Saneczkarstwo na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014
jedna z dyscyplin rozgrywanych podczas igrzysk olimpisjkich w Soczi / Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Drogi AI, mówmy krótko, odpowiadając po prostu na te kluczowe pytania:
Czy możesz wymienić najważniejsze fakty i statystyki dotyczące Saneczkarstwo na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014?
Podsumuj ten artykuł dla 10-latka
POKAŻ WSZYSTKIE PYTANIA
Zawody w saneczkarstwie podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2014 roku przeprowadzane są w dniach 9–13 lutego 2014 w Krasnej Polanie, oddalonej o 40 km od głównego miasta igrzysk – Soczi, na torze saneczkowo-bobslejowym Sanki. W ramach igrzysk zawodnicy i zawodniczki walczą w czterech konkurencjach: jedynkach mężczyzn, jedynkach kobiet, dwójkach mężczyzn oraz drużynowo. Po raz pierwszy łącznie rozdane będą cztery komplety medali, ponieważ do programu igrzysk dołączył ślizg drużynowy.
Szybkie fakty Data, Liczba konkurencji ...
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014 Soczi | |||
| |||
Data |
8 – 13 lutego 2014 | ||
---|---|---|---|
Liczba konkurencji |
4 |
Zamknij
Więcej informacji Saneczkarstwo na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 ...
Saneczkarstwo na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 | ||
---|---|---|
Jedynki | mężczyźni | kobiety |
Dwójki | mężczyźni | |
Sztafeta | wyniki | |
Kwalifikacje |
Zamknij
Więcej informacji Data, Konkurencja ...
Data | Konkurencja | Godzina | |
---|---|---|---|
8 lutego | Jedynki mężczyzn | 1. i 2. zjazd | 18:30 UTC+4 / 15:30 CET |
9 lutego | 3. i 4. zjazd | 18:30 UTC+4 / 15:30 CET | |
10 lutego | Jedynki kobiet | 1. i 2. zjazd | 18:45 UTC+4 / 15:45 CET |
11 lutego | 3. i 4. zjazd | 18:30 UTC+4 / 15:30 CET | |
12 lutego | Dwójki mężczyzn | 18:15 UTC+4 / 15:15 CET | |
13 lutego | Sztafeta | 20:15 UTC+4 / 17:15 CET |
Zamknij
Więcej informacji Konkurencja ...
Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
Jedynki mężczyzn | Felix Loch | 3:27,526 | Albert Diemczenko | 3:28,002 | Armin Zöggeler | 3:28,797 |
Jedynki kobiet | Natalie Geisenberger | 3:19,768 | Tatjana Hüfner | 3:20,907 | Erin Hamlin | 3:21,145 |
Dwójki mężczyzn | Tobias Wendl Tobias Arlt | 1:38,933 | Andreas Linger Wolfgang Linger | 1:39,455 | Andris Šics Juris Šics | 1:39,790 |
Sztafeta | Niemcy | 2:45,649 | Rosja | 2:46,679 | Łotwa | 2:47,295 |
Zamknij
Jedynki mężczyzn
Więcej informacji Miejsce, Zawodnik ...
Miejsce | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|
Felix Loch | Niemcy | 3:27,526 | – | |
[1][2] | Albert Diemczenko | Rosja | 3:28,002 | +0,476 |
Armin Zöggeler | Włochy | 3:28,797 | +1,271 | |
4. | Andi Langenhan | Niemcy | 3:29,355 | +1,829 |
5. | Siemion Pawliczenko | Rosja | 3:29,355 | +1,910 |
6. | Dominik Fischnaller | Włochy | 3:29,479 | +1,953 |
7. | Aleksandr Pierietiagin | Rosja | 3:29,495 | +1,969 |
8. | Reinhard Egger | Austria | 3:29,506 | +1,980 |
9. | Wolfgang Kindl | Austria | 3:29,663 | +2,137 |
10. | Mārtiņš Rubenis | Łotwa | 3:29,697 | +2,171 |
Zamknij
Jedynki kobiet
Więcej informacji Miejsce, Zawodniczka ...
