Słowacja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Słowacja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.

Słowacja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Słowacja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Słowacja
Kod MKOl SVK
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012
Londyn
Chorąży Jozef Gönci
Liczba zawodników 46 w 52 konkurencjach w 11 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 59.
Złoto
0
Srebro
1
Brąz
3
Razem
4

Słowację na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 reprezentowało 46 zawodników : 26 mężczyzn i 20 kobiet. Był to piąty start reprezentacji Słowacji na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Srebro
Zuzana Štefečeková
Strzelectwo
trap kobiet 93 pkt[1]
Brąz
Michal Martikán
Kajakarstwo górskie
C-1 mężczyzn 98,31 pkt[2]
Brąz
Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner
Kajakarstwo górskie
C-2 mężczyzn 108,28 pkt[2]
Brąz
Danka Barteková
Strzelectwo
skeet kobiet 90 pkt[1]

Skład kadry

Badminton

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Faza grupowa Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Miejsce Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Miejsce
Monika Fašungová gra pojedyncza Singapur Gu Juan
0-2
Australia Victoria Na
0-2
3. → Nie awansowała 33.

Gimnastyka

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencje
Wielobój indywidualnie Ćwiczenia wolne Ćwiczenia na koniu z łękami Ćwiczenia na kółkach Ćwiczenia na poręczach Ćwiczenia na drążku Skoki Wielobój drużynowy
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Samuel Piasecký 15,358 11. 12,666 65.

Kobiety

Zawodniczka Wynik
Wielobój indywidualnie Ćwiczenia wolne Ćwiczenia na poręczach Ćwiczenia na równoważni Skoki Wielobój drużynowy
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Mária Homolová 47,023 57. 12,066 76. 10,458 77. 11,733 72. 12,766 77.

Judo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Pierwsza runda repasaży Półfinał repasaży Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Milan Randl - 90 kg Grecja Ilias Iliadis
P 0002-0111
→ Nie awansował 17.

Kajakarstwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał A/B Pozycja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Ľubomír Hagara C-1 200 m 43,507 5. 41,472 3. 43,977 6.(A) 6.
Marek Krajčovič K-1 1000 m 3:39,649 7. → Nie awansował 20.
Peter Gelle
Erik Vlček
K-2 1000 m 3:19,571 3. 3:12,690 1. 3:12,519 8. (A) 8.
Peter Gelle
Martin Jankovec
Erik Vlček
Juraj Tarr
K-4 1000 m 2:55,173 1. 2:56,771 6. (A) 6.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Pozycja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Ivana Kmeťová K-1 200 m 43,445 6. 42,510 5. 45,556 6. (B) 14.
Ivana Kmeťová
Martina Kohlová
K-2 500 m 1:45,073 5. 1:43,653 5. 1:47,683 5. (B) 13.

Kajakarstwo górskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Pozycja
P 1 M. P 2 M. Razem M. Czas Miejsce Czas Miejsce
Michal Martikán C-1 139,46 16. 90,56 1. 90,56 1. 104,04 4. 98,31 3.
Pavol Hochschorner
Peter Hochschorner
C-2 97,52 2. 98,60 1. 97,52 2. 109,04 2. 108,28 3.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Pozycja
P 1 M. P 2 M. Razem M. Czas Miejsce Czas Miejsce
Jana Dukátová K-1 105,14 5. 101,37 4. 101,37 6. 110,48 4. 111,60 6. 6.

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Peter Sagan wyścig ze startu wspólnego (m) 5:46:37 34.

Kolarstwo górskie

Zawodniczka Konkurencja Czas Pozycja
Janka Števková cross-country (k) 1:39:05 21.

Lekkoatletyka

Mężczyźni

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Anton Kučmín chód 20 km 1:22:25 23.
Matej Tóth chód 50 km 3:41:24 8.
Miloš Bátovský 4:09:32 48.

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Marcel Lomnický rzut młotem 74,00 15. → Nie awansował
Michal Kabelka skok wzwyż 2,16 30. → Nie awansował

Kobiety

Konkurencje biegowe

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Katarína Berešová maraton 2:48:11 99.
Lucia Klocová 1500 m 4;07,79 9. 4:02,99 8. 4:12,64 8.
Mária Czaková chód 20 km 1:37:43 53.

Konkurencje techniczne

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Martina Hrašnová rzut młotem 68,41 20. → Nie awansowała
Jana Velďáková skok w dal 6,18 27. → Nie awansowała
Dana Velďáková trójskok 14,22 10. 11,92 12.

Pływanie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Tomáš Klobučník 200 m klasycznym 2:13,40 23. → Nie awansował

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Miroslava Syllabová 200 m dowolnym 26,07 38. → Nie awansowała
Katarína Filová 100 m dowolnym 56,58 31. → Nie awansowała
200 m dowolnym 2:02,03 28. → Nie awansowała
Denisa Smolenová 100 m motylkowym 59,48 28. → Nie awansowała
200 m motylkowym 2:11,10 21. → Nie awansowała
Katarína Listopadová 200 m zmiennym 2:16,81 28. → Nie awansowała

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Martin Tešovič -105 kg 167 kg 11. 196 kg 12. 363 kg 11.

Strzelectwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Juraj Tužinský ppn 60 580 15. → Nie awansował
pdw 60 554 23. → Nie awansował
Pavol Kopp ppn 60 576 21. → Nie awansował
pdw 60 554 20. → Nie awansował
Jozef Gönci Kpn 60 591 31. → Nie awansował
Kdw 60l 589 39. → Nie awansował
Kdw 3x40 1157 31. → Nie awansował
Erik Varga trap 121 12. → Nie awansował

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Daniela Pešková kpn 40 395 14. → Nie awansowała
Ksp 3x20 576 34. → Nie awansowała
Zuzana Štefečeková trap 73 2. 93
Danka Barteková skeet 70 2. 90 + 4

Tenis ziemny

Kobiety
Zawodniczka Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Daniela Hantuchová singel Li Na
6:2, 3:6, 6:3
Francja Alizé Cornet
6:3, 6:0
Dania Caroline Wozniacki
4:6, 2:6
→ Nie awansowała Miejsca 9-16.
Dominika Cibulková Bułgaria Cwetana Pironkowa
6:7(4), 2:6
→ Nie awansowała Miejsca 33-64.
Dominika Cibulková
Daniela Hantuchová
debel Polska Agnieszka Radwańska
Polska Urszula Radwańska
2:6, 1:6
→ Nie awansowały Miejsca 17-31.
Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Lukáš Lacko singel Niemcy Philipp Petzschner
6:7(5), 1:6
→ Nie awansował Miejsca 33-64.
Martin Kližan Stany Zjednoczone Andy Roddick
5:7, 4:6
→ Nie awansował Miejsca 33-64.
Lukáš Lacko
Martin Kližan
debel Serbia Janko Tipsarević
Serbia Nenad Zimonjić
3:6, 3:6
→ Nie awansowali Miejsca 17-32.

Triathlon

Zawodnik Konkurencja Pływanie (1,5 km) Zmiana 1 Jazda na rowerze (40 km) Zmiana 2 Bieg (10 km) Czas Pozycja
Richard Varga mężczyźni 16:59 0:41 59:15 0:30 32:03 1:49:25 22.

Przypisy

  1. a b Shooting at the 2012 Summer Olympics, olympedia.org [dostęp 2021-05-06] (ang.).
  2. a b Canoe Slalom at the 2012 Summer Olympics, olympedia.org [dostęp 2021-05-06] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Słowacja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Listen to this article