Ruka Triple 2017 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Ruka Triple 2017.

Ruka Triple 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Puchar Świata w biegach narciarskich – Ruka Triple 2017
Lillehammer
Data 24–26 listopada
Gospodarz Finlandia Ruka
Organizator FIS
Liczba konkurencji 6
Zwycięzcy
Sprint s. klasycznym Szwecja S. Nilsson

Norwegia J. Klæbo
10 km s. klasycznym

15 km s. klasycznym
Norwegia M.Bjørgen

Norwegia J. Klæbo
10 km s. dowolnym (bieg pościgowy)

15 km s. dowolnym (bieg pościgowy)
Norwegia R. Haga

Francja M.Manificat
Łącznie Szwecja C. Kalla

Norwegia J. Klæbo
Strona internetowa
Mapa konturowa Europy, u góry znajduje się punkt z opisem „Ruka”
Położenie na mapie Europy

Pierwsze zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w sezonie 2017/2018 odbyły się w fińskim ośrodku narciarskim Ruka nieopodal miejscowości Kuusamo. Jednocześnie była to szósta edycja cyklu Ruka Triple. Konkurencje były rozgrywane pomiędzy 24–26 listopada 2017. Zawodnicy rywalizowali w biegach sprinterskich stylem klasycznym, następnie biegu na dystansie 10 km (kobiety) i 15 km (mężczyźni) stylem klasycznym oraz biegach pościgowych na 10 km (kobiety) i 15 km (mężczyźni) stylem dowolnym.

Program zawodów

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
24 listopada Sprint kobiet s. klasycznym 12:30 CET 95
Sprint mężczyzn s. klasycznym 12:30 CET 127
25 listopada 10 km kobiet s. klasycznym 10:45 CET 89
15 km mężczyzn s. klasycznym 12:30 CET 115
26 listopada 10 km kobiet (bieg pościgowy) s. dowolnym 9:45 CET 79
15 km mężczyzn (bieg pościgowy) s. dowolnym 12:00 CET 88

Klasyfikacja końcowa

Kobiety

Miejsce Imię i nazwisko Narodowość Sprint C 10 km C 10 km F Czas Strata
1. Charlotte Kalla  Szwecja 12. 2. 3. 54:21,2
2. Marit Bjørgen  Norwegia 41. 1. 5. 54:30,9 +9,7
3. Ragnhild Haga  Norwegia 48. 6. 1. 54:55,1 +33,9
4. Heidi Weng  Norwegia 59. 4. 2. 54:59,2 +38,0
5. Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia 37. 3. 7. 55:01,4 +40,2
6. Teresa Stadlober  Austria 47. 5. 4. 55:02,2 +41,0
7. Stina Nilsson  Szwecja 1. 8. 13. 55:07,9 +46,7
8. Natalja Niepriajewa  Rosja 9. 7. 15. 55:22,8 +1:01,6
9. Ida Ingemarsdotter  Szwecja 4. 17. 9. 55:31,3 +1:10,1
10. Sadie Maubet Bjornsen  Stany Zjednoczone 2. 23. 11. 55:39,2 +1:18,0
...
24. Justyna Kowalczyk  Polska 20. 18. 40. 57:01,5 +2:40,3
65. Ewelina Marcisz  Polska 69. 67. 69. 1:00:08,7 +5:47,5

Mężczyźni

Miejsce Imię i nazwisko Narodowość Sprint C 15 km C 15 km F Czas Strata
1. Johannes Høsflot Klæbo  Norwegia 1. 1. 51. 1:12:18,5
2. Martin Johnsrud Sundby  Norwegia 19. 8. 9. 1:12:18,9 +0,4
3. Aleksandr Bolszunow  Rosja 8. 4. 29. 1:12:19,5 +1,0
4. Alex Harvey  Kanada 21. 13. 5. 1:12:20,1 +1,6
5. Aleksiej Czerwotkin  Rosja 65. 9. 8. 1:12:24,7 +6,2
6. Iivo Niskanen  Finlandia 13. 3. 18. 1:12:25,7 +7,2
7. Didrik Tønseth  Norwegia 61. 2. 11. 1:12:26,6 +8,1
8. Maurice Manificat  Francja 46. 19. 1. 1:12:26,7 +8,2
9. Hans Christer Holund  Norwegia 92. 12. 3. 1:12:26,7 +8,2
10. Calle Halfvarsson  Szwecja 3. 10. 30. 1:12:30,2 +10,7
...
63. Dominik Bury  Polska 113. 65. 61. 1:16:20,1 +4:01,6

