Słowenia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Słowenia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.

Słowenia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Słowenia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Słowenia
Kod MKOl SLO
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016
Rio de Janeiro
Chorąży Vasilij Žbogar
Liczba zawodników 60 w 12 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 45.
Złoto
1
Srebro
2
Brąz
1
Razem
4

Słowenię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 reprezentowało 60 zawodników – 36 mężczyzn i 24 kobiet. Zdobyli razem cztery medale. Złoto wywalczyła judoczka Tina Trstenjak, a srebrne otrzymali kajakarz Peter Kauzer oraz żeglarz Vasilij Žbogar, a brązowy – judoczka Anamari Velenšek. Oficjalna lista zawodników została ustalona 22 lipca 2016 roku[1][2].

Był to siódmy udział reprezentacji Słowenii na letnich igrzyskach olimpijskich.

Medaliści

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Data
Tina Trstenjak Judo –63 kg kobiet 9 sierpnia
Peter Kauzer Kajakarstwo K-1 mężczyzn 10 sierpnia
Vasilij Žbogar Żeglarstwo Finn 16 sierpnia
Anamari Velenšek Judo –78 kg kobiet 11 sierpnia

Reprezentanci

Dyscyplina Mężczyźni Kobiety Razem
Gimnastyka 0 1 1
Judo 3 2 5
Kajakarstwo 4 2 6
Kolarstwo 4 2 6
Lekkoatletyka 4 6 10
Piłka ręczna 17 0 17
Pływanie 4 6 10
Strzelectwo 1 1 2
Tenis stołowy 1 0 1
Tenis ziemny 0 1 1
Triathlon 0 1 1
Żeglarstwo 1 2 3

Gimnastyka

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Punkty Pozycja Punkty Pozycja
Teja Belak Skoki kobiet 13,650 19. Nie zakwalifikowała się

Judo

Zawodnik Konkurencja 1/32 finału 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Repasaż Finał Pozycja
Rok Drakšič –73 kg mężczyzn Wolny los Izrael Muki
P 000–100
Nie zakwalifikował się Nie zakwalifikował się
Mihael Žgank –90 kg mężczyzn Wolny los Serbia Kukolj
P 000–100
Nie zakwalifikował się Nie zakwalifikował się
Adrian Gomboc –66 kg mężczyzn Wolny los Gruzja Margwelaszwili
W 100–000
Zambia Punza
W 101–000
Kanada Bouchard
W 100–000
Włochy Basile
P 000–000
o 3. miejsce:
Uzbekistan Sobirov
P 000–110
4.
Tina Trstenjak –63 kg kobiet Wolny los Włochy Gwend
W 001–000
Yang
W 101–000
Brazylia Silva
W 101–000
Francja Agbegnenou
W 101–000
Anamari Velenšek –78 kg kobiet Wolny los Ukraina Turks
W 001–000
Kuba Castillo
W 100–000
Stany Zjednoczone Harrison
P 000–100
o 3. miejsce:
Niemcy Malzahn
W 100–000

Kajakarstwo

Kajakarstwo górskie

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Benjamin Savšek C-1 mężczyzn 94,36 4. (Q) 98,70 4. (Q) 99,36 6.
Luka Božič
Sašo Taljat
C-2 mężczyzn 105,21 6. (Q) 111,14 7. (Q) 107,73 7.
Peter Kauzer K-1 mężczyzn 91,11 12. (Q) 91,01 4. (Q) 88,70
Urša Kragelj K-1 kobiet 102,79 7. (Q) 108,37 9. (Q) 108,68 9.

Kajakarstwo klasyczne

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Špela Ponomarenko K-1 200 m kobiet 40,387 2. (Q) 40,797 3. (Q) 40,769 4.

Kolarstwo

Kolarstwo górskie

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Tanja Žakelj Cross-country kobiet 1:35:17 13.

Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Jan Polanc Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn 6:30:05 52.
Simon Špilak 6:30:05 57.
Matej Mohorič DNF
Primož Roglič 6:19:43 26.
Jazda indywidualna na czas mężczyzn 1:14:55,16 10.
Polona Batagelj Wyścig ze startu wspólnego kobiet 3:58:03 32.

