Rumunia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Rumunia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.

Rumunia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Rumunia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Rumunia
Kod MKOl ROU
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016
Rio de Janeiro
Chorąży Cătălina Ponor
Liczba zawodników 97 w 14 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 47.
Złoto
1
Srebro
1
Brąz
2
Razem
4

Rumunię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 reprezentowało 97 zawodników: 34 mężczyzn i 63 kobiety. Był to dwudziesty drugi start reprezentacji Rumunii na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data
Złoto
Ana Maria Brânză
Loredana Iordachioiu
Simona Gherman
Simona Pop
Szermierka
szpada drużynowo W finale pokonały reprezentację Chin 45:38 11 sierpnia
Srebro
Horia Tecău
Florin Mergea
Tenis ziemny
debel W finale przegrali z reprezentantami Hiszpanii
Marcem Lópezem i Rafaelem Nadalem 1:2 (2:6, 6:3, 4:6)
12 sierpnia
Brąz
Mădălina Bereș
Andreea Boghian
Adelina Cojocariu
Roxana Cogianu
Iuliana Popa
Laura Oprea
Mihaela Petrilă
Ioana Craciun
Daniela Druncea
Wioślarstwo
ósemka 6:04,10 13 sierpnia
Brąz
Albiert Saritow
Zapasy
do 97 kg w stylu wolnym W pojedynku o brązowy medal wygrał z
reprezentantem Gruzji Elizbarem Odikadze 10:0
21 sierpnia

Reprezentanci

Boks

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Mihai Nistor waga superciężka BYE Jordania Ishaish
P 1-2
NQ

Gimnastyka

Gimnastyka artystyczna

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Ana Luiza Filiorianu wielobój indywidualny 67.458 22. NQ

Gimnastyka sportowa

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Przyrząd Razem Miejsce Przyrząd Razem Miejsce
F PH R V PB HB F PH R V PB HB
Andrei Muntean wielobój indywidualny 13.733 12.500 13.700 14.633 15.466 Q 13.833 83.865 36. NQ
poręcze 15.466 15.466 9. Q 15.600 15.600 6.
Marian Drăgulescu ćwiczenia wolne 12.800 12.800 67. NQ
skoki 15.283 15.283 5. Q 15.449 15.449 4.
drążek 12.166 12.166 70. NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Przyrząd Razem Miejsce Przyrząd Razem Miejsce
V UB BB F V UB BB F
Cătălina Ponor równoważnia 14.900 14.900 5. Q 14.000 14.000 7.
ćwiczenia wolne 14.200 14.200 14. NQ

Judo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż Finał/BM
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Daniel Natea + 100 kg Tajlandia Yea-on
W 100 - 000
Uzbekistan Tangriyev
P 000 - 110
NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż Finał/BM
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Monica Ungureanu 48 kg Belgia van Snick
P 000 - 100
NQ
Andreea Chițu 52 kg BYE Hiszpania Gómez
W 101 - 100
Włochy Giuffrida
P 000 - 001
NQ Brazylia Miranda
P 010 - 100
NQ 7.
Corina Căprioriu 57 kg BYE Kosowo Gjakova
W 002 - 000
Lien
W 100 - 000
Brazylia Silva
P 000 - 010
BYE Portugalia Monteiro
P 000 - 001
5.

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Serghei Țvetcov wyścig ze startu wspólnego DNF

Lekkoatletyka

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Marius Ionescu maraton 2:17:27 37.
Alexandru Nicolae Soare 2:31:53 127.
Marius Cocioran chód na 50 km DNF
Narcis Stefan Mihaila 4:02:46 30.
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Marian Oprea trójskok NM NQ
Andrei Gag pchnięcie kulą 20,40 13. NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Bianca Răzor 400 m 52,42 6. NQ
Claudia Bobocea 800 m 2:03,75 6. NQ
Florina Pierdevară 2:03,32 7. NQ
Ancuța Bobocel 3000 m z przeszkodami 9:46,28 13. NQ
Daniela Cârlan maraton DNF
Paula Todoran 2:48:54 101.
Andreea Arsine chód 20 km 1:38:16 45.
Ana Veronica Rodean 1:38:46 50.
Claudia Ștef 1:41:47 57.
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Alina Rotaru skok w dal 6,40 18. NQ
Cristina Bujin trójskok 13,38 30. NQ
Elena Andreea Panțuroiu 14,00 16. NQ

Piłka ręczna

Turniej kobiet

Trener: Szwecja Tomas Ryde

Grupa A

Lp. Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + +/−
1.  Brazylia 5 4 0 1 138 117 +21 8

