27. miejsce

Kobiety

jazda po muldach – 9. miejsce
jazda po muldach – 23. miejsce
  • Olga Korolowa
skoki akrobatyczne – 4. miejsce
  • Olga Łazarienko
jazda po muldach – 22. miejsce
skoki akrobatyczne – 7. miejsce
  • Jelena Worona
jazda po muldach – 11. miejsce
skoki akrobatyczne – 6. miejsce

Saneczkarstwo

Mężczyźni

jedynki – 5. miejsce
  • Aleksiej Gorłaczew
jedynki – 21. miejsce
  • Wiktor Kneib
jedynki – 20. miejsce
  • Danił Czaban
    Jewgienij Zykow
dwójki – 13. miejsce
  • Michaił Kuzmicz
    Jurij Wiesełow
dwójki – 14. miejsce

Kobiety

  • Anastasija Antonowa
jedynki – 15. miejsce
  • Margarita Klimenko
jedynki – 14. miejsce
  • Anastasija Skułkina
jedynki – 27. miejsce

Short track

Kobiety

  • Natalja Dmitrijewa
500 m – 20. miejsce
1000 m – 24. miejsce
1500 m – 21. miejsce
  • Nina Jewtiejewa
500 m – 19. miejsce
1000 m – 15. miejsce
1500 m – 5. miejsce

Skeleton

Mężczyźni

  • Konstantin Aładaszwili – 22. miejsce

Kobiety

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skocznia duża – 50. miejsce
Skocznia normalna – nie zakwalifikował się
Skocznia duża – 35. miejsce
Skocznia normalna – nie zakwalifikował się
Skocznia duża – nie zakwalifikował się
Skocznia duża – 17. miejsce
Skocznia normalna – 29. miejsce
Skocznia normalna – nie zakwalifikował się

Snowboard

Kobiety

gigant równoległy – 15. miejsce
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Rosja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002
Listen to this article