Lekkoatletyka

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Luka Janežič Bieg na 400 m mężczyzn 45,33 2. (Q) 45,07 4. Nie zakwalifikował się
Žan Rudolf Bieg na 800 m mężczyzn 1:46,93 5. Nie zakwalifikował się
Anton Kosmač Maraton mężczyzn 2:29:48 117.
Robert Renner Skok o tyczce mężczyzn 5,45 22. Nie zakwalifikował się
Maja Mihalinec Bieg na 200 m kobiet 23,38 6. Nie zakwalifikowała się
Sabina Veit 23,75 7. Nie zakwalifikowała się
Daneja Grandovec Maraton kobiet DNF
Maruša Černjul Skok wzwyż kobiet 1,92 21. Nie zakwalifikowała się
Tina Šutej Skok o tyczce kobiet 4,55 8. (q) 4,50 11.
Martina Ratej Rzut oszczepem kobiet 59,76 18. Nie zakwalifikowała się

Piłka ręczna

Reprezentacja Konkurencja Faza frupowa Ćwierćfinał Półfinał Finał Pozycja końcowa
Przeciwnicy Pozycja
 Słowenia Turniej mężczyzn  Egipt
W 27–26
 Brazylia
W 31–28
 Szwecja
W 29–25
 Niemcy
P 25–28
 Polska
W 25–20
2. (Q)  Dania
P 30–37
Nie zakwalifikowali się 6.
Numer Zawodnik Klub
1 Skok, MatevžMatevž Skok RK Zagrzeb
3 Blagotinšek, BlažBlaž Blagotinšek Veszprém KSE
5 Henigman, NikNik Henigman RD Ribnica
7 Kavtičnik, VidVid Kavtičnik Montpellier Handball
8 Janc, BlažBlaž Janc RK Celje
11 Dolenec, JureJure Dolenec Montpellier Handball
12 Škof, GorazdGorazd Škof Paris Saint-Germain Handball
13 Cingesar, DarkoDarko Cingesar RK Zagrzeb
15 Poteko, VidVid Poteko RK Celje
18 Miklavčič, DavidDavid Miklavčič RK Zagrzeb
22 Gaber, MatejMatej Gaber Pick Szeged
23 Zorman, UrošUroš Zorman Vive Kielce
25 Bezjak, MarkoMarko Bezjak SC Magdeburg
31 Razgor, SimonSimon Razgor Mieszkow Brześć
32 Zarabec, MihaMiha Zarabec RK Celje
44 Bombač, DeanDean Bombač Vive Kielce
90 Lesjak, UrbanUrban Lesjak RK Celje
Trener: Veselin Vujović

Pływanie

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Martin Bau 1500 m stylem dowolnym mężczyzn 15:29,95 36. Nie zakwalifikował się
Damir Dugonjič 100 m stylem klasycznym mężczyzn 1:00,41 21. Nie zakwalifikował się
Anže Tavčar 100 m stylem dowolnym mężczyzn 49,38 36. Nie zakwalifikował się
200 m stylem dowolnym mężczyzn 1:49,96 39. Nie zakwalifikował się
Robert Žbogar 200 m stylem motylkowym mężczyzn 1:57,05 22. Nie zakwalifikował się
Anja Klinar 400 m stylem dowolnym kobiet 4:09,07 18. Nie zakwalifikowała się
800 m stylem dowolnym kobiet DNS Nie zakwalifikowała się
200 m stylem motylkowym kobiet 2:08,43 14. (Q) 2:09,44 15. Nie zakwalifikowała się
Tjaša Oder 800 m stylem dowolnym kobiet 8:33,14 13. Nie zakwalifikowała się
Špela Perš 10 km na otwartym akwenie kobiet 1:58:59,6 16.
Tjaša Vozel 100 m stylem klasycznym kobiet 1:11,15 35. Nie zakwalifikowała się
Anja Klinar
Tjaša Oder
Tjaša Pintar
Janja Šegel
4 x 200 m stylem dowolnym kobiet 8:02,22 15. Nie zakwalifikowały się

Strzelectwo

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Boštjan Maček Trap mężczyzn 113 22. Nie zakwalifikował się
Živa Dvoršak Karabin pneumatyczny z 10 m kobiet 414,7 17. Nie zakwalifikowała się
Karabin małokalibrowy w trzech pozycjach z 50 m kobiet 572 32. Nie zakwalifikowała się

Tenis stołowy

Zawodnik Konkurencja 1/64 finału 1/32 finału 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
Bojan Tokić Singel mężczyzn Alamian
W 4–2
Polska Wang
W 4–2
Portugalia Apolónia
W 4–1
Niemcy Ovtcharov
P 1–4
Nie zakwalifikował się

Tenis ziemny

Zawodnik Konkurencja 1/32 finału 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
Polona Hercog Singel kobiet Portoryko Puig
P 0–2
Nie zakwalifikowała się

Triathlon

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Mateja Šimic Kobiety 2:02:28 31.

Żeglarstwo

Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M
Vasilij Žbogar Finn mężczyzn 3 2 7 10 15 9 5 4 9 8 12 68
Veronika Macarol
Tina Mrak
470 kobiet 2 6 5 4 21 12 4 21 5 6 2 67 6.

Przypisy

  1. Slovenija na OI v Riu z 59 športniki (słoweń.). [dostęp 2018-01-18].
  2. Slovenija na OI 2016 (słoweń.). [dostęp 2018-01-18].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Słowenia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Listen to this article