Słowenia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Słowenia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.

Słowenia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Słowenia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Słowenia
Kod MKOl SLO
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012
Londyn
Chorąży Peter Kauzer
Liczba zawodników 65 w 68 konkurencjach w 15 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 42.
Złoto
1
Srebro
1
Brąz
2
Razem
4

Słowenię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 reprezentowało 65 zawodników: 28 mężczyzn i 37 kobiet. Był to szósty start reprezentacji Słowenii na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Urška Žolnir
Judo
waga do 63 kg kobiet w finale pokonała Chinkę Xu Lili[1]
Srebro
Primož Kozmus
Lekkoatletyka
rzut młotem mężczyzn 79,36 m[2]
Brąz
Rajmond Debevec
Strzelectwo
karabin małokalibrowy leżąc 50 m mężczyzn 701,0 pkt[3]
Brąz
Luka Špik, Iztok Čop
Wioślarstwo
dwójka podwójna mężczyzn 6:34,35 min[4]

Skład kadry

Badminton

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Faza grupowa Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Miejsce Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Miejsce
Maja Tvrdy gra pojedyncza Wielka Brytania Susan Egelstaff
0-2
Japonia Sayaka Satō
0-2
3. → Nie awansowała 33.

Gimnastyka

Kobiety

Zawodniczka Wynik
Wielobój indywidualnie Ćwiczenia wolne Ćwiczenia na poręczach Ćwiczenia na równoważni Skoki Wielobój drużynowy
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Saša Golob 38,599 60. 13,500 40. 12,066 70. 13,033 47. 0,000 81.

Judo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Pierwsza runda repasaży Półfinał repasaży Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Rok Drakšič - 66 kg Wenezuela Ricardo Valderrama
W 0100-0001
Węgry Miklós Ungvári
P 0002-0011
→ Nie awansował 9.
Aljaž Sedej - 73 kg Stany Zjednoczone Travis Stevens
P 0002-1010
→ Nie awansował 17.
Matjaž Ceraj +100 kg Ukraina Stanisław Bondarenko
W 0021-0002
Korea Południowa Kim Sung-min
P 0001-0020
→ Nie awansował 9.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Pierwsza runda repasaży Półfinał repasaży Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Vesena Đukić - 57 kg Japonia Kaori Matsumoto
P 0002-0011
→ Nie awansowała 17.
Urška Žolnir - 63 kg Niemcy Claudia Malzahn
W 1100-0000
Ekwador Estefania García
W 1000-0001
Izrael Alice Schlesinger
W 1100-0000
Mongolia Muchdzaja Cedewsuren
W 1000-0000
Xu Lili
W 0100-0011
Raša Sraka - 70 kg Hiszpania Cecilia Blanco
W 1102-0001
Korea Południowa Hwang Ye-sul
P 0001–1000
→ Nie awansowała Kolumbia Yuri Alvear
P 0001–1000
→ Nie awansowała 7.
Anamari Velenšek - 78 kg Polska Daria Pogorzelec
P 0000-0010
→ Nie awansowała 17.
Lucija Polavder +78 kg Wielka Brytania Karina Bryant
P 0000-0011
→ Nie awansowała 9.

Kajakarstwo

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Pozycja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Špela Ponomarenko K-1 200m 42,884 4. 42,209 5. 44,953 2. (B) 10.
K-1 500m 2:01,520 5. 1:53,341 5. 1:53,718 4. (B) 12.

Kajakarstwo górskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Pozycja
P 1 M. P 2 M. Razem M. Czas Miejsce Czas Miejsce
Peter Kauzer K-1 90,98 9. 88,10 4. 88,10 5. 96,02 1. 101,01 6. 6.
Benjamin Savšek C-1 90,83 1. 203,42 15. 90,83 2. 99,92 2. 219,95 8. 8.
Sašo Taljat
Luka Božič
C-2 102,82 4. 101,08 4. 101,08 6. 113,50 8. → Nie awansowali 8.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Pozycja
P 1 M. P 2 M. Razem M. Czas Miejsce Czas Miejsce
Eva Terčelj K-1 107,17 7. 107,57 9. 107,17 11. 117,36 13. → Nie awansowała 13.

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Janez Brajkovič jazda indywidualna na czas (m) 54:09,72 10.
wyścig ze startu wspólnego (m) 5:46:05 21.
Borut Božič 5:46:37 46.
Grega Bole 5:46:37 79.
Polona Batagelj wyścig ze startu wspólnego (k) 3:35:56 22.

Kolarstwo górskie

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Tanja Žakelj cross-country (k) 1:34:41 10.
Blaža Klemenčič 1:39:42 23.

Lekkoatletyka

Mężczyźni

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Primož Kobe maraton 2:19:28 46.
Brent Larue 400 m przez płotki 49,38 4. 49,45 3. → Nie awansował

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Rožle Prezelj skok wzwyż 2,21 25. → Nie awansował
Primož Kozmus rzut młotem 78,12 3. 79,36
Matija Kranjc rzut oszczepem 72,63 40. → Nie awansował

Kobiety

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Žana Jereb maraton 2:42:50 88.
Sonja Roman 1500 m 4:19,17 11. → Nie awansowała
Marina Tomić 100 m przez płotki 13,10 5. → Nie awansowała

Konkurencje techniczne

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Barbara Špiler rzut młotem 67,21 29. → Nie awansowała
Martina Ratej rzut oszczepem 63,60 6. 61,62 7.
Tina Šutej skok o tyczce 4,25 19. → Nie awansowała
Marija Šestak trójskok 14,16 12. 13,98 11.

