Ruka Triple 2012 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Ruka Triple 2012.

Ruka Triple 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Puchar Świata w biegach narciarskich – Ruka 2012
Gällivare
Ruka Triple 2011
Quebec
Ruka Triple 2013
Data 30.11 - 02.12 2012
Zwycięzcy
Sprint Rosja Nikita Kriukow

Norwegia Marit Bjørgen
Bieg na 10 km

Bieg na 5 km
Rosja Aleksandr Legkow

Norwegia Marit Bjørgen
Bieg na 15 km (handicap)

Bieg na 10 km (handicap)
Norwegia Petter Northug

Norwegia Marit Bjørgen
Łącznie Norwegia Petter Northug

Norwegia Marit Bjørgen
Mapa lokalizacyjna Europy
Ruka
Ruka
Położenie na mapie Europy

Drugie zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w sezonie 2012/2013 odbyły się w fińskiej miejscowości Ruka. Jednocześnie była to trzecia edycja cyklu Ruka Triple. Konkurencje zostały rozegrane 30 listopada, 1 i 2 grudnia 2012. Zawodnicy rywalizowali w biegach sprinterskich stylem klasycznym, następnie 5 km (kobiety) i 10 km (mężczyźni) stylem dowolnym oraz biegach handicapowych na 10 km (kobiety) i 15 km (mężczyźni). W klasyfikacji końcowej triumfowali Norwegowie: Marit Bjørgen wśród kobiet i Petter Northug wśród mężczyzn.

Program zawodów

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
30 listopada Sprint kobiet st. klasycznym[1] 13:30 CET 97
Sprint mężczyzn st. klasycznym[2] 14:00 CET 118
1 grudnia 5 km kobiet st. dowolnym[3] 11:00 CET 89
10 km mężczyzn st. dowolnym[4] 12:30 CET 107
2 grudnia 10 km kobiet (handicap)
st. klasycznym[5]
11:45 CET 73
15 km mężczyzn (handicap)
st. klasycznym[6]
12:45 CET 90

Klasyfikacja końcowa

Kobiety

Miejsce Imię i nazwisko Narodowość Sprint s. klasycznym 5 km s. dowolnym 10 km s. klasycznym Czas Strata
1 Marit Bjørgen  Norwegia 1. 1. 1. 45:35.1
2 Justyna Kowalczyk  Polska 7. 11. 4. 46:56.5 + 1:21.4
3 Heidi Weng  Norwegia 13. 5. 3. 46:59.0 + 1:23.9
4 Therese Johaug  Norwegia 24. 4. 2. 47:09.2 + 1:34.1
5 Kikkan Randall  Stany Zjednoczone 10. 2. 28. 47:59.9 + 2:24.8
6 Krista Lähteenmäki  Finlandia 5. 10. 28. 48:08.2 + 2:33.1
7 Vibeke Skofterud  Norwegia 34. 6. 10. 48:11.6 + 2:36.5
8 Kristin Størmer Steira  Norwegia 54. 7. 7. 48:13.7 + 2:38.6
9 Masako Ishida  Japonia 42. 21. 5. 48:21.3 + 2:46.2
10 Nicole Fessel  Niemcy 22. 9. 19. 48:28.4 + 2:53.3

Mężczyźni

Miejsce Imię i nazwisko Narodowość Sprint s. klasycznym 10 km s. dowolnym 15 km s. klasycznym Czas Strata
1 Petter Northug  Norwegia 2. 2. 24. 1:05:27.3
2 Maksim Wylegżanin  Rosja 39. 10. 1. 1:05:28.7 + 1.4
3 Aleksiej Połtoranin  Kazachstan 5. 15. 9. 1:05:30.7 + 3.4
4 Dario Cologna  Szwajcaria 35. 8. 2. 1:05:35.1 + 7.8
5 Ilja Czernousow  Rosja 37. 6. 5. 1:05:48.4 + 22.1
6 Martin Johnsrud Sundby  Norwegia 42. 10. 3. 1:05:49.7 + 22.4
7 Aleksandr Legkow  Rosja 38. 1. 11. 1:05:51.8 + 24.5
8 Dmitrij Japarow  Rosja 4. 40. 7. 1:05:51.9 + 24.6
9 Emil Jönsson  Szwecja 9. 25. 13. 1:05:57.3 + 30.0
10 Jewgienij Biełow  Rosja 44. 17. 4. 1:05:58.6 + 31.3

Wyniki

Sprint kobiet

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Wynik Strata
Marit Bjørgen  Norwegia Finał 3:12,8
Jewgienija Szapowałowa  Rosja Finał +2,0
Anastasija Docenko  Rosja Finał +2,8
4. Anne Kyllönen  Finlandia Finał +5,7
5. Krista Lähteenmäki  Finlandia Finał +14,3
6. Katja Višnar  Słowenia Finał +14,7
7. Justyna Kowalczyk  Polska Półfinał (1)
8. Celine Brun-Lie  Norwegia Półfinał (1)
9. Ida Sargent  Stany Zjednoczone Półfinał (2)
10. Kikkan Randall  Stany Zjednoczone Półfinał (1)
11. Mona-Liisa Malvalehto  Finlandia Półfinał (2)
12. Perianne Jones  Kanada Półfinał (1)
...
71. Sylwia Jaśkowiec  Polska Eliminacje
77. Kornelia Kubińska  Polska Eliminacje
83. Paulina Maciuszek  Polska Eliminacje

