Rumunia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Rumunia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.

Rumunia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Rumunia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Rumunia
Kod MKOl ROU
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012
Londyn
Chorąży Horia Tecău
Liczba zawodników 104 w 75 konkurencjach w 15 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 27.
Złoto
2
Srebro
5
Brąz
2
Razem
9

Rumunię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 reprezentowało 104 zawodników: 54 mężczyzn i 50 kobiety. Był to 21 start reprezentacji Rumunii na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Sandra Izbașa
Gimnastyka
skoki kobiet 15,191 pkt[1]
Złoto
Alin George Moldoveanu
Strzelectwo
karabin pneumatyczny 10 m mężczyzn 702,1 pkt[2]
Srebro
Catalina Ponor
Gimnastyka sportowa
ćwiczenia wolne kobiet 15,200 pkt[1]
Srebro
Alina Alexandra Dumitru
Judo
waga do 48 kg kobiet w finałowej walce uległa Brazylijce Sarze Menezes[3]
Srebro
Corina Caprioriu
Judo
waga do 57 kg kobiet w finałowej walce uległa Japonce Kaori Matsumoto[3]
Srebro
Roxana Cocoș
Podnoszenie ciężarów
waga do 69 kg kobiet 256 kg[4]
Srebro
Tiberiu Dolniceanu, Rareș Dumitrescu, Alexandru Sirițeanu, Florin Zalomir
Szermierka
szabla drużynowo mężczyzn w finale ulegli zespołowi Korei Południowej 26:45[5]
Brąz
Diana Laura Bulimar, Diana Maria Chelaru, Larisa Andrea Iordache, Sandra Izbașa, Catalina Ponor
Gimnastyka sportowa
wielobój drużynowy kobiet 176,414 pkt[1]
Brąz
Răzvan Constantin Martin
Podnoszenie ciężarów
waga do 69 kg mężczyzn 332 kg[6]

Skład kadry

Boks

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Bogdan Juratoni 75 kg Uzbekistan Abbos Atoyev
10-12
→ Nie awansował 9.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Mihaela Lăcătuș 60 kg Dong Cheng
5-10
→ Nie awansowała 9.

Gimnastyka

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencje
Wielobój indywidualnie Ćwiczenia wolne Ćwiczenia na koniu z łękami Ćwiczenia na kółkach Ćwiczenia na poręczach Ćwiczenia na drążku Skoki Wielobój drużynowy
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Flavius Koczi 85,865 25. 15,100 7. 13,400 46. 14,600 33. 13,500 62. 12,633 66. 15,633 7. 262,567 10.
Cristian Ioan Băţagă 14,666 29. 12,700 55. 14,833 27.
Marius Daniel Berbecar 12,733 54. 14,466 38. 15,233 16. 13,700 51.
Ovidiu Buidoso 14,366 42. 13,766 36. 14,733 28. 14,066 40.
Vlad Bogdan Cotuna 15,016 22. 14,400 41. 14,866 25. 13,491 58.

Kobiety

Zawodniczka Wynik
Wielobój indywidualnie Ćwiczenia wolne Ćwiczenia na poręczach Ćwiczenia na równoważni Skoki Wielobój drużynowy
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Cătălina Ponor 15,200
15,066 4. 176,414
Larisa Iordache 57,800 9. 13,800 32. 14,100 26. 14,200 6.
Diana Bulimar 14,000 30. 14,866 10.
Sandra Izbașa 58,833 5. 13,333 8. 12,366 67. 14,600 14. 15,191
Diana Chelaru 14,333 10. 13,733 34.