2.  Norwegia 5 4 0 1 141 121 +20 8

3.  Hiszpania 5 3 0 2 125 116 +9 6

4.  Angola 5 2 0 3 116 128 −12 4

5.  Rumunia 5 2 0 3 108 119 −11 4

6.  Czarnogóra 5 0 0 5 107 134 −27 0

Wyniki


6 sierpnia 2016
19:50

Rumunia 

19-23

 Angola

Arena do Futuro, Rio de Janeiro
Sędziowie: Koo
Lee
( Korea Południowa)
Widzów: 4465
Cristina Neagu Gol 8
 2×
(9-11)
raport
Isabel Guialo Gol 5
 3×


10 sierpnia 2016
11:30

Rumunia 

25-21

 Czarnogóra

Arena do Futuro, Rio de Janeiro
Sędziowie: Rashed
El-Sayed
( Egipt)
Cristina Neagu Gol 10
 3×
(11-9)
raport
Katarina Bulatović Gol 9
 4×

12 sierpnia 2016
14:40

Rumunia 

24-21

 Hiszpania

Arena do Futuro, Rio de Janeiro
Sędziowie: Bonaventura
Bonaventura
( Francja)
Cristina Neagu Gol 9
 2×
(13-11)
raport
trzy zawodniczki Gol 4
 3×

14 sierpnia 2016
16:40

Norwegia 

28-27

 Rumunia

Arena do Futuro, Rio de Janeiro
Sędziowie: Alpaidze
Berekzina
( Rosja)
Veronica Kristiansen Gol 7
 3×
(14-13)
raport
Cristina Neagu Gol 11
 3×


Pływanie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Norbert Trandafir 50 m dowolnym 22,10 16. Q 21,99 14. NQ
Marius Radu 100 m dowolnym 49,57 38. NQ
Robert Glință 100 m grzbietowym 53,51 9. Q 53,34 NR 4. Q 53,50 8.
200 m grzbietowym 1:57,91 18. NQ
Alin Coste
Daniel Macovei
Marius Radu
Norbert Trandafir
4 × 100 m dowolnym 3:17,03 16. NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Ana Iulia Dascăl 100 m dowolnym 58,72 36. NQ

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Dumitru Captari - 77 kg 145 kg 14. 145 kg DNF
Gabriel Sîncrăian - 85 kg 173 kg 5. 217 kg 1. 390 kg DSQ[a][1]

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Florina-Sorina Hulpan - 69 kg 100 kg 12. 100 kg DSQ
Andreea Aanei + 75 kg 120 kg 6. 145 kg 10. 265 kg 8.

Strzelectwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Alin George Moldoveanu karabin pneumatyczny 10 m 622,7 19. NQ

Szermierka

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał FinałBM
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Tiberiu Dolniceanu szabla indywidualnie Sun W
W 15-7
Belgia van Holsbeke
W 15-13
Węgry Szilágyi
P 10-15
NQ
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał FinałBM
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Mălina Călugăreanu floret indywidualnie Brazylia Bulcão
P 12-15
NQ
Ana Maria Brânză szpada indywidualnie BYE Francja Mallo
W15-8
Korea Południowa Choi I-j
P 8-15
NQ
Simona Gherman BYE Francja Rembi
P 10-13
NQ
Simona Pop Kanada Mackinnon
P 10-15
NQ
Ana Maria Brânză
Simona Gherman
Loredana Iordachioiu
Simona Pop
szpada drużynowo BYE  Stany Zjednoczone
W 24-23
 Rosja
W 45-31
 Chińska Republika Ludowa
W 44-38

Tenis stołowy

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał/BM
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Adrian Crişan gra pojedyncza BYE Indie Kamal
W
4-1 (11:8, 14:12, 9:11, 11:6, 11:8)
Francja Lebesson
W
4-3 (11:4, 4:11, 11:8, 9:11, 7:11, 11:9, 11:10)
Korea Południowa Lee S-u
W
4-3 (9:11, 13:11, 5:11, 10:12, 12:10, 11:6, 13:11)
Zhang
P
0-4 (8:11, 9:11, 12:14, 5:11)
NQ
Ovidiu Ionescu BYE Alamian
W
4-1 (11:7, 11:6, 11:9, 9:11, 11:4)
Austria Gardos
W
4-1 (11:9. 5:11, 12:10, 16:14, 11:7)
Portugalia Freitas
P
1-4 (9:11, 11:1, 5:11, 7:11, 9:11)
NQ
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał/BM
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Daniela Dodean gra pojedyncza BYE Indie Das
W
4-0 (11:2, 11:7, 11:7, 11:3)
Polska Li
W
4-1 (12:10, 11:9, 11:9, 6:11, 11:8)
Japonia Fukuhara
P
0-4 (5:11, 6:11, 4:11, 1:11)
NQ
Elizabeta Samara BYE Brazylia Lin
W
4-0 (11:6, 11:9, 11:3, 12:10)
Ding
P
0-4 (5:11, 8:11, 5:11, 2:11)
NQ
Daniela Dodean
Elizabeta Samara
Bernadette Szőcs
turniej drużynowy  Korea Południowa
P
2-3 (3:0, 0:3, 3:1, 1:3, 3:2)
NQ