Sprint mężczyzn

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata
Nikita Kriukow  Rosja Finał 2:42,6
Petter Northug  Norwegia Finał +0,4
Eirik Brandsdal  Norwegia Finał +2,8
4. Dmitrij Japarow  Rosja Finał +3,0
5. Aleksiej Połtoranin  Kazachstan Finał +4,1
6. Kalle Lassila  Finlandia Finał +16,5
7. Aleksiej Pietuchow  Rosja Półfinał (1)
8. Teodor Peterson  Szwecja Półfinał (1)
9. Emil Jönsson  Szwecja Półfinał (1)
10. Sami Jauhojärvi  Finlandia Półfinał (2)
11. Gleb Rietiwych  Rosja Półfinał (1)
12. Nikołaj Czebot´ko  Kazachstan Półfinał (2)
...
65. Maciej Kreczmer  Polska Eliminacje
68. Maciej Staręga  Polska Eliminacje

Bieg na 5 km kobiet

Pozycja Zawodniczki Reprezentacja Wynik Strata
Marit Bjørgen  Norwegia 12:02,9
Kikkan Randall  Stany Zjednoczone 12:25,6 +22,7
Julija Czekalowa  Rosja 12:27,4 +24,5
4. Therese Johaug  Norwegia 12:30,5 +27,6
5. Heidi Weng  Norwegia 12:31,6 +28,7
6. Vibeke Skofterud  Norwegia 12:36,3 +33,4
7. Kristin Størmer Steira  Norwegia 12:40,0 +37,1
8. Martine Ek Hagen  Norwegia 12:43,6 +40,7
9. Nicole Fessel  Niemcy 12:44,9 +42,0
10. Krista Lähteenmäki  Finlandia 12:45,3 +42,4
...
11. Justyna Kowalczyk  Polska 12:46,8 +43,9
31. Paulina Maciuszek  Polska 13:11,4 +1:08,5
34. Sylwia Jaśkowiec  Polska 13:14,8 +1:11,9
50. Kornelia Kubińska  Polska 13:28,8 +1:25,9

Bieg na 10 km mężczyzn

Pozycja Zawodnicy Reprezentacja Wynik Strata
Aleksandr Legkow  Rosja 21:52,8
Petter Northug  Norwegia 21:59,6 +6,8
Maurice Manificat  Francja 20:00,7 +7,9
4. Sjur Røthe  Norwegia 22:05,2 +12,4
5. David Hofer  Włochy 22:08,3 +15,5
6. Ilja Czernousow  Rosja 22:09,4 +16,6
7. Chris André Jespersen  Norwegia 22:11,5 +18,7
8. Dario Cologna  Szwajcaria 22:12,1 +19,3
9. Marcus Hellner  Szwecja 22:14,8 +22,0
10. Martin Johnsrud Sundby  Norwegia 22:21,2 +28,4
10. Maksim Wylegżanin  Rosja 22:21.2 + 28.4
...
44. Maciej Kreczmer  Polska 23:03,3 +1:10,5
94. Maciej Staręga  Polska 24:20,7 +2:27,9

Bieg na 10 km kobiet (handicap)

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Wynik Strata
Marit Bjørgen  Norwegia 31:19,4
Justyna Kowalczyk  Polska 32:40,8 +1:21,4
Heidi Weng  Norwegia 32:43,3 +1:23,9
4. Therese Johaug  Norwegia 32:53,5 +1:34,1
5. Kikkan Randall  Stany Zjednoczone 33:44,2 +2:24,8
6. Krista Lähteenmäki  Finlandia 33:52,5 +2:33,1
7. Vibeke Skofterud  Norwegia 33:55,9 +2:36,5
8. Kristin Størmer Steira  Norwegia 33:58,0 +2:38,6
9. Masako Ishida  Japonia 34:05,6 +2:46,2
10. Nicole Fessel  Niemcy 34:12,7 +2:53,3
...
52. Kornelia Kubińska  Polska 36:41,0 +5:21,6
54. Paulina Maciuszek  Polska 37:05,4 +5:46,0

Bieg na 15 km mężczyzn (handicap)

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata
Petter Northug  Norwegia 41:38,3
Maksim Wylegżanin  Rosja 41:39,7 +1,4
Aleksiej Połtoranin  Kazachstan 41:41,7 +3,4
4. Dario Cologna  Szwajcaria 41:46,1 +7,8
5. Ilja Czernousow  Rosja 41:59,4 +21,1
6. Martin Johnsrud Sundby  Norwegia 42:00,7 +22,4
7. Aleksandr Legkow  Rosja 42:02,8 +24,5
8. Dmitrij Japarow  Rosja 42:02,9 +24,6
9. Emil Jönsson  Szwecja 42:08,3 +30,0
10. Jewgienij Biełow  Rosja 42:09,6 +31,3
...
49. Maciej Kreczmer  Polska 44:51,9 +3:13,6

Przypisy

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Ruka Triple 2012
Listen to this article