Judo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Pierwsza runda repasaży Półfinał repasaży Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Dan Fâșie - 66 kg Francja David Larose
P 0000 - 0100
→ Nie awansował 17.
Daniel Brata - 100 kg Gruzja Lewan Żorżoliani
P 0013 - 0102
→ Nie awansował 17.
Vlăduț Simionescu +100 kg Kirgistan Iurii Krakovetskii
W 1001 - 0001
Niemcy Andreas Tölzer
P 0000 - 1000
→ Nie awansował 9.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Pierwsza runda repasaży Półfinał repasaży Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Alina Alexandra Dumitru 48 kg Kuba Dayaris Mestre Álvarez
W 1000 - 0000
Mongolia Urantsetseg Munkhbat
W 0112 - 0011
Japonia Tomoko Fukumi
W 0102 - 0011
Brazylia Sarah Menezes
P 0001 - 0011
Andreea Chițu 52 kg Algieria Soraya Haddad
W 0100 - 0000
Belgia Ilse Heylen
P 0000 - 0010
→ Nie awansowała 9.
Corina Caprioriu 57 kg Wang Hui
W 0102 - 0000
Dżibuti Sally Raguib
W 0100 - 0000
Węgry Hedvig Karakas
W 0000 - 0000
Stany Zjednoczone Marti Malloy
W 1001 - 0001
Japonia Kaori Matsumoto
P 1000 - 000H

Kajakarstwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał A/B Pozycja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Ionuț Mitrea
Bogdan Mada
K-2 200m 33,978 5. 34,253 5. 46,495 5. (B) 13.
Iosif Chirilă C-1 1000m 4:05,863 1. 4:07,794 6. 3:59,730 3. (B) 11.
Alexandru Dumitrescu
Victor Mihalachi
C-2 1000m 3:43,787 4. 3:36,551 3. 3:43,005 7. (A) 7.
Traian Neagu
Toni Ioneticu
Ștefan Vasile
Ionel Gavrilă
K-4 1000m 3:12,371 4. 2:55,027 5. 2:58,223 8. (A) 8.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Pozycja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Iuliana Paleu
Irina Lauric
K-2 500m 1:46,001 3. 1:49,216 8. 1:52,468 8. (B) 16.

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Andrei Nechita wyścig ze startu wspólnego (m) Nie ukończył wyścigu

Lekkoatletyka

Mężczyźni

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Marius Ionescu maraton 2:16:28 26.
Marius Cocioran chód na 50 km 3:57:33 39.

Kobiety

Konkurencje biegowe

Zawodniczka Konkurencja 1 Runda Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Andreea Ogrăzeanu 100 m 11,44 5. → Nie awansowała
200 m 23,46 6. → Nie awansowała
Bianca Răzor 400 m 52,83 5. → Nie awansowała
Elena Mirela Lavric 800 m 2:01,65 4. 2:00,46 7. → Nie awansowała
Roxana Elisabeta Birca 5000 m 16:01,04 18. → Nie awansowała
Lidia Şimon maraton 2:32:46 45.
Constantina Tomescu 2:41:34 86.
Angela Moroşanu 400 m przez płotki 56,64 5. → Nie awansowała
Ancuța Bobocel 3000 m z przeszkodami 9:31,06 6. → Nie awansowała
Cristina Casandra 9:58,83 13. → Nie awansowała
Claudia Ștef chód 20 km 1:33:56 38.

Konkurencje techniczne

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Esthera Petre skok wzwyż 1,85 20. → Nie awansowała
Bianca Perie rzut młotem 68,34 22. → Nie awansowała
Nicoleta Grasu rzut dyskiem 61,86 14. → Nie awansowała
Viorica Țigău skok w dal 6,21 24. → Nie awansowała
Cristina Bujin trójskok X NM → Nie awansowała

Piłka wodna

Turniej mężczyzn

Reprezentacja Rumunii brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego zajmując w niej piąte miejsce i nie awansując do ćwierćfinału. Ostatecznie zespół Rumunii został sklasyfikowany na 11. miejscu.