Tenis ziemny

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał/BM
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Florin Mergea
Horia Tecău
debel Argentyna Delbonis
Argentyna Durán
W 6:3, 6:2
Meksyk González
Meksyk Reyes-Varela
W 6:3, 7:6(9)
Brazylia Melo
Brazylia Soares
W 6:4, 5:7, 6:2
Stany Zjednoczone Johnson
Stany Zjednoczone Jack Sock
W 6:3, 7:5
Hiszpania López
Hiszpania Nadal
P 2:6, 6:3, 4:6
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał|BM
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Irina-Camelia Begu singel Japonia Hibino
P 4:6, 6:3, 3:6
NQ
Andreea Mitu Hiszpania Muguruza
P 2:6, 2:6
NQ
Monica Niculescu Paragwaj Cepede Royg
W 6:2, 6:3
Rosja Kuzniecowa
P WO
NQ
Irina-Camelia Begu
Monica Niculescu
debel Chan H-c
Chan Y-j
P 7:5, 4:6, 3:6
NQ
Andreea Mitu
Raluca Olaru
Węgry Babos
Węgry Jani
W 6:3, 6:4
Rosja Makarowa
Rosja Wiesnina
P 1:6, 4:6
NQ
Mikst
Mężczyźni
Zawodnicy Konkurencja 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał/BM
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Pozycja
Irina-Camelia Begu
Horia Tecău
mikst Polska Radwańska
Polska Kubot
W 6:4, 6:7(1), [10-8]
Czechy Štěpánek
Czechy Hradecká
P 4:6, 5:7
NQ

Wioślarstwo

Mężczyźni
Zawodnicy Konkurencja Eliminacje Repesaż Półfinał Finał Miejsce
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
George Alexandru Palamariu
Cristi-Ilie Pîrghie
dwójka bez sternika 6:51,71 3. S A/B BYE 6:48,17 6. FB 7:13,68 6. 12.
Vlad-Dragos Aicoboae
Marius Vasile Cozmiuc
Constantin Adam
Toader-Andrei Gontarau
czwórka bez sternika 6:02,56 4. R 6:39,64 4. NQ 13.
Kobiety
Zawodniczki Konkurencja Eliminacje Repesaż Półfinał Finał Miejsce
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Mădălina Bereș
Laura Oprea
dwójka bez sternika 7:18,16 5. R 7:55,25 1. S A/B 7:29,20 5. FB 7:19,63 3. 9.
Gianina-Elena Beleaga
Ionela-Livia Lehaci
dwójka podwójna wagi lekkiej 7:07,29 3. R 8:00,47 1. S A/B 7:21,38 4. FB 7:24,61 2. 8.
Mădălina Bereș
Andreea Boghian
Adelina Cojocariu
Roxana Cogianu
Iuliana Popa
Laura Oprea
Mihaela Petrilă
Ioana Craciun
Daniela Druncea
ósemka 6:16,24 3. R 6:32,63 2. FA 6:04,10 3.

Zapasy

Mężczyźni
Styl klasyczny
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał/BM
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Ion Panait - 66 kg Rosja Albijew
P 1-3
NQ 12.
Alin Alexuc-Ciurariu - 98 kg BYE Egipt Abd al-Wahhab
W 3-1
Armenia Aleksanian
P 0-4
NQ BYE Włochy Timoncini
W 3-0
Turcja İldem
P 0-3
5.
Styl wolny
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał/BM
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Ivan Guidea - 57 kg BYE Turcja Atlı
W 3-1
Bułgaria Dubow
P 0-5
NQ 11.
Albiert Saritow - 97 kg BYE Mołdawia Ceban
W 3-1
Stany Zjednoczone Snyder
P 0-3
NQ BYE Kuba Cortina
W 3-1
Gruzja Odikadze
W 4-0
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał/BM
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Alina Vuc - 48 kg BYE Indie Phogat
P 0-4
NQ 18.

Uwagi

  1. Gabriel Sîncrăian został zdyskwalifikowany po pozytywnym wyniku testu antydopingowego.

Przypisy

  1. MEDIA RELEASE RIO 2016 OLYMPIC GAMES – WEIGHTLIFTING/BOXING (ang.). tas-cas.org. [dostęp 2017-07-22].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Rumunia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Listen to this article