Wyniki

Kobiety

Sprint s. klasycznym

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Wynik Strata
Stina Nilsson  Szwecja Finał 3:17,62
Sadie Maubet Bjornsen  Stany Zjednoczone Finał +0,24
Julija Biełorukowa  Rosja Finał +0,91
4. Ida Ingemarsdotter  Szwecja Finał +2,72
5. Kathrine Harsem  Norwegia Finał +3,54
6. Krista Pärmäkoski  Finlandia Finał +18,62
7. Jewgienija Szapowałowa  Rosja Półfinał (1)
8. Sophie Caldwell  Stany Zjednoczone Półfinał (1)
9. Natalja Niepriajewa  Rosja Półfinał (2)
10. Anna Haag  Szwecja Półfinał (1)
11. Linn Sömskar  Szwecja Półfinał (2)
12. Charlotte Kalla  Szwecja Półfinał (1)
...
20. Justyna Kowalczyk  Polska Ćwierćfinał (5)
61. Urszula Łętocha  Polska Kwalifikacje
69. Ewelina Marcisz  Polska Kwalifikacje

10 km s. klasycznym

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Marit Bjørgen  Norwegia 25:07,6
Charlotte Kalla  Szwecja 25:24,6 +17,0
Ingvild Østberg  Norwegia 25:25,4 +17,8
4.
Heidi Weng  Norwegia 25:41,6 +34,0
5.
Teresa Stadlober  Austria 25:44,0 +36,4
6.
Ragnhild Haga  Norwegia 25:45,8 +38,2
7.
Natalja Niepriajewa  Rosja 25:50,4 +42,8
8.
Stina Nilsson  Szwecja 25:53,7 +46,1
9.
Anastasija Siedowa  Rosja 26:01,0 +53,4
10.
Jessica Diggins  Stany Zjednoczone 26:11,5 +1:03,9
...
18.
Justyna Kowalczyk  Polska 26:26,2 +1:18,6
67.
Ewelina Marcisz  Polska 28:01,6 +2:54,0
79.
Urszula Łętocha  Polska 28:39,4 +3:31,8

10 km s. dowolnym (bieg pościgowy)

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Ragnhild Haga  Norwegia 25:41,8
Heidi Weng  Norwegia 25:46,3 +4,5
Charlotte Kalla  Szwecja 25:50,1 +8,3
4.
Teresa Stadlober  Austria 25:50,9 +9,1
5.
Marit Bjørgen  Norwegia 25:57,2 +15,4
6.
Nathalie von Siebenthal  Szwajcaria 26:01,0 +19,2
7.
Ingvild Østberg  Norwegia 26:10,3 +28,5
8.
Kikkan Randall  Stany Zjednoczone 26:14,6 +32,8
9.
Ida Ingemarsdotter  Szwecja 26:20,0 +38,2
10.
Jessica Diggins  Stany Zjednoczone 26:21,2 +39,4
...
40.
Justyna Kowalczyk  Polska 27:18,1 +1:36,3
69.
Ewelina Marcisz  Polska 28:33,3 +2:51,5

Mężczyźni

Sprint s. klasycznym

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata
Johannes Klæbo  Norwegia Finał 2:48,19
Pål Golberg  Norwegia Finał +1,35
Calle Halfvarsson  Szwecja Finał +4,03
4. Ristomatti Hakola  Finlandia Finał +5,65
5. Federico Pellegrino  Włochy Finał +8,87
6. Sondre Fossli  Norwegia Finał +17,31
7. Lauri Vuorinen  Finlandia Półfinał (2)
8. Aleksandr Bolszunow  Rosja Półfinał (2)
9. Jovian Hediger  Szwajcaria Półfinał (2)
10. Martti Jylhä  Finlandia Półfinał (1)
11. Marko Kilp  Estonia Półfinał (2)
12. Emil Iversen  Norwegia Półfinał (1)
...
55. Maciej Staręga  Polska Kwalifikacje
113. Dominik Bury  Polska Kwalifikacje

15 km s. klasycznym

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata
Johannes Klæbo  Norwegia 33:38,8
Didrik Tønseth  Norwegia 33:54,1 +15,3
Iivo Niskanen  Finlandia 33:56,5 +17,7
4.
Aleksandr Bolszunow  Rosja 33:58,7 +19,9
5.
Aleksiej Połtoranin  Kazachstan 34:04,4 +25,6
6.
Jewgienij Biełow  Rosja 34:05,3 +26,5
7.
Emil Iversen  Norwegia 34:09,0 +30,2
8.
Martin Johnsrud Sundby  Norwegia 34:09,5 +30,7
9.
Aleksiej Czerwotkin  Rosja 34:10,0 +31,2
10.
Calle Halfvarsson  Szwecja 34:13,2 +34,4
...
65.
Dominik Bury  Polska 36:16,4 +2:37,6
94.
Maciej Staręga  Polska 37:17,3 +3:38,5

15 km s. dowolnym (bieg pościgowy)