  • Cosmin Radu
  • Tiberiu Negrean
  • Nicolae Diaconu
  • Andrei Iosep
  • Andrei Buşilă
  • Alexandru Matei-Guiman
  • Mihnea Chioveanu
  • Dimitri Goanţă
  • Ramiro Georgescu
  • Alexandru Ghiban
  • Kalman Kadar
  • Mihai Drăguşin

Grupa B

Drużyna M W R P G+ G- G= Pkt
 Serbia 5 4 1 0 69 38 31 9
 Czarnogóra 5 3 1 1 54 41 13 7
 Węgry 5 3 0 2 65 52 13 6
 Stany Zjednoczone 5 3 0 2 43 44 -1 6
 Rumunia 5 1 0 4 48 55 -7 2
 Wielka Brytania 5 0 0 5 28 78 -50 0

Rozgrywki grupowe


29 lipca 2012

Rumunia  13:4  Wielka Brytania

31 lipca 2012

Stany Zjednoczone  10:8  Rumunia

2 sierpnia 2012

Rumunia  15:17  Węgry

4 sierpnia 2012

Czarnogóra  12:8  Rumunia

6 sierpnia 2012

Rumunia  4:12  Serbia

Pływanie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Norbert Trandafir 50m dowolnym 22,22 5. 22,30 16. → Nie awansował
100m dowolnym 49,02 17. → Nie awansował
Dragoş Agache 100m klasycznym 1:02,93 37. → Nie awansował
Alexandru Coci 200m motylkowym 1:59,67 29. → Nie awansował

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Camelia Potec 200m dowolnym 2:01,15 25. → Nie awansowała
400m dowolnym 4:11,43 20. → Nie awansowała
800m dowolnym 8:38,44 23. → Nie awansowała

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Florin Croitoru -56 kg 121 kg 6. 147 kg 9. 268 kg 9.
Răzvan Constantin Martin -69 kg 152 kg 2. 180 kg 4. 332 kg
Gabriel Sîncrăian -85 kg 167 kg → Nie sklasyfikowany

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Roxana Cocoș -69 kg 113 kg 4. 143 kg 2. 256 kg

Strzelectwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Alin George Moldoveanu Kpn 60 599 2. 702,1

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Lucia Liliana Mihalache skeet 65 12. → Nie awansowała

Szermierka

Kobiety
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Miejsca 5-8. Mecz o 5. miejsce Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Bianca Pascu szabla indywidualnie Zhu Min
10-15
→ Nie awansowała → Nie awansowała 17.
Ana Maria Brânză szpada indywidualnie Hsu Jo-ting
15-8
Ukraina Jana Szemiakina
13-14
→ Nie awansowała → Nie awansowała 9.
Simona Gherman Wielka Brytania Corinna Lawrene
15-9
Francja Laura Flessel-Colovic
15-13
Ukraina Jana Szemiakina
14-15
→ Nie awansowała → Nie awansowała 5.
Anca Măroiu Ukraina Ołena Krywycka
15-10
Rosja Anna Siwkowa
15-11
Korea Południowa Shin A-lam
14-15
→ Nie awansowała → Nie awansowała 5.
Ana Maria Brânză
Simona Gherman
Anca Măroiu
Loredana Dinu
szpada drużynowo  Korea Południowa
38-45
→ Nie awansowały  Włochy
45-38
 Niemcy
36-45
→ Nie awansowały 6.

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Miejsca 5-8. Mecz o 5. miejsce Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Radu Dărăban floret indywidualnie Hongkong Choi Nicholas Edward
15-8
Włochy Valerio Aspromonte
11-15
→ Nie awansował → Nie awansował 17.
Tiberiu Dolniceanu szabla indywidualnie Stany Zjednoczone Daryl Homer
11-15
→ Nie awansował → Nie awansował 17.
Rareș Dumitrescu Ukraina Dmytro Bojko
15-12
Białoruś Alaksandr Bujkiewicz
15-6
Stany Zjednoczone Daryl Homer
15-13
Włochy Diego Occhiuzzi
11-15
Rosja Nikołaj Kowalow
10-15
4.
Florin Zalomir Mojtaba Abedini
15-7
Korea Południowa Gu Bon-gil
12-15
→ Nie awansował → Nie awansował 17.
Tiberiu Dolniceanu
Rareș Dumitrescu
Alexandru Sirițeanu
Florin Zalomir
szabla drużynowo  Chiny
45-30
 Rosja
45-43
 Korea Południowa
26-45

