Ruka Triple 2019 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Ruka Triple 2019.

Ruka Triple 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Puchar Świata w biegach narciarskich – Ruka Triple 2019
Lillehammer
Data 29 listopada – 1 grudnia
Gospodarz Finlandia Ruka
Organizator FIS
Liczba konkurencji 6
Zwycięzcy
Sprint s. klasycznym Norwegia M. Falla

Norwegia J. Klæbo
10 km s. klasycznym

15 km s. klasycznym
Norwegia T. Johaug

Finlandia I. Niskanen
10 km s. dowolnym (bieg pościgowy)

15 km s. dowolnym (bieg pościgowy)
Norwegia T. Johaug

Norwegia H. Holund
Łącznie Norwegia T. Johaug

Norwegia J. Klæbo
Strona internetowa
Mapa lokalizacyjna Europy
Ruka
Ruka
Położenie na mapie Europy

Pierwsze zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w sezonie 2019/2020 odbyły się w fińskim ośrodku narciarskim Ruka nieopodal miejscowości Kuusamo. Jednocześnie była to siódma edycja cyklu Ruka Triple. Konkurencje były rozgrywane pomiędzy 29 listopada, a 1 grudnia 2019. Zawodnicy rywalizowali w biegach sprinterskich stylem klasycznym, następnie biegu na dystansie 10 km (kobiety) i 15 km (mężczyźni) stylem klasycznym oraz biegach pościgowych na 10 km (kobiety) i 15 km (mężczyźni) stylem dowolnym.

Program zawodów

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
29 listopada Sprint kobiet s. klasycznym 12:30 CET 92
Sprint mężczyzn s. klasycznym 12:30 CET 106
30 listopada 10 km kobiet s. klasycznym 9:45 CET 84
15 km mężczyzn s. klasycznym 11:30 CET 98
1 grudnia 10 km kobiet (bieg pościgowy) s. dowolnym 10:10 CET 74
15 km mężczyzn (bieg pościgowy) s. dowolnym 11:25 CET 81

Klasyfikacja końcowa

Kobiety

Miejsce Imię i nazwisko Narodowość Sprint C 10 km C 10 km F Czas Strata
1. Therese Johaug  Norwegia 20. 1. 1. 55:43,0
2. Heidi Weng  Norwegia 31. 7. 2. 56:54,3 +1:11,3
3. Astrid Jacobsen  Norwegia 10. 8. 4. 56:56,3 +1:13,3
4. Sadie Maubet Bjornsen  Stany Zjednoczone 3. 4. 14. 57:10,9 +1:27,9
5. Jessica Diggins  Stany Zjednoczone 17. 13. 3. 57:13,9 +1:30,9
6. Krista Pärmäkoski  Finlandia 26. 2. 15. 57:24,0 +1:41,0
7. Tiril Udnes Weng  Norwegia 6. 22. 6. 57:35,5 +1:52,5
8. Frida Karlsson  Szwecja 40. 11. 5. 57:36,9 +1:53,9
9. Kateřina Razýmová  Czechy 44. 5. 12. 57:43,1 +2:00,1
10. Rosie Brennan  Stany Zjednoczone 25. 6. 16. 57:58,3 +2:15,3
...
39. Izabela Marcisz  Polska 59. 33. 29. 59:58,6 +4:15,6
69. Weronika Kaleta  Polska 56. 76. 67. 1:03:35,0 +7:52,0

Mężczyźni

Miejsce Imię i nazwisko Narodowość Sprint C 15 km C 15 km F Czas Strata
1. Johannes Høsflot Klæbo  Norwegia 1. 2. 9. 1:13:06,7
2. Emil Iversen  Norwegia 5. 3. 3. 1:13:08,5 +1,8
3. Iivo Niskanen  Finlandia 14. 1. 4. 1:13:17,8 +11,1
4. Pål Golberg  Norwegia 2. 7. 10. 1:13:54,6 +47,9
5. Aleksandr Bolszunow  Rosja 4. 5. 11. 1:13:55,0 +48,3
6. Hans Christer Holund  Norwegia 75. 8. 1. 1:13:58,8 +52,1
7. Didrik Tønseth  Norwegia 39. 4. 7. 1:14:05,5 +58,8
8. Sjur Røthe  Norwegia 73. 14. 2. 1:14:23,1 +1:16,4
9. Calle Halfvarsson  Szwecja 8. 12. 14. 1:14:40,3 +1:33,6
10. Siergiej Ustiugow  Rosja 30. 9. 15. 1:14:45,7 +1:39,0
...
46. Dominik Bury  Polska 90. 62. 19. 1:17:32,2 +4:25,5
65. Kamil Bury  Polska 54. 73. 66. 1:20:12,5 +7:05,8
76. Maciej Staręga  Polska 56. 66. 76. 1:21:39,5 +8:32,8