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata
Maurice Manificat  Francja 34:50,9
Matti Heikkinen  Finlandia 34:56,3 +5,4
Hans Christer Holund  Norwegia 34:58,4 +7,5
4.
Dario Cologna  Szwajcaria 34:59,6 +8,7
5.
Alex Harvey  Kanada 35:02,0 +11,1
6.
Finn Hågen Krogh  Norwegia 35:02,6 +11,7
7.
Simen Hegstad Krüger  Norwegia 35:03,8 +12,9
8.
Aleksiej Czerwotkin  Rosja 35:15,6 +24,7
9.
Martin Johnsrud Sundby  Norwegia 35:18,0 +27,1
10.
Federico Pellegrino  Włochy 35:32,2 +41,3
...
61.
Dominik Bury  Polska 36:52,3 +2:01,4

Klasyfikacja PŚ po zawodach

Kobiety

GENERALNA
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Szwecja Charlotte Kalla 311
2. Norwegia Marit Bjørgen 247
3. Norwegia Ragnhild Haga 204
4. Norwegia Heidi Weng 186
5. Szwecja Stina Nilsson 172
6. Norwegia Ingvild Østberg 165
7. Austria Teresa Stadlober 157
8. Szwecja Ida Ingemarsdotter 140
Rosja Natalja Niepriajewa
10. Stany Zjednoczone Sadie Maubet Bjornsen 130
...
23. Polska Justyna Kowalczyk 38
DYSTANSOWA
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Szwecja Charlotte Kalla 89
2. Norwegia Marit Bjørgen 87
3. Norwegia Heidi Weng 86
4. Norwegia Ragnhild Haga 84
5. Austria Teresa Stadlober 77
6. Norwegia Ingvild Østberg 75
7. Stany Zjednoczone Jessica Diggins 52
8. Szwecja Stina Nilsson 50
9. Rosja Natalja Niepriajewa 48
10. Szwecja Ida Ingemarsdotter 42
...
25. Polska Justyna Kowalczyk 13
SPRINT
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Szwecja Stina Nilsson 50
2. Stany Zjednoczone Sadie Maubet Bjornsen 46
3. Rosja Julija Biełorukowa 43
4. Szwecja Ida Ingemarsdotter 40
5. Norwegia Kathrine Harsem 37
6. Finlandia Krista Pärmäkoski 34
7. Rosja Jewgienija Szapowałowa 32
8. Stany Zjednoczone Sophie Caldwell 30
9. Rosja Natalja Niepriajewa 28
10. Szwecja Anna Haag 26
...
20. Polska Justyna Kowalczyk 11
HELVETIA U–23
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Rosja Natalja Niepriajewa 140
2. Rosja Julija Biełorukowa 101
3. Rosja Anastasija Siedowa 60
4. Niemcy Victoria Carl 44
5. Norwegia Tiril Udnes Weng 18
6. Białoruś Anastasija Kiriłłowa 10
7. Szwajcaria Nadine Fähndrich 5
8. Niemcy Katharina Hennig 1

Mężczyźni

GENERALNA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Norwegia Johannes Klæbo 300
2. Norwegia Martin Sundby 230
3. Rosja Aleksandr Bolszunow 192
4. Kanada Alex Harvey 167
5. Finlandia Iivo Niskanen 156
6. Rosja Aleksiej Czerwotkin 148
7. Norwegia Didrik Tønseth 142
8. Francja Maurice Manificat 126
9. Norwegia Hans Holund 123
10. Szwecja Calle Halfvarsson 122
DYSTANSOWA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Norwegia Didrik Tønseth 70
2. Norwegia Hans Holund 65
3. Francja Maurice Manificat 62
Finlandia Matti Heikkinen
5. Rosja Aleksiej Czerwotkin 58
Norwegia Martin Sundby
7. Kanada Alex Harvey 57
8. Finlandia Iivo Niskanen 56
Rosja Jewgienij Biełow
10. Kazachstan Aleksiej Połtoranin 55
SPRINT
Lp. Zawodnik Punkty
1. Norwegia Johannes Klæbo 50
2. Norwegia Pål Golberg 46
3. Szwecja Calle Halfvarsson 43
4. Finlandia Ristomatti Hakola 40
5. Włochy Federico Pellegrino 37
6. Norwegia Sondre Fossli 34
7. Finlandia Lauri Vuorinen 32
8. Rosja Aleksandr Bolszunow 30
9. Szwajcaria Jovian Hediger 28
10. Finlandia Martti Jylhä 26
HELVETIA U–23
Lp. Zawodnik Punkty
1. Norwegia Johannes Høsflot Klæbo 300
2. Rosja Aleksandr Bolszunow 192
3. Rosja Aleksiej Czerwotkin 148
4. Finlandia Lauri Vuorinen 32
5. Finlandia Juuso Haarala 2

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Ruka Triple 2017
Listen to this article