Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 – 1000 m kobiet - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 – 1000 m kobiet.

Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 – 1000 m kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

1000 m kobiet
ZIO 2014 ZIO 2022
Data 20 - 22 lutego 2018
Gospodarz Gangneung
Miejscowość Gangneung Ice Arena
Liczba zawodników 32
Zwycięzcy
I miejsce

II miejsce

III miejsce
Holandia Suzanne Schulting

Kanada Kim Boutin

Włochy Arianna Fontana
Strona internetowa
Short track na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018
500 m mężczyźni kobiety
1000 m mężczyźni kobiety
1500 m mężczyźni kobiety
Sztafeta mężczyźni kobiety
Kwalifikacje

Bieg na 1000 m kobiet rozgrywany w ramach short tracku na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 odbył się w dniach 20 - 22 lutego w Gangneung Ice Arena w Gangneung[1].

Mistrzynią olimpijską została Holenderka Suzanne Schulting, na drugim miejscu podium stanęła Kanadyjka Kim Boutin, a brąz wywalczyła z Arianna Fontana Włoch. Jedyna startująca Polka - Magdalena Warakomska - odpadła w ćwierćfinale i została sklasyfikowana na 12 miejscu.

Terminarz

Data Konkurencja Godzina rozpoczęcia
UTC+09:00 CET
20 lutego Eliminacje 19:00 11:00
22 lutego Ćwierćfinały 19:14 11:14
Półfinały 19:51 11:51
Finał 20:26 12:26

Wyniki

Eliminacje

Miejsce Grupa Zawodniczka Reprezentacja Czas Uwagi
1. 1 Shim Suk-hee  Korea Południowa 1:34,940 Q
2. 1 Véronique Pierron  Francja 1:35,299 Q
3. 1 Bianca Walter  Niemcy 1:36,128 ADV
- 1 Han Yutong  Chińska Republika Ludowa DSQ
1. 2 Choi Min-jeong  Korea Południowa 1:31,190 Q
2. 2 Qu Chunyu  Chińska Republika Ludowa 1:31,279 Q
3. 2 Anastasija Krestowa  Kazachstan 1:31,557
- 2 Deanna Lockett  Australia DSQ
1. 3 Suzanne Schulting  Holandia 1:29,519 Q
2. 3 Jekaterina Jefremenkowa  Olimpijscy sportowcy z Rosji 1:29,598 Q
3. 3 Kim Iong-a  Kazachstan 1:29,703
4. 3 Petra Jászapáti  Węgry 1:29,838
1. 4 Arianna Fontana  Włochy 1:30,676 Q
2. 4 Valérie Maltais  Kanada 1:30,773 Q
3. 4 Jessica Kooreman  Stany Zjednoczone 1:31,657
4. 4 Kathryn Thomson  Wielka Brytania 1:32,150
1. 5 Lara van Ruijven  Holandia 1:30,896 Q
2. 5 Magdalena Warakomska  Polska 1:31,259 Q
3. 5 Andrea Keszler  Węgry 1:31,446 ADV
- 5 Elise Christie  Wielka Brytania YC
1. 6 Li Jinyu  Chińska Republika Ludowa 1:32,335 Q
2. 6 Yara van Kerkhof  Holandia 1:43,364 Q
- 6 Sofia Prosfirnowa  Olimpijscy sportowcy z Rosji DSQ
- 6 Anna Seidel  Niemcy DSQ
1. 7 Kim A-lang  Korea Południowa 1:30,459 Q
2. 7 Marianne St-Gelais  Kanada 1:30,512 Q
3. 7 Sumire Kikuchi  Japonia 1:30,970
- 7 Lana Gehring  Stany Zjednoczone DSQ
1. 8 Kim Boutin  Kanada 1:32,402 Q
2. 8 Hitomi Saito  Japonia 1:32,457 Q
3. 8 Charlotte Gilmartin  Wielka Brytania 1:32,899
4. 8 Cynthia Mascitto  Włochy 1:32,926

Ćwierćfinały

Miejsce Grupa Zawodniczka Reprezentacja Czas Uwagi
1. 1 Kim Boutin  Kanada 1:30,013 Q
2. 1 Kim A-lang  Korea Południowa 1:30,137 Q
3. 1 Marianne St-Gelais  Kanada 1:30,180
4. 1 Véronique Pierron  Francja 1:30,323
5. 1 Bianca Walter  Niemcy 1:31,085
1. 2 Arianna Fontana  Włochy 1:30,074 Q
2. 2 Valérie Maltais  Kanada 1:30,131 Q
3. 2 Li Jinyu  Chińska Republika Ludowa 1:30,175
4. 2 Hitomi Saito  Japonia 1:30,804
1. 3 Choi Min-jeong  Korea Południowa 1:30,940 Q
2. 3 Qu Chunyu  Chińska Republika Ludowa 1:31,284 Q
3. 3 Magdalena Warakomska  Polska 1:31,698
4. 3 Lara van Ruijven  Holandia 1:31,754
1. 4 Shim Suk-hee  Korea Południowa 1:29,159 Q
2. 4 Suzanne Schulting  Holandia 1:29,377 Q
3. 4 Jekaterina Jefremenkowa  Olimpijscy sportowcy z Rosji 1:29,466
4. 4 Yara van Kerkhof  Holandia 1:29,670
5. 4 Andrea Keszler  Węgry 1:30,642

Półfinały

  • QA - awans do finału A
  • QB - awans do finału B
Miejsce Grupa Zawodniczka Reprezentacja Czas Uwagi
1. 1 Kim Boutin  Kanada 1:29,065 QA
2. 1 Arianna Fontana  Włochy 1:29,156 QA
3. 1 Kim A-lang  Korea Południowa 1:29,212 QB
- 1 Valérie Maltais  Kanada DSQ
1. 2 Suzanne Schulting  Holandia 1:30,949 QA
2. 2 Shim Suk-hee  Korea Południowa 1:30,974 QA
3. 2 Choi Min-jeong  Korea Południowa 1:31,131 ADV
- 2 Qu Chunyu  Chińska Republika Ludowa DSQ

Finał

Finał B

Finał B nie został rozegrany, gdyż zakwalifikowała się do niego tylko Koreanka Kim A-lang.

Finał A

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Uwagi
1. Suzanne Schulting  Holandia 1:29,778
2. Kim Boutin  Kanada 1:29,956
3. Arianna Fontana  Włochy 1:30,656
4. Choi Min-jeong  Korea Południowa 1:42,434
Shim Suk-hee  Korea Południowa DSQ

Przypisy

  1. Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games Competition Schedule (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-02-23].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 – 1000 m kobiet
Listen to this article