Łucznictwo

Zawodnik Konkurencja Runda rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Wynik Seed Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Klemen Štrajhar indywidualnie (m) 639 58. Dai Xiaoxiang
0-6
→ Nie awansował 33.

Pływanie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Peter Mankoč 100m motylkowym 52,44 20. → Nie awansował
Robert Žbogar 200m motylkowym 1:58,99 24. → Nie awansował
Damir Dugonjič 100m klasycznym 1:00,77 18. → Nie awansował

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Nastja Govejšek 100m dowolnym 56,21 28. → Nie awansowała
Sara Isakovič 200m dowolnym 1:58,96 16. 1:58,47 14. → Nie awansowała
100m motylkowym 59,86 31. → Nie awansowała
Mojca Sagmeister 400m dowolnym 4:21,55 32. → Nie awansowała
Tjaša Oder 800m dowolnym 8:41,82 25. → Nie awansowała
Anja Čarman 100m grzbietowym 1:02,68 34. → Nie awansowała
200m grzbietowym 2:13,01 25. → Nie awansowała
Tjaša Vozel 100m klasycznym 1:09,63 30. → Nie awansowała
Tanja Šmid 200m klasycznym 2;32,19 33. → Nie awansowała
Anja Klinar 200m motylkowym 2:09,24 14. 2:07,84 11. → Nie awansowała
200m zmiennym 4:38,20 10. → Nie awansowała
Sara Isakovič
Anja Klinar
Urša Bežan
Mojca Sagmeister
4 × 200m dowolnym 8:04,69 14. → Nie awansowały

Strzelectwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Rajmond Debevec Kdw 60l 596 3. 701,0
Kdw 3x40 1161 27. → Nie awansował
Boštjan Maček trap 121 7. → Nie awansował

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Živa Dvoršak ppn 40 396 11. → Nie awansowała
Ksp 3x20 574 36. → Nie awansowała

Taekwondo

Kobiety

Zawodnik Konkurencja 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Franka Anić -67 kg Kazachstan Gülnafis Ajtmuchambetowa
15-11
Kanada Karine Sergerie
10-5
Korea Południowa Hwang Kyung-seon
0-7
Stany Zjednoczone Paige McPherson
3-8
→ Nie awansowała 5.
Nuša Rajher +67 kg Kazachstan Feruza Jergeszowa
16(SDP)-16
Rosja Anastazja Barysznikowa
9-11
→ Nie awansowała 9.

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Ivan Konrad Trajkovič +80 kg Korea Południowa Cha Dong-min
4-9
→ Nie awansował 11.

Tenis stołowy

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Bojan Tokič gra pojedyncza (m) Argentyna Liu Song
4-3
11:0, 7:11, 11:7, 11:6, 3:11, 9:11, 11:8
Singapur Gao Ning
0-4
7:11, 7:11, 5:11, 12:14
→ Nie awansował 17.

Tenis ziemny

Kobiety
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Polona Hercog singel Hiszpania María José Martínez Sánchez
2:6, 4:6
→ Nie awansowała Miejsca 33-64.
Andreja Klepač
Katarina Srebotnik
debel Gruzja Margalita Czachnaszwili
Gruzja Ana Tatiszwili
7:6(0), 3:6, 6:2
Włochy Sara Errani
Włochy Roberta Vinci
5:7, 6:4, 4:6
→ Nie awansowały Miejsca 9-16.
Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Blaž Kavčič singel Indie Vishnu Vardhan
6:3, 6:2
Hiszpania David Ferrer
2:6, 2:6
→ Nie awansował Miejsca 17-32.

Triathlon

Zawodnik Konkurencja Pływanie (1,5 km) Zmiana 1 Jazda na rowerze (40 km) Zmiana 2 Bieg (10 km) Czas Pozycja
Mateja Šimic kobiety 19:31 0:43 1:07:11 0:34 37:36 2:05:35 37.

Wioślarstwo

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repesaż Półfinały Finał Miejsce
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Luka Špik
Iztok Čop
M2x 6:17,78 2. 6:19,97 1 6:34,35 3. (A)

Żeglarstwo

Kobiety
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Tina Mrak
Teja Černe
470 12 9 12 14 17 17 17 14 16 16 127 18.
Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Karlo Hmeljak Laser 23 30 18 33 34 31 50 25 27 32 253 31.
Vasilij Žbogar Finn 8 6 5 3 8 5 9 6 2 6 14 63 6.

M = Wyścig medalowy

Przypisy

  1. Olympic Games London 2012, Judoinside.com [dostęp 2012-12-21] (ang.).
  2. Athletics - Olympic Games 2012 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-12-21] (ang.).
  3. Shooting sports - Olympic Games 2012 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-12-21] (ang.).
  4. World Rowing - Official Website, worldrowing.com [dostęp 2012-12-21] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Słowenia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Listen to this article