Silke Braun-Schwager - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Silke Braun-Schwager.

Silke Braun-Schwager

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Silke Braun-Schwager
Data i miejsce urodzenia 8 kwietnia 1969
Oberwiesenthal, NRD
Klub SC Traktor Oberwiesenthal
Pierwsze punkty w PŚ 10.12 1986, Ramsau (14. miejsce – 10 km)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  NRD
Mistrzostwa świata juniorów
srebro Asiago 1987 Sztafeta

Silke Braun-Schwager (ur. 8 kwietnia 1969 w Oberwiesenthal) – niemiecka biegaczka narciarska, reprezentująca też NRD i Szwajcarię, srebrna medalistka mistrzostw świata juniorów.

Kariera

W 1987 roku wystąpiła na mistrzostwach świata juniorów w Saalfelden, gdzie była siódma w biegu na 15 km techniką klasyczną, a w sztafecie była druga[1]. Podczas rozgrywanych dwa lata później mistrzostw świata juniorów w Vang była piąta w sztafecie, szósta w biegu na 5 km stylem klasycznym oraz ósma w biegu na 15 km[2].

W Pucharze Świata pierwsze punkty zdobyła 10 grudnia 1986 roku w Ramsau, zajmując 14. miejsce w biegu na 10 km stylem dowolnym. Wielokrotnie startowała w zawodach tego cyklu, najlepsze wyniki osiągając 13 grudnia 1987 roku w La Clusaz i 15 stycznia 1988 roku w Dobbiaco, gdzie była dziesiąta, odpowiednio w biegach na 5 i 20 km stylem dowolnym. W klasyfikacji generalnej sezonu 1987/1988 zajęła 31. miejsce.

W 1988 roku wystąpiła na igrzyskach olimpijskich w Calgary, zajmując piąte miejsce w sztafecie i 25. miejsce w biegu 5 km klasykiem. Zajęła też między innymi 24. miejsce w biegach na 10 km stylem dowolnym i stylem klasycznym na mistrzostwach świata w Lahti w 1989 roku.

Osiągnięcia

Igrzyska olimpijskie

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
25. 17 lutego 1988 Kanada Calgary 5 km stylem klasycznym 15:04,0 +1:18,5 Finlandia Marjo Matikainen
5. 21 lutego 1988 Kanada Calgary Sztafeta 4x5 km[3] 59:51,1 +2:28,8  ZSRR
DNF 9 lutego 1992 Francja Albertville 15 km stylem klasycznym 42:20,8 - Lubow Jegorowa
42. 15 lutego 1994 Norwegia Lillehammer 5 km stylem klasycznym 14:08,8 +2:02,4 Rosja Lubow Jegorowa
39. 17 lutego 1994 Norwegia Lillehammer 5+10 km pościgowy 41:38,9 +5:39,4 Rosja Lubow Jegorowa
5. 21 lutego 1994 Norwegia Lillehammer Sztafeta 4x5 km[4] 57:12,5 +2:52,6  Rosja
33. 24 lutego 1994 Norwegia Lillehammer 30 km stylem klasycznym 1:25:41,6 +8:25,8 Włochy Manuela Di Centa

Mistrzostwa świata

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
24. 17 lutego 1989 Finlandia Lahti 10 km stylem klasycznym 29:19,0 +2:33,4 Finlandia Marja-Liisa Kirvesniemi
24. 19 lutego 1989 Finlandia Lahti 10 km stylem dowolnym 27:04,5 +2:31,7 Jelena Välbe
38. 19 lutego 1993 Szwecja Falun 15 km stylem klasycznym 44:49,0 +5:23,0 Rosja Jelena Välbe
7. 25 lutego 1993 Szwecja Falun Sztafeta 4x5 km [5] 54:15,7 +2:21,3  Rosja

Mistrzostwa świata juniorów

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurs Wynik Strata Zwyciężczyni
2.
6 lutego 1987 Włochy Asiago Sztafeta 3x5 km[6] 41:26,9 +16,5  ZSRR
7. 8 lutego 1987 Włochy Asiago 15 km stylem dowolnym 39:59,0 +2:53,8 Jelena Trubicyna
8. 16 marca 1989 Norwegia Vang 15 km stylem dowolnym 50:30,3 +2:07,5 Włochy Stefania Belmondo
6. 18 marca 1989 Norwegia Vang 5 km stylem klasycznym 16:21,8 +32,1 Włochy Stefania Belmondo
5. 19 marca 1989 Norwegia Vang Sztafeta 4x5 km[7] 1:05:15,0 +36,0  ZSRR

Puchar Świata

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Miejsca na podium

Braun-Schwager nigdy nie stała na podium zawodów PŚ.

Bibliografia

Przypisy

  1. cccski.com: oficjalne wyniki biegów na MŚJ 1988. [dostęp 2014-02-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-02-13)].
  2. cccski.com: oficjalne wyniki biegów na MŚJ 1989. [dostęp 2018-02-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-02-10)].
  3. Skład drużyny: Kerstin Moring, Simone Opitz, Silke Braun, Simone Greiner-Petter
  4. Skład drużyny: Sylvia Honegger, Silke Braun-Schwager, Barbara Mettler, Brigitte Albrecht-Loretan
  5. Skład drużyny: Sylvia Honegger, Silke Braun-Schwager, Barbara Mettler, Brigitte Albrecht-Loretan
  6. Skład drużyny: Simone Greiner-Petter, Silke Braun, Heike Wezel
  7. Skład drużyny: Bettina Rödel, Silke Braun, Claudia Bonsack, Gabriele Hess
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Silke Braun-Schwager
Listen to this article