Miejsce | Zawodniczka | Reprezentacja | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|
Natalie Geisenberger | Niemcy | 3:19,768 | – | |
Tatjana Hüfner | Niemcy | 3:20,907 | +1,139 | |
Erin Hamlin | Stany Zjednoczone | 3:21,145 | +1,377 | |
4. | Alex Gough | Kanada | 3:21,578 | +1,810 |
5. | Kimberley McRae | Kanada | 3:21,895 | +2,127 |
6. | Anke Wischnewski | Niemcy | 3:21,960 | +2,192 |
7. | Tatjana Iwanowa | Rosja | 3:22,006 | +2,238 |
8. | Natalja Choriewa | Rosja | 3:22,067 | +2,299 |
9. | Martina Kocher | Szwajcaria | 3:22,166 | +2,398 |
10. | Kate Hansen | Stany Zjednoczone | 3:22,667 | +2,889 |
Zamknij
Dwójki mężczyzn
Więcej informacji Miejsce, Zawodnicy ...
Miejsce | Zawodnicy | Reprezentacja | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|
Tobias Wendl Tobias Arlt | Niemcy | 1:38,933 | – | |
Andreas Linger Wolfgang Linger | Austria | 1:39,455 | +0,522 | |
Andris Šics Juris Šics | Łotwa | 1:39,790 | +0,857 | |
4. | Tristan Walker Justin Snith | Kanada | 1:39,840 | +0,907 |
5. | Aleksandr Dienisjew Władisław Antonow | Rosja | 1:39,949 | +1,016 |
6. | Christian Oberstolz Patrick Gruber | Włochy | 1:40,019 | +1,086 |
7. | Ludwig Rieder Patrick Rastner | Włochy | 1:40,039 | +1,106 |
8. | Toni Eggert Sascha Benecken | Niemcy | 1:40,218 | +1,285 |
9. | Władisław Jużakow Władimir Machnutin | Rosja | 1:40,337 | +1,404 |
10. | Oskars Gudramovičs Pēteris Kalniņš | Łotwa | 1:40,462 | +1,529 |
Zamknij
Sztafeta
- Osobny artykuł: Saneczkarstwo na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 – sztafeta.
Więcej informacji Miejsce, Zawodnicy ...
Miejsce | Zawodnicy | Reprezentacja | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|
Natalie Geisenberger Felix Loch Tobias Wendl / Tobias Arlt |
Niemcy | 2:45,649 | – | |
[1][2] | Tatjana Iwanowa Albert Diemczenko Aleksandr Dienisjew / Władisław Antonow |
Rosja | 2:46,679 | +1,030 |
Elīza Tīruma Mārtiņš Rubenis Andris Šics / Juris Šics |
Łotwa | 2:47,295 | +1,646 | |
4. | Alex Gough Samuel Edney Tristan Walker / Justin Snith |
Kanada | 2:47,395 | +1,746 |
5. | Sandra Gasparini Armin Zöggeler Christian Oberstolz / Patrick Gruber |
Włochy | 2:47,420 | +1,771 |
6. | Erin Hamlin Chris Mazdzer Christian Niccum / Jayson Terdiman |
Stany Zjednoczone | 2:47,555 | +1,906 |
7. | Miriam Kastlunger Wolfgang Kindl Andreas Linger / Wolfgang Linger |
Austria | 2:48,477 | +2,828 |
8. | Natalia Wojtuściszyn Maciej Kurowski Patryk Poręba / Karol Mikrut |
Polska | 2:49,753 | +4,104 |
9. | Vendula Kotenová Ondřej Hyman Lukáš Brož / Antonín Brož |
Czechy | 2:49,805 | +4,156 |
10. | Viera Gburová Jozef Ninis Marian Zemaník / Jozef Petrulák |
Słowacja | 2:50,165 | +4,516 |
Zamknij
- SML-040-Decision Disciplinary Commision-Decision-Operative-Part-Albert-Demchenko. stillmed.olympic.org. [dostęp 2018-01-03]. (ang.).
- CAS Media Release. tas-cas.org. [dostęp 2018-05-31]. (ang.).
Szybkie fakty
Zamknij
- Luge: Schedule and results. sochi2014.com. [dostęp 2014-01-26]. (ang.).