Tenis stołowy

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Adrian Crișan gra pojedyncza (m) Hiszpania He Zhiwen
4-2
5:11, 11:8, 11:5, 9:11, 11:8, 11:9
Niemcy Timo Boll
4-1
11:9, 8:11, 15:13, 12:10, 11:6
Chuang Chih-yuan
0-4
3:11, 4:11, 4:11, 5:11
→ Nie awansował 5.
Elizabeta Samara gra pojedyncza (k) Egipt Dina Meshref
4-1
7:11, 11:7, 13:11, 11:6, 11:8
Hongkong Tie Yana
4-2
11:9, 11:9, 11:8, 6:11, 5:11, 11:8
Holandia Li Jiao
2-4
5:11, 11:8, 11:13, 11:6, 9:11, 7:11
→ Nie awansowała 9.
Daniela Dodean Ukraina Tetiana Bilienko
4-3
7:11, 8:11, 11:5, 5:11, 11:7, 11:9, 11:2
Ding ning
0-4
4:11, 3:11, 9:11, 6:11
→ Nie awansowała 17.

Tenis ziemny

Kobiety
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Irina-Camelia Begu singel Białoruś Wiktoryja Azaranka
1:6, 6:3, 1:6
→ Nie awansowała Miejsca 33-64.
Sorana Cîrstea Włochy Flavia Pennetta
2:6, 6:4, 2:6
→ Nie awansowała Miejsca 33-64.
Simona Halep Kazachstan Jarosława Szwiedowa
4:6, 2:6
→ Nie awansowała Miejsca 33-64.
Sorana Cîrstea
Simona Halep
debel Stany Zjednoczone Serena Williams
Stany Zjednoczone Venus Williams
3:6, 2:6
→ Nie awansowały Miejsca 17-31.
Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Adrian Ungur singel Luksemburg Gilles Müller
3:6, 3:6
→ Nie awansował Miejsca 33-64.
Horia Tecău
Adrian Ungur
debel Kanada Daniel Nestor
Kanada Vasek Pospisil
3:6, 6:7(9)
→ Nie awansowali Miejsca 17-32.

Wioślarstwo

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repesaż Półfinały A/B Finał A/B Miejsce
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Marius-Vasile Cozmiuc
Florin Curuea
Alexandru Palamariu
Cristi Ilie Pîrghie
M4- 5:52,97 2. 6:12,74 6. 6:16,20 6.(B) 12.
Kobiety
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repesaż Finał A/B Miejsce
Czas M. Czas M. Czas M.
Georgeta Damian-Andrunache
Viorica Susanu
W2- 7:05,39 3. 7:08,42 1. 7:37,67 5.(A) 5.
Roxana Cogianu
Nicoleta Albu
Cristina Grigoraș
Irina Dorneanu
Camelia Lupaşcu
Eniko Barabas
Adelina Cojocariu
Ioana Papuc-Rotaru
Teodora Gîdoiu
W8+ 6:16,61 2. 6:16,16 2. 6:17,64 4.A 4.

Zapasy

Mężczyźni - styl klasyczny
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Alin Alexuc-Ciurariu -96 kg Bułgaria Elis Guri
0-2
→ Nie awansował 17.
Mężczyźni - styl wolny
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Rareş Chintoan -120 kg Kazachstan Szabanbaj Daulet
5-6
→ Nie awansował 10.

Przypisy

  1. a b c Gymnastics - Olympic Games Artistic Gymnastics 2012 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-12-13] (ang.).
  2. Shooting sports Olympic Games 2012 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-12-13] (ang.).
  3. a b Olympic Games London 2012 Great Britain, judoinside.com [dostęp 2012-12-13] (ang.).
  4. Weightlifting - Olympic Games 2012 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-12-13] (ang.).
  5. Men's Team Sabre Olympic Fencing Londo 2012, london2012.com [dostęp 2012-12-13] [zarchiwizowane z adresu 2013-01-03] (ang.).
  6. Weightlifting olympic Games 2012 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-12-13] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Rumunia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Listen to this article