Wyniki

Kobiety

Sprint s. klasycznym

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Wynik Strata
Maiken Caspersen Falla  Norwegia Finał 3:07,09
Jonna Sundling  Szwecja Finał +2,33
Sadie Maubet Bjornsen  Stany Zjednoczone Finał +2,77
4. Ane Appelkvist Stenseth  Norwegia Finał +2,78
5. Stina Nilsson  Szwecja Finał +7,00
6. Tiril Udnes Weng  Norwegia Finał +17,61
7. Natalja Niepriajewa  Rosja Półfinał (1)
8. Katja Višnar  Słowenia Półfinał (2)
9. Anamarija Lampič  Słowenia Półfinał (2)
10. Astrid Jacobsen  Norwegia Półfinał (1)
11. Sophie Caldwell  Stany Zjednoczone Półfinał (1)
12. Emma Ribom  Szwecja Półfinał (2)
...
32. Monika Skinder  Polska Kwalifikacje
56. Weronika Kaleta  Polska Kwalifikacje
59. Izabela Marcisz  Polska Kwalifikacje

10 km s. klasycznym

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Therese Johaug  Norwegia 26:47,5
Krista Pärmäkoski  Finlandia 27:17,6 +30,1
Natalja Niepriajewa  Rosja 27:31,9 +44,4
4.
Sadie Maubet Bjornsen  Stany Zjednoczone 27:33,2 +45,7
5.
Kateřina Razýmová  Czechy 27:34,2 +46,7
6.
Rosie Brennan  Stany Zjednoczone 27:45,4 +57,9
7.
Heidi Weng  Norwegia 27:45,5 +58,0
8.
Astrid Jacobsen  Norwegia 27:47,1 +59,6
9.
Masako Ishida  Japonia 27:52,0 +1:04,5
10.
Kerttu Niskanen  Finlandia 27:54,7 +1:07,2
...
33.
Izabela Marcisz  Polska 28:50,5 +2:03,0
47.
Monika Skinder  Polska 29:06,5 +2:19,0
76.
Weronika Kaleta  Polska 30:12,2 +3:24,7

10 km s. dowolnym (bieg pościgowy)

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Therese Johaug  Norwegia 25:48,0
Heidi Weng  Norwegia 25:56,3 +8,3
Jessica Diggins  Stany Zjednoczone 26:08,9 +20,9
4.
Astrid Jacobsen  Norwegia 26:15,3 +27,3
5.
Frida Karlsson  Szwecja 26:25,9 +37,9
6.
Tiril Udnes Weng  Norwegia 26:27,5 +39,5
7.
Anne Kjersti Kalvå  Norwegia 26:34,3 +46,3
8.
Victoria Carl  Niemcy 26:42,0 +54,0
9.
Stina Nilsson  Szwecja 26:44,5 +56,5
10.
Charlotte Kalla  Szwecja 26:48,9 +1:00,9
...
29.
Izabela Marcisz  Polska 27:48,6 +2:00,6
67.
Weronika Kaleta  Polska 30:04,0 +4:16,0

Mężczyźni

Sprint s. klasycznym

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata
Johannes Klæbo  Norwegia Finał 2:39,47
Pål Golberg  Norwegia Finał +4,17
Richard Jouve  Francja Finał +4,62
4. Aleksandr Bolszunow  Rosja Finał +5,24
5. Emil Iversen  Norwegia Finał +5,96
6. Oskar Svensson  Szwecja Finał +9,50
7. Johan Häggström  Szwecja Półfinał (2)
8. Calle Halfvarsson  Szwecja Półfinał (2)
9. Teodor Peterson  Szwecja Półfinał (2)
10. Ilja Semnikow  Rosja Półfinał (1)
11. Joni Mäki  Finlandia Półfinał (1)
12. Lucas Chanavat  Francja Półfinał (2)
...
54. Kamil Bury  Polska Kwalifikacje
56. Maciej Staręga  Polska Kwalifikacje
90. Dominik Bury  Polska Kwalifikacje

15 km s. klasycznym

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata
Iivo Niskanen  Finlandia 35:17,0
Johannes Klæbo  Norwegia 35:30,0 +13,0
Emil Iversen  Norwegia 35:31,9 +14,9
4.
Didrik Tønseth  Norwegia 35:50,1 +33,1
5.
Aleksandr Bolszunow  Rosja 36:00,8 +43,8
6.
Andriej Łarkow  Rosja 36:02,4 +45,4
7.
Pål Golberg  Norwegia 36:06,7 +49,7
8.
Hans Christer Holund  Norwegia 36:12,9 +55,9
9.
Siergiej Ustiugow  Rosja 36:14,2 +57,2
10.
Iwan Jakimuszkin  Rosja 36:23,2 +1:06,2
...
62.
Dominik Bury  Polska 38:35,2 +3:18,2
66.
Maciej Staręga  Polska 38:51,4 +3:34,4
73.
Kamil Bury  Polska 39:17,2 +4:00,2

15 km s. dowolnym (bieg pościgowy)

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata
Hans Christer Holund  Norwegia 34:53,8
Sjur Røthe  Norwegia 35:00,1 +6,3
Emil Iversen  Norwegia 35:15,5 +21,7
4.
Iivo Niskanen  Finlandia 35:22,8 +29,0
5.
Perttu Hyvärinen  Finlandia 35:24,3 +30,5
6.
Jens Burman  Szwecja 35:26,3 +32,5
7.
Didrik Tønseth  Norwegia 35:28,5 +34,7
8.
Erik Valnes  Norwegia 35:28,7 +34,9
9.
Johannes Klæbo  Norwegia 35:29,7 +35,9
10.
Pål Golberg  Norwegia 35:34,6 +40,8
...
19.
Dominik Bury  Polska 36:00,2 +1:06,4
66.
Kamil Bury  Polska 38:05,5 +3:11,7
76.
Maciej Staręga  Polska 39:58,5 +5:04,7

Klasyfikacja PŚ po zawodach

Kobiety

GENERALNA
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Norwegia Therese Johaug 311
2. Norwegia Heidi Weng 238
3. Norwegia Astrid Jacobsen 216
4. Stany Zjednoczone Sadie Maubet Bjornsen 201
5. Stany Zjednoczone Jessica Diggins 167
6. Norwegia Tiril Udnes Weng 149
7. Finlandia Krista Pärmäkoski 147
8. Szwecja Frida Karlsson 125
9. Czechy Kateřina Razýmová 117
10. Szwecja Stina Nilsson 114
...
46. Polska Izabela Marcisz 2
DYSTANSOWA
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Norwegia Therese Johaug 100
2. Norwegia Heidi Weng 78
3. Norwegia Astrid Jacobsen 70
4. Stany Zjednoczone Jessica Diggins 63
5. Finlandia Krista Pärmäkoski 62
6. Szwecja Frida Karlsson 61
7. Czechy Kateřina Razýmová 59
8. Stany Zjednoczone Sadie Maubet Bjornsen 58
9. Stany Zjednoczone Rosie Brennan 49
10. Rosja Natalja Niepriajewa 43
Norwegia Tiril Udnes Weng
Niemcy Victoria Carl
...
36. Polska Izabela Marcisz 2
SPRINT
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Norwegia Maiken Caspersen Falla 50
2. Szwecja Jonna Sundling 46
3. Stany Zjednoczone Sadie Maubet Bjornsen 43
4. Norwegia Ane Appelkvist Stenseth 40
5. Szwecja Stina Nilsson 37
6. Norwegia Tiril Udnes Weng 34
7. Rosja Natalja Niepriajewa 32
8. Słowenia Katja Višnar 30
9. Słowenia Anamarija Lampič 28
10. Norwegia Astrid Jacobsen 26

Mężczyźni

GENERALNA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Norwegia Johannes Klæbo 324
2. Norwegia Emil Iversen 283
3. Finlandia Iivo Niskanen 228
4. Norwegia Pål Golberg 204
5. Rosja Aleksandr Bolszunow 191
6. Norwegia Hans Christer Holund 160
7. Norwegia Didrik Tønseth 144
8. Norwegia Sjur Røthe 128
Szwecja Calle Halfvarsson
10. Norwegia Erik Valnes 104
...
41. Polska Dominik Bury 12
DYSTANSOWA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Finlandia Iivo Niskanen 90
2. Norwegia Emil Iversen 86
3. Norwegia Hans Christer Holund 80
4. Norwegia Johannes Klæbo 74
5. Norwegia Didrik Tønseth 72
6. Norwegia Sjur Røthe 64
7. Rosja Aleksandr Bolszunow 61
8. Norwegia Pål Golberg 58
9. Finlandia Perttu Hyvärinen 51
10. Szwecja Jens Burman 50
...
25. Polska Dominik Bury 12
SPRINT
Lp. Zawodnik Punkty
1. Norwegia Johannes Klæbo 50
2. Norwegia Pål Golberg 46
3. Francja Richard Jouve 43
4. Rosja Aleksandr Bolszunow 40
5. Norwegia Emil Iversen 37
6. Szwecja Oskar Svensson 34
7. Szwecja Johan Häggström 32
8. Szwecja Calle Halfvarsson 30
9. Szwecja Teodor Peterson 28
10. Rosja Ilja Semnikow 26

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Ruka Triple 2019